H A ARLE M M E li M E E1J. NIEUWS- en ADYERTENTIEBLAD VAN Bij dit Nommer behoort een Bijvoegsel. 28e Jaargang No. 32. Zaterdag 6 Augustus 1887. Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSEL1JKE BERICHTEN. Abonnementsprijs Prigs der Advertentien J. 11. de IHjSSY, Rokin (70, Amsterdam. Gemeenteraad van Haarleminermeer. Veijradering van den tienieenteraad llaai'leimnermeei' van J w 2. 3. 4. WEEKBLAD ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UlTGAVE BETREEFENDE Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. 6. te adresseeren aan den Uitgever van 1- 6 repels 75 Cent, elken regel meer 121A Cent. n zonder Bijvoegsel 3. Enkele Nommers 15 Cent. Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. Groote 1 .otters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, brievengaarders en postboden. OPENBARE VERGADERING. VAN Donderdag7 Juli 1887, 's morgens te 10 uur. Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 14 leden, te weten de heeren J. Y. Rail, A. J. G. Timmermans, J. van Zijverden, A. Suidgeest, N. van Reeuwijk, B. Biesheuvel, T. C. Los, C. Dijt, J. H. M. Evelein, G. B. 't Hooft, P. de Breuk, P. Verkuij], H. P. Bultman, P. Knaap Gz. Alsmede de Secretaris. Afwezig de heer A. Pruissen. De Voorzitter onderwerpt aan de goedkeuring der vergadering de notulen van den 26 Mei 1887, die, na eene bijvoeging daarin gebracht op voorstel van den heer Verkuijl, in punt 6 dier notnlen, worden goedgekeurd. I. Aan de vergadering wordt medegedeeld het volgende: a. brief van den heer Commissaris des Konings dd. 22 Juni 11. nr. 14/4665 houdende mededeeling dat de beer J. W. Lant zendorffer, bij 's Konings besluit van 10 Juni 11. nr. 4, is her- benoemd als Burgemeester dezer gemeente. b. dat door Heeren Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurdhet raadsbesluit tot het aangaan eener tijdelijke geldleening groot 3000; de Suppletcire begrooting voor den dienst 1887het kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1887, en het raadsbesluit tot nadere regeling der jaarwedie van een der onderwijzers aan de school nr. 4. A1 hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. II. Aan de orde is de behandeling van het kohier der Hon- denbelasting dienst 1887. Tegen dit kohier, hetwelk heeft ter lezing gelegen, zijn geen bezwaren ingekomen. De Voorzitter stelt voor het kohier vast te stellen op een be- drag van 1029. Dienovereenkomstig wordt besloten zonder hoofdelijkestemming. III. Komt weder in behandeling de brief van den heer Dis- tricts-Sehoolnpziener dd. Eebruari 1887 nr. 721. waarbij wordt aangedrongen op het aanbrengen van veranderingen en verbete- ringen aan de school nr. 5 (Nieuw-Vennep.) De Voorzitter legt over twee door den Gemeenteopzichter ontworpen plannen tot verbetering; volgens het eene plan zul- len de kosten f 498, volgens het andere 921.80 bedragen. De heer Biesheuvel, Voorzitter der Commissie voor de gemeen- tewerken zegt, dat de meerderheid der Commissie gestemd is voor het plan van f 498, de minderheid was er voor ora geen ver anderingen te maken. Bij de hierop gevolgde discussie vraagt de heer 't Hoofd wat er tegen is ora bijv. het plan van f 498 uit te voeren De heer Biesheuvel, antwoordt dat men er met deze uitgaaf niet af is, want men zal dan ook voor de andere scholen dezelfde veranderingen vragen. De heer Verkuijl zegt: er zal aan de school te Nieuw-Vennep toch wat moeten gebeuren, er is eene bergplaats voor de kleeren, en andere zaken noodig, en men zal er wel niet huiten kunnen om daarin te voorzien, daarom was de meerderheid der Commisie voor het plan van 498. De heer Biesheuvel meent dat de veranderingen door den heer Verkuijl opgenoemd niet z<5o veel kunnen kosten. De heer 't Hoofd zegt, men is gehouden om wat te doen, en als het dan niet minder kan is spreker voor het plan vany498. De heer Biesheuvel verklaart er zich thans ook niet verder tegen, en wordt op voorstel van den Voorzitter besloten het plan van 498 aan den districts schoolopziener ter goedkeuring voor te dragen. De voorzitter deelt mede dat bij Burgemeester en Wethouders is ingekomen een verzoek van A. Bakker aannemer van onder- houdswerken, om een maand uitstel voor de oplevering van het bedoelde onderhoudswerk, welk verzoek is ingekomen den 25 Juni 1887, en dat op 6 J uli 11. nog een dergelijk verzoek is ingekomen van G. van Essen. De Voorzitter stelt voor om aan den Burgemeester en de Wet houders over te laten, om het verzoek toe te staan, en desgeraden de boelen niet toe te passen. Dienovereenkomstig wordt besloten. De heer de Breuk vraagt of het werk goed wordt nagezien, waarop de Voorzitter antwoordt dat hij wel gelooft dat de heer Rinck het werk goed naziet. V. Aan de orde is een verzoek van Mej. T. Stins. om eer- vol ontslag als Gemeente-Vroedvrouw, met ingang van 1 Juli 1887. De Voorzitter stelt voor om het gevraagd eervol ontslag te verleenen, en dat dit ontslag zal gerekend worden te zijn inge- gaan den 1 Juli 1887. Dienovereenkomstig wordt besloten. VI. Is aan de orde de benoeming van eene Gemeente-Vroed vrouw voor de standplaats de Lijnden. Door Burgemeester en Wethouders wordt als zoodanig voor- gedragen Mej. Johanna Catharine Berendzen geb. Vierdag, vroedvrouw te Schoonebeek. Aan de stemming wordt deelgenomen door 14 leden, waarbij worden uitgebracht op Mej. J. C. Vierdag 13 stemmen, terwijl 1 bianco briefje in de bus is gevonden. Alzoo is met volstrekte meerderheid van stemmen benoemd Mej. Johanna Catharina Berendzen, geb. Vierdag. De infunctie treding wordt bepaald op 1 Augustus 1887. VII. Aan de orde is de benoeming van een onderwijzer (met acte voor de Eransche taal) voor de school nr. 4, (Hoofddorp.) Door Burgemeester en Wethouders zijn voorgedragen 1. Pieter Willem Broekhoven te Scheilinkhout. 2. Cornelis Pieter Visser te Abenis. Bij de stemming, waaraan door 14 leden wordt deelgenomen, worden uitgebracht op C. P. Visser 8, op P. W. Broekhoven 4 stemmen, terwijl 1 bianco brielje in de bus wordt gevonden. De heer Cornelis Pieter Visser de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende is mitsdien benoemd. De infunctietreding wordt bepaald op 1 Augustus 1887 of zoo veel later als in de vacature te Abenes zal kunnen worden voorzien, en met welk tijdstip alsnu ook eervol ontslag wordt verleend aan den heer C. P. Visser, als onderwijzer aan de school nr. 6 (Abenes) VII a. De heer de Breuk zegt dat de school nr. 4 onlangs door hem is bezocht, en hem toen is gebleken dat telkens een gedeelte der kinderen naar buiten ging en wel gedurende onge- veer 20 minuten, hetgeen wekelijksch nog al een belangrijk ver- zuim wordt; Spreker acht zulks, buiten groote warmte, geen noodzakelijkheid. De Voorzitter acht het voor kleine kinderen toch wel wen- schelijk. De heer de Breuk: Maar voor de twee volgende klassen is het toch niet noodig, het kost telkens 20 minuten. Spreker geeft Burgemeester en Wethouders in overweging om het te doen ophouden. De Voorziter zal deze zaak met Burgemeester en Wethouders bespreken. VII b. De Voorzitter vraagt of het nu de bedoeling is om de vacature Westendorp aan school nr. 4 onvervuld te laten. De heer Bultman wil de zaak aanhouden en inmiddels den sollicitanten naar die betrekking vragen of zij wenschen aange- merkt te worden als sollicitant naar de betrekking van onder wijzer aan school nr. 6 (Abenes) zoodat alsdm daarvoor geene oproeping van sollicitanten behoeft plaats te hebben. Zulks wordt goedgevonden. VII c. De Voorzitter deelt mede dat de heer Westendorp, aan wien in de vorige vergadering eervol ontslag is verleend met ingang van f> Juli 1886, zijne betrekking reeds vroeger heeft verlaten tengevolge van ongesteldheiddat Burgemeester en Wet houders daarop aan den heer Westendorp hebben bericht dat het ontslag gerekend zal worden in te zijn gegaan den 1 Juli 1887, en stelt voor dat de Raad, met wijziging in zooverre van het besluit der vorige vergadering, zal besluiten om die handeling van Burgemeester en Wethouders te bekrachtigen en het ontslag aan den heer Westendorp alsnog zal worden gerekend te zijn ingegaan den 1 Juli 1887. Dienovereenkomstig wordt besloten. VIII. Is aan de orde de benoeming van een Ambtenaar van den Burgelijken Stand, ten gevolge der aftreding en herbenoeming als Burgemeester van den heer J. W. Lantzendorffer. Aan de stemming wordt deelgenomen door 14 leden en zijn uitgebracht op den heer Lantzendorffer 13 stemmen, terwijl 2 bianco briefjes in de bus zijn gevonden. Er zijn mitsdien ingeleverd 15 briefjes, zijnde 1 meer dan het getal der stemmende leden, welk verschil echter niet van invloed heeft kunnen zijn op den uitslag der stemming. Alzoo is benoemd tot Ambtenaar van den Burgelijken Stand de heer J. W. Lantzendorffer. IX. Komt ter tafel een adres van D. Rijnenberg hoofd der school nr. 2, houdende verzoek om eervol ontslag uit gemelde betrekking, in te gaan den 15 October 1887. De Voorzitter stelt voor het gevraagd eervol ontslag te ver leenen. Dienovereenkomstig wordt besloten. X. De heer Evelein merkt aan dat in het bestek voor de onderhoudswerken aan de scholen staat, dat in de school nr. 6, Abenes, 20 schoolbanken zullen worden geschilderd, er zijn er echter 25. Spreker vraagt, wie nu zal uitmaken welke banken wel zullen geschilderd worden en welke niet. De heer Biesheuvel stelt voor om de andere vijf banken ook nog te doen schilderen. Zulks wordt goedgekeurd. De heer Evelein zegt voorts dat de bestrating onder de wa- randa van school nr. 6 slecht is en vol met gatenzulks wordt veroorzaakt doordien de schoolmureu op bogen zijn gebouwd, door welke bogen de grond telkens wegloopt. Spreker acht voor- ziening daartegen wenschelijk. De Voorzitter zegt dat in het volgend jaar, bij de aanbeste- ding van het onderhoudswerk, daarin zal kunnen worden voorzien. De vergadering wordt daarna door den voorzitter gesloten. OP Donderdag4 Augustus 1887, des morgens te 10 uur, ten Raadhuize. Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig alle de leden. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Behandelde onderwerpen. I. Ingekomen stukken en mededeelingen, o. a, dat Mej. Vierdag de betrekking van vroedvrouw aan de Lijnden niet heeft aangenomen. Uitslag der aanbesteding van eene afscheiding in de school no. 5 en het proces-verbaal van kasopneming. Aanbieding van het verslag omtrent het Onderwijs over 1886, dat voor de leden ter lezing wordt gelegd. Aanbieding van de Gemeente-rekening over het dienst- jaar 1886, en Idem van het Burgerlijk Armbestuur over 1886. Beide rekeningen zullen worden gesteld in handen der financieele Commissie tot onderzoek. De geloofsbrieven der herbenoemde Raadsleden zijn door Burgemeester en Wethouders onderzocht en in orde be- vonden, zoodat hun voorstel tot toelating der leden word( besloten. i'ii' mvo enea- 5.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1