HAARLEMMEMEER. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN Bij dit Nommer behoort een Bijvoesel. 28e Jaargang No. 4. Zaterdag 22 Januari 1887. Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BERICHTEN. BUITENLAND. Abonnementsprijs f 6. a 3. J. II. de HUSSY, Rokin 60, Amsterdam. Prijs der Advertentien Verordening1 op de bruggen van den Haarlemmermeerpolder. WEEKBLAD 't f Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. i, zonder Bijvoegsel Enkele Nommers 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFEENDE te adresseeren aan deu Uitgever Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. van 1- - 6 regels 75 Cent, elken regel meer 12V9 Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alleboekhandelarqn, postkantoren, brievengaarders en postboden. Ait. 1. Het is verboden de bruggen over de Ring-, Hoofd- en Kruisvaart anders dan stapvoets te berijden, of zich daarop, zoolang het beweegbaar gedeelte eener brug niet gesloten is, met eenig voertuig te begeven. Voetgangers en voertuigen mogen op eene brug niet blijven stilstaan; en bij het begaan of berijden van bruggen hebben voetgangers en bestuurders van voertuigen zich nauwgezet naar de bevelen van de brugwachters of andere polderbeambten te gedragen. Art. 2. Alle voertuigen, die over de bruggen des polders bewogen worden, mogen ten hoogste met een totaal gewigt van "~3000 kilogrammen belast zijn. Art. 3. De Dijkgraaf des polders kan echter, op bijzonder verzoek van belanghebbenden, voor sommige bruggen het vervoer van zwaarder lasten, dan in art. 2 genoemd, vergunnen, onder voorwaarden door hem te stellen. Art. 4. Van locomobielen of andere werktuigen, wegende meer dan 3000 kilogrammen, mogen de wielen nimmer in onmiddellijke aanraking met de brugdekken komen. \oor zulte voorwerpen moeten de vervoerders op de brug dekken onder de wielen strijken leggen, lang minstens 5 meter, dik minstens 7 centimeter, en ter breedte van de veiling der wielen. Art. 5. Onverminderd de gehoudenheid tot vergoeding van schade, volgens het Burgerlijk Regt, wordt telkens gestraft: overtreding van art. 1, met eene boete van hoogstens f 3; overtreding der artt. 2 en 4, of der voorwaarden door den Dijkgraaf ingevolge art. 3 gesteld, met eene boete van hoog stens 25. Art. 6. De verordening omtrent het berijden der bruggen van den Haarlemmermeerpolder, afgekondigd den 22 Januari 1874, wordt bij deze ingetrokken. Aldus vastgesteld door Hoofd-Ingelanden van den Haarlem- meerpolder, in hunne Vergadering van den 17 November 1886. (get.) J. W. M. van de Poll, Voorzitter. n J. C. van de Blocquery, Secretaris. Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeerpolder ver- kiaren dat het ontwerp dezer Verordening, ter voldoening aan artikel 69 van het algemeen Reglement van Bestuur voor de waterschappen in Noord-Holland (Provinciaalblad No. 80 van 1854), gedurende veertien dagen ter inzage van de Ingelanden heeft gelegen, en dat daarvan afdrukken verkrijgbaar zijn gesteld geweest, nadat van deze ter visie ligging vooraf, door middel van aanplakking was kennis gegeveu. (get.) J. W. M. van de Poll, Voorzitter. J. C. van de Blocquery, Secretaris. Goedgekeurd bij besluit van heden No. 59. Haarlem, 15 December 1886. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. (get.) Schorer, Voorzitter. H. Jacobi, Secretaris. Afgekondigd door Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlem mermeerpolder den 11 Januari 1887. J. W. M. van de Poll, Voorzitter. J. C. van de Blocquery, Secretaris. Bij de op 19 dezer te Hoofddorp gehouden hardrijderij op schaatsen is de prijs behaald door Jan Dijksman, de le premie door Wm. Buurman, de 2e premie door C. Huisman, alien te Haarlemmermeer. Het aantal deelnemers bedroeg 33. Op den dorpsweg in Sectie I kavel 30 te Hoofddorp is den 21 dezer gevonden een beursje met eenig geld. Regthebbenden vervoegen zich bij J. Baten aldaar. De loting voor de Nationale Militie, ligting 1887 zal te Hoofddorp plaats hebben op Vrijdag 11 Februari e. k. en wel: voor Sloten ten 10 ure. Aalsmeer //ll Haarlemmermeer 12^ BURGERLIJKE STAND van 12 lot 18 Jan. OndertrovwdGeene. Getrouwd-. J. F. ten Napel met A. F. A. Fraikin; N. C. van Geldermalsen met P. Stam. Geboren-. Hubertus, zoon van J. van Rijn en J. M. Dekker; Klaas, zoon van A. Maat en M. Kroon; Cornelia Klasina, dochter van J. Balk en K. SpaargarenArie Marinus, zoon van J. Penning en M. Schoondermark Maria Plonia, dqchter van C. Bos en C. Biemond; Matje, dochter van C. Spaargaren en T. MarsinanJohanna, dochter van A. Boll en M. Malie- paard; Catharina, dochter van R. Koopman en C. Bom; Anna Sofia, dochter van G. Kleimeer en T. Beets. Levenloos Geboren-. 1 kind van J. Baartman en A. C. Huij. Overleden-. Maria, oud 10 jaar, dochter van M. Koubos en M. Gennet; Cornelia Stouten, oud 60 jaar, geh. met Gerard van Westenbrugge; Wilhelmina Herbers, Oud 60 jaar, geb. met G. G. den Boer; Johannes Cornell's, oud 4 jaar, zoon van J. van der Linden en A. [M. Mulders; Maria Johanna Umans, oud 41 jaar, geh. met Q. van der Peijl. Bij den bakker P. Z. te Hoofddorp heeft een binnenbrandje plaats gehad, waarvan de schade p. m. f 50 it f 60 bedraagt. ENGELAND. De hereeniging der IJnionisten en Gladstonia- nen, waarop van liberale zijde reeds zoo lang gehoopt wordt, laat nog steeds op zich wachteu. De conferenties tnsschen Chamberlain en Trevelyan eenerzijds en Morlev en Harcourt anderzijds zijn nu weer nitgesteld tot na de bijeenkomst van het Parlement, maar toch blijft Daily News goe- den moed koesteren en deelt het blad zelfs mede dat men een basis gevonden heeft, waarop men verder zoude kunnen voort- bouwen, om dns tot eene gewenschte overeenstemming te komen in de zaak van het Iersche vraagstuk. Naar de Standaard vernam is in den jongsten Ministerraad besloten eerdaags een wctsontwerp aan het Parlement voorteleg- gen tot onderdrukking der agrarische zamenzweringen in Ierland. Daarbij wordt der Regeering de macht toegekend in sommige ge- vallen bijzondere jury's te benoemen en voor de behandeling van een proces eene andere plaats aantewijzen, terwijl aan de politie- rechters de bevoegdheid wordt toegekend aanzetting tot zamen- zwering, boycotten enz. te straffen met 2 a, 3 maanden gevan- genisstraf. Intusschen duurt de strijd tnsschen de politie en de pachters lustig voort en gaat men gestreng door de weerspannigen van hunne hoeven en uit hunne huizen te zetten, hetgeen natuurlijk herhaaldelijk tot bloedige botsingen aanleiding geeft. De Amerikaansche Ieren hebben hunne ingenomenheid met de door hunne Europeesche broeders toegepaste middelen te kennen gegeven, en hun zoowel moreelen als financieSlen steun toegezegd. Stanley's tocht naar Afrika ter opsporing van Emin. Bey. zal nu toch doorgaan. In Mansion House werd den beroemden reiziger een feestmaal aangeboden, waaraan hij o. a. verklaarde dat zijn eenig doel was Emin Bey's bevrijding en volstrekt geen verwprving van grondgebied. Met het oog op Gordon's lot mag men hier zeker wel zeggen »en zoo gij het doen wilt, zoo doet het haastiglijk." DUITSCHLAND. Hoe welsprekend Bismarck en Moltke het ontwerp-legerwet ook verdedigden, en welke ernstige gevolgen zij ook voor oogen stelden bij eene eventueele verwerping, het kon alles niet helpen. Eene meerderheid van 186 tegen 154 stemmen, gevormd door eene combinatie van liberalen, centrum-mannen en leden der Zuid-Duitsche volkspartij, vereenigde zich met een voorstel der Centrum-partij om de gevraagde manschappen niet voor 7 doch slechts voor 3 jaar toetestaan, en hiermede was het voorstel der regeering gevallen. Lang pleizier hadden de heeren echter niet van hunne overwin- ning, want dadelijk na de stemming las Bismarck een koninklijk besluit voor, waarbij de Rijksdag werd ontbonden. De nieuwe verkiezingen zijn uitgeschreven tegen den 2 In Februari, en alle partijen nemen reeds de noodige maatregelen voor den komenden strijd, waarbij van de zijde der regeerings- gezinden het wachtwoord schijnt te zullen zijn een keizerlijk leger, geen parlementsleger". In den Pruisischen Landdag die kort na de sluiting van den Rijksdag werd geopend, werd de beslissing omtrent de legerwet ten hoogste betreurd en afgekeurd en besloten in dien geest een adres tot den Keizer te richten. '"X FRANKRIJK. Bij de voortgezette behandeling der begrooting werd den Minister-president ter wille eener som van 40.000 frs. weder eene kleine nederlaag toegebracht- Het betrof do post ad. 200.000 frs. uitgetrokken voor de inspecteurs bij de algemeene administratie, waarop een amende- ment ter vermindering met 40.000 frs. werd voorgesteld, dat aangenomen werd met 250 tegen 183 stemmen. Daarentegen werd met 273 tegen 220 stemen verworpen een amendement om een commissie van toezicht te benoemen op het gebruik der geheime fondsen en om deze post met 700.000 frs. te verminderen. De Parijzenaars vergasten zich op dit oogenblik aan iets ge- heel nieuws, n.l. stierengevechten. Door de commissie, welke gelden bijeenbrengt ten behoeve van de slachtoffers der jongste overstroomingen, zijn n.l. een reeks voorstellingen ontworpen in het Hippodrome, waartoe men uit Zuid-Frankrijk stierenvechters en stieren heeft laten overkomen. Eigenlijke stierengevechten zijn het niet, want er worden geen heesten gedood. De voor stellingen bestaan meer uit staaltjes van groote vlugheid in het ontwijken van de woedepd gemaakte dieren, het verrichten van kunstige sprongen enz. enz. De zaak heeft een ontzaglijk succes. BELGIE. Met den toestand van de landsverdedigiog schijnt het bij onze zuidelijke buren niet zoo geste'd te zijn, als men wel zou kunnen wenschen, en begint men er sterk aan te twijfelen of het land, bij een Europeeschen oorlog, ook maar eenigszins bij machte zoude zijn, de neutraliteit te handhaven. Geruchten van het oprichten van nieuwe forten het versterken en verbeteren van bestaande, het aanmaken van uitrusting-stuk- ken enz. enz., doon dan ook de roDde. De bekende Generaal Brialmont, heeft openlijk verklaard, dat alleen algemeene dienstplicht in staat zal stellen, een actief leger van 180.000 man op de been te brengen, eene sterkte die hij voor het handhaven der onzijdigheid volstrekt noodig acht. TURKIJE. De Bulgaarsche deputatieis op hare omzwervingen door Europa ten slotte te Rome gearriveerd, en heeft daar al even weinig succes gehad als te Weenen, Berlijn, Parijs en Londen. Het einde van het lied zal wel zijn dat de he6ren als berouw- hebbende zondaars tot den Czaar terugkeeren, en vragen weder in genade aangenomen te worden. VEREENIGDE STATEN. Uit New-York bericht men dat door een syndicaat van Nederlanders, in het westen van Florida 900 mijlen grond zijn aangekocht, tot oprichting eener maat- schappij tot landontginning door landverhuizers. De heer Otto Arens, lid der firma Siegfr. Gruner Co. te New-York, is gekozen tot president van the Coffee Exchange" aldaar.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1