SIAARLEMMEKMEER. NIEUWS en ADVERTENTIEBLAD. Bjj flit Inner tehoort a BpepsL 27e Jaargang No. 40. Zaterdag 2 October 1886. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BERICHTEN. J. II- de BIJSSY, Rokin 60, Amsterdam. JPrijs der Advertentien Yergadering van den Gemeente raad van Ilaarleniinenneer, Gemeenteraad van Haaiiemmermeer. WEEKBLAD Abonnementsprijs Per jnar, met Bijvoegsel franco per post. i, zonder Bijvoegsel Enkele Nommers 15 Cent. 6. n 3. ALEE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAYE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. van 1- -6 regels 75 Cent, elken regel meer 12Vs Cent. Groote Letters naar plaatsruimto. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, brievengaarders en postboden. Op Donderdag 30 September 1886, des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize, te Hoofddorp. Voorzitter de heer J. W. Lantzf.ndorffer. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Behandelde onderwerpen 1. Ingekomen stukken en mededeelingen, o. a. berigt van Ged. St.aten, houdende goedkeuring van het Raadsbesloit tot vaststelling der jaarwedde van den Onder- wijzer aan school no. 9, en den uitslag der aanbesteding van st.eenkolen. 2. De begrooting voor 1887 en die; 3. Van het Burg. Armbest. voor 1887, worden aangeboden en gesteld in handen der tinantieele commissie. 4. De school- en kantoorbehoeften voor 1887 besluit men aan te besteden, nadat op het adres van den Boekh. A. van de Stadt, orn de levering te hebben buiten aanbesteding, afwijzend was beschikt, ter- wijl nog wordt besloten het bestek te stellen in handen der Plaatselijke School- commissie. 5. Het verzoek van het hoofd der school no. 5, (N. Vennep) tot het maken eener afscheiding in het groote lokaal dier school, wordt aangehouden. 6. Het aangevraagde advies van de plaat selijke schoolcommissie in zake het uit- gebreid lager onderwijs aan school nr. 4, (Hoofddorp), nog niet ingekomen zijnde, wordt deze zaak aangehouden. 7. Omtrent het post- en telegraafkantoor wordt, ook met het oog op het pas ver- achenen kon. besluit, besloten die zaak te stellen in handen der bestaande com missie, en aan den Minister te melden dat de Raad nog geen definitief besluit tot bouwen heeft genomen. 8. Tot onderwijzer voor school no. 9 (bij Halfweg), wordt benoemd de heer Gerrit de Boer, te W. Terschelling. Infunctie treding 26 October 1886. 9. Tot leden der financieele commissie wor den benoemd de heeren P. Yerkuijl, voor zitter, N. v. Reeuwijk, en J. H. M. Evelein. 10. Tot leden der commissie voor de ge- meentewerken worden benoemd de heeren B. Biesheuvel, A. P. Yerkuijl en J. H. M. Evelein. 11. Tot gemeentegeneesheer voor wijk 3, ten- gevolge het bedanken van Dr. van Riems- dijk wordt aangewezen den heer P. J. Buckman, Dr. en Arts te Hoofddorp, met 13 stemmen, 2 waren bianco. 12. Yoorziening in de geneeskundige arrnen- verzorging in de wijken 1 en 2, voor het gedeelte van wijk 2 (Ringdijk bij Aalsmeer wordt aangewezen Dr. Jaars- veld te Aalsmeer tegen 160 per jaar, terwijl de verdere regeling in de overige gedeelten der vacante wijken wordt over- gelaten aan Burgemeester en Wethouders. 13. Naar aanleiding van een verzoek van de heeren P. Ledeboer en P. J. Raaij- makers, om financieele steun te verleenen aan het tramplan Sanders Co., wordt besloten deze zaak te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders om een voorstel. De vergadering is daarop gesloten. OPENBARE VERGADERING. VAN Donderdag, 26 Augustus 1886. des morgens ten 10 uur. Yoorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig alle leden zijnde de heeren Los, Dijt, Ran, 't Hooft, Pruissen, Timmermans, van Zijverden, Knaap, de Breuk, Bultman, Biesheuvel, Suidgeest, Evelein, Yerkuijl en van Reeuwijk. Alsmede de Secretaris. De notulen van 29 Julij 1886 worden goed gekeurd. I. Aan de vergadering wordt medegedeeld, een brief van mevrouw de weduwe M. van der Horst, geb. Langerak, kennisgevende van het overlijden van haren echtgenoot de heer M. van der Horst, in leven geneesheer alhier. Wordt besloten deze kennisgeving te beant- woorden met een brief van rouwbeklag. De vergadering wordt alsnu voortgezet met gesloten deuren. II. De openbare zitting heropend zijnde komt in behandeling, de zaak omtrent het Post- en Telegraafkantoor. De Yoorzitter zegt in stemming te zullen brengen het in de beslotene vergadering omtrent deze zaak door den heer 't Hooft gedaan voor stel, inhoudende: dat de Raad, in beginsel zal besluiten om zelve te bouwen, en Burgemeester en Wethouders te machtigen tot het doen maken van een plan met begrooting van kosten, en wel een plan met, en een plan zonder eene brandvrije kelder. Dit voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen. III. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van een Gemeente-geneesheer voor wijk 3. De heer 't Hooft herhaalt zijn voorstel, ge daan in de besloten vergadering, om namenlijk de benoeming uit te stellen tot de volgende ver gadering, of wel voor een week uit te stellen, en inmiddels een nader onderzoek omtrent de sollicitanten in te stellen. Dit voorstel wordt verworpen met 12 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren van Reeuwijk, Los, Dijt, Timmermans, van Zijverden, Knaap, de Breuk, Bultman, Biesheuvel, Suidgeest, Evelein en Verkuijl. Yoor de heeren Ran, 't Hooft en Pruissen. Alsnu wordt tot de benoeming overgegaan. In de bus worden bevonden 16 stembriefjes, zijnde 1 meer dan het getal gestemd hebbende leden. Van onwaarde zijn verklaard 4 briefjes om- dat zij in bianco waren, zoodat uitgebracht zijn 12 geldige stemmen. Alle die stemmen zijn uitgebracht op A. C. H. E. van Riemsdijk. En naardien het te veel in de bus bevonden briefje, niet van invloed heeft kunnen zijn op den uitslag der stemming, zoo is benoemd tot Gemeente-geneesheer in wijk 3, de heer Dr. Antonie Christiaan Herman Eliza van Riemsdijk, Arts te Doesburg, om zoo spoedig doenlijk in functie te treden. Ilia. De Yoorzitter stelt voor om alsnu aan Burgemeester en Wethouders op te dragen om met de beide anderen sollicitanten, in onder- handeling te treden omtrent vestiging in de vacante wijken 1 en 2; Mogt men daarin niet slagen dan zal eene oproeping van sollici tanten worden gedaan. IV. Komt in behandeling een bestek voor de aanbesteding van steenkolen voor de scholen en het Raadhuis, voor den winter van 1886/87. (De heer T Hooft verlaat de vergadering.) Het bestek wordt zonder discussie of hoofde- lijke stemming goedgekeurd. V. Aan de orde is de uitloting van aandeelen in geldleeningen, en wordt overgegaan tot de uitloting van tien aandeelen der leening aange- gaan in 1877. Ter aflossing worden diensvolgens aangewezen de aandeelen no. 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 12, 14 en 16, elk groot 500, betaalbaar 1 Januari 1887, en waarmede deze leening geheel zal zijn afgelost. VI. Aan de orde is de behandeling der Ge- meenterekening dienst 1885. De financieele commissie brengt bij monde van den heer Yerkuijl het navolgende rapport uit Aan den Gemeenteraad van Haarlemmermeer. De financieele commissie uit den Gemeente raad, heeft in hare vergadering van heden onder- zocht de rekening der gemeente dienst 1885. Dat onderzoek heeft tot geen de minste be- merkingen geleid. De reden daarvan is te vinden in 't beleid van Burgemeester en Wethouders, die ten laatste gehoor hebben gegeven, aan de herhaalde en dringende verzoeken van den Raad, om reke- ningen en posten die boven de raining zijn, eerst te stellen in handen der commissie tot onderzoek en advies, om later niet te worden geplaatst voor een voldongen feit. De bemer- kingen die de commissie toen had, zijn ter uwer kennis gebracbt, en de meeste, zoo niet alien, goedgekeurd; daardoor is het nazien der reke ning bijna overbodig geworden. De commissie betuigt bij dezen aan den Secretaris, Burgemeester en Wethouders haren dank voor het gehouden beheer, dat alleszins van aceuraatheid getuigt. Zij stelt voor de Rekening der gemeente Haarlemmermeer, dienst 1885 goedtekeuren, in ontvangst op 84148.72s in uitgaaf op 78518.11 Batig saldo f 5630.61s Haarlemmermeer, 19 Augustus 1886. Namens de Commissie, (w. get.) P. Yerkuijl, N. van Reeuwijk, J. H. M. Evelein. De voorzitter stelt voor om de Rekenin<i, overeenkomstig de conclusie van het rapport der commissie goedtekeuren. Dienovereenkomstig wordt besloten zonder hoofdelijke stemming. VII. Komt in behandeling de Rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1886. De financieele commissie brengt bij monde van den heer Verkuijl, voorzitter der commissie, het navolgende rapport uit Aan den Gemeenteraad van Haarlemmermeer. De financieele commissie uit den Gemeenteraad, dienst 1885 heeft in hare vergadering van heden onderzocht de Rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over 1885. Zij heeft alles nagezien, en heeft geen de minste bemerkingen. Zij stelt U mitsdien voor (na vooraf den Penningmeesler, Burgemeester en Wethouders haren dank te hebben betuigd voor het rigtig beheer), de rekening van het burgerlijk armbestuur goed te keuren in ontvangst op 6299.865 in uitgaaf op 6197.88 Batig saldo 101.98s Haarlemmermeer, 19 Augustus 1886. Namens de Commissie, (w. get.) P. Yerkuijl, N. van Reeuwijk, u J. H. M. Evelein. De Voorzitter stelt voor om de rekening van het Burgerlijk Armbestuur overeenkomstig de couclusie van het rapport der commissie goed te keuren. Dienovereenkomstig wordt besloten zonder hoofdelijke stemming. YIII Aan de orde is de opmaking der voor- dragt voor leden van het Collegie der Zetters, in plaats der op 31 December a. s. aftredende leden.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 1