HAA I! LEAi MERMEER. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29. VAN Bij dit Nommer behoort een Bijvoegsel. 28e Jaargang No. Zaterdag 16 Juli 1887. Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BERICHTEN. Abonnementsprijs Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. n zonder Bijvoegsel Enkele Nommers 15 Cent. 6.- 3. ALLE TOEZENDINGEN, REDAOTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever J. II. de BIJSSY, Rokin 60, Amsterdam. Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. Prigs der Advertentien: van 1--6 regels 75 Cent, elken regel meer 12a/s Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien warden aangenomen door alle boekhandelaren, posthantorenbrievengaarders en postboden. Rein ecu] era ad vail Ilaarleniniermeer. OPENBARE VERGADERING. Donderdag, 26 Mei 1887. Vervolg van No. 28.) VII. In behandeling komt het voorstel van Burgemeester en Methouders om het bouwen van het brandspuithuisje op den Ringdijk bij Halfweg uit de hand te doen plaats hebben. De Burgemeester deelt mede dat Burgemeester en Wethouders het werk bij de aaubesteding niet hebben gegund, omdat ver boven de begrooting van kosten was ingeschreven, en het werk nu uit de hand zouden willen laten maken; voorts dat J. Sluis niet genegen is het te maken, en dat G. de Vries het voor f 119 wil maken, terwijl van Klaassen nog geen opgaaf isontvangen. De heer Evelein merkt aan dat er van uit Hoofddorp nog transportkosten bijkomen, en vraagt of men daarom niet eens spreken zou met menscben nabij Halfweg; en noemt Heemskerk en J. Bruin. De voorzitter heeft daar niet tegen, doch vraagt hoe hoog Burgemeester en Wethouders kunnen gaan. De heer Biesheuvel zou beneden fl20 willen blijven, en het dan verder aan Burgemeester en Wethouders willen overlaten. Zulks wordt algemeen goedgekeurd. VIII. Aan de orde zijn de staten van restanten en oninbare posten wegens plaatselijke belastingen. Deze stukken gesteld geweest zijnde in handen van de finan- cieele commissie wordt door den heer Verkuijl, voorzitter der commissie gerapporteerd dat de staten door de commissie zijn nagezieudat het meerendeel der personen daarop voorkomende aan de commissie onbekend zijn, zoodat zij daaromtrent moeielijk een oordeel kan vellen; de commissie wenscht daarom dat de raad zelve zal oordeelen. De commissie doet echter de vraag, waarom verschillende posten niet eerder zijn afgedaan, en men posten zelfs 2 of 3 jaar heeft laten loopen. De commissie wenscht dat in het vervolg dergelijke zaken niet meer zoo lang zullen loopen. Tot de behandeling der staten overgegaan zijnde wordt be- sloten dat de navolgende aanslagen, door den gemeente ontvanger als oninbaar voorgedragen als restant alsnog zullen worden be- houden en de aangeslagenen zullen worden vervolgd, als Omslag 1884. C. van den Heuvel, voor zooveel maanden als hij in de gemeente heeft gewoond in 1884. J. J. van Steen- deren, idem. Omslag 1886 J. Hoek. Hondenbelasting 1884. H. J. Tiggeloven en A. Schekkerman. Idem 1885. H. J. Tiggeloven en Schekkerman. Idem 1886. M. Hollenstelle, A. Schekkerman en H. J. Tig geloven en tevens den gemeente ontvanger aan te schrijven, om met de afdoening der zaken meer spoed te maken, op dat derge lijke oude zaken eerder worden afgedaan. IX. Aan de orde is eene voordracht tot het doen van af- en overschrijving in de begrooting dienst 1886. Het ontwerp besluit luidt als volgt: De raad der gemeente Haarlemmermeer heeft besloten, op de begrooting van uitgaven voor het dienstjaar 1886 te doen de navolgende af- en overschrijving Afschrijving: vnr. 113, onvoorziene uitgaven f 682.83. Overschrijving: vnr. 36, kosten van onderhoud en het schoon- houden van het raadhuis f 120.06; vnr. 38, kosten van het aanleggen en bijhouden der registers van den hurgerlijken stand f 8.20; vnr. 46, kosten van toezicht en van invordering der plaatselijke belastingen f 6.25; vnr. 57, onderhoud van bruggen f 6.41; vnr. 60, onderhoud der begraafplaatsen en kosten van begraving f 43.55; vnr. 63, grondlasten f0.055; vnr. 72, klee- ding en uitrusting van de veldwachters f 6.75vnr. 74, onder houd der brandspuiten f 20.68; vnr. 79, kosten der doodschouw f 8.50; vnr. 85, kosten van aanschaffen en onderhouden van leermiddelen, sehoolbehoeften enz, f60.005; vnr. 91, geneesmid- delen voor behoeftigen f 57.20; vnr. 93, kosten van verpleging van arme krankzinnigen f 345.17; totaal 682.83. De heer Verkuijl, voorzitter der financieele commissie, zegt dat de commissie de voordracht heeft onderzocht en adviseert tot goedkeuring. Het ontwerp-besluit wordt daarop zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. X. Aan de orde is eene voordracht tot af- en overschrijving in de begrooting dienst 1887. Het ontwerp-besluit luidt als volgt De raad der gemeente Haarlemmermeer heeft besloten op de begrooting van uitgaven voor het dienstjaar 1887 te doen de navolgende af- en overschrijvingen: Afschrijving: vnr. 109, onvoorziene uitgaven f300. Overschrijvingvnr. 88, geneesmiddelen voor behoeftigen f 300. De heer Verkuijl voorzitter der financieele commissie, zegt dat, na aan de commissie gegeven inlichtingen, zij tegen de voor dracht geen bedenking heeft. Het ontwerp-besluit wordt daarop zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. XI. In behandeling komt een voorstel tot het aangaan eener tijdelijke geldleening. Het ontwerp-besluit luidt als volgt: De gemeenteraad van Haarlemmermeer. Overwegende dat, tot het gaande houden der dienst gedurende eenige maanden, de in de gemeentekas aanwezige gelden ontoe- reikend zijn, en het tot voorziening daarin noodzakelijk is, tijdelijk eenige gelden op te nemen. Gelet op de art. 136 en 194a der gemeentewet. Heeft besloten: Burgemeester en Wethouders te machtigen om voor den tijd van hoogsten zes maanden eene geldleening aan te gaan tot een bedrag van drie duizend gulden, zegge f3000, tegen eene interest van hoogsten vijf percent in het jaar. De terugbetaling der optenemen gelden zal geschiedeu uit de inkomsten der gemeente over het jaar 1887. De financieele commissie rapporteert bij monde van den heer Verkuijl dat zij geene bedenkingen heeft tegen de voordracht en adviseert tot goedkeuring. Het ontwerp-besluit wordt zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. XII. Komt in behandeling eene suppletoire begrooting van ontvangsten en uitgaven dienst 1887. Bij deze begrooting worden in ontvangst en in uitgaaf ge- regeld eene som f 3000 wegens de te sluiten tijdelijke geld leening. De heer Verkuijl zegt dat bij de financieele commissie geene bedenkingen bestaan en zij tot goedkeuring der voordracht ad viseert. De suppletoire begrooting wordt daarop goedgekeurd zonder hoofdelijke stemming. XIII. Wordt gelezen een schrijven van den gemeente ontvanger dd. 23 Mei 1887 waarbij hij vraagt dat hem worde toegestaan vergoeding van rijtuighuur voor het houden der zitdagen te Abenes en Nieuw Vennep, en wel f 2 per keer en voor de zit- dag aan de Lijnden vier malen per jaar f 1.00 per keer, en wat de zitdag van Abenes-Nieuw Vennep betreft, van af Januari 11. was zulks door hem verzuimd aan te vragen. Besloten wordt de gevraagde vergoeding te verleenen. XIV. De heer de Breuk vraagt inlichting welke de redenen zijn dat het vergunningsrecht voor enkele herbergen zoo verlaagd is. De voorzitter zegt de redenen daarvoor niet te kennen, maar ze zijn niet verlaagd. De heer de Breuk zegt dat ze wel verlaagd zijn, maar eerst na ingediende reclame, en zulks veroorzaakt kosten voor hen en de gemeente. XV. De heer Evelein vraagt of de waarneming der geneeskun- dige armenpractijk in wijk 1 door de heeren Prins en Buckmann tijdelijk is of voortdurend De voorzitter antwoordt dat die heeren het tijdelijk hebben op zich genomen. De heer Evelein zegt dat het zeer lastig en ook schadelijk is voor de ingezetenen de afstanden zijn te groot zoo voor de geneesheeren als voor de ingezetenen; Spreker acht het wenschelijke dat iemand vast worde aangesteld en vraagt dat Burgemeester en Wethouders daartoe pogingen zullen blijven aauwenden. XVI. alsnu is aan de orde het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1887. Da Burgemeester verandert deze zitting in eene met gesloten deuren en sluit deze openbare vergaderiug. Voorloopig verslag oratrent de verwachtingen van den te velde staanden oogst in de gemeente Haarlemmermeer over 1887. Rogge goed, niet veel stroo, maar zwaar geladen; gerst zeer goed; tarwe vroege zeer goed, later gezaaide wat dun; haver redelijk; erwten goed; boonen goedvlas tamelijk, enkele partijen best, enkele parijen veel geleden door weersgesteldheidmeekrap niet verbouwd; koolzaad weinig verbouwd, wat er is vrij wel; kanariezaad tamelijk geed; karwei goed; mosterd goed, wat ge leden door de droogte; blaauwmaanzaad redelijk; aardappelen tamelijk wel; beetworteleu veel geleden door droogte, matig gewas; wortelen redelijk; vruchtboomen veel gebloeid, maar schraal gewas; houtgewas goed, het jong gepoote geleden door de droogte; vee gezondheidstoestand uitmuntend; weiland voorgewas goed, thans zeer onder den invloed van de droogte; hooiland het hooi is goed gewonnen, opbrengst matig, nu zeer onder den indruk van de droogte, klaverland goed. Uitslag der door het gemeentebestuur van Haarlemmermeer, den 12 Juli 1887, gehouden aanbesteding van: het maken eener afscheiding in de school no 5. M. den Ouden te Haarlemmermeer 278.E. van Luijken te Heemstede f 286.99, J. A. Hoenderdos te Haarlemmermeer 320.J. Poolman te Heemstede f 353.16. Bij den landbouwer C. v. d. Laan, aan den Vijfhuizerweg bij den IJweg, zijn in den nacht van 10 op 11 dezer uit den kelder oDtvreemd eenige voor velen niet te versmaden eet- en drinkbare waren, als: een rolstuk, een mand met eijeren, een kruik brandewijn en een dito jenever, voorts een tabaksdoos (berlin- zilver) met tabak. De hieronder vermelde personen worden in hun belang aange- maand zich ter secretarie aan te melden, ten einde opgaaf te doen voor de bijhouding van het bevolkingsregister. Margje Stans, gekomen van Aalsmeer. W. Jager, n n J. Smit, n n S. de Vilder, it n C. Klein, G. Lennk, B 38. A. de Haan, u n CC 38. G. Wijnninga, P 1/5. J. de Smit, PP 1/39. C. J. Nieuwkoop, u PP 16/120. A. Strikwerda wed., n L. van den Berg, n R Rrd 80. Wed. C. van der Vis, Het bureau van bevolking en den burgelijken stand is ge- opend's morgens van 912 uur en 's middags van 14 uur. Te Hoofddorp komen in veele gezinnen mazelen voor, ook te Nieuw-Vennep heeft die ziekte zich vertoont in een paar gezinnen. EEKBLAD VAN

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1