Rashondenfokkerij, Arthur Seyfarth. JERCUUR"-STOOMDRUKKERIJ. SNELLE AFLEVERING. Foteij van 35 yerscbilMe rassen! WEEKBLAu VAN HAARLEMMERMEER. N1EUWS- en ADVERTENTIEBLAD R0KIN 60, AMSTERDAM. jjZiiid-Afrik. Wijnen en Cognac.[ J. H. J. VAN RUN. - KAAPSTAD. te verzekeren, doch dit blijkbaar heeft vergeten. Misschien bevat de zware brief geldwaarde of andere belangrijke papieren, kortom, de beambte teekent den brief aan en schrijft op het couvert //uit voorzorg aangeteekend uit de bus." Wie durft nu nog beweren dat de Neder- landsche postbeambten hun pliclit niet met de meest mogelijke nauwgezetheid vervullen? Uit dit staaltje blijkt zelfs dat er zijn die meer doen dan hun plicht. De Geneesknndige Courant acht het wegens de verbreiding der hondsdolheid over een groot deel van ons vaderland noodzakelijk, de alge- meene aandacht te vestigen op Wilson's behan- deling der bijtwonden. Albert Wilson heeft met het meeste succes den beet van dolle honden behandeld door eene twintig percentage oplossing van carbolzuur in glycerine. Deze oplossing is niet bijtend, coagu- leert het eiwit niet, en daardoor bezit zij zoowel als door de aantrekkingskracht der glycerine door het water, eene veel dieper ingrijpende werking dan nitras argenti en dergelijke. Men kan het in elke apotheek voor eene kleinigheik gereed laten maken. Het kapitale buitengoed //De Rooburg" met 7 daarbij behoorende boerenerven onder Diepen- veen gelegen, te zamen groot 108.84 H. is bij le veiling ingezet en gehoogd tot op/ 75,675. Woensdagmorgeri geraakten te Meppel vijf jongbeesten, die door de stad gedreven werden, bij de Kerkhofsbrug te water. Gelukkig was er een schippersbootje aanwezig waardoor men er in slaagde ze naar den kant van den wal te brengen, waarna zij met zeer veel moeite tegen de hooge wallen werden opgetrokken en aldus behouden bleven. In de Engelsche bladen wordt weder geklaagd over de onveiligheid der Theemskaden te Londen. Er worden uit de Theems herhaaldelijk lijken opgehaald, doch gewoonlijk blijkt het duidelijk, dat men met zelfmoorden of ongelukken te doen heeft. In den laatsten tijd echter zijn er enkele gevallen voorgekomen, die doen vermoeden, dat er weder misdaden gepleegd zijn. De Theemskaden bieden aan de moordenaars dan ook gelegenheid genoeg om hun slachtoffers te overvallen, te bestelen en over den muur in de zwarte rivier te werpen, zonder dat er een haan naar kraait. De Engelsche bladen dringen er op aan, dat de bewaking der Theemsoevers verbeterd worde. Dinsdagavond jl. heerschte een ongewone drukte op den Nieuwen Scheveningschen weg. Het ge- rucht verspreidde zich, dat er brand was ontstaan eerst heette 'tte Scheveningen, laterin de nieuwe cellulaire gevangenis. Met voorbeelde- loozen spoed was de spuit van de grenadiers ter plaatse. Ook een inspecteur van politie was in allerijl komen zien wat er gaande was, en de burgemeester persoonlijk was zich komen ver- gewisseu. De militaire manschappen konden echter dadelijk terugkeeren en uit het gevange- nisgebouw kon de burgemeester een volkomen geruststellend bericht naar de stad telefoneeren. 't Was een loos alarm geweest. Het gerucht had zijn ontstaan te danken aan het feit, dat er aardappelloof was afgebrand in de duinen, waaruit natuurlijk rook opsteeg. De heer Pasteur is door een geneeskundige uitgedaagd en men mag zich overtuigd houden, dat die dwaasheid inderdaad door iemand is be- gaanwant het ter goeder naam en faam staande geneeskundig weekblad de Lancet, 't we'.k te Londen verschijnt, staat borg voor dejuistheid dier mededeeling. Een te Parijs gevestigd arts, de heer Bouiller, die een middel ter genezing van de hondsdolheid heeft uitgevonden, naar hij beweert, heeft Pasteur uitgedaagd, om zich door een wezenlijk dollen hond te doen verwonden in arm of beenhij, Bouiller, zal ook in tegen- woordigheid van getuigen zich door dienzelfden dollen hond doen bijten. De onfeilbaarheid van zijn geneesmiddel, namelijk van Bouiller, zal dan in 't helderste licht worden gesteld, terwijl tevens de ontwaarde van Pasteur's inenting niet minder duidelijk op die wijze zal kunnen blijken. Nopens den afloop dier uitdaging bestaat geen verschil van gevoelen bij het denkend publiek. Terwijl men eergisteren te 's Hertogenbosch bezig was met het af breken van een tent, brak uit een der naastbijzijnde tenten een aap los; deze loopt door het volk en vliegt aan op een der omstanders. Hij bijt den jongen in zijn been, en op diens hulpgeroep schiet een knecht van het theater toe, rukt den aap met geweld los en drukt hem tegen den grond, om het ont- vluchten te voorkomen. De aap laat zich dit niet welgevallen, breekt los en werpt zich op den zelfden jongen, wien hij nu eene wonde in den arm toebrengt. De wonde was van zoo ernstigen aard, dat genees kundige hulp moest ingeroepen worden. Naar men zegt zou de jongen het dier in zijn hok geplaagd hebben, waarna deze losbrak en wraak nam. Toen de aap weder in zijn tent terug was ge- bracht, keek hij zijne meesteres zoo onnoozel aan, alsof hij zeggen wilde//Heb ik dan iemand kwaad gedaan Een goede les voor dierenplagers Het getal roofdieren dat in Noorwegen het vorige jaar gedood werd en waarvoor jachtpre- mien uitbetaald werden, was buitengewoon groot, Daaronder bevonden zich 126 beren, 18 wolven, 92 veelvraten, 11,718 vossen en 1,017 arenden. Deze cijfers bekrachtigen de woorden van Ibsen in het album van Ole Bull//Wilde dieren heeft Noorwegen genoeg." Een Russisch ambtenaar, graaf Dimetri de Niroff, ontmoette voor twee maanden te Parijs in een koffiehuis twee heeren, met wie hij in gesprek raakte. Daarna maakten zij een wande- ling op den Boulevard, doch plotseling vielen de heeren den Rus aan en beroofden hem van 4000 roebels, welke hij in den zak had. Verleden week kwara de Rus uit Moskou weer te Parijs en wandelde in de Champs Elysees, toen hij toe- vallig een zijner aanvallers voor een caf6 zag zitten. Hij pakte hem onmiddellijk beet, maar de andere rukt.e zich los en ging op de vlucht. De dief werd echter aangehouden, bekende zijn schuld en gaf de geheele som terug, welke hij zorgvuldig had bewaard. Toevallig zag de Rus den volgenden dag deli tweeden dief, terwijl hij twee brieven in de bus stopte. De man werd eveneens in hechtenis gencmen. De brieven, welke hij jnist in de bus had gedaan, bevatten eenige pakjes valsche banknoten. Men meent in de electriciteit ook een middel gevonden te hebben tot zuivering van drinkwater en zelfs van rioolwater. Tot dat doel raadde dr. Dobell reeds in de Times aan, door het water een galvanische stroom te doen loopen, welke door middel der ontstane zuurstof de ontsmetting zou tot stand brengen. Tot dat zelfde doel is thans door dr. Stevens Emmens een toestel vervaardigd, bestaande uit een glazen vat, waarin poreuse potten'met steen- kool of ijzerspons en koolplaten, die met de positieve pool eener batterij Leclanche ver- bonden zijn. Zij zijn van elkander gescheiden door andere koolplaten, die met de negatieve pool samen- hangen. Als dit toestel in werking komt, zou door de ontwikkelde zuurstof goed drinkwater verkreaen O worden. Dr. Emmens beweert dat men ook het rioolwater op deze wijze kan reinigen. J. 1. Zaterdag werden de departementen Ariege en Haute—Garonne door een verschrikkelijken orkaan geteisterd, die veel verwoestingen aan- richtte en aan eenige menschen het leven kostte. Te Nod, een dorp ongeveer twintig mijlen veil loulouse, werden verscheidene wijngaardeniers, terwijl zij aan den arbeid waren, door den bliksem getroffen. Vier nunner waren dadelijk dood en vijf kregen zware verwondingen. KINDERLIJKE GEVOLGTREKKING. Marie: //Hoe komt uw haar al zoo grijs mama?" Mama: //Dat komt omdat je soms zoo'n stout kind ben Marie: //Wat moet u dan een stout kind I geweest zijn. Grootmoeders haar is al heele- maal wit ONUITVOERBAAR. Mama. En nu, Wim heb je genoeg ge- praat. Doe je oogen dicht, houd je monden ga slapen. W i m. 'k Kan geen drie diugen te gelijk doen, mama! LeTTERLIJK AFSCR1FT VAN EEN MINNEBRIEF. Dier. baren. minares. Ik kan het niet langer uithouwe, om uw een brief te schrijfe, dat ik uw bemint. nou zult uwe zege, dat heb ik al lang gemerrekt dat komt Jaantje omdat ik het niet uit kan houwe om faak langs te komme en uw aan te keike en altijd te lagen. tegenswoordig kom je der noit meer uit. ik weet niet. wat ik der van mot denke. toen dagt ik ik zal ens schrijfe. want ik bent gistere in het hospietal gekome. maar mor- rege kom ik der uit. want ik bent niet siek geweest van harte. het was maar sinkings, als uw nou kunt Jaantje kom dan ofermorrige om zefe uur bij het ouw manne huis, dan zal ik uw zien, smorreges om 12 uur zal ik eerst ens langs komme, ik hoop uw seker te zien. ik heb uw nog feel te fertelle. ik breik of met de pen maar niet met het hart, en onderteekent. uw Minnaar. P. Todde, Kannenier. Onverbeterlijk. Kolonel. 't Spijt me, mijnheer Knor ter uwer kennis te moeten brengen dat sergeant Maas zich over u beklaagdJieeft, dat ge hem //ezel" genoemd hebt. Kapitein. 't Spijt me, kolonel, ik laat me wel eens zoon harde waarheid ontval- len, maar daarom meen ik het zoo kwaad niet met ze. Het doet me werkelijk leed dat ik die uitdrukking gebezigd heb maar ik had niet gedacht, kolonel dat die Maas zoo'n stomme hond zou zijn om zich daarover te gaan beklagen Het proces. Rechter: //Nu, wat is er weer aan de hand Het proces, dat je vijftien jaar samen gehad hebt, is immers geeindigd Gisteren heeft de rechtbank toch uitspraak gedaan." Boer: Ja, ziet u, zonder proces is 't zoo vervelend. Wij zijn er nu eenmaal aan gewend geraakt, te procedeeren; en daarom zijn we met mekaar overeengekomen, om niet in de uitspraak te berusten." De juiste leeftijd. //Nu al trouwen? Uw zoon is nog veel te jong om in't huwelijk te treden. Wacht toch, tot hij wat verstandiger is geworden!" //Juist daarom wil ik hem nu laten trouwen want als hij verstandiger wordt, doet hij het in 't geheel niet Darwinisms. In een gezelschap zou een quatre-mains ge- speeld worden, maar de voorgenomen uitvoering moest achterwege blijven, daar een der beide executanlen dien avond verhinderd was te ko men en niemand hem kon vervangen. Weldra k warn het gesprek op Darwin en zijne theorien betreffende de afstamming der menschen van apen. //Hoe jammer," meende de pianist die aanwe zig was, //dat wij geen apen gebleven zijndan hadde ik geheel alleen de quatre-mains kunnen spelen." Hoest, Griep. De verzachtende eigenschappen dezer medica- menten, maken hen eene proefneming waardig, in alle ongesteldheden der ademhalingsorganen. Bij gewone verkoudheden en griep :ijn de Pillen in- wendig, en de Zalf over de borst en keel gewreven, buitengemeen krachtig werkzaam. Wanneer griep besmettelijk heerscht, is deze behandeling het ge- makkelijkst, veiligst en zekerst. Holloway's Pillen zuiveren het bloed, verdrijven alles wat den vrijen omloop door de longen belemmert, verlichten de benauwdheid der luchtpijpen en maken de adem- haling vrij zonder de krachten te verminderen, de zenuwen te prikkelen, of den geest neder te drukken. Dit zijn de beste middelen om lijden te verzachten, wanneer men gekweld wordt door verkoudheid, hoest, bronchitis en andere borstziekten waardoor in de meeste landen zoovele personen ernstig en bestendig gekweld worden. Doosjes Pillen I f 0.80, f 1.85, f 3. en Potjes Zalf 1 6.75, 13.50, ?5.00 zijn op fr a n c o aanvraag a comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Hollandals- mede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. GEVESTIGD IN HET GEBOU (V „De Zeven Rerhen van Rome99 Deze D r u k ke r ij is hoofdzakelijk ingericht voor SPECIALITEIT voor Beursberichten, Han- (lelscirculaires, Verslagen van Maatschap- p\jen, Catalogussen, Pryslysten, Bestekken, enz., waarvan ook desverkiezende de verzending wordt waargenomen. Bekrocnd te Amsterdam, Londen en Antwerpen.) Op heele en halve flesschen, in kistjes verpakt voor Export. Hoofd-Agent in Nederland: JOH. M. PRILLEYITZ, cc-fie-ptein 20, €\m*te%daw. DE DIKECTEUK DEE KOSTRITZ, (Duitschland), exporteert naar alle werelddeelen zijne wereld- beroemde, met vele eerste prijzen bekroonde moderne Rashondenals: Berhards, Newfoundlanders, Duitsche Bulhonden, Deensche Doggen, Mastifs, alle Jacht- en Sporthonden, uitmuntend gedresseerd. Eene GROOTE COLLECTIE zeldzame Salon- Fantasiehondjes. Een artistiek uitgevoerd album der bekroonde Rassen met speeiale prijseourant en getuigschriften uit alle werelddeelen verkrijgbaar a 50 Pfennig in Postzegels. nMercmr"-Stoomdrukkerij Rokin, 60 Amsterdam.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 4