ADVERTENTIEN. Openbare Besteding. H. YKTTEWIKKKL ZONEN, OMNIBUS. NIEUWI! ECKERT's nieuwe Dorschmachines met Locomobielen Ch. R. KOUVELD, Het verdiepen van eenige wateringen in 3 perceelen. WEEKBLAu VAN HAARLEMMERJV1EER. NIEUAVS- bn ADVERTENTIEBLAD. De brand van de „Vera". De man staat in nachtgewaad buiten de deur en smeekt nu, rillende van koh, op zijn beurt binnengelaten te worden. De jongen eischt eerst zijn gulden terug, die hem dan ook langs den- zelfden weg toegeschoven wordt, en ontsluit de deur weder. ECKERT's Ondergrond- en Aanaardploegen. ECKERT's Breed Zaaimachines kunnen door elken dam en zaaien alle soorten van zaad van de fijnste tot de grofste korrel. Men bezaait er mede 8—9 hectaren per dag. ECKERT's Graanzuiveringmackines, Aardappelrooiers en sorteerders, Stroo- en Wortelsnijders Beetwortelrooiers, Eggen, Walsen, Hooiharken en schudders, Rosmolens, Veevoederkooktoestellen voor groote Veehouders, Dorschmachines voor Paarden- en Stoomkracht. zijn de sterkste en goedkoopste machines welke nu gemaakt worden. ECKERT's LANDBOU W WERKTUIGEN zijn uitsluitend verkrijgbaar bij Droogbak, AMSTERDAM. Prins Hendrikkade 81, Amsterdam. STOOMPABRIEK van VERFWAREN GOUDEN IEDAILLE Intern. Tentoonstelling, Aist, 1883 SPECIAUTEIT in VERNISSEN Een arme zieke te Hoogvliet ontving onlangs een bezoek van een welgesteld inwoner dier plaats. Na de nooden van den arme vernomen te hebben was de bezoeker zoo aangedaan dat hij een der buren verzoclit bij hem te komen, dan zou hij hem versterkende middelen voor den zieke meegeven. Natuurlijk werd dadelijk aan dat verzoek gevolg gegeven, en tot zijne eer zij gezegd, dat de menschlievende man woord hield. Hij gafeen ei. Tijdens de pauze deed zich bij de eerste zit- ting van het Engelsche Lagerhuis een zonder- ling incident voor. Op een der banken, waar de Iersche leden hadden gezeten, ontdekte men een pakje, in bruin papier gewikkeld, dat er zeer verdaeht uitzag. Een der beambten beurde het op, doch het was buitengewoon zwaar en het rammelde alsof er een uurwerk in zat. Men dacht natuurlijk onmiddellijk aan dynamiet. Men haalde een politieagenl, die het pakje mee- nam en onderzocht. Wat zat erin? Niets dan spijkers en bouten, welke door het Iersche Par- lementslid Michael M'Cartan waren medegebracht, ten einde ze als monsters te toonen van de pro- jectielen, waarmede de Orangisten en Nationa- listen elkaar te Belfast hadden bestookt. Over de verschrikkelijke ramp, waardoor, ge- lijk men weet, de Wolga stoomboot Vera is getroffen, worden de volgende bijzonderheden medegedeeld. De Vera was met een groot aantal passagiers uit Astrakan vertrokken en de Wolga opge- stoomd. Toen bij het invallen der duisternis de lampen waren aangestoken, bespeurde een hofmeester, dat in een kajuit eerste klasse een hanglamp naar beneden was gevallen en een deel der kajuit in brand had gezet. De man beproefde de vlam te blusschen door er water op te werpen, maar het vuur breidde zich steeds uit. Een matroos kwam met kleeden aandragen en hielp hiermede den hofmeester, doch beider pogingen bleven vruchteloos. Beiden liepen toen naar het dek, riepen //brand" en wekten de passagiers, die grootendeels reeds ter ruste waren gegaan. In verschrikkelijke verwarring drongen nu alien naar het dek. Een passagiers sprong terstond overboord en anderen volgden dit voorbeeld. De kapitein liet de boot met voile kracht in de nabijheid van het dorp Rownoe op den oever loopen, maar onder de hand sprongen steeds meer passagiers overboord, want de vlammen bereikten reeds den voorsteven en werden door den wind, die van de voorzijde woei, aange- wakkerd. Ten slotte bleef de boeg van de boot in het zand steken, terwijl het achterste gedeelte, vanwaar alleen redding kon worden gebracht, in het water bleef. Daardoor vonden de meeste passagiers hun dood in de golven. Dit aantal werd nog ver- meerderd, omdat men, ten einde hen in de ge- legenheid te stellen zich boven water te houden, van het schip banken, stoelen en tafels naar beneden wierp. Hierdoor werden velen gekwetst, terwijl bovendien de machine bij het op het strand loopen niet stopte. De raderen bleven dus voortdurend in heftige beweging, waardoor het aantal verongelukten nog vermeerderde. Alle pogingen tot redding, van den oever aangewend, bleven vruchteloos. Bijna alle pas sagiers kwamen om. Hun aantal is nog niet juist bekend, maar men begroot het aantal van hen, die door de ramp het leven verloren, op 200. Bij den heer H. Waalewijn, horlogemaker in de Kalverstraat, is een pendule te zien, van zeer geheime constructie. Zij bestaat uit 2 glazen ballons, van verschillende grootten, waarop de uren en de minuten zijn aaugegeven. Deze ballons draaien om een as, die aan een halve- maanvormigen hefboom is bevestigd. Een los cupidobeeldje wijst de uren en een andere wijzer daarboven de minuten aan. Het is inderdaad een kunststukje van rneca- nisme. Jozef Pircher, de verver, die op 's Keizers verjaardag de Oostenrijksche vlag bevestigde aan het kruis der St. Stephaus-kajhedraal te Weenen, is daar de held van den dag. Elken dag staat het Stefans-plein vol meuschen, die naar de zwart gele vlag aan de spits turen. Sinds 1864 heeft geen vlag van die spits ge- wapperd, maar in dat jaar werd de vlag er be vestigd door den werkman, die met behulp van steigers en ladders de spits bereikte. De klimmersbaas is uit Stiermarken afkomstig en 37 jaren oud. Hij ontving van den kroon- prins onmiddellijk 100 fl. met een schrijven, waarin de prins hem dank zeide voor zijn trouw aan het vorstelijk huis. Eenige heeren brachten 300 fl. bijeen, welke den man werden ter hand gesteld. Zijn stoutmoedig bedrijf werd terstond per telegram uitvoerig aan keizer Prans Jozef medegedeeld. Lieve Ouders In het gasthuis in den Den Haag is tijdelijk opgenomen een knaapje van 3 jaren, dat door de ouders des morgens in een kinderstoel was vastgebonden, waarop zij het huis en, naar men zegt, de stad hadder. verlaten. De buren waar- schuwden, op het voortdurend schreeuwen van het kind, de politie, die het kindje medenam. De Afrikaansche prins Karamoko, die sinds eenigen tijd te Parijs vertoeft, vindt het zeer koud in Europa. In de vertrekken, welke hij in het Grand-Hotel bewoont, wordt elken dag zoo hard mogelijk gestookt. De kamermeisjes zegt Figaro hebben echter minder drukte van de Afrikanen, want deze slapen alien op matten, zoodat er geen bedden zijn op te maken. Niet vleiend. Een arrestant tot den veldwachter, terwijl er een rechter voor'oij gaa t Zeg, veldwachter, dat is ook niet vleiend voor dien heer, dat je mijn gezelschap boven 't zijne stelt. Op eene kostschool. Leerling, die te laat thuis komt en de deur gesloten vindt, tracht op alle mogelijke wijze den huisbewaarder te bewegen om hem te openen. Ailes te vergeefs. Eindelijk schuift de slimmerd een gulden onder de deur, waarop deze dadelijk geopend wordt. Niet zoodra is de jongen binnen, of hij pakt den man beet en duwt hem de deur uit. Gelijkkige terugkomst. Een rijke heerenboer, die met zijne vrouw van de reis terugkwam, vroeg aan den rentmeester, die hem tegemoet kwam //Wei hoe gaat het? Is er niets bijzonders gebeurd op de boerderij Rentmeester. Niets anders dan dat er juist van daag een kalf is geboren. //Zie je, vrouwlief," zei onze heerenboer,//ter nauwernood zijn we terug, of 't vee is ver- meerderd H. F. ECWs Een- en Ntatarip Plop ACT.GES.UE:ECKERT BERklN. worden gemaakt in meer dan 100 soorten naar gelang van het werk dat zij doen moeten. Elk Landbouwer is dus zeker een ploeg te vinden welke aan zijn eischen voldoet. Bij ECKERT's Twee- Drie- en Vierscharige Ploegeii wordt een groote besparing aan trekkracht verkregen, men wint een man uit en werkt veel sneller dan met den eenscharigen ploeg, zoodat men snel van goed weder gebruik kan maken. ECKERT's PLOEGEM zijn sterker en praktischer gemaakt dan alle andere systemen en daardoor goedkooper. ECKERT heeft de grootste productie van Meerscharige Ploegen ter wereld. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnlandzullen op Zaterdag den 18 September 1886, des middags ten 12 ure, in het Gemeen- landshuis te Leiden, bij enkele inschrijving besteden, overeenkomstig het bestek en de algemeene voor- waarden Bet bestek met 5 bladen profilteekeningen zal van den 6 September af voor 15 cent, de algemeene voorwaarden voor 25 cent en de gezegelde in- schrijvings-biljetten voor 22% cent verkrijgbaar zijn ter Secretarie van Rijnland te Leiden en bij den Opzichter te Katwij/c. De inschrij vings-biljetten zullen uiterlijk op den dag voor de besteding en alzoo op Vrijdag 17 September in de bus in bet Gemeenlandshuis gestoken, of aan het adres van Dijkgraaf en Hoog heemraden ontvangen moeten zijn. Nadere inlichting is te verkrijgen bij den Ino-e- nieur te Leiden en bij genoemden Opzichter. Leiden, 28 Augustus 1886. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, I)E CLERCQ, Dijkgraaf. EGBERT DE RIES, Secretaris. Vrouwen ziekten. Het meest gunstig bekeude middel, ter genezing van vrouwen ziekten. Na velen jaren van onder- vinding is bet onwedersprekelijk bewezen, dat er geen geneesmiddel is gelijk aan Holloway's Pillen, voor het genezen van kwalen der vrouwen eigen, hunne versterkende en zuiverende eigenschappen zijn onschadelijk en onwaardeerbaar. Zij kunnen genomen worden door vrouwen van elken leeftijd, bij elke wanorde of onregelmatigheid in het gestel, en verdrijven spoedig de oorzaak zoodat de lijderes eene kracbtige gezondheid terugkrijgt. Als huismiddel zijn zij onvergelijkelijk en kunnen door oud en jong worden ingenomen, gezondheid en veerkracht her- stellende, nadat elk ander middel onvoldoende bleek te zijn. Doosjes Pillen I f 0.80, 1.85, 3.— en Potjes Zalf 6.75, 13.50, P5.00 zijn op fr a n c o aanvraag a comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Hollandals- mede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. ..HERCIT R'-STOOMDRl KKERIJ, Rokin 60, Amsterdam. Deze Drukkerij is hoofdzakelijk ingericht voor Snelle Aflevering. droog en in olie, voor export. Copal- en Rijtuigvernissen, Standolie, Vuurlak, Siceatief enz. Bekroond in 1852, 1853, (2 maal) 1866, 1868. 1869 en 1879. voor Spoor- en Trainrutuigen. Eenige verkoopers voor Nederland en zijne Ko- lonien van het Chemisch zuiver en zeer goedkoop ZINKWIT, van de Nederlandscbe Zink- wit Maatschappij te Maastricht. Alercuur"-StoomdrukkerijRokin 60 Amsterdam.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 4