HAARLEMME IIMEEll. NIEUWS en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang No. 15. Zaterdag 9 April 1887. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. 6.— 4 Bij dit Nommer behoort een Bijvoegsel. PLAATSELIJKE BER1CHTEN. BUITENLAND. Abonnementsprijs: I*riJ» der Advertentien J. H. de BUSSY, Rokin 60, Amsterdam. Gemeenteraari van Haarlenunerineer. WEEKBLAD ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. te adresseeren aan den Uitgever van 1- 6 regels 75 Cent, elken regel meer 121/* Cent. zonder Bijvoegsel a 3* Enkelf, Nommers 15 Cent. Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. Groole Letters naar plaatsruimte. Abonnementeii en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, brievengaa.rders en postboden. OPENBARE VERGADERING. VAN Bonderdag17 Febmari 1887, des morgens ten 10 uur, Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig alle de leden, zijnde de heeren H. F. Bultman, P. Knaap Gz., J. van Zijverden, A. J. G. Timmermans, A. Pruissen, G. B. 't Ilooft, j. IJ. Ran, P. Verkuijl, T. C. Los, A. Suidgeest, N. van Reeuwijk, J. H. M. Evelein, B. Biesheuvel, C. Dijt en P. de Breuk, alsmede de Secretaris. De notalen van 30 December 1886 worden goedgekeurd. De heer Verkuijl vraagt naar aanleiding van punt 10 dier notulen, den Voorzitter, den uitslag te willen mededeelen van het onderzoek omtrent vervolging van personen, die reeds hadden betaald. De Voorzitter deelt mede dat de klagt juist is geweest, maar dat de abusieve vervolging een gevolg is geweest daarvan dat de Ambtenaar Boom, niet had gelet op aanteekeningen door den Ontvanger in het kohier gesteld. L Aan de vergadering wordt medegedeeld het volgende: a. het procesverbaal der op den 11 Januari 1187 gedane opneming van de boeken en kas van den Gemeen'e-Ontvanger. b. dat bij koninklijk besluit van 2 Februari 1887 no. 2, is goedgekeurd de heffing van schoolgeld voor meer uitgebreid lager onderwijs. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. II. Aan de orde is de benoeming van leden voor het stem- bureau ter verkiezing van een lid voor de Provinciate Staten. Aan de eerste stemming voor een Lid nemen 15 leden Deel; en bekomen de heeren Ran 7, Timmermans en Dijt elk 2 stem- men, Evelein, van Zijverden, Verkuijl en 't Hooft elk 1 stem, terwijl 1 bianco briefje in de bus wordt gevonden. Zijnde het in de bus te veel gevonden briefje met van invloed geweest op den uitslag der stemming. Daar niemand de volstrekte meerderheid van stemming verkregen heeft wordt overgegaan tot eene tweede vrije stemming. De uitslag dezer stemming, waaraan 15 leden deelnemen is, dat op den heer Ran 12 stemmen, en op de heeren Evelein, Timmermans, en Dijt elk 1 stem ziju uitgebracht. De heer J. IJ. Ran de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende is mitsdien benoemd. Bij de stemming voor het tweede lid waaraan 15 leden deel nemen, worden uitgebracht op de heeren Timmermans 10, van Zijverden 3 stemmen, Biesheuvel en van Reeuwijk elk 1 stem. De heer A. J. G. Timmermans de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, is alzoo benoemd. III. Is aan de orde de benoeming van twee leden voor de plaatselijke schoolcommissie. Door de schoolcommissie zijn aanbevolen de volgende: in plaats van den heer H. F. Bultman, aftredend lid, de heeren 11. F. Bultman en J. Samson, en in plaats van den heer A. Suidgeest aftredend lid, de heeren A. Suidgeest en N. van Leeuwen. Bij de stemming ter benoeming van een lid in de plaats van den heer Bultman, waaraan 15 leden deelnemen, bekomt de heer Bultman 7, de heer Samson 3Astemmen, terwijl 5 bianco briefjes in de bus worden bevonden. De heer H. F. Bultman, de volstrekte meerderheid der geldig uitgebrachte stemmeu verkregen hebbende, is alzoo benoemd tot lid der commissie. Aan de stemming ter benoeming van een lid, in de plaats van den heer Suidgeest, nemen 15 leden deel. De uitslag is dat uitgebracht zijn op den heer Suidgeest 12 stemmen, en op de heeren N. van Leeuwen en J. Samson elk 1 stem, terwijl 1 bianco briefje in de bus wordt gevonden. De heer A. Suidgeest de volstrekte meerderheid van stemmen bekomen hebbende, is derhalve benoemd tot lid der Commissie. IV. Wordt overgegaan tot de benoeming van een gevangen- bewaarder te Nieuw-Vennep, in plaats van K. Oudijn, overleden. Aan de stemming nemen deel 15 leden. De uitslag is dat J. W. van Nieuwaal bekomt 10 stemmen, terwijl 5 bianco briefjes in de bus worden gevonden. De volstrekte meerderheid van stemmen bekomen zijnde door Jan Willem van Nieuwaal te Nieuw—Vennep, is deze benoemd tot gevangenbewaarder. V. Komt in behandeling het bestek voor de aanbesteding van het onderhoudswerk aan de scholen en onderwijzerswoningen. Dat bestek is opnieuw opgemaakt. tengevolge der door Burge- meester en Wethouders gedane opnemingen, en het door de com missie voor de gemeentewerken uitgebracht rapport, terwijl de puntpn waaromtrent nog geene overeenstemining bestaat in het bestek zijn aangeteekend. De Burgemeester zegt dat Burgemeester en Wethouders voor- stellen om in het bestek niet optenemen de levering van behang- selpapier door den aannemer, maar dat papier door het Gemeen- tebestuur zelve te doen aanschaffen, en vraagt of de Raad zich daarmede kan vereenigen. Na gegeven inlichtingen vereenigt zich de vergadering daarmede. Voorts stellen Burgemeester en Wethouders voor om de wuon- kamer van de onderwijzerswoning no. 10 niet te doen behangen. De Commissie voor de Gemeentewerken heeft daartegen geen bezwaar, en vereenigt zich dus met dat voorstel omdat zij zich van het meer of minder noodzakelijke niet heeft overtuigdde Gemeente opzichter toch had aan de Commissie opgegeven dat in die woning niets bijzonders te doen was, tengevolge waarvan zij ook niet daarin is geweest. Wordt besloten bedoelde kamer niet te doen behangen. Het vernieuwen der buitendeur van het kolenhok, en buiten- deur van de keuken (school en onderwijzerswoning no. 3) door de Commissie voorgesteld, besluit men, na korte overweging, wel te doen plaats hebben. Het voorstel der Commissie om op de onderwijzerswoning no. 4 (Hoofddorp) geen dakkapel te doen maken, wordt goedgekeurd. Omtrent het voorstel der Confmissie om in dit jaar de zijkamer van de onderwijzerswoning no. 5 (Nieuw Vennep) niet te doen behangen, wordt met 13 stemmen tegen 1 stem besloten dat behangen niet te doen plaats hebben. Voor het behangen was de heer Bultman, tegen de overige leden, terwijl de heer Knaap buiten stemming bleef. Alsnu komt ter sprake het maken van een nieuwe regenbak bij de onderwijzerswoning no. 1. Door de Commissie was voorgesteld dit werk te doen plaats hebben, en wijl daaromtrent door Burgemeester en Wethouders in het bestek niets wordt voorgesteld, geven sommige leden daarover hunne verwondering te kennen. De heer Knaap geeft toelichtirig hoe het met die regenbak vroeger is gegaan. De heer Biesheuvel zegt dat de commissie is voor verplaatsing van den regenbak, om dat die thans zoo dicht bij het privaat staat; wel is er in het, vorig jaar een luchtpijpje opgezet, maar zulks schijnt niet voldoende te zijn. De heer Verkuijl is ook voor verplaatsing. De heer 't Hooft geeft in bedenking om aan Burgemeester en Wethouders optedragen, om met de Commissie voor de Ge meentewerken vooraf de zaak nog te doen onderzoeken, en dan een nader voorsti 1 aan den Raad te doen. De heer Bultman zegt dat Burgemeester en Wethouders de zaak hebben onderzocht, en is ontevreden over de handelwijze van den Gemeente Opzichter, omdat deze dit punt niet heeft opgenomen in het bestek, zooals hem door Burgemeester en Wethouders is opgegeven. De heer Knaap is niet tegen het maken eeuer nieuwe regenbak, indien die maar ver genoeg van het privaat wordt gemaakt. De heer 't Hooft zou het goed achten indien zulks in eene gecombineerde vergadering van Burgemeester en Wethouders en de Commissie werd overwogen. De heer Bultman is het daaromtrent geheel eens met den heer 't Hooft. Er wordt nu zonder hoofdelijke stemming besloten eene nieuwe regenbak te doen maken. De heer Evelein betoogt verder het wenschelijke er van dat in het vervolg de gemeentewerken door Burgemeester en Wet houders en de Commissie voor de Gemeentewerken gezamenlijk worden opgenomen. Andere leden verklaren zich ook daarvoor. De heer 't Hooft wil ook omtrent de regenbak overleg tus- schen gemelde colleges. Nadat daaromtrent toezegging was gedaan, wordt het bestek vastgesteld. Wordt vervolgd. Bij den heer G. B. 't Hooft, LL Veldweg bij den Benne- broekerweg zijn ongeveer 100 goudvisschen uit de vijver ont- vreemd. BURGERLIJKE STAND van 30 Maart tot 5 April 1887. OnrlertrouwdJ. G. van den Bosch en A. Stokhof, wed.; P. van Dijk en G. DikkeboomC. van Tilburg en C. W. Hobo; J. Boeijing en J. A, van Gelderen; J. van der Veer en M. A. Onkenhout. GetrouivdT. Eikelenboom en C. den OudenG. v. d. Boven- kamp en C. Kardol, wed. Geboren: Margaretha, dochter van Koster en J. Krijnen Petrus Nicolaas Jozef, zoon van J. Loinmerse en A. P. de Hoog; Adriana, dochter van J. Nibbering en E. Borgman; Catharina, dochter van N. A. Claassen en M. FrankenCatharina, dochter van N. A. Claassen en M. Franken; Sara Wilhelmina, dochter van C. Oost.wouter en N. Rip; Laurens, zoon van C. v. d. Linden en A. Buse; Pieter Hubert; zoon van Gerritje Koenen, weduwe; Jan, zoon van C. Rentenaar en G. DekkerLaurens, zoon van C. v. d. Oord en W. KooijmanTrijntje, dochter van J. Markus en F. Huisman; Margaretha Maria, dochter van T. Zwetsloot en T. Bakker; Maartje, dochter van M. van Tol en L. Kammeraat; Geertruida Maria; dochter van C. J. v. d. Putte en J. M. Ruigrok. Levenloosgeboreneen kind van C. de Haan en G. Appelman. Overleden: Andries Hendrikus van Zeijst, ond 56 jaar, geh. met J. van DurenLena Lollekis, oud 79 jaar, wed. van C. Hoogendoom; Pieter, oud 26 dagen, zoon van K. van Leeuwen en H. van Tol; Gerardus Johannes, oud 12 maanden, zoon van G. van Es, overl. en A. Kunis; Evert van Brummelen, oud 75 jaar, ongehuwd; Aaltje Haas, oud 53 jaar, gehuwd met J. Kaper; Simon, oud 5 jaar 9 maanden, zoon van G. Vlaar en H. Bulder; Hendrik van den Bosch, oud 63 jaar, geh. met W. Zonneveld; Dieuwertje Drijver; oud 71 jaar, wed. van H. Wilner. ENGELAND. Ilet Hoogerhuis heeft het wetsontwerp op de regis- tratie en de overdracht van grondbezit in Engeland en tot het invoe- ren van een register op het grondbezit, bij eerste lezing aangenomen. Lord Salisbury verklaarde geen bericht te hebben ontvangen, dat tusschen Italie en Duitschland een verbond is onderteekend. Bij eerste lezing werd het ontwerp der Ierscbe landwet goedge keurd. Daarbij wordt de toelating bepaald der pachters, die paeht- contracten bezitten krachtens de landact van 1881. Met de beteekening van het bevel tot uitzetting wordt de pachter ipso facto boschouwd als uit zijne pachtgoederen verdreven te zijn. Binnen den termijn van zes maanden kan hij, behoudens betaling van het achteistallige, weder pachter worden. Indien de pachter ten gevolge van ram- spoeden insolvent is verklaard, zal de tenuitvoerlegging van het vonnis geschorst worden.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1