Wedstrijd GEMENGDE BERICHTEN. OMNIBUS. ADVERTENTIEN, Op 31 Aug. 1886, driescharige en tweescharige PLOEGEN. WEEKBLAD VAN HAARLEMMERMEER. NIEUWS- en ADVERTEXTIEBLAD. zal te HAARLEMMERMEER een Naclere inlichtingen geeft de Secretaris der Afd. Haarlemmer meer, der Hollandsclie Maatschappij van Landbouw, J. H. M. EVELEIN. dat hij vervolgens van den inhoud heeft kennis gen omen dat hem vooral daarin beviel den aanvang: //weg met" enz. dat de beteekenis der daarop volgende woorden, hem niet geheel duidelijk voorkomt, daar die woorden wel kunnen slaan op Z. M. den Koning, maar toch ook op een ander persoon; dat hij, hoewel in het algemeen gekant tegen a He tyrannie en alle koningschap, echter niets bijzonders heeft tegen Z. M. den koning en hem ook geen smaad of hoon heeft willen aandoen; dat hij ook wel begreep dat door het aanplak- ken der biljetten het koningschap niet zou worden omvergeworpen dat hij overEens erkent voornemens te zijn ge- weest de biljetten door de geheele stad aan te plakken, doch dat hij daarin door zijne arrestatie is verhinderd. Naar Het Vad. verneemt, zal de zaak van P. v. de Stad Jzn., beschuldigd van het aanranden van de verbindende kracht der wetten en het aansporen tot ongehoorzaamheid aan dezelve (Monstermeeting van 9 Juni), niet naar de open- bare terechtzitting van de rechtbank verwezen worden. In de correctioneele zitting der rechtbank te Leeuwarden is Annette B. P. Van Casterop, zonder vast beroep en woonplaats, schuldig ver- klaard aan bedriegelijke oplichting en landlooperij en veroordeeld tot 6 jaren en 8 maanden gevan- genisstraf en 25 boete. Zij had te Sneek o. a. eene modiste opgelicht. Daarna is de slager te Heeg, die hondenvleesch had verkocht voor vleesch van een zuiglammetje, schuldig verklaard aan het bedriegen van den kooper in den aard der koopwaar, en veroordeeld tot 45 dagen celstraf en 25 boete. De burgemeester van Aalten verzoekt opne- ming in de dagbladen eener waarschuwing tegen de handelingen van H. W. Muller te Bredevoort, die onder valsche opgaven en beloften goederen tracht machtig te worden. Bij het onweder van Dinsdagavond is de groote bouwschuur van den heer A. G. Bouwmeester, in den Stormpolder, onder Krimpen den aan IJsel, door den bliksem getroffen. Gelukkig begaf zich de heer C. Van der Gussen, scheepsbouwmeester, wonende in dienzelfden polder, onmiddellijk met zijne brandspuit naar de plaats, waar het ge- vaar dreigde, en had hij het geluk den band, die zich op vier van elkander verwijderde plaat- sen vertoonde, tot dat gedeelte van de schuur te bepalen, waar zich de stallen bevinden, zoo- dat de reeds voor een groot gedeelte geborgen oogst bewaard bleef. Ook de gemeente-brand- spuit en die van den heer A. Van Walsum waren spoedig aangerukt, maar behoefden weinig of geen dienst te doen. Te Maartensdijk zijn omstreeks half 5 uur door den bliksem getroffen de veehouder J. v. E. en de dochter van den brievengaarder. Een slag trof beiden, jnist op het oogenblik dat het meisje den man een brief zou ter hand stellen. De man heeft nog eenige oogenblikken geleefd, doch is weldra overleden. Het meisje is niet doode- lijk getroffen. Wel was zij door den slag be- wusteloos en is zij op verschillende plaatsen ge- wond. Geneeskundige hulp is spoedig ingeroe- pen. Ilet meisje wordt bij een ingezetene liefderijk verpleegd, en men hoopt haar in het leven te behouden. Gisterochtend was zij vrij wel zij had een betrekkelijk rustigen nacht doorgebracht. De bliksem is te Leersum op drie verschil lende plaatsen ingeslagener ontstond een be gin van brand, die echter dadelijk werd ge- hluscht, en twee beschadigingen zonder brand. Te Amerongen is eene vrouw door den bliksem getroffen, wel is waar niet doodelijk, doch zij is niet buiten levensgevaar. De bliksem sloeg in de kerk der Chr. Geref- meerden te Haarlemmermeer nabij Halfweg doch zonder brand te veroorzaken. Terzelfder tijd werd te Spieringhorn, mede nabij Halfweg, een paard van de wed. B. in den stal door den bliksem gedood, terwijl een 18-jarig meisje aan den schouder werd getroffen. Te Apeldoorn sloeg Woensdagmiddag om 4 uur de bliksem in de schuur van J. Nieu— wenkamp. Een koe en twee geiten kwamen de de vlammen om. Boven Winterswijk ontlastte zich een hevig on weder, vergezeld van zwaren hagelslag. De bliksem sloeg in den korenmolen van den heer J. H. Maas. De molen werd bijua geheel verbrijzeld. Opdezelfde plaats brandde voor zeven jaar ook een molen door het inslaan van den bliksem tot den srond af. O Dinsdag sloeg de bliksem in een stuk ijzer, dat zich aan een bok bevond om verplaatst te worden, op de in aanbouw zijnde spoorbrug te Deventer. Alle werklieden die er mede in aan- raking kwamen (5) vielen bewusteloos neer en bleven in dien toestand liggen, tot dat genees kundige hulp was verleend, waarna bijna alien geheel hersteld zijn. Te Asten (N.-B.) sloeg in den nacht van 23 op 24 de bliksem in de boerderij van J. v. Lierop. Het huis brandde tot den grond toe af. Van den inboedel kon weinig gered worden. Alles was, ofschoon laag, verzekerd. Een onweder woedde Woensdagochtend in voile kracht boven Naaldwijk. Daar sloeg de bliksem in een huis aan den Maasdijk, bewoond door de wed. Vreugdenhil; zonder brand te veroorzaken, schijnt hij zijn weg te hebben ge- nomen langs het dak, waarvan een twintigtal pannen werden stuk geslagen, sprong op de kroonlijst over, die vaneen werd gespleten, ging door den gevel, waarin hij twee gaatjes maakte, nam vervolgens zijn weg langs een zijraampje, waarvan de omlijstins werd beschadigd, en ver- liet, na vooraf rakelings langs den bewoonster te zijn heengegaan wier kleeren plotseling een blauwe kleur verkregen, door de deur het ver- trek; in den aan het huis grenzenden stal wer den acht ruiten verbrijzeld, terwijl drie kalveren, die zich bij het bedoelde zijraampje bevor.den, ongedeerd bleven, evenals de vrouw des huizes, die er met den schrik en wat hoofdpijn afkwam. {II. Da/jbl.) Te Brocley, bij Deptford in Engeland, is een 13-jarig meisje, dat bij een hondenkoopman diende, door zeven bulhonden aangevallen. De baas was niet thuis en de meesteres van het meisje deed vruchtelooze pogingen om de woe- dende beesten van het dienstmeisje weg te drijven. Haar hulpgeschreeuw deed eindelijk de buren toeschieten, doch eerst toen van het naburig politiebureel een constable was toegeschoten en over de heining van het erf, waar het vreeselijk tooneel plaats greep, was geklommen, gelukte het dien man het meisje te bevrijden. De onge- lukkige had 35 wonden aan gezicht, armen en beenen. In 't hospitaal gebracht, bleek daar gelukkig geen van de kwetsuren levensgevaarlijk. Een correspondent van de Temps heeft te Rumini een onderhoud gehad met Succi, die, zooals men weet, dertig dagen zonder voedsel kan blijven. De Italiaansche //hongerkunste- naar" zeide hem het volgende: //Nadat ik een glas likeur, uit Afrikaansche kruiden bereid, heb gebruikt, ga ik naar bed, want in de eerste zes dagen van mijn hongertijd moet ik mij als een zieke behandelen. Zijn die zes dagen voorbij, dan sta ik op en ga aan mijne gewone bezigheden. Ik heb 7 K.G. aan gewicht ver- loren, doch de lichaamskrachten zijn zoo toe- genomen, dat ik met personen, sterker dan ik, worstelen kan. Gedurende mijn vasttijd neem ik nu en dan afvoerend mineraalwater, of, als ik te veel gesproken heb, zuiver drink water. Tegen het einde van den vasttijd is mijne huid als perkament. Ik gebruik eerst melk met water, daarna enkele melk, vervolgens boter en eindelijk vleesch. Niet dan zeer langzaam kan ik weder voedsel nuttigen." Een zoogenaamd vetweider te Goes had in den poel onder 's Heer Arendskerke een weide gepacht, waarin hij zestien stuks runderen weidde. Aangezien h'j heel wat pacht schuldig is en de betaling daarvan achterwege bleef, werd dezer dagen beslag op de rnnderen gelegd. Daarbij bleek echter nu, dat niet hij den eige- naar is van het vee, maar onderscheidene andere personen, met wier. hij een onderhandsch con tract tot beweiding heeft aangegaan. Aangezien door den verpachter geen toestemming was ge- geven tot het weiden van aan anderen behoo- rend vee, werd last gegeven, de beesten door den deurwaarder in veiling te brengen. Donderdag had deze veiling plaats. Op een na zijn de beesten door de eigenaars gekocht, waarbij sommigen met tranen in de oogen zeiden//nu moet ik mijn eigen beest weer inkoopen." De gezamenlijve opbrengst is f 849,25, terwijl de reeele waarde der 14 stuks op f 1700 a/'1800 wordt geschat. De hoogste prijs per stuk was f 126, de laagste f 10. De achterstallige pacht- penningen bedragen ruim 1100, buiten de on- kosten, zoodat de borgen lang nog niet gedekt zijn. De verkoop liep niet zonder eenig gekibbel af, maar over het algemeen heerschte er veel medelijden met de ongelukkige boertjes. Over de verkooping der in beslag genomen dieren in den Poel, onder 's-Heer-Arendskerke, schrijft men nog aan de Midd. Ct: Van alle kanten waren veel kooplui tegen- woordig; zoodra zij echter bemerkten dat de ei- genaar een bod deed, zwegen zij, waarschijnlijk uit medelijden, niettegenstaande er kans was op een goede winst. Een van hen, zekere B., van Ellewoutsdijk, heeft het tenige beest, welks ei- genaar bij de verkooping niet aanwezig was, ge kocht en, 't zij tot zijn eer vermeld, zonder eenige winst aan den eigenaar overgedaan. Naar men verneemt, zullen de eigenaars der dieren langs gerechtelijken weg beproeven om van den nalatigen pachter het door hen aan hem voor beweiding betaalde terug te bekomen. Een vreeselijk voorval heeft Zaterdag te Groningen plaats gehad. Een der beruchte per sonen dier stad, in Juni uit de gevangenis ont- slagen, waar hij een jaar had doorgebracht, was Zaterdag uitgegaan, terwijl de verloofde van zijne zuster zich ten huize van de familie bevond. Toen hij terugkeerde, schijnt hij het zoowel zijn ouders als de verloofde zijner zuster lastig ge- maakt te hebben, waarop deze uit een revolver, die hij bij zich had en die geladen was, op hem twee schoten loste a bout portant. De twee kogels drongen in de borst en, na voorloopig door dr. Reilingh behandeld te zijn, werd hij naar het hospitaal gebracht, terwijl de dader is gearresteerd. Dinsdagavond is te Delft omstreeks 11 uur een hevige brand uitgebarsten in een bovenachter- kamer van het huis bewoond door den boter- en kaashandelaar Van Diggelen, aan het Zuideinde, Het gevaar liet zich in den beginne ernstig aan- zien, doch daar de brandweer spoedig ter plaatse verscheen, was de brand te 1.30 gebluscht en het gevaar voor de belendende perceelen geweken. Tengevolge der kermis was de toeloop van nieuws- gierigen veel grooter dan anders, doch door de goede maatregelen der politie is de orde geen oogenblik gestoord. Uit Zuidland meldt men aan het H. Bagbl. van 22 Aug. Gisteren woedde in ons dorp een verschrikkelijke brand. Acht gezinnen zijn van huis vesting beroofd. Het postkantoor is insge- lijks verbrand, alsook een groote vlasserstelling met 80 gemeten vlas. Naar men verneemt, is er ook een kind in de vlammen omgekomen. Door onvoorzichtigheid van kinderen, die met lucifers speelden, is het vuur ontstaan. De harddraverij te Gorredijk met paard en chais is als volgt afgeloopenprijs 150) Boonstra van Wieuwerdpremie 50) Jaarsma van Tjerkwerd. Donderdagmorgen zijn uit het wrak der Lutine opgehaald 413 groote en 21 kleine Spaansche matten en 7 goudstukken. Een goocheltoer. Basch vertoonde dm volgenden toerhij nam tien rijksdaalders in de hand en op eens liet hij ze verdwijnen. //Dat is niets bijzonders," zei een der toe- schouwers//als ik mijn vrouw er twintig geef, verdwijnen ze even gauw?" Militaire stijl. In het strafregister van een Belgisch soldaat leest men //Vier dagen politiekamer wegeus het in een winkel halen van een haring zonder stropdas." Een ander had acht dagen kwartier-arrest gekregen wegens: //Schaterend van lachen gezieu door den com- pagnies-commandant, paardrijdende op een ezel in uniform." Een kleine liefdedienst. A. Wel man, wat zie jij er naar uit. Wat scheelt er aan B. Ik moet duelleeren. A. Arme vriend B. Je hebt altijd gezeid, dat je me gaarne een dienst bewijzen zou, als ik je daarom vroeg. A. Dat is zoo. En als ik je van dienst wezen kan als getui B. Neen; 'k wou je vragen of je in mijn plaats wilt gaan vechten. gehouden worden met fc Tvs Zenmcen. Niets bewaart de gezondheid zoo goed als van I tijd tot tijd een op het gestel gunstig werkeud middel, bij weersveranderingen of wanneer de zenu- wen verslapt zijn. Deze Pillen werken uitmuntend op de maag, lever en nieren, en zuiveren het bloed zoo volkomen, dat zij buitengewoon krachtig wan- ordelijkheden der maag, koorts, diarrhee, rooden loop en andere ziekten voorkomen, alsmede toon en veerkracht aan verzwakte gestellen teruggeven. Allen die de natuurlijke en prijzenswaardige be- geerte hebben, om hunne eigene gezondheid en die hunner betrekkingen te bewaren, kunnen niet beter doen dan op Holloway's Pillen te vertrouwen, welke verkoelen, regelen en versterken. Deze zuiverende Pillen zijn geschikt voor elken ouderdom, alle jaar- getijden, klimaten en gestellen wanneer alle andere middelen falen. Hun gebruik is zeer aanbevelens- waardig voor vrouwen. Doosjes Pillen I f 0.80, f 1.85, f 3. en Potjes Zalf 1 6.75, 13.50, 95.00 zijn op fr a n c o aanvraag it comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Hollandals mede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Londen533 Oxford Street. nMercuur"-StoomdrukkerijRokin 60 Amsterdam.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 4