BU1TENLAND. WEEKBLAD VAN HAARLEMMERMEER NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Benoeming Eerste Kandidaat In de bus bevonden 14 stembriefjes, waar- van 1 bianco, dus geldig uitgebracht 13 stem- menalle die stemmen zijn uitgebracht op den beer P. Knaap, zoodat als eerste kandidaat is benoemd den beer Pieter Knaap Gzn. Benoeming Tweede Kandidaat. In de bus bevonden 14 stembriefjes, waarvan 1 in bianco was, zoodat zijn uitgebracht 13 geldige stemmen; alle die stemmen zijn uitge- bragt op den beer P. De Breuk, zoodat als tweede kandidaat is benoemd de beer Pieter de Breuk. Benoeming Derde Kandidaat. In de bus bevonden 14 stembriefjes, waarvan 2 in bianco, zoodat zijn uitgebracht 12 geldige stemmen. Daarvan verkreeg de heer A. Pruissen 11 stemmen. de beer C. Dijt 1 stem. Alzoo is als derde kandidaat benoemd de heer Antonie Pruissen. Benoeming Vierde Kandidaat. Eerste stemming. In de bus bevonden 15 stembriefjes, zijnde 1 meer dan het getal der leden die stemdenvan onwaarde zijn verklaard 2 briefjes, die in bianco waren, en alzoo zijn uitgebracht 13 geldige stemmen. Daarvan be- kwamen de heeren Verkuijl 4, van Zijverden 3. Ran 2 stemmen, Dos, Evelein, Dijt en van Reeuwijk elk 1 stem. (Het te veel in de bus bevonden briefje is niet van invloed geweest op den uitslag der stemming). Tweede vrije stemming. In de bus bevonden 15 stembriefjes, zijnde een meer dan het getal leden die stemden. Van onwaarde is verklaard 1 briefje 't welk in bknco was, zoodat zijn uitgebracht 14 geldige stemmen. Hiervan be- kwamen de heeren Verkuijl 7, van Zijverden 4, Ran 2 stemmen en Evelein 1 stem zijnde het te veel bevonden briefje niet van invloed geweest op den uitslag der stemming. Niemand de volstrekte meerderheid van stem- men verkregen hebbende wordt eene herstem- ming gehouden tusschen de heeren Verkuijl en van Zijverden. In de bus bevonden 14 stembriefjes, waarvan 2 in bianco, dus geldig uitgebracht 12 stemmen. Daarvan verkreeg de heer Verkuijl 8, de heer van Zijverden 4 stemmen. Naardien de beide personen waarover de her stemming liep, aan de stemmng hebben deelge- nomen, wordt de gehouden stemming nietig ver klaard, en heeft er eene nieuwe herstemming tusschen gemelde heeren plaats. De heeren Verkuijl en van Zijverden nemen aan deze stemming geen deel. In de bus zijn bevonden 13 stembriefjes, zijnde 1 meer dan het getal der stemmende leden. Van onwaarde is verklaard 1 briefje, dat in bianco was, zoodat zijn uitgebracht 12 geldige stemmen. Daarvan verkreeg de heer Verkuijl 7 de beer Van Zijverden 5 stemmen. Naardien het te veel in de bus bevonden steinbriefje op den uitslag der stemming van invloed had kunnen zijn, wordt de gehouden stemming nietig verklaard en eene geheel nieuwe vrije stemming gehouden. Daarbij worden in de bus bevonden 12 stem briefjes, en zijn uitgebracht op den beer Ver kuijl 9, op den beer van Zijverden 3 stemmen. Alzoo is als vierden kandidaat benoemd den beer Peter Verkuijl. Benoeming vijfde Kandidaat. In de bus bevonden 14 stembriefjes, waarvan 2 in bianco, dus geldig uitgebracht 12 stem- men; daarvan bekwam de beer van Zijverden 7 stemmen, en de heeren van Reeuwijk, Suid- geest, Evelein, Dijt en Verkuijl elk 1 stem. Alzoo is tot vijfde kandidaat benoemd de heer Jacob van Zijverden. Benoeming zesde kandidaat. Eerste stemming. In de bus bevonden 14 stembriefjes, en zijn uitgebracht op de heeren Ran 7, Evelein 3, v. Reeuwijk 2 stemmen, Lijt en Los elk een stem. Tweede vrije stemming. In de bus bevonden 14 stembriefjes, waarvan 2 van onwaarde als zijnde in bianco, dus uitgebracht 12 geldige, stemmen; daarvan verkregen de heeren Ran 6, Evelein 4, van Reeuwijk 2 stemmen. Herstemming tusschen de heeren Ran en Evelein, waaraan deze beide heeren geen deel nemen. Ingeleverd 13 stembriefjes, zijnde 1 meer dan het getal stemmende leden; daarvan was 1 briefje in bianco, dus uitgebracht 12 geldige stemmen. Daarvan verkreeg de beer Ran 8, de heer Evelein 4 stemmen. Het te veel in de bus gevonden briefje heeft op den uitslag der stemming niet van invloed kunnen zijn. Alzoo is benoemd tot zesden kandidaat de heer Jan IJsbrand Ran. IX. Vacature van Onderwijzer aan school no. 4, Hoofddorp. De Voorzitter deelt mede dat zich voor de betrekking van onderwijzer aan de School no. 4, geene sollicitanten hebben aangemeld, niet- tegenstaande de herhaaldelijk gedane oproeping, en vraagt wat de Raad alsnu wenscht te doen Hierop volgt eene breedvoerige discussie, waarbij de heer Verkuijl zegt er voor te zijn om bet tractement te veriioogeu, terwijl andere leden, zooals de heeren Bultman, de Breuk en Evelein er meer voor zijn om geen acte voor de fransche taal, maar alleen hoofdacte te vragen, en het tractement van f 700, te behouden. Bij deze discussie kwam op nieuw ter sprake, welke de reden kan zijn dat thans zoo weinig leerlingen voor het uitgebreid lager onderwijs worden gevonden, dat door den heer Verkuijl wordt toegeschreven aan den tegenwoordigen gedrukten toestand en andere voorbijgaande oor- zaken, doch door de heeren de Breuk, Evelein en van Zijverden aan het schoolgeld, dat, huns inziens, te hoog is. Voorts worden besproken de middelen die tot verbetering zouden kunnen leiden, waartoe de heer Knaap het houden van avoudschool aanbeveelt, terwijl de heer Bies- heuvel niet gelooft dat bet schoolgeld te hoog is voor ben, die er werkelijk belang in stellen, dat hunne kinderen fransch of andere talen zullen leeren. De heer Bultman stelt eindelijk voor om te benoemen een onderwijzer alleen met hoofdacte, op een jaarwedde van f 700. Dit voorstel in stemming gebracht wordt ver- worpen met 8 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren v. Reeuwijk, Ran, Pruissen, Timmermans, Knaap, Biesheuvel, Suid- geest en Verkuijl. Voor de heeren Los, Dijt, van Zijverden, de Breuk, Bultman en Evelein. Alsnu stelt de beer Verkuijl voor om het tractement le bepalen op 800, zullende dat gevorderd worden hoofdacte en acte voor fransch. Dit voorstel wordt aangenomen met 11 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren v. Reeuwijk, Los, Dijt, Ran, Pruissen, Timmerman, v. Zijverden, Kuaap, Biesheuvel, Suidgeest en Verkuijl. Tegen de heeren de Breuk, Bultman en Evelein. De Voorzitter stelt alsnu voor bet besluit, geuomen in de vorige vergadering, in te trekken, en een nieuw besluit van gelijken inhoud vast- testellen, doch waarbij de jaarwedde van f 700 wordt gebracht op f 800. Dienovereenkomstig wordt besloten. X Alsnu komt aan de orde: de aankoop van Braudspuiten. De Voorzitter zegt dat Burgemeesler en Wet- houders voorstellen om aan te koopen bij Ge- broeders van Bergen te Midwolda twee brand- spuiten model no. 1. met 70 meter slang bij elke spuit, en met verder toebehooren, op proef te leveren te Hoofddorp voor f 1350. Na gegeven inlichtingen en korte discussie, wordt overeenkomstig dit voorstel besloten. Alsnu brengt de heer Bultman ter sprake de vraag waar de nieuwe spuiten zullen worden geplaatst? men zou bij v. de spuiten no. 2 en 5 kunnen plaatsen bij Halfweg en den Benne- broekerweg, en de nieuwe spuiten daar, waar thans de spuiten no. 2 en 5 zijn geplaatst; en geeft de redenen op waarom zulks spreker wenschelijk voorkomt. De Voorzitter merkt aan dat het oorspron- kelijk idee van den Raad is geweest om de nieuwe spuiten te plaatsen bij Halfweg en Benne- broekerweg. De beer Verkuijl zou er toch geen bezwaar in zien om de nieuwe spuiten op andere plaatsen te stationeeren, a! is zulks dan ook niet het oorspronkelijk idee van den Raad geweest. De heer Evelein herinnert er aan dat bij er in de vorige vergadering reeds over gesproken heeft, om een der nieuwe spuiten te Hoofddorp te plaatsenspreker is daar nog voor, en ook om de andere nieuwe spuit te Nieuw Vennep te plaatsen, al waar ze meer effect zullen doen. De Voorzitter zou dan de spuit van Hoofd dorp te Halfweg willen plaatsen. Er wordt besloten aan Burgemeester en Wet- houders op te dragen om te bepalen waar de nieuwe spuiten zullen worden geplaatst, of tegen welke spuiten ze zullen worden verwisseld. Vervolgens legt de Burgemeester over een schets van een brandspuithuisje, waarvan de kosten worden geraamd op f 295. Naardien die kosten te hoog voorkomen, zal de Burgemeester een goedkooper plan doen maken. XI. Wordt gelezen een adres van K. Moll, onderwijzer aan school no. 9, houdende verzoek om eervol ontslag uit gemelde betrekking. De Voorzitter stelt voor om bet gevraagd eervol ontslag te verleenen met ingang van den 26 October a. s. Dienovereenkomstig wordt besloten. De vergadering wordt daarna gesloten. Belanghebbenden worden bijtijds herinnerd dat op of v6<5r 1 November e. k. alle vergun- ningen om te Haarlem mermeermet honden- karren te rijden behooren verlengd te worden. Daartoe vervoege men zich ter Secretarie met de hondenkar, ten einde te laten zien of het nummer er behoorlijk op te lezen staat, benevens de vergunning, en de kwitantie van betaalde hondenbelasting over 1886. (Dit laatste heeft geen betrekking op personen buiten deze ge- meente woonachtig.) Als eene bijzonderheid kan worden gemeld, dat eene geit 2 jaar oud zijnde, toebehoorende aan den eigenaar G. Roubos aan de Kruisweg bij de Sloterweg dit jaar 2 maal heeft gelamd hebbende op 11 April en op 9 Sept. telkens 2 jongen gehad. Uitslag der aanbesteding van steenkolen ten dienste van de scholen en bet Raadhuis. Grove Fijne per hectoliter, per hectoliter. Gebr. Bos0.88 0.68 N. W. Wamsteeker 0.86 0.71 P. Klomp0.92 0.69 P. Van Daalen. 0.886 0.71 Gegund aan Gebr. Bos. Graan- en Veemarkt gehouden te Hoofddorp Ilaarlemmermeer, den 30 September 1886. Roode tarwe f 5,10, witte tarwe f 7,50 a f 6,25 rogge f 5, haver f 6,50 rt f 6, cheva- liergarst f 4,75 a f 4.10, duivenboonen f 6,75 a f 6,50, kanariezaad f 9,50 a f 8,75, karwei- zaad f 17,25. Op de Veemarkt waren aangevoerd 1 vette koe, 4 lammeren en 7 biggen. BURGERLIJKE STAND van 22 tot 26 Sept. Ondertrouwd: B. van Vugt en C. Struik; M. Zeegel en A. de Vlieger; J. van der Hooft en T. den Boer; N. den Hartog wedr. en M. van der Puij. Getrouwd: Geene. Geloren-. Johannes, zoon van W. Meulblok en H. M. van SchaikWilhelmina, dochter van M. Oomen en W. B. de Bruin; Jacobus en Marinus, zoons van J. Flipse en J. de Vos; Erancina, dochter van C. de Lijser en P. San- difort; Jacoba, dochter van T. Smit en M. Spaargaren; Trijntje, dochter van T. Stapel ongehuwd; Lijntje, dochter van J. Dam eu C. Vreeken; Cornelia Elippina, dochter van T. Kok en A. Frankfort; Pieternella, dochter van A. Slingerland en M. H. Dikhuijse. Levenloos Geboren1 kind van L. van Wijk en B. de Jong. Overleden: Gerritje, oud 19 maanden, dochter van R. Bootsman en T. BroertjesMaarten Jan, oud 14 maanden, zoon van C. Lief brotr en L. Hendrikse; Gerritje, oud 9 maanden, dochter van J. W. van Laar en A. Luime; Marigje, oud 5 maanden, dochter van D. de Ruijter en M. Sclueuders; Berendina de Rooij, oud 70 jaar, wedr. van II. W. Landwehr Johann; Cornelia, oud 2 jaar 6 maanden, dochter van R. Boots- man en I. Broertjes; Aaltje van Bostelen, oud 84 jaar, wed. van J. de Vries; Petronella Jo hanna, oud 4 maanden, dochter van W. Kool- bergen en E. KnoopenAdriaan, oud 3 maanden, zoon van A. den Breejen en E. Ooms; Aagje, oud 4 maanden, dochter van K. Stroet en M. BommerWillem, oud 7 maanden, zoon van J. Bledrlerwijk en C. v. d. BeekPieternella, oud 13 uren, dochter van A. Slingerland en M. H. Dikhuijse. ENGELAND. Zaterdag j.l. is het Parlement verdaagd tot 11 November. Veel nieuws bevatte de sluitingsrede niet. Voorop werd gezet dat de betrekkingen met alle vreemde mogendheden vriendschappelij k waren, maar het is zeker niet te veel gezegd, wanneer men beweert dat die vriendschap met sommige staten, b. v. Rusland, alleen uiterlijk is. De aftreding van vorst Alexander werd zonder eenig commentaar vermeld. Alleen werd de overtuiging uitgesproken dat de verkie- zing van een nieuwen vorst, overeenkomstig het Berlijnsch tractaat zoude geschieden, en dat er voor inbreuk op dat tractaat niet gevreesd behoeft te worden. De Engelschen, die er nog al van houden zich met de zaken van anderen te bemoeien, schijnen maar niet in staat te zijn, in hun eigen land, met name Ierland, orde en rust te bewaren. Niet alleen zijn de gevechten te Belfast weder begonnen, maar ook te Portumna in Galway zijn ernstige onlusten uitgebroken, die door troepen en politie met geweervuur onderdrukt moesten worden. Het schijnt dat katholieken en protes- tanten in Ierland elkander dan al een bijzondere haat toedragen. Sir Henry Drummond Wolff bevindt zich ter regeling der Egyptische zaken nog steeds te Cairo, en het begint meer en meer duidelijk te worden, dat de Engelschen niet voornemens zijn, Egypte voorloopig te verlaten. Zoude men misschien eene formeele annexatie op het oog hebben? DUITSCHLAND. In de mijn Consolidation" bij Schalke, is een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Er heeft daarin n.l. eene ontploffing van mijngas plaats gehad, waarbij 45 mijnwerkers zijn gedood en 16 gekwetst, waarvan 8 zeer zwaar. Een ander ongeluk gebeurde bij Potsdam, waar een trein met soldaten, op een stilstaande wagon liep. Bij deze botsing werden 8 soldaten ernstig en 3 licht gewond. Van Koningsbergen naar Duitsche en Ne- derlandsche stations wordt met 1 October een nieuw reexpeditietarief ingevoerd voor vlas, vlas- heide, hennep, hennepgaren (zoogen. touwslagers- garen) hennepheide en werk, met gedeeltelijk verhoogde cijfers. In zooverre verhoogingen intreden, komen deze eerst van af 16 Nov. in werking. In eene bestuursvergadering is de firma Deutsche Uebersee-Bank gekozen voor de door de Deutsche Bank opgerichte overzeesche Bank. Het kapitaal werd bepaald op 10 millioen mark en besloten een eerste filiaal te Buenos-Ayres op te richten. Verdere besluiten zijn nog niet ge- nomen. De Bank zal waarschijnlijk tegen het einde van het jaar hare werkzaamheden beginnen. FRANKRIJK. De pi; men van den Minister van Financien, de heer Sadi Carnot, hebben geen genade kunnen vinden in de oogen der begroo- tings-Commissie. De Commissie besloot n.l. 10. de conversie der obligaties met korten vervaltijd te verwerpen; 20, de schulddelging van 100,000.000 fr. te hand- haven; 30. de buitengewone begrooting voor openbare werken ten bedrage van 69,000.000 fr. te handhaven en 40. de buitengewone uitgaven voor het ministerie van oorlog, ten bedrage van

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 2