BUITENLAND. WEEKBLAD VAN HAARLEMMERMEER. NIEOWS- en ADVERTENTIEBLAD. uitgaven. den aanslag in den hoofdelijken otnslag dienst 886, van Cornelia van Houten wed. Servaas, bedragende f 15 en van P. H. Heijnen en H. van Zetten, op bunnen aanslag bedragende 8, en 27. Overwegende dat Cornelia van Houten is overleden den 29 Mei 1886, en de adressanten P. H. Heijnen en H. van Zetten de gemeente hebben verlaten den 1 September 1886, en den 24 Juni 1886. Wordt besloten de gevraagde afschrijving te verleenen en wel op den aanslag van Cornelia van Houten voor zeven twaalfde gedeelten, ter somme van f 8.75, P. H. Heijnen voor vier twaalfden gedeelten ter somma van f 2.66 en H. van Zetten voor zes twaalfden gedeelten ter somme van 13.50. XI. Aan de orde is, de behandeling der Be- grooting voor 1887. Het daaromtrent door de financieele Commissie uitgebracht rapport luidt als volgt: Aan den gemeenteraad van Haarleminermeer. De financieele Commissie uit den gemeente raad heeft in hare vergadering van 21 October 1886 onderzocht de begrooting, dienst 1887. Volgnommer 37 Bevolkingregister, is voor uitgetrokken 25.dat is volgens het oordeel der commissie geheel overbodig, daar er op dien post, zoover de commissie bekend is, nooit iets wordt uitgegeven. Zij zou het beter vinden, dien post te doen vervallen, of te brengen op 1 altijd bij eene volgende begrooting. 41. Kosten van advertentien, geraamd op 150.de reden dezer verhooging kan de commissie niet vinden, ook de Memorie van Toelichting verspreidt er geen licht over. In 1885 is uitgegeven voor advertentien 46.15, waarom deze aanzienlijke verhooging 54. Voor wandelplaatsen en plantsoenen is 10.uitgetrokken. De commissie heeft met hare gedachte rondgewandeld en gezocht, maar kan nergens, als eigendom der gemeente wandel plaatsen en plantsoenen vinden. Zij geeft B. en W. in overweging in het vervolg bij het op- maken der begrooting, volgnummer 54 te doen vervallen, kan dat, om bizondere reden niet, dan te brengen op 1, 62. Waarom wordt, niettegenstaande de ver- laging van Rijnlands bundergeld, op dezen post, eene verhooging van circa f 30 voorgested 109. Onvoorziene uitgaven is gebracht op f 6187. 46®. De commissie stelt voor deze post te verminderen met 5263.58 en te brengen op 1614. 883, Volgens 't oordeel der Com missie is deze begrooting hoog geraamd, toch stelt zij geene verandering voor (behalve de wijziging in dit volgnommer 109) omdat ketgeen te hoog geraamd is, niet wordt uitgegeven, en een lateren dienst ten goede komt. INKOMSrEN. Volgnummer 8. De Commissie stelt voor, de 57 opcenten op de hoofdsom der belasting op het personeel, te verminderen met 27 en te brengen op 30. Waardoor de som f 111125 wordt verminderd met f 5263. 58 en gebracht op f 5848. 423. Zij meent dat zulks zeer goed kan gevonden wordenuit den post onvoorziene uitgaven die opgevoerd is tot een bedrag van f 6887.463 die post verminderd met een bedrag van 5263,58 zijnde de opbrengst der 27 opcenten, toch nog overblijft de som van J 1623. 88. De Commissie wenscht niet met de gedachten van Burgemeester en Wetbouders mede te gaan, om uit den post volgnummer 109 onvoorziene uitgaven, een gedeelte van den aanbouw van een Post en Telegraafkantoor te bestrijden. Zij vermeent dat met 't oog op de ongunstige tijden en acht gevende op den aard der uitgaven, wan- neer er een Post— en Telegraafkantoor gebouwd moet worden, er beter eene geldleening kan ge- sloten worden. Dewijl alsdan 't volgende ge- slacht dat ook de lusten heeft van zoo een gebouw, ook bijdraagt aan de lasten. Vervolgens stelt de Commissie voor, de leening ten laste van deze gemeente groot f 25000 en een van 12.500 rentende 4^ °/0 aftelossen, en vereenigd weer te plaatsen, tegen eene renten van 3^ °/0 en Burgemeester en Wethoudere te verzoeken om zoo mogelijk dat in orde te bren gen, tegen dat evengenoemde som van f 37.500 aflosbaar zal zijn. Zij stelt verder voor, de begrooting dienst 1887 goed tekeuren, en vasttestellen op een bedrag in ontvangst op 68100.06s in uitgaaf 68100.06s. de Commissie, (get) P. Verkuijl. u N. v. Reeuwijk. n J. H. M. Evelein. Haarlemmermeer, 21 October 1886. Naar aanleiding van het door de Commissie gedane voorstel tot verlaging der opcenten op de personeele belasting zegt de Voorzitter dat' men er op zal moeten rekenen dat dan in 1887 ook niets buitengewoons zal kunnen gedaan, worden. De heer Verkuijl antwoordt dat de begrooting nog al ruim is opgemaakt en de commissie is daardoor van meening dat er op sommige posten wel zal overblijven, zoodat niet de handen ge heel zullen gebonden zijn. De Voorzitter wijst er nog op dat het Telegraaf kantoor in ruim twee jaren zou kunnen worden betaald zoodat zulks dan zou worden eene geldbe- legging door de huur die door het Eijk daarvoor wordt betaald. De heer Verkuijl wijst op den tegenwoordigen gedrukten tijd, waardoor eenige vermindering van lasten niet onwelkom is, terwijl het bouwen van een post-en telegraafkantoor eene zaak is, waar- van ook het volgende geslacht genot heeft en 't welk dus ook in de lasten wel wat mag bij- dragen. De heer Bultman vereenigt zich geheel met het advies der Commissie en gelooft ook dat de begooting nog al ruim is, zoodat hij met de voorstellen der Commissie medegaat, in een punt echter verschilt spreker met de Commissie zij wil de schuld converteeren in een 3V2 pets leening doch spreker zou nog niet willen bepalen tegen hoeveel percent men zal leenen. De heer 't Hooft zegt dat ook andere ge- meenten tegen 3Vs pet. hebben geleend, en gelooft dat men daarvoor, ook voor Haarlem mermeer wel zal kunnen leenen. Naardien echter deze zaak later aan de orde komt, en niemand omtrent de begrooting ver der het woord vragende, stelt de Voor zitter voor om de begrooting overeenkom- stig de conclusie van het rapport der commissie vasttestellen in omvang op 68100.066 Uitgaaf op f 68100.06s Daartoe wordt besloten zonder hoofdelijke stemming. XIa. Alsnu worden aan de goedkeuring der vergadering onderworpen de navolgende voorr drachten tot heffing en invordering van opcenten op de personeele belasting. De Gemeenteraad van Haarlemmermeer, Heeft besloten. 1. Er zullen te rekenen van den 1 Mei 1887 up de hoofdsom der personeele belasting geheven worden dertig (zegge 30) opcenten. 2. Het raadsbesluit van 30 Decbr. 1880, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 26 3A- nuarij 1881 nr. 11, is bij het inwerking tredeh van dit besluit vervallen. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Haar lemmermeer in de openbare vergadering van den 28 October 1886. Secretaris Voorzitter Verordening op de invordering der opcenten op de personeele belasting in de gemeente Haarlemmermeer. Art. 1. De invordering der gemeente opcenten op de hoofdsom der rijks personeele belasting in de gemeente Haarlemmermeer zal geschieden volgens de artikelen 258 tot 263 der wet van 29 Juni 1851, Stbl. 85. Art. 2. Deze verordening treedt in werking den 1 Mei 1887; Met dien tijd is de verorde ning, vastgesteld den 30 December 1880, afge- schaft. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Haar lemmermeer in de openbare vergadering van den 28 October 1886. Secretaris. Voorzitter. Bovenstaand besluit en verordening op de invordering worden zonder discussie of hoofde lijke stemming vastgesteld. XII. Komt in behandeling de begrooting voor het burgerlijk Armbestuur voor 1887. De financieele commissie rapporteert bij monde van den heer Verkuijl dat de commissie deze begrooting heeft onderzocht, geene aanmerkingen heeft, en adviseert tot goedkeuring. Overeenkomstig het voorstel der commissie wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. XIII. Aan de orde komt het ontwerp besluit tot verstrekking van Subsidie aan het burgerlijk Armbestuur over 1887. Het ontwerp besluit luidt als volgt: De Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Gezien het Raadsbesluit van den 28 Octob. 1886, waarbij is goedgekeurd de begrooting van het burgerlijk armbestuur dienst 1887. Overwegende dat op die begrooting in ont- vang is gebracht f 6500 wegens subsidie uit de Gemeentekas. Dat uit de geraelde begrooting blijkt dat de aangevraagde subsidie van 6500 werkelijk benoodigd is, ten einde de door het Armbestuur te doene uitgaven te bestrijden. Dat men tot dekking der uitgaven op geene andere of hoogere ontvangsten kan rekenen dan die vermeld in de aangehaalde begrooting. Dat uit de goedgekeurde Rekening van het Burgerlijk Armbestuur, over 1885, blijkt, dat het buiten de subsidie geene genoegzame in- komsten heeft en het verstrekken van subsidie dus onvermijdelijk is. Dat het Armbestuur naar behooren aan zijne verplichtingen voldoet. Gelet op de artikelen 59 en 60 der wet van 23 Juni 1854 (St. no. 100.) BesluitAan het Burgerlijk Armbestuur van Haarlemmermeer, wordt, voor het jaar 1887, eene subsidie verleend van zes duizend vijfhon- derd gulden, zegge f 6500. Gedaan te Haarlemmermeer ter openbare Raadsvergadering van den 28 October 1886. Secretaris. Voorzitter. Dit besluit wordt zonder discussie of hoofde lijke stemming vastgesteld. XIV. Aan de orde is de behandeling van het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag dienst 1886; deze zaak wordt aangehouden tot de volgende vergadering. XV. Komt ter tafel een adres van G. de Vries, timraerman te Hoofddorp, inhoudende verzoek om vergunning tot het dempen van een gedeelte grep of sloot in Sectie L. kavel 16. Na voorlezing wordt overeenkomstig het voor stel van den heer 't Hooft, besloten, het adres te stellen in handen van Burgemeester en Wet- houders tot onderzoek. XVI. De heer Evelein vraagt of reeds gere- geld is de waarnemiiig der geneeskundige armen- praktijk in wijk 1. De Voorzitter antwoordt dat daaromtrent door den heer Buckmann na gesproken te hebben met den heer Melchior, een voorstel zou worden gedaan, maar dat nog geen rapport van dien heer is ingekomen. XVII. De heer Los zegt dat hij het zeer wenschelijk zou achten dat er bij het Polder- bestuur op aangedrongen werdt, om geene ver gunning tot het doen loopen van tramwagens te geven langs de wegen waarop drukke passage is, en zulks ter voorkoming van veel ongelukken. De Voorzitter zegt dat deze zaak later kan ter sprake komen, terwijl de heer Bultman zegt dat er blijkens de statistiek niet zooveel onge lukken door de trams gebeuren, en altijd nog politie bepalingen kunnen gemaakt worden, terwijl men toch altijd bereden paarden gebruikt. De heeren Biesheuvel en de Breuk merken aan dat voor landbouwrijtuigen geen bereden paarden worden gebruikt. De vergadering wordt daarop gesloten. Uitslag van de door het gemeentebestuur gehouden aanbesteding van het opsteken der lantaarns, met bijlevering van petroleum etc. 2 lantaarns te Hoofddorp. J. Visser f 45 niet gegund, als zijnde boven de begrooting. 2 dito te Nieuw Vennep. K. Oudijn 33.75; gegund. 2 dito te Abenes. A. van Hofwegen 27.50 H. van Drooge 31.20; J. L. van Essen f 33.05; P. Kulk f 26.55; gegund. BURGERLIJKE STAND van 17 tot 23 Nov. OndertroutcdGeene. GetroxiwdGeene. Geboren: Joost, zoon van M. in 't Veld en E. OosthoekAdriaantje, dochter van J. Smit en M. HeijElisabeth, dochter van G. P. Altink en J. Luik; Cornelia, dochter van C. Paulusse en J. Bens; Cornelia Maria, dochter van A. den Elzen en J. Kors; Rieuwert Cornelis, zoon van M. Mes en P. C. Boer; Bastiaan Jan, zoon van M. Nugteren en R. de Zeeuw; Maria Catha- rina, dochter van A. de Wilde en S. Meijer; Maria Elisabeth, dochter van G. Dazert en M. E. v. d. Steeg; Antonia, dochter van J. Roubos en A. van Pelt; Neeltje, dochter van T. Claij en J. Houter; Gerrit, zoon van P. Schalk en E. de VosCornelis, zoon van P. Kooij en A. Markus; Willem, zoon van C. van Wieringen en M. Bakker; Dirk, zoon van B Klaassen en E. Bier; Jacoba, dochter van A. Lammers en G. van Bavel; Galtjo Derk, zoon van J. Geert- sema en M. Smit; Cornelis, zoon van C. A. Wesselius en C. Blaazer. Levenloos geboren1 kind van A. Hartmans en J. IJzelendoorn. Overleden Cornelis van Tilburg, oud 28 jaar, geh. met A. Jongeneelen. ENGELAND. De als Tory te boek staande lord Randolph Churchill heeft zich weder eens zeer radicaal en democratisch uitgelaten. Eenige Londensche burgers kwamen hem n. 1. verzoeken een belasting op steenkolen welke de City heft, te bestendigen, en bij die gelegenheid verklaarde de Min. er zich sterk tegen, als zijnde dit geheel in strijd met de in dezen tijd geldende denkbeelden. Vooral de Standard is geweldig boos, en eischt dat lord Salisbury dit wilde lid der Tory-partij tot de orde zal roepen. Of lord Churchill en zijne discipelen echter op den duur met de oude Torys zullen blijven zamen- gaan valt zeer te betwijfelen. De Times heeft zich ook al boos gemaakt, maar hier gold het den gehaten Rus, en welk welge- aard Engelschman zou dit niet met genoegen lezen. Het blad verklaarde in een oorlogzuchtige bui dat Europa niet zou toestaan dat Bulgarije, op den naam na, tot een Russische provincie gemaakt zoude worden. Gebeurde dit zonder Europa's toestemming, dan zou Rusland strijd— krachten tegenover zich krijgen even krachtig als de zijne. Wie Engeland er voor denkt te spannen, zegt het blad er niet bij, terwijl het ook schiint te vergeten, dat Engeland de vorige maand juist weer bezig geweest is met zijn oude liefhebberij, annexeeren. Dezen keer heeft het eiland Socotora, oostelijk van Kaap Guardafui, het moeten ontgelden. Het eiland is 3500 mijlen groot en telt io.ood bewoners. Aan de noordelijke grenzen van Engelsch Indie is men nog steeds strijdende. Uit Bombay wordt gemeld, dat een karavaan, uit Ghusni te Lahore aangekomen, het bericht bracht eener nieuwe overwinning van de Ghilzai's op de troepen van den Emir. Een deel der Afghaansche soldaten liep met de artillerie over tot de opstandelingen. Men beschouwt den op- stand, die wordt geleid door godsdienstige dwee- pers, als een verzet tegen het verbond, dat de Emir met de Engelschen heeft gesloten. Zondag jl. heeft op Trafalgarsquare weder een monster-meeting der socialisten plaats gehad, waaraan door circa 50.000 personen, waaronder de fijne fleur van het Londensch janhagel, werd deelgenomen. De gewone redevoeringen werden gehouden, doch behoudens kleine botsingen, liep de geschiedenis zonder rustverstoring af.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 2