NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN Bij dit Nommer behoort een Bijvoegsel. 28e Jaargang No. 21. Zaterdag 21 Mei 1887. Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSEL1JKE BERICHTEN. BUITENLAND. BINNENLAND. Abonnementsprijs: J. II. de BUSSY, Rokin 60, Amsterdam. JPriJs der Advertentien van 1--6 resrels 75 Cent, elken regel meer 121/* Cent. Vergadering van den (Kenieenteraad van Haareminermeer Vergadering van lloofdingelanden van den Ilaarleminermeerpolder. WEEKBL D HAARLEMMERMEE1I. Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. n zonder Bijvoegsel Enkele Nommers 15 Cent. «•- n 3. ALEE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAYE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever Hoofd-Agent: P. VAN C1TTERT ZONEN, te Haarlem. Groote Letters naar plaatsruimtc. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelarenpostkantorenbrievengaarders en postboden. OP Bonderdag, 26 Mei 1887, des morgens ten 10 uur, ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Aanbieden bet verslag omtrent den toestand der gemeente. 3. Benoeming eener commissie voor de loting en het onderzoek van schutterpligtigen. 4. Benoeming stembureaux ook de verkiezing van Raadsleden. 5. Verzoek van H. A. van Westendorp, om eervol ontslag als onderwijzer aan school 4 (Hoofddorp). 6. Voorslel om de steenen grenspalen in de dorpen te doen plaatsen door een landmeter. 7. Bouwen brandspuithuisje Ringdijk bij Halfweg, voorstel om het uit de hand te doen maken. 8. Staten van restanten en oninbare posten wegens plaatselijke belastingen. 9. Voordracht tot af- en overschrijving in de begrooting dienst 1886. 10. Voorstel tot het aangaan eener t'jdelijke geldleening. 11. Suppletoire begrooting, dienst 1887. OP Woensdag 25 Mei 1887, des morgens ten 10% ure, in het locaal van Staats te Haarlem. Punten ter behandeling Mededeelingen. a. Installatie v/d. Hoofd Ingeland, de heer P. Koppes. b. Conversie leening 1877. c. Verordening scheepvaart. d. Magtiging tot het voeren van een procedure. De uitslag van de op 20 Mei 1887 door Dijkgraafen Heem- raden van den Haarlemmermeerpolder gehouden aanbesteding voor het vervangen van twee houten bruggen, een over den Nieuwerkerkertogt en een over den Kagertogt beiden in den Lisserdwarsweg, door gemetselde gewelf bruggen, is geweest als volgt W. Bokboven, Gouda 5600.P. L. van Looij, Houtrijk en Polanen f 5618.j. L. de Jongh, Ameide f 5546.P. J. van Mierlo, Sloten (N. H.) 7250— B. Zuithof, Haarlem f 6834.W. Hulsbosch, Bennebroek f 6985. De uitslag van den op 20 Mei 1887 door Dijkgraafen Heem- raden van den Haarlemmermeerpolder gehouden aanbesteding voor het maken vau een vergrootte steenkolenbergplaats aan den Leeghwater is geweest als volgt W. Hulsbosch, Bennebroek f 985.J. A. Hoenderdos, Haarlem f 849.S. Guldemond, Hillegom 959.F. L. van Looij, Houtrijk en Polanen f 932.P. J. van Mierlo, Sloten (N. H.) 1150.— G. Blees, Sloten (N. H.) 1128.— W. Bok boven, Gouda y'998.J. Hulsbos Lz., Haarlemmermeery944. Maandagmorgen geraakte de paarden en een wagen stroo van den heer A. Stoel te water aan de Kruisvaart bij den Aalsmeer- weg, doordien de paarden schrikten. Persoonlijke ongelukken zijn daarbij niet te betreuren. Het huis te Hoofddorp G G 19 en 20 vroeger behoorende aan S. Verheem, is den 17 Mei 1887 in publieke veiling ten buize van J. de Vries, ten overstaan van notaris Samson, ge- kocht door den heer II. Rinck voor 1650. ENGELAND. De feesten voor het jubilee der Koningin hebben feitelijk een aanvang genomen, met de inwijding door Hare Majesteit van een reusachtig gebouw in Oost-Londen, het zoogenaamde ,/Volkspaleis". Bij deze gelegenheid heeft de Koningin voor het eerst de City bezocht, waar dien dag de zaken dan ook stilstonden. Ondanks de reusachtige menschen-massa liep alles zonder onge lukken af. A* Do Internationale Tentoonstelling te Parijs, zal weinig van haar internationaal karakter behouden, want het gerucht heeft zich bevestigd dat ook Engeland zich van officieele deelneming zal ont- houden. Sir James Ferguson deelde zulks in het Lagerhuis mede, onder bijvoeging dat de Regeering echter de particuliere deelneming zooveel mogelijk zal bevorderen. Terwijl men zich in het Lagerhuis nog steeds bezig houdt met de behandeling der Iersche wet, is de Ier O' Brien in Canada aan het houden van redevoeringen. Te Montreal liep de vergadering waarin hij optrad zonder stoornis af, doch te Toronto werd de bijeenkomst verboden, daar men bevreesd was voor ongeregeldheden. In Zuid-Afrika is het Britsche gebied weder een stukje grooter geworden. Sir A. E. Havelock. gouverneur van Natal, heeft n. 1. machtiging verleend om geheel Zoeloeland, met uitzondering van het gedeelte dat door de nieuwe republiek der Boeren wordt ingenomen, tot Engelsch gebied te verklaren. De volgende cijfers geven een overzicht van den Engelschen handel. De omzet met de kolonien bedraagt 174 millioen, die met de Vereenigde Staten 145, met Frankrijk 71, met Duitschland 53, met Nederland 42 en met Rusland 27. BURGERLIJKE STAND van 11 tot 17 Mei 1887. OndertrouwdP. Bras en G. Klinkenberg; K. Goudriaan en G. Beers; A. Stout en A. van der Maarl; G. de Waal en G. Ruighaver. GelrouwdII. Mense met A. Bakker; J. Enthoven en P. W. Lievaart: A. Huigen en J. Verhulst. Geboren: Hendrik, zoon van C. van Doom en A. Huiberts; Willem, zoon van P. Heijstek en M. Heijstek; Margeretha Elisabeth, dochter van T. v. d. Vlugt en G. E. Houtwipper; Johanna, dochter van J. de Vos en G. A. M. BatenCornelis, zoon van J. v. d. Mooren en P. KameraadJan, zoon van G. de Kwaasteniet en M. v. d. Spruit; Johanna Maria, dochter van J. Schonhage en M. E. Sluiter; Serafina, dochter van J. A. v. d. Vlugt en F. Gedaan. Overleden: Pieter Laan, oud 57 jaar, geh. met T. van Slot; David Bnrgersdijk, oud 32 jaar, geh. met A. Luijten; Willem Droog, oud 64 jaar, geh. met A. lloogenboomKlaas Hendrik, oud 17 maanden, zoon van A. J. van Gameren en H. Langen- doen; Dirkje, oud 17 jaar, dochter van J. Goudriaan en A. van Rooijen. DUITSCHLAND. Bijua gelijktijdig bevatten deze week de Kreitz- Zeitung en de Post, twee officieuse organen, artikelen die in de hoogste mate de aandacht trokken. Naar aanleiding van Generaal Boulanger's plan tot mobiliseering van twee legerkorpsen aan de Oostelijke grenzen, naar hij zegt voor oefening, hetoogen beide bladen dat Duitschland daardoor genoodzaakt zal worden alle troepen in Elzas- Lotharingen op voet van oorlog te brengen. Worden toch zeggen zij, de tegenwoordige vredelievende ministers door oorlogzuchtige vervangen, dan zou Frankrijk ons plotseling op het lijf kunnen vallen. Zooals men onder Frankrijk zal zien is het Ministerie werkelijk gevallen, doch daarom behoeft men nog geen onmiddellijken oorlog te vrezen. Het vooruitzicht toch bestaat dat het aanstaande kabinet, de politiek van het vorige ten opzichte van het huitenlaud zal volgen. De commissie voor de belastingen uit den Duitschen Bonds- raad heeft eene nieuwe bepaling bij de tabaksbelastingen voorgesteld volgens welke bij do beweging van tabak, ook voor ongelijksoortige emballage en touwen, de vaststelling van het gewicht op grond vau monsterwegingen kan plaats vinden en een gewicht van 0.05 KG. FRANKRIJK. De strijd tusschen Ministerie en Budget-Commissie is volstreden, en aan laastgenoemde bleef de overvvinning. Gisteren kwam de begrooting van Financien op nieuw in de Kamer aan de orde en verdedigde de heer Dauphin met kracht zijn begrooting tegen de bezuinigings-voorstellen der Commissie, doch het mocht niet baten. N a langdurige discussies werd aangenomen een motie van orde van den heer Delaforge, luidende; ;,De Kamer, rekenende op do verstandhouding tusschen de Regeering en de commissie, verklaart opnieuw de noodzakelijkheid om in de bezuinigingspolitiek te vol- harden." De aanneming geschiedde met 275 stemmeu tege 257, en onmiddellijk daarna verklaarde de Minister-President Goblet, dat het kabinet ontslag nam. Ook met het oog op de verhouding tegenover het buitenland is deze crisis zeer te betreuren, en van de meerdere of minderende vredelievendheid der nieuwe titularissen, zal voor een goed deel het behoud van den vrede afhangen. Evenals de Engelsche regeering, hebben ook Rusland, Oostenrijk Hongarije en Duitschland te Parijs officieus medegedeeld, dat zij zich niet kunnen laten vertegenwoordigen bij de aanstaande groote Pa- rijsche tentoonstelling. Men vreest dat Ilalie en Belgie dit voorbeeld zullen volgen. Evenwel verklaarden de regeeringen zich bereid de deelneming hunner onderdanen te bevorderen, indien deze bun waren of fabrikaten willen inzenden. Vermoedelijk zal daarom de Fransche regeering de officieele uitnoodigingen der andere staten, welke nog niet verzonden zijn, thuis houden en een nationale tentoonstelling maken, of de zaak tot 1890 uitstellen. De uitslag der verkiezingen voor den Farijschen gemeeute- raad is nu geheel bekend. De raad bestaat nu uit 13 gematigde republikeinen, 11 conservatieven, 44 radicale autonomisten en 2 anarcbisten. BELGIE. Terwijl de bloedige onderdrukking der onlusten, een ge- volg der werkstaking in bet vorig jaar, noch versch in het geheugen ligt, komt de tijding uit Belgie dat in het bekken van Charleroi een werkstaking op groote schaal is uitgebroken. Reeds heeft er een botsing plaats geliad tusschen de grevisten en de gendarmerie, waarbij twee der eersten gedood werden. Een der opruiers werd gearresteerd. Wij Amsterdammers hebben op het oogenblik het genoegen het Engelsche Leger des Heils, de Salvation Armyin ons midden te zien vertoeven, en men moet zeggen dat de aanvoerders, mitsgaders de verdere officieren, onderofficieren, korporaals en manschappen, geen gras over de zaak laten groeien. Nauwlijks waren ze hier of de eerste vergadering werd reeds gehouden, waar op hun eigen wijze gebeden, en psalmen gezongon werden, alles onder lustige begeleiding van een viool. Of men met behulp van al dit spektakel onder onze nuehtere Hollanders veel proselieten zal maken valt te betwijfelen. Een der bladen meldde in de afgeloopen week dat bet Leger bij een kleermaker hier ter stede uniformen bad besteld en vertelde er bij, dat die zouden bestaan uit een vuurroode jas met een dubbele rij

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1