HAARLEMMERMEEK. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN Bij dit Nommer behoort een Bijvoegsel. 28e Jaargang No, 16. Zaterdag 16 April 1887. Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. fSf PLAATSELIJKE BERICHTEN. AbonnementspriJ s J. II- de MISSY, Rokin 60, Amsterdam. JPriJa der Advertentien Gemeenteraari van Ilaarlemiiieriiieer. WEEKBLAD Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. a zonder Bijvoegsel Enkele Nommers 15 Cent. 6.- 3. ALEE TOEZENDINGEN, RED ACT IE EN UITGAYE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. van 1- 6 regels 75 Cent, elken regel meer 12Vj Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, brievengaarders en postboden. OPENBARE VERGADERING. VAN Bonder day17 Februari 1887, des morgens ten 10 uur, Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Vervolg en Slot van No. 15.) A Alsnu komt in behandeling het bestek voor het onder- houdswerk aan het Raadhuis, de begraafplaatsen en Brandspuit- huizen. Ten opzichte van het Raadhuis, wordt door Burgemeester en Wethouders voorgesteld om in de Kantongeregtszaal eene lam- briseering te doen maken. Zulks wordt goedgevonden. Voorts om het verwen van de woning van den Concierge dit jaar niet te doen plaats hebben. f)ok dit wordt goedgevonden. Omtrent het behangen van de Raadzaal, door de Cominissie voorgesleld, wordt van gedachten gewisseld; de lieer 't Ilooft meent dat zulks nog niet zoo geheel noodig is, de heer Bies- heuvel daarentegen wel; ook de heer Knaap acht, het noodig, omdat het de zaal is, waar iedereen in moet worden ontvangen. Bij stemming wordt met 9 tegen 6 stemmen besloten, dat de Raadzaal zal worden behangen. Vdor stemden de heeren Verkuijl, Suidgeest, v. Reeuwijk, Evelein, Biesheuvel, de Breuk, Bultman, Knaap en van Zijverden. legen de heeren 't Hooft, Ran, Los, Dijt, Timmermans en Pruissen. Tevens wordt bepaald dat het behangen der Raadzaal niet zal worden aanbesteed, maar dat dit werk uit de hand zal wor den verricht. Begraafplaatsen. Wordt besloten de ijzere hekken aan de ingangen der begraaiplaatsen te doen overschilderen. Brandspuitliuizen. Overeenkomstig het voorstel van Burge meester en Wethouders, zal de muur van het spuithuis no. 4 worden bersteld door het bezigen van houten stijlen tegen den muur, waartusschen kruisschoren te brengen. Het bestek wordt vervolgens vastgesteld. 111. Is aan de orde het bestek voor het Onderhoudswerk aan de Wegcn. Dit bestek, waarop geene aanmerkingen zijn, wordt vast gesteld. De heer Biesheuvel zegt dat de Commissie nog nimmer van den Gemeente opzigter heeft ontvangen de opgaaf der voorhanden gereedschappeu en materialen, en der bewaarplaatsen. De Burgemeester zegt den Opzichter te zullen herinneren aan het inzenden der opgave. III. Komt weder in behandeling het adres van G. C. Apfeld c. s. houdende verzoek om bij Halfweg een Yeldwachter te stationeeren en om een lantearn aldaar te plaatsen. (Zie Notulen van 30 December 1886 nr. 8.). Burgemeester en Wethouders, in wier handen dit adres is ge- steld geweest adviseereu om, wat het eerste punt betreft, daarop te letten bij het opmaken der begrooting voor het volgend jaar, en, wat de lnntaarn betreft, daarop afwijzend te beschikken. De heer Evelein vraagt of het een zoo groot bezwaar zou zij'R om een lantaarn bij de brug bij Halfweg te plaatsen? He heer Bultman zegt dat men dan op alle andere derge- lijke plaatsen om lantaarns zal vragen; Spreker zou de belan?- hebbenden willen vrijlaten om te doen zooals men op den Ringdijk bij Aalsmeer doet. De heer Los zegt dat een lantaarn bij de pont te Oude etering niet minder noodig zou zijn dan bij de brug te Halfweg. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het advies van Burgemeester en Wethouders besloten. IX. Komt aan de orde het verzoek van het hoofd der school no. 10 (bij Sloten) tot bet maken eener afscheiding in een der lokalen van geinelde school (reeds vermeld in de notulen van 30 Dec. 1886 no. 9.) En wordt aan de vergadering voorge- lezen het advies door de Plaatselijke Schoolcommissie daaromtrent uitgebragt, en houderde dat de Commissie niet voor bet maken dier afscheiding is, omdat de lokalen dan te klein worden, en omdat bij elke absentie van een onderwijzer aan de leerliugen van diens lokaal vrij moet worden gegeven, zoodat wordt ge- adviseerd tot afwijzing van het verzoek. Zonder discussie of hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig bet advies van de Schoolcommissie besloten. X. Aan de orde is de brief van den heer Districts Scboolop- ziener te Haarlem waarbij worden opgegeven eenige noodige veranderingen aan de School no. 5 (Nieuw Vennep.) Aan gemelden brief wordt voorlezing gedaan. De beer Bultman zou de brief willen stellen in handen van de commissie voor de Gemeentewerken. De beer de Breuk zegt bij het door den Districts sclioolop- ziener aan de school gebragt bezoek tegenwoordig te zijn geweest, licht een en ander toe, en zegt dat de veranderingen met ge- ringe kosten te maken zijn. De heer Verkuijl daarentegen gelooft dat de koslen nog ral belangrijk zullen zijn. De heer Los stelt voor om den brief te stellen inrhanden van Burgem. en Weth., en de cominissie voor de gemeentewerken. Daartoe wordt besloten. XI. Gelezen het be- waarschrift van D. E. Commandeur, tegen zijnen aanslag in den hoofdelijke omslag dezer gemeente, dienst 1886 ten bedrage van 1.(no. 10 van het kohier Overwegende dat de aanslag moet worden geaeht niet te hoog te zijn. Wordt besloten den aanslag van den reclament te behouden. XII. Gelezen het bezwaarschrift van H. Blanksrna, tegen zijnen aanslag in den Hoofdelijkeu omslag dezer gemeente, dienst 1886, ten bedrage van 2.(no. 4 van het kohier.) Overwegende dat de aanslag moet worden geacht 1 te hoog te zijn Wordt besloten den aanslag van den reclament te verminderen met 1.en dus t,e brengen op 1. XIII. Aan de ordeOs een door Burgemtester en Wethouders opgemaakt ontwerp-besluit tot het aangaan eener Conversie- leening. Op voorstel van den heer Verkuijl wordt besloten deze zaak te behandelen in eene besloten vergadering. De zitting weder in het openbaar voortgezet zijnde, wordt XIV. Aan de vergadering medegedeeld, dat de beer W. Verberne zijne sollicitatie naar de betrekking van onderwijzer aan de school no. 4 heeft ingetrokken, en dat Burgemeester en Wet houders voorstellen om, naardien er geene andere sollicitanlen zijn, bet trak'ement te verhoogen tot 800. De heer Ran vraagt of nu nogmaals informatien omtrent den heer Verberne zijn ingewonnen, en hoe die zijn. De Voorzitter zegt dat nog nar'er is geinformeerd, en de informatien goed zijn. De heer 't Hooft zegt dat het dan toch is aftekeuren dat Burgemeester en Wethouders aan die sollicitatie geen gevolg hebben gegeven; er is gezegd dat er geen sollicitant was, en er was een goede; die handelwijze is aftekeuren. De heer Verkuijl merkt daarbij nog op dat de sollicitant had hoofdacte en acte voor Pransch. De heer Evelein vraagt of de heer Verberne in kennis was gesteld dat zijne sollicitatie niet kon worden aangenomen, en om welke redenen. De heer Bultman zegt dat indertijd eene nieuwe oproeping is gedaan op advies van het hoofd der school. De heer Biesheuvel acht het toch niet goed orn de sollicitatie achter te houden en te zeggen dat er geen is. De heer Ran herinnert dat de heer 't Hooft als zijne meening heeft te kennen gegeven dat als de heer Verberne protestant was, hij op de voordracht zou gekomen zijn; spreker ziet er eene geloofskwestie in. De heer Bultman ontkent dit lnalste en zegt dat, heeft de Burgemeester gezegd dat er geen sollicitanten waren, zulks door de Wethouders niet is gehoord, anders zouden zij er tegen opge- komen zijn. Nader is de brief gekomen van den districts schoolopziener dat geene hoofdacte werd vereischt, waarop de Raad het tracte- rnent heeft gebracht op/' 700 en waarop toen sollicitanten zijn opgeroepen terwijl de heer Verberne had gesoliiciteerd op /'800. De heer Ran gelooft toch dat er wel wat achter zat. De heer Bultman ontkent zulks. De heer Biesheuvel kan zich toch niet begiijpen waarom Burge meester en Wethouders niet aan den Raad hebben medegedeeld dat er een sollicitant was; dat is eene fout geweest. De heer Evelein stemt daarmede in. De Voorzitter vraagt of de Raad goed vindt om sollicitanten op te roepen op 800. De heer Verkuijl zou eerst nog eens willen oproepen op f 700. Het tractement is reeds eenige malen veranderd, en 't is wel wat vreemd om daar nu weder bij de Staten mede te komen. Wordt besloten sollicitanten op te roepen op/' 700. De vergadering wordt daarop gesloten. De indeeling der lotelingen lichting 1887, is bepaald: Voor die uit Haarlemmermeer op 11 Mei voormiddag 9| uur, n n Sloten n n Aalsmeerj 9 Mei voorm. 9.^ uur. Bij den landbouwer B. B. aan den IJweg zijn in den nacht van 8 op 9 dezer door iniddel van inklimming, elf kippen ont- vreemd. In 't laatst der vorigen week is op het land van H. Schoo IJweg bij den Spaarnwouderweg een korenzak gemerkt i/Aalst" gevonden, waarin twee levende kippen, een zwarte en een grijze. Regthebbenden worden verzncht inlichtingen te verstrekken ter Secretarie te Iloofddorp. Op Donderdag 28 April en 5 Mei zal te Hoofddorp dejaar- lijksche veemarkt worden gehouden. BURGERLIJKE STAND van 5 tot 11 April 1887. OndertrouiodH. van Arkel en P. J. M. Lanser; M. Immink en J. Bruijn; T. Smit en M. Stander; H. Persoon en M. Geurts. GetronwdGeene. Geboren-. Theodorus Johannes, zoon van W. Wiebes en G. SchaapJacob, zoon van C. van Beek en J. GroenveldSusanna, dochter van C. Vreugdenhil en M. v. Egmond; Neeltje Maria, dochter van J. Vergunst en C. Eeuwijk; Hendrik, zoon van H. de Groot en A. G. LaupmanGijsbert, zoon van H. Arendse en B. Camphorst. Levenloos Geboren-. een kind van C. Vreugdenhil en van M. van Egmond. Overleden-. Antonia de Jong, oud 38 jaar, geh. met M. A. Leest; Cornelia, oud 19 maanden, dochter van M. v. d. Horst en A. van Huizen; Trijntje, oud 15 maanden, dochter van C. A. Wesselius en G. Blaazer; Johanna, oud 4 weken, dochter van P. Aalbersberg en A. KoolTheodorus Johannes, oud 7 weken zoon van J. Denaijere en P. JansenArie, oud 2 jaar 9 maanden, zoon van P. Crama en A. Boeser; Eranciscus, oud 1 maand, zoon van L. Vlegels en J. Krijnen; Pieter Johannes, oud 9 maanden, zoon van G. Joore en P. J. M. Lanser.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1