BUITENLAND. WEEKBLAD VAN HAARLEMMERMEER. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. en Ran, elk 1 stem, terwijl 1 bianco briefje in de bus is gevonden. De heer P. Verkuijl alzoo de volstrekte meer- derheid van stemmen verkregen hebbende, is benoemd tot Yoorzitter der commissie. Aan de eerste stemming ter benoeming van een lid der commissie wordt door 15 leden deel- genomen. Daarvan bekomen de heeren van Reeuwijk 6, Evelein 3 stemmen, en de heeren de Breuk. Ran, v. Zijverden en Suidgeest ieder 1 stem, terwijl 2 bianco briefjes in de bus worden ge vonden. Daar niemand de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen heeft, wordt overgegaan tot eene tweede vrije stemming. Aan deze stemming nemen deel 15 leden, en is de uitslag dat uitgebracht zijn op den heer v. Reeuwijk 13, op den heer Evelein 2 stemmen. De heer N. van Reeuwijk alzoo de volsrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende is alzoo benoemd tot lid der commissie. Bij de stemming ter benoeming van het tweede lid der commissie waaraan 15 leden deelnemen, bekomen de heeren Evelein 7, Ran 2, en van Zijverden 2 stemmen, Dijt en Los ieder 1 stem, terwijl 2 bianco briefjes in de bus worden bevunden. De heer J. H. M. Evelein de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, is mitsdien benoemd tot lid der commissie. X. Vervolgens wordt overgegaan tot de be noeming van den Voorzitter en de leden van de Commissie voor de Gemeentewerken. Bij de stemming over den Voorzitter, waar aan 15 leden deelnemen bekomen de heeren Biesheuvel 11, Timmermans 2 stemmen, Verkuijl en 't Hooft ieder 1 stem. De heer B. Biesheuvel de volstrekte meer derheid van stemmen verkregen hebbende, is alzoo benoemd tot Voorzitter der commissie. Aan de eerste stemming voor een Lid namen 1 5 leden deel. Daarvan bekomen de heeren Verkuil 6, Ran 4, van Zijverden 2 stemmen, Evelein en 't Hooft ieder 1 stem, terwijl 1 bianco briefje in de bus is gevonden. Daar niemand de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen heeft, wordt overgegaan tot eene tweede vrije stemming. De uitslag dezer stemming, waaraan 15 leden deelnemen is, dat op de heeren Verkuil 7, Ran 6 stemmen, v. Zijverden en Evelein ieder 1 stem wordt uitgebragt; zijnde het in de buste veel bevondene briefje niet van invloed geweest op den uitslag der stemming. Dewijl ook nu nog niemand de volstrekte meerderheid van stemmen heeft verkregen, heeft eene herstemming plaats tusschen de heeren Verkuijl en Ran. Aan deze stemming wordt door de heeren \erkuijl en Ran geen, door de overige 13 le den wel deelgenomen. De uitslag is dat op den heer Verkuijl 7, op den heer Ran 6 stemmen worden uitgebragt. De heer P. Verkuijl de meeste stemmen ver kregen hebbende, is mitsdien benoemd tot lid der commissie. Aan de stemming over het tweede lid der Commissie wordt deelgenomen door 15 leden, terwijl de uitslag is dat de heer Evelein 7 stem- men, de heer Ran 6 stemmen bekomt, terwijl 2 bianco briefjes in de bus worden gevonden. De Heer J. H. M. Evelein de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende is alzoo benoemd tot lid der commissie. bekomt de heer Buckmann 13 stemmen, terwijl 2 briefjes in bianco worden gevonden. De heer Peter Jan Buckmann alzoo de vol strekte meerderheid van stemmen bekomen heb bende, is benoemd tot Gemeente-geneesheer in wijk 3. De infunctie treding wordt bepaald op 1 October 1886. XI. Alsnu wordt overgegaan tot de benoe ming van een Gemeentegeneesheer voor wijk 3,nadat aan de vergadering was medegedeeld dat Dr. van Riemsdijk, die in de vorige ver gadering was benoemd, de benoeming niet heeft aangenomen, en een nader adres was voorge- lezen van den heer P. J. Buckman, die zich inmiddels te Hoofdorp heeft gevestigd, en zich voor de gemelde betrekking bij vernieuwiug aanbeveelt. Bij de stemming, waaraan 15 leden deelnemen, XII. Alsnu komt aan de orde het punt Voorziening in de geneeskundige armenverzorging in de wijken 1 en 2. De Voorzitter deelt mede dat voor de wijken 1 en 2 opnieuw eene oproeping van sollicitanten is gedaandat zich daarop wel iemand heeft aangemeld om inlichtingen, maar nog niet als sollicitant, doch dat de tijd van aanmelden nog is niet verstreken; en dat, voor het geval die betrekkingen niet mogten worden vervuld, Bur- gemeester en Wethouders magtiging vragen om in de geneeskundige armenverzorging in de vacante wijken te voorzien. De Voorzitter deelt voorts mede dat, nadat Dr. Jaarsveld en Dr. Nanninga hadden bedankt voor de waarneming der armenpractijk aan den ringdijk en veldweg langs de sectien FF, II en LL, hij Dr. Jaarsveld ontmoetende, heeft ge- vraagd om zulks te willen op zich nemenhad hij Voorzitter Dr. Nanninga het eerst ontmoet, dan zou hij het die hebben gevraagddat Dr. Jaarsveld zich toen heeft bereid verklaard en dat Dr. Nanninga, zulks vernemende, zich toen ook bereid verklaard heeft. De heer Verkuijl zou liever de zaak door den Raad in overleg met Burgemeester en Wethouders willen laten regelen. De heer v. Zijverden acht het beste om, in- dien de Raad het opdraagt aan Burgemeester en Wethouders, de heeren Jaarsveld en Nanninga er om het andere jaar mede te belasten, want het is moeielijk om den een boven den ander voortetrekken. De Voorzitter zegt dat als de keuze staat tusschen beide heeren, Burgemeester en Wet houders zulks zullen in aanmerking nemen. De heer Evelein meent, dat indien de vroe- gere kwestie over rekeningen met Dr. Jaarsveld uit de wereld is, het billijk is dat deze worde aangewezen, omdat hij is uitgenoodigd, en hij zich het eerst heeft bereid verklaard. De heer Bultman vraagt waarom men niet de heer Buckman zal nemen P De heer Biesheuvel is daartegen, met het oog op de groote afstanden, om welke reden ook vroeger veranderingen in de wijken is gebragt, toen de heer Bolkestein die bediende. De heer t Hooft is het daarmede eens, en betoogt dat de Docters van Aalsmeer bedoeld gedeelte van wijk 2 het gemakkelijkst kunnen waarnemen en beter dan iemand die te Hoofd- dorp woont. De heer Bultman is er voor om den heer Buckmann te nemen, als hij het kan doen. De heer de Breuk stelt voor, om naar aan- leiding van het gebeurde, aan den heer Jaars veld op te dragen de waarneming der armen- praktijk, aan den ringdijk en veldweg, langs de sectien FF, II en LL voor f 160 per jaar tot wederopzeggings toe, Dit voorstel wordt aangenomen met 14 stem- men tegen 1 stem, zijnde de stem van den heer Bultman. De Voorzitter stelt alsnu voor om Burge meester en Wethouders te magtigen, om te voorzien in de waarneming der armenpraktijk in die gedeelten vau de wijken 1 en 2 waarvoor geen geneesheer is aangewezen. De heer 't Hooft zou de zaak aan den Raad willen houden, en een voorstel van Burgemeester en Wethouders willen afwachten. Bij stemming wordt echter de verzochte mag- tiging aan Burgemeester en Wethouders verleend met 8 tegen 7 stemmen. Voor stemden de heeren Knaap, Bultman, Evelein, Dijt. Los, v. Reeuwijk, Suidgeest en v. Zijverden. Tegen de heeren Verkuijl, Biesheuvel, de Breuk, Ran, t Hooft, Pruissen en Timmermans. XIII. In behandeling komt een adres van de heeren P. Ledeboer en P. J. Raaijmakers, om financieelen steun te verleenen aan het Tram plan Sanders c. s. van welk adres voorlezing wordt gedaan. Op voorstel van de Voorzitter wordt besloten dit aderes te stellen in banden van Burgemeester en Wethouders, tot het doen van een voorstel. De vergadering wordt daarna gesloten. Bij de op 27 October gehouden herstemming ter verkiezing van een Hoofd Ingeland vau den Haarlemmermeerpolder, zijn uitgebracht 468 stemmen, hiervan hebben verkregen de heer J. van Zijverden Jz. te Haarlemmermeer 267 stemmen, en Mr. M. G. P. del Court van Krimpen te Haarlem 201 stemmen, zoodat be noemd is de heer J. van Zijverden Jz. In de huishoudelijke vergadering van de ver- eeniging wCorcordia" te Hoofddorp, opgericht 29 October 1862 waren den 26 dezer, tegen- woordig 14 leden. Als nieuwe leden werden toegelaten de heeren P. J. Buckmann, J. Eggink Dz. J. Boom en S. Slikker. De rekening over het afgeloopen jaar bedroeg in ontvang157,09 n uitgaaf156,03s batig saldo,~f 1,06s Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren II. F. Bultman president H. J. v. Baten- burg, vice-president J. A. Pijnappel, secretaris A. Stoel, penningmeester D. Eggink en T. Folmer commissarissen. 'N oorts werd besloten de vergaderingen in den a. s. winter te houden bij den heer C. Slikker, den heer J. Eggink te herbenoemen tot bibliothe- caris en de eerstvolgende vergadering te houden op 9 Nov. zullende dan als spreker optreden de heer Wildt van Houtrijk en Polanen. BURGERLIJKE STAND van 19 tot 26 October. OndertrouicdA. v. d. Vlugt en J. Edelaar; C. Nederveld en A. Mekes. GetrovwdG. Poldervaart met M. van der Oord. GeborenAdrianus Arie, zoon van M. den Ouden en J. G. de Ruiter; Pieter, zoon van P. Weij en A. GlasJohannes, zoon K. van Wirdum en A. de RooijLammegien Louiza, dochter van A. v. d. Heuvel en P. L. C. Danens; Paulus, zoon van J. KuiperenE.Bakker; Catharina Irancisca, dochter van G. Driehuijs en C. F. Vlegels; Neeltje, dochter van J. van Zanten en L. Koppenaal; Thomas, zoon van C. Borst en T. Stammis. Over leden Arie, oud 13 jaar, zoon van H. Edelaar en A. v. Graas; Cornelia Maria, oud 11 dagen, dochter van H. D. Landwer Johan en A. v. Schip; Martinus, oud 2 maanden, zoon vau L. Stokhof en A. van GogHendrika Kats, oud 71 jaar, wed. van M. Tanis; Pieter, oud 24 jaar, zoon van D. Krom en G. Groot; Hendrikus David, oud 5 maanden, zoon van M. van Bentheim en H. van ElswijkAntje, oud 21 jaar, dochter van J. Kooter en G. van Baaren Pieter, oud 2 dagen, zoon van P. Weij en A. Glas. ENGELAND. De rustige poorters der Londen- sche_ City, zullen de eerstvolgende veertien dagen in niet geringe spanning en onrust verkeeren, en den^ 911 November met zorg tegemoet zien. Terwijl vroeger de blijde intocht van den lord Mayor als een vreugdedag goldt en de menigte met opgetogenheid keek naar de gouden rokken en gepoeierde pruiken welke voor die gelegenheid te voorschijn werden gehaald, wenschte men nu wel dat de dag reeds voorbij was. De feestbederver is in het onderhavige geval de sociaal-democratische bond, welke dien dag juist de geschikte heeft bevonden, om in de City ook een optocht, benevens demonstrate, te houden Nu heeft wel is waar het hoofd der City-politie, de optocht der sociaal-democraten door de straten der City verboden, maar de secretaris van den bond heeft hem daarop gevraagd met welk recht hij dit verbod had uitgevaardigd, en men vreest nu dat de socialisten toch hun gang zullen gaan. Het is te hopen dat men thans betere maat- regelen zal nemen, dan bij de beruchte meeting in Hydepark het geval was. Op denzelfden 9n. November zal het gewone jaarlijksche feest in Guildhall worden gehouden en bij die gelegenheid zal lord Salisbury de buiten- landsche Staatkunde der regeering uiteen zetten. Dit bericht danken wij aan lord Randolph Churchill, die een dusdanige verklaring aflegde op het congres des conservatieven te Bradford. Hij zeide daar o. a. ook dat de Regeering spoedig zou beslissen of het noodig was aan het parle- ment maatregelen te vragen om de uitvoering der wetten in sommige streken van Ierland te verzekeren. Of lord Salisbury den gn. November veel be- moedigends omtrent Engeland's buitenlandsche verhoudingen zal hebben mede te deelen, valt te betwijfelen. Engeland bezit van geen enkel rijk de sympa- thie. De twee Europeesche Staten, Frankrijk en Engeland, wier aangewezen taak als vrijzinnige landen het zou zijn, vereenigd een krachtig tegen- wicht te vormen tegen de autocratische rijken van Midden- en Oost-Europa, werken elkander ter wille van Madagascar en Egypte voortdurend tegen. Vooral het voortgezette verblijf der Engelsche troepen in Egypte is den Franschen een doom in het oog, en de Fransche regeering schijnt voor- nemens te zijn, tot de Engelsche de vraag te richten wanneer men denkt de Engelsche troepen uit Egypte terug te trekken. Bij bet eerste gerucht hieromtrent is de Engel sche pers als een man opgestaan om tegen deze Fransche aanmatiging te protesteeren. Alleen Enge- landen, heeft volgens de bladen, te beslissen wan neer het leger uit Egypte zal vertrekken, en met kracht zal de regeering aan deze stelling moeten vasthouden. Volgens de St. James Gazette heerscht er op het punt van Egypte volkomen overeenstemming tusschen Frankrijk, Turkije en Rusland, zoodat Engeland, ondanks den hoogen toon der bladen, wel eens genoodzaakt zou kunnen worden toe te geven. De plaats van wijlen generaal Macpherson als opperbevelhebber van het leger in Birmah, is vervuld door generaal Roberts, opperbevel- hebber van het leger in Indie, en welbekend uit den Afghaanschen krijg. Gewis een zeer verstan- dige keus, want deze generaal heeft in de Indische oorlogen met roem zijne sporen verdiend, en is wel de aangewezen man om aan den oorlog in Birmah voor goed een einde te maken. Hij beschikt thans over een leger van 25000 man en 8000 gewapende politie-dienaren, en naar deze macht te oordeelen, schijnen „de enkele bende Dacoits" die na de inname van Mandalay nog te onderwerpen waren, op een singuliere manier te zijn aangegroeid. Ook in Zuid-Afrika dreigen weSr moeilijkheden; tusschen den Gouverneur van Natal en den Pre sident der nieuwe Boeren Republiek zijn geschillen gerezen over de verdeeling van grondgebied, ter wijl bovendien wordt bericht dat 10.000 Pondo's een inval in de Kaapkolonie hebben gedaan. De algemeene toestand wordt als zeer gevaarlijk beschouwd. FRANKRIJK. De behandeling van het wets- on twerp op het Lager onderwijs, is voor de rechter- zijde in de Kamer een te fraaie gelegenheid geweest om rumoer te maken, dan dat zij die ongebruikt voorbij zou hebben laten gaan. Aan liefelijkheden van weerszijden geen gebrek, en de overbekende heeren de Mun en de Cassagnac lieten zich niet onbetuigd. Toen de Minister Goblet zeide: „Wij schenden geen beginselen, antwoordde de Cassagnac zeer snedig: „Gij hebt geen beginselen!" voor welke stoutigheid hij tot de orde geroepen werd. Hieraan is hij echter reeds zoo gewend, dat dit wel geen vat meer op hem zal hebben. Ondanks het obstructionisme der rechterzijde zijn echter reeds verscheidene artt. van het ont- werp aangenomen. RUSLAND. Ter nagedachtenis van de gesneu- yelden in den jongsten Russisch-Turkschen oorlog, is deze week te Petersburg, in tegenwoordigheid van den Czar een gedenkteeken onthuld. Bij deze gelegenheid heeft de Czar een dagorder uitgevaar digd, waarin al wederom het zwaartepunt gelegd is op het vertrouwen van den vorst op zijn dap per leger. op zijnen heldhaftige vloot. Over Bulgarije werd echter geen woordgerept; daar zullen de Russen de zaken toch wel weten te sturen, zooals hun dat het best schikt. De eerste stap op den weg der bezetting van

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 2