NIEUWS en ADVERTENTIEBLAD. Bli tit Inter leloort sen BjjvmpL 27e Jaargang No. 44. Zaterdag 30 October 1886. k VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BER1CHTEN. 9t Abonnementsprijs f 6.- J. H. de BUSSY, Rokin 60, Amsterdam. Prijs der Advertentien van 1--6 regels 75 Cent, elken regel meer 12Vl Cent. Verg'adering van den Geineente- raad van Haarlemmermeer, Gemeenteraad van Haarlemmermeer. WEEKBLAD IIAAELEMMERMEEK Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. zonder Bijvoegsel n n 3. Enkele Nommers 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREEEENDE te adresseeren aan den Uitgever Hoofd-Agent: P. VAN C1TTERT ZONEN, te Haarlem. Groote Letters naar plaatsruimte. Alcmematm m acker!*** tdmUn mngmmm dtor <Mt bo*W.fam., pathntmn, patboden. OP Donderdag, 28 October 1886, des morgens ten 10 uur, ten Raadhuize te Hoofddorp. Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig alle leden. De notnlen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Te behandelen onderwerpen 1Ingekomen stukken en mededeelingen, proces- verbaal van kasopneming, en dat tot zetters zijn benoemd de heeren P. de Breuk, A. Pruissen en P. Knaap Gz. 2. Bijdrage in de kosten van't telegraafkantoor; wordt besloten dat men zich te dezer zake op nieuw bij adres zal wenden tot de Tweede Kamer, en dan den Minister van Water- staat worden bericht dat, zoolang de onzeker- heid voortduurt omtrent bet al of niet blijven van het telegraafkantoor, de Raad nog geen besluit kan nemen omtrent het bouwen van een post— en telegraafkantoor. 3. Bouw van een post- en telegraafkantoor. 4. Bestek vcor de school en kantoorbehoeften, aangehouden tot de volgende vergadering. 5. Bestek voor het onderhoud en aansteken der lantaarns in 1887; vastgesteld. 6. Adres en financieele steun voor het tram- plan Sanders c. s.; besloten te berichten dat de Raad bereid is deze zaak financieel te steunen, doch de hoegrootheid dier steun zal nader worden bepaald. 7. Ontwerp-besluit tot het doen van betaling uit de onvoorziene uitgaven dienst 1886. Vastgesteld op f 1310 voor twee nieuwe nieuwe brandspuiten. 8. Ontwerp besluit tot af- en overschrijving in de begrooting, dienst 1886, vastgesteld op f 700 voor kleeding van veldwachters en voor geneeskundige hulp aan armen. 9. Reclames tegen het kohier van den hoofde- lijken omslag, over 1886, aangehouden tot de volgende vergadering. 10. Aanvragen om afschrijving op aar.slagen in den hoofdelijken omslag, dienst 1886, gun- stig beschikt op de aanvragen van de erven wed. Servaas, P. H. Heijnen en H. v. Zetten. 11. Behandeling der begrooting voor 1887, wordt vastgesteld nadat de gemeente opcenten op de personeele belasting op voorstel der finan cieele commissie met 27 waren verminderd, en de post voor onvoorz. uitgaven met het daardoor ontstaan tekort was verminderd. 12. Idem der begrooting voor het burgerlijk armbestuur voor 1887 worden vastgesteld. 13. Besluit tot verstrekking van subsidie aan het burgerlijk armbestuur voor 1887. Idem op f 6500. 14. Snppletoir kohier van hoofdelijken omslag dienst 1886, aangehouden tot de volgende vergadering. 15. Bequest van Gt. de Vries om vergunning tot het dernpen van een gedeelte grep. Als boven. De vergadering is daarop gesloten. OPENBARE VERGADERING VAN Donderdag, 30 September 1886. des morgens ten 10 uur. Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig alle leden, zijnde de heeren Bultman, Evelein, Dijt, Los, Verkuijl, Biesheu- vel, van Reeuwijk, Suidgeest, de Breuk, Ran, 't Hooft, Pruissen, Timmermans, Van Zijverden en Knaap. Alsmede de Secretaris. De Voorzitter wenscht de heer Knaap, die heden zijn 80e verjaardag viert, daarmede van harte geluk, en wenscht daarbij dat al zijn zijne jaren hoog, het hem moge gegeven worden nog vele jaren in die gezondheid die hij nog mag genieten, de belangen dezer gemeente te blijven behartigen. De notulen van 26 Augustus 1886 worden goedgekeurd. I. Aan de vergadering wordt medegedeeld a. dat het raadsbesluit van 26 Augustus 1886, tot nadere bepaling van de jaarwedde van een onderwijzer aan de school no. 4 op f 800, door Heeren Gedeputeerde Staten is goedgekeurd. b. dat bij de gehouden aanbesteding van de levering van steenkolen het laagst is ingesehre- ven door Gebroeders Bos, en wel voor 0.88 de grove kolen, en f 0,68 het gruis, en dat de leverantie door Burgemeester en Wethouders is gegund. Aangenomen voor kennisgeving. II. Door Burgemeester en Wethouders wordt aangeboden de begrooting van inkomsten en uitgaven voor 1887. Gesteld in handen der financieele Commissie tot onderzoek. Insgelijks wordt aangeboden de begrooting van bet burgerlijk Armbestuur voor 1887. Ook deze stukken worden gesteld in banden van de financieele commissie tot onderzoek. IV. Aan de orde is bet bestek voor de aan besteding der in 1887 benoodigde School- en Kantoorbehoeften. De Voorzitter zegt dat ingekomen is een adres van A. van de Stadt, boekhandelaar alhier, waarin hij verzoekt dat hem de levering der School- en Kantoorbehoeften moge worden opgedragen buiten aanbesteding. Van dat adres wordt voorlezing gedaan, en volgt daarop eene korte gedachtenwisseling. De heer de Breuk is niet ongenegen het ver- zoek te ondersteunen. De beer Verkuijl acht het nog al moeielijk, omdat niet van alles vaste prijzen zijn, zoo als bijv. de schriften. De heer Bultman zegt dat een ander bet welligt voor minder wil leveren; de heer v. d. Stadt kan als elk ander concurreeren. De heer 't Hooft meent, dat als van de Stadt bij de aanbesteding bijv. een kleinigbeid hooger is dan iemand buiten de gemeente, de leverancie hem dan toch wel zou gegund kunnen worden. De heer Bultman stemt dat toe, wanneer het een gebrekkige aannemer is, doch het is moei- lijk om zulks te doen indien het een solide aannemer is, want dan krijgt men bij een vol gende gelegenheid geen inschrijvers meer. De heer Biesbeuvel merkt aan dat bij andere aanbestedingen toch ook niet all^dn de ingeze- tenen als inschrijvers worden toegelaten; men kan dat dus ook thans niet doen; het belang der gemeente moet in aanmerking worden genomen. Er wordt besloten de levering weder aan te besteden. Ten opzichte van het bestek vraagt de heer de Breuk, of het niet goed zou zijn zulks te stellen in handen van de Plaatselijke School- commissie. Nadat hieromtrent eenige discussie had plaats gehad tusschen de heeren Verkuijl, Bultman en Biesheuvel wordt besloten het bestek tot onder zoek te stellen in handen van de Plaatselijke schoolcommissie. V. Komt in behandeling een verzoek van het hoofd van school no. 5 (Nieuw-Vennep) tot het maken eener afscheiding in het groote lo- kaal dier school. Na voorlezing van het verzoek, en nadat de Wethouder Knaap had gezegd de toestand gaarne vooraf persoonlijk te willen bezien, en de heeren Verkuijl en Biesheuvel zich tegen het aanbren- gen der gevraagde afscheiding hadden verklaard, wordt besloten deze zaak aan te houden tot eene volgende vergadering. VI. Alsnu zou aan de orde zijn het advies van de plaatselijke schoolcommissie in zake het uitgebreid lager onderwijs aan school no. 4 (Hoofddorp). De Voorzitter deelt mede dat het advies der schoolcommissie nog niet is ingekomen, zoodat deze zaak moet worden aaugehouden terwijl de heer de Breuk nog mededeelt dat wel de school commissie is vergaderd geweest, maar nog geen advies heeft uitgebragt, en geeft de redenen op waarom zulks nog niet heeft plaats gehad. VII. Is aan de orde het Post- en Telegraaf kantoor. De Voorzitter legt ter tafel een door den Gemeente-Opzigter ontworpen plan van een te bouwen post- en telegraafkantoor. Vervolgens zegt de Voorzitter dat verschenen is een nieuw Koninklijk besluit houdende nadere regeling der voorwaarden waarop met mede- werking der gemeenten, Rijkstelegraafkantoor en rijkstelephoonkantoren in kleinere plaatsen kunnen worden opgerieht en in stand gehouden, en wordt gemeld besluit daarna door den Se cretaris voorgelezen. Met zeer veel belangstelllng werd door de leden van bedoeld besluit kennis genomen, ter wijl het den heer Verkuijl aanleiding gaf om voortestellen om thans nog geene definitieve beslissing omtrent het bouwen van een post- en telegraafkantoor te nemen, maar het bedoelde koninklijk besluit te doen onderzoeken door de bestaande commissie, zijnde de Burgemeester en de leden Bultman en 't Hooft, en zulks omdat het moeilijk is om nu reeds al dade- lijk nategaan welke gevolgen dit besluit voor deze gemeente zal kunnen hebben. De Voorzitter wil deze zaak aanhouden, en vooraf aan den heer Minister van Waterstaat de vraag rigten of deze gemeente valt onder de toepasselijkheid van het besluit. De heer Bultman zou dan liever schrijven dat de Raad dit besluit stellig en zeker niet op deze gemeente toepasselijk acht, en vragen, of de Minister het met deze zienswijze eens is. Nadat nog andere leden nam, de heeren 't Hooft, Knaap, Verkuijl en van Zijverden over de zaak hadden gesproken, en daarbij ook hadden doen uitkomen dat het belang der ge meente medebrengt dat het Telegraafkantoor blij ve, wordt op voorstel van den Voorzitter besloten aan den heer Minister van Waterstaat te schrij ven dat de Raad nog geene definitieve beslissing omtrent het bouwen van een Post- en Tele graafkantoor heeft genomen, en voorts de zaak te stellen in handen der commissie tot onder zoek, zooals door den heer Verkuijl is voorge- steld. VIII. Aan de orde is de benoeming van een onderwijzer voor de school no. 9 (bij Halfweg.) Op de voordragt komen voor 1. Gerrit de Boer te West-Terschelling. 2. Pieter van den Berg, te Berkhout. 3. Jan Duiu, te Noord-Scharwoude. De uitslag van de stemming waaraan 15 leden deelnemen is, dat zijn uitgebragt op G. de Boer 12 stemmen, terwijl er 3 bianco brief- jes in de bus gevonden worden. Daar alzoo de heer G. de Boer de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen heeft, is hij benoemd, tot onderwijzer aan de school no. 9. De infunctie treding wordt bepaald op 26 October 1886. IX. De Vergadering gaat thans over tot het benoemen van den Voorzitter en de leden der Pinancieele Commissie. Bij de stemming over den voorzitter, waaraan 15 leden deelnemen, bekomen de heeren Verkuijl 9, de Breuk 2 stemmen, Biesheuvel, v. Zijverden

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 1