11A A IILEMME i; M E E I!. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. J Bij dit Nommer behoort een Bijvoegsel. 28e Jaargang No. 31. Zaterdag 30 Juli 1887. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BER1CHTEN. BUITENLAND. Abonnementsprijs: .1. II. de IHJSSY, Rokin 60, Amsterdam. Prigs der Advertentien Verffatleiinji' van den Iiienieenteraad van Haarleimnermeer WEEKBLAD Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. a zonder Bijvoegsel u 6* a 3. Enkele Nommers 15 Cent. ALLE TOEZENDIN GEN, BEDACTIE EN "TTGAVE BET REE EE NEE te adresseeren aan den Uitgever Hoofd-Agent: P. VAN C1TTERT ZONEN, te Haarlem. van 1- regels 75 Cent, elken regel moer 12Vs Cent. Groote Letters uaar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, brievengaarders en postboden. OP Londerdag, 4 Augustus 1887, des morgens te 10 uur, ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpen. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Aanbieding van het verslag omtrent het Onderwijs over 1886. 3. Aanbieding van de Gemeente-rekening over het dienst- jaar 1886. 4. Idem van het Burgerlijk Armbestuur over 1887. 5. Ouderzoek geloofsbrieven der herbenoemde Raadsleden. 6. Besluit tot af-en overschrijving in de begrooting dienst 1887. 7. Beslnit tot betaling uit de onvoorziene uitgaven, dienst 1887. 8. Benoeming van een Onderwijzer voor de School no. 6. Voordracht 1. A. F. L. Blad te Haarlem. 2. J. Brouwer u id. 3. G. de Boer Groningen. 9. Benoeming van leden van het Stembureau voor de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Siaten Generaal. Doordien ongeveer 40 vreemde arbeiders, meest Belgen, bij landbouwers aan den Sloterweg, werk hebben bekomen, zijn de arbeiders, wonende aan den KruiswegSlotenreg zeer verbolgen, zoodat eenig politietoezicht noodig is vonrgekomen. Of laatstgemelden wel reden tot klagen hebben, is te betwijfelen. Door den landbouwer B. is aan sommigen gedurende den winter, tarwe, aardappelen en geld verstrekt, om het later in te verdienen, doc'n toen in den voorzomer let werk uitkwam, maakten zij slecht werk, of liepen naar anderen. De schuld werd hun evenwel nog kwijtgescholden. Den 27 Juli 's middags omstreeks 1| uur is afgebrand bet woonhuisje van A. Versteesr, Kruisweg bij Sloterweg HIT 15/23. Ook de inboedel is verbrand. Oorzaak onbekend. Een en ander is tegen brandschade verzekerd. De spuit van Hoof dorp is derwaarts vervoerd. Nader verneemt men dat huis en inboedel sedert half Eebruari 11. was verzekerd in de maatschapp'j te Elberfeld, huis voor/'400, inboedel voor 600. Het geld p. m. f 180 is gered. Op de Paardenmarkt te Hoofddorp zijn den 25 Juli 1887 aangevoerd 132 paarden en 20 hitten. De hieronder vermelde personen worden in bun belang aan- gemaand zich ter secretarie aan te melden, ten einde opgaven te doen voor de bijhouding van het bevolkings-recrister. Helena Goossen, gekomen van Haarlemmerliede. Teunis Mol, u u Amsterdam. J. van der Burgh, CC 7/13. C. van Heijniugen, AA ringd. 86. Wed. C. van der Vis, A. Strikwerda wed. L. van den Berg, RR ringd. 80. C. J. Nieuwkoop, PP 16/120. J. de Smit, u u PP 1/39. G. R. Wijnninga, P 1/5. G. Lennk, B 38. Het bureau van bevolking en den burgetlijken stand is ge- opend: 's morgens van 912 uur en 's middags van 14 uur. Bij den landbouwer J. Kaptijn, IJweg Sectie B, nabij Halfweg worden sedert 23 dezer vermist 30 eenden, de meeste vaal- bont, aan de rechterzijde van den snavel gemerkt door uitsnijding van eene streep. Uitslag van publieke verkoopingen gehouden te Hoofddorp. lo. Op 28 Juli in 't koffiehuis //de Nedqrlanden" door notaris J. Samson. Een huis, in tweeen bewoond, |net tuin groot 0.05.50 hekt., kooper de heer P. L. Paters te Leiden voor 570. 2o. Op 28 Juli in 't koffiehuis //de Beurs" door notaris P. Ledeboer. Een boerenbofstede met 19.56.70 hekt. land aan den IJweg nabij Halfweg B 21, bewoner S. Spruitenburg, kooper de heer Cohen te Haarlem voor f 14-200. 3o. Gewassen veiling van p. m. 10^ hekt. d.d. 23 Juli 1887 in het koffiehuis van Kamp voor notaris Samson, voor 1477, aan verschillende koopers. Te Nieuwvennep. 4o. Op 26 Juli in 5t koffiehuis//de gouden Leeuw" door notaris J. Samson. De Bouwmanswoning //R' wa Sari" Sectie PP kavel 3, nabij Nieuw-Vennep, groot 20.03.00 hekt. Koopers: de beer J. Bisschop, te Haarlemmermeer, van perceel no. 1, woning met land groot 12.04.60 voor 10000 en J 75 voor boomen, en de heer W. Dren'b te Haarlem van perc. no. 2, land, groot 7.98 40 voor 6550. BURGEHLIJKE STAND van 20 tot 26 Juli 1887. OnderlrouwdGeene. Geirouwd'. L. van den Berg met H. Wessels; J. Kamp met M Appelman. GeborenDirk, zoon van A. v. d. Velde en G. Jongkind; Jan Pieter, zoon van D. Metz en G. Mnjer; Anna Catharina, dochter van W. Zijm en G. Barhorst; Cornelis Jan Lambertus, zoon van W. J. de Jongh en M. A. Timmerman; Hendrika, dochter van P. de Regt en M. J. E. Karman; Jan Willem, zoon van J. de KonTig en A. Grisnigt; Jan, zoon van T. R. van Gameren en C. BlonkDingeman, zoon van R. Schutle en D. van Giesbergen. Overleden: Dirkje, oud 11 jaar, dochter van J. Dekker en J. van Lempt; Adriaan, oud 5 maanden, zooi: van J. Dekker en A. Houtkooper; Bernardus, oud 19 dagtn, zoon van D. H. Reisige' en J. Homan. ENGELAND. De groote revue over de vloot heeft jl. Zaterdag te Spitbead plaats gebad, en is zonder ongelukken en in de beste orde afgelo pen. Niet minder dan 130 Britsche Oorlogs- en transportschepen namen aan de revue deel en het gelieel moet een buitengewoon grootsch en schitterend schouwspel hebben opgeleverd. Honderden stoom- en zeilvaartuigen van allerlei vorm, wornden bet feest bij, dat een duidelijke voorstelling heeft gegeven van Enge- lands groote macht ter zee en het bewijs heeft ge everd dat het Rule Brittannia, rule the wavesnog steeds door het Eugelsche volk wordt in het oog gehouden. Voor.il het avondfeest, waarbij de schepen en de zee door electrische lnmpen phantastisch verlicht werden, terwijl duizenden vuurpijleu de lucht doorkliefd n, en blikvuren het geheel met sehitterende kleuren overgooten, was overschoon, en zat hen, die het bijwoonden wel nimmer uit het geheugen gaan. Een groot strnikelblok in Engelands buitenlandsche politick is uit den weg geruimd, n.l. het Afghaansche vraagstnk, doch dit scbijnt alleen te hebb>*n plaats gehad, doordien de Eng-ljche rogee- ring nai/enoeg alle eischen van Rusland heeft ingewilligd. Dit heeft zoo ongeveer verkregen wat het wenschte en z 1 nu wel weder rustig den tijd al'wachten, dien het geschikt oordeelt verder naar Herat door te dringen. Zooals wij in ons vorig nommer reeds vermoedden isdezaak van het Parlementslid Tanner, die eenige zeer onparlementaire uit- drukkingen tegen een medelid bezigde met een sisser afgeloopen. De man had het zoo kwaad niet bedoelil en trok bovendien zijne woorden nog in. Dit werd door het Hnis voldoende geacht, zoodat de heer Tanner niet geschorst werd, zooals was voorgesteld. In 40 afzonderlijke bssluiten deelt de Dublin Gazette de af- kondiging der Crimes Bill in Ierland me le. In 18 graafschappen is de wet in haar geheel en in 13 graafschappen en in 10 steden, waaronder ook Dublin, Cork, Londonderry, Limerick en Belfast slechts gedeeltelijk in werking geste'd. In de 13 counties en de 10 steden worden alleen de strafbepalingen ingevoerd betreffende de beleediging van of verzet tegen de ambtenaren, die met de uitzet- ting der pachters zijn belast, doch in de overige counties gelden alle verscherpingen der strafwet. Voordat deze afkondiging geschiedde, werden alle politierechters, de ehefs der politie en de burgemeesters uit de genoemde counties naar Dublin outboden. Daar woonden zij een zitting van den Privy Council bij, onder voorzitterschap van den onder-koning gehouden, waarin de nieuwe maatregelen werden besproken. De reis om de wereld in tacbtig dagen" behoort alweer tot een vroeger tijdperk. Een courant heeft de reis om de wereld via Yokohama, Vancouver en d- n Panidian Pacific in negen-en-zestig dagen volbracht. The Times van den 13den Mei werd aan den heer Huntly te Vancouver gezonden via Yohohama met de P. and O. mail. Deze zond hem - via den Canadian Pacific door en juist 69 dagen na de uitgifte ontving de administrate van The Times, het nummer terug. Uit Ottawa, Canada, werd getelegrafeerd dat een zeniling thee uit Japan aldaar 11. Vrijdag werd aangebracht langs den Cana dian Pacific spoorweg, juist een maand na de verscheping van Yokohama. FRANKRIJK. De seusatie makende brief van Boulanger aan den afgevairdige Laur en opgenomen in la France, is geheel in de schaduw gesteld, do >r een anderen brief in hetzelfde blad, gete-'kend XXX. waarin niets meer of minder wordt gepubliceerd, dan dat na het incident Schnaebele, de monircbale partij getracbt beeft hem over te halen tot een coup Hat, terwijl 94 generaals zich ter beschikking van Boulanger gesteld zouden hebben. Deze zou echter volstandig geweigerd, doch de zaak onder zich gehouden hebben. Begrijpelijkcrwijze verwekken deze mededeelingen een storm in alle politieke kampen. Paul de Cassagnac verklaarda dat de berichten van la France eenvoudig gelogen waren, waarop Laur hem heeft uitgedaagd, hetgeen hij in een scherpen brief weigerde. Een nog lieftiger ant- woord van Laur volgde hierop, waarin hij verklairde op do plaats van den strijd de namen der betrokken generaals te znllen noemen. Van verschillende kanten verilenkt men Boulanger zelf de schrijver der brieven te zijn, doch deze bewaart natuurlijk een diplomatisch stilzivijgen. Volgens gerucht zou hij door den Minister van oorlng near Parijs ontboden zijn, om in de zaak gehoord te worden. Dit vereischt echter bevestiring was er geen Boulanger- kwestie, dan zou het nu in Parijs misscbien kalm zijn. Kamer en S. naat zijn naar huis, en president Grevij is naar Mont- Sous-Vnudrey vertrokken, om van de staatszorgen uit te rusten. De Caucliemar-Boulanger zal hem en de ministers echter wel niet veel rust laten. BELGIE. Dat Belgie gaarne in alles Frankrijk nadoet is een bekende zaak. Nu heeft het ook een Boulangertje in miniatuur in den persoon van generaal Vandersmissen. Zooals bekend is, werd de bepaling omtrent der. persoonlijken dienstplicht in de nieuwe legerwet door de Kamer afgestemd en het ontwerp d-iarop icgetrokken en nu heeft genoemde Belgische generaal het oirbaar en militair geacht, daarover in een toespraak bij een revue over de door hem gekommandeerde troepen, zijn misnoegen en spijt te kennen te geven. Op een interpellate hieromtrent in de Kamer van Afgevaardigden antwoordde de Minister van Oorlog De generaal Vandersmissen heeft zijn leedwezen te kennen gegeven en verwachtingen geuit, zonder te bedenken dat de plaats en het oogehblik slecht gekozen waren. De minister heeft dit den generaal onder het oog gebracht, en hij (minister) houdt zich overtuigd dat zulk een geval niet meer zal voorkomen.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1