11 A A R L E M M E R M E E R NIEUWS en ADVERTENTIEBLAD. VAN Bij dit Nommer behoort een Bijvoegsel. 28e Jaargang No. 37. Zaterdag 10 September 1887' Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BERICHTEN. \WUilf Abonnementsprij s f 6.— n 3. J- II. de HUSSY, Rokin 60, Amsterdam. Prijs der Advertentien Gemeenteraad van Haarleminermeer. Vergadering van den Gemeenteraad van Haarlemmermeer WEEKBLAD Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. zonder Bijvoegsel Enkelf, Nommers 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. van 1- -6 regels 75 Cent, elken regel meer 12V» Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en adeertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, brievengaarders en postboden. OPENBARE VERGADERING. VAN Donderdag, 4 Augustus 1887, 's morgens te 10 uur. Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig al de leden, zijnde de heeren H. F. Bultman, P. Knaap, Gzn., T. C. Los, C. Dijt, J. H. M. Evelein, P. Ver kuijl, B. Biesheuvel, N. van Reeuwijk, A. Suidgeest, J. Y. Ran, G. B. 't Hooft,, P. de Break, A. Pruissen, A. J. G. Tim- mermans en J. van Zijverden. Alsmede de Sscretaris. De notulen van 7 Juli 1887 worden goedgekeurd. I. Aan de vergadering wordt medegedeeld het navolgende a. dat Mej. Vierdag, die in de vorige vergadering werd be- noemd tot gemeente-vroedvrouw aan de Lijnden, die betrekking niet heeft aangenomen. b. dat bij de onlangs gehouden aanbesteding van het maken eener afscheiding in de school nr. 5, het werk is gegund aan M. der. Ouden, voor 278. c. het proces-verbaal, der op den 12 Juli 1887 gedane op- neming van de boeken en kas van den gemeente-onlvanger. Al hetvvelk voor kennisgeving wordt aangenomen. II. Wordt ter tafel overgelegd het door de plaatselijkeschool- commissie ingezonden verslag omtrent den toestand van het lager onderwijs over 1886. De voorzitter stelt voor om dit verslag ter lezing te leggen voor de leden. Daarloe wordt besloten. III. Door Burgemeester en Wethouders wordt aangeboden de Rekening, van Inkomsten en Uitgaven over 1886. Deze stukken worden gesteld in handen der finaricieele com- missie tot onderzoek. IV. Insgelijks wordt overgelegd de Rekening van het Burger- lijk Armbestuur over 1886. Ook deze stukken worden gesteld in handen van de finan- cieele Cominissie tot onderzoek. V. Is aan de orde het onderzoek der geloofshrieven van de heeren P. Verkuijl, J. Y. Ran, G. B. 't Hooft, P. deBreuk.en T. C. Los, welke Heeren bij de onlangs plaats gehad hebbende stemming zijn herbenoemd tot leden van den Gemeenteraad. De Voorzitter zegt dat de door gemelde heeren overgelegde stukken door Burgemeester en Wethouders zijn onderzocht en in orde bevonden, en stellen Burgemeester en Wethouders voor gemelde heeren toe te laten als leden dezer vergadering. Dienovereenkomstig wordt besloten zonder hoofdelijktf stem ming. VI. In behandeling komt een ontwerp besluit tot het doen van af- en overschrijving in de begrooting dienst 1887. Gemeld ontwerp luid als volgt De raad der gemeente Haarleminermeer heeft besloten, opde begrooting van uitgaven voor het dieustjaar 1887, te doen de navo'gende af- en overschrijvingen Afschrijving. no. 109. Onvoorziene uitgaven /30. Overschrijving. no. 94. Reuten van geldleeningen 30. En zal dit besluit aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staien der provincie Noordholiand worden onderworpen. Gedaan te Haarlemmermeer ter openbare Raadsvergadering van den 4 Augustus 1887. Secrelaris Voorzitter. Dit besluit wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming vastgesteld. VII. Aan de orde is de behandeling van een ontwerp besluit tot het doen van betaling uit den p<st voor onvoorziene uitga ven der begiooting van 1887. Het ontwerp besluit luidt als volgt De Raad der gemeente Haarlemmermeer heeft besloten uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting voor 18S7, te voldoen de uitgaven hierna verineld Kosten van bet, maken eener afscheiding in eene der lokalen van de school no. 5. (Nieuw-Vennep) /278. En zal dit besluit aan Gedeputeerde Staten der provincie Noord-IIolland worden toegezonden, met verzoek om tot het vol doen der daarin vermelde uitgaven uit den post voor onvoorziene uitgaven de vereischte machtiging te verleenen. Gedaan te Haarlemmermeer ter Openbare Raadsvergadering van 4 Augustus 1887. Secretaris. Voorzitter. Vorenstaand besluit wordt zonder discussie of hoofdelijke stem ming vastgesteld. VIII. Aan de orde is de benoeming van een Onderwijzer voor de school nr. 6 (Abenes). Op de voordracht, zijn geplaatst, de heeren 1. Antoon Fredrik Lodewijk Blad, te Haarlem. 2. Jacob Brouwer, te Haarlem. 3. Gerrit de Boer, te Groningen. De heer Verkuijl bet woord gevraagd hebbende, beveelt den heer Jacob Brouwer aan, zijnde iemand uit deze gemeente her- komstig, wiens moeder te Nieuw Vennep woont, en die bekend staat als een knap, oppassend mensch, en leest vervolgens voor een gunstig getuigschrift hetreffende dien persoon, afgegeven door den directeur der kweekschool voor onderwijzers te Haarlem. Alsnu wo-dt tot de stemming overgegaan. Daaraan namen deel 15 leden, en de uitslag was dat uitge- bracht zijn op den heer J. Brouwer 12 slemmen, op den heer Blad 2 stemmen, tervvijl 2 bianco brieijes zijn gevonden. Het getal in de bus bevonden stembriefjes is dus £en grooter dan dat der stemmende ledenhet teveel bevonden briefje is echter niet van invloed kunnen zijn op den uitslag der stemming. De beer Jacob Brouwer de volstrekte meerderheid van stem- men verkregen hebbende, is alzoo benoemd tot onderwijzer aan de school nr. 6. De infunctie-treding werd bepaald op 16 Augustus 1887. IX. Wordt overgegaan tot de benoeming van twee leden van bet stembureau voor de verkiezing van een lid voor de Tweede Karaer der Staten Generaal. ingeval van ontbinding dier Kamer. Aan de eerste stemming voor een Lid wordt door 15 leden deelgenomen, en bekomen de heeren Pruissen 3, van Zijverden, de Breuk en 't Hooft elk 2 stemmen, Dijt, Evelijn, Biesheuvel Bultman, Timmermans en Ran elk etui stem. Niemand de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, wordt overgegaan tot eene tweede vrije stemming. Daaraan nemen deel 15 ledende uitslag is dat opde heeren Pruissen en de Breuk elk 4 stemmen, op den beer van Zijver den 2 stemmen op de heeren Dijt, Evelijn, Biesheuvel, van Reeuwijk en Knaap elk 1 stem worden uitgebracht. Aangezien ook thans door niemand de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen is, wordt eene herstemming gehouden tusschen de heeren Pruissen en de Breuk. Aan deze stemming wordt door 15 leden deelgenomen en verkrijgt de heer Pruissen 11 stemmen, de heer de Breuk 3 stemmen, terwijl 1 bianco briefje in de bus is gevonden. De beer A. Pruissen de meeste stemmen verkregen hebbende I is dus benoemd. Aan de eerste stemming voor een tweede lid wordt deelgeno men door 15 leden; de uitslag is dat uitgebracht zijn op de heeren de Breuk 5, Dijt 3. van Zijverden en Los elk 2 stemmen Timmermans, Verkuijl en Knaap elk 1 stem. Niemand de volsterkte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, gaat men over tot eene tweede vrije stemming. Daaraan wordt deelgenomen door 15 leden en bekomen de heeren de Breuk 5, Dijt 3 stemmen, v. Zijverden, Knaap, Los en Biesheuvel elk 1 stem, terwijl 3 bianco briefjes in de bus zijn ge vonden. Ook thans door niemand de volstrekte meerderheid van stem- men bekomen zijnde, beelt eene herstemming plaats tusschen de heeren de Breuk en Dijt. Aan deze stemming nemen 15 leden deel en is de uitslag dat, op den heer de Breuk 9, op den heer Dijt 5 stemmen zijn uit gebracht, tervvijl 1 bianco brielje in de bus is gevonden. De heer P. de Breuk de meeste stemmen verkregen hebbende, is mitsdien benoemd. X. De Voorzitter deelt mede, dat gisteren nog is ingekomen een adres van D. Rijnenberg, hoofd van school nr. 2, om ver- goeding vragende voor door hein in deu tuin bij gemelde school geplanl boom— en struikgewas. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten dat adres te stel'en in handen van Burgemeester en Wethouders om advies. XL De beer Evelein spreekt over in den laatsten tijd voor- gevallen diefstallen en gepleegde wanordelijkheden, en vraagt, naar aanleiding daarvan, of bet toezicbt der politie voldoende geregeld is, of de veldwachters naar behooren bun plicht doen en of ook 's nachts surve'llances worden gehouden. De Burgemeester zegt dat om diefstal van kippen te weeren de politie zeker onvolduende is, maar dergelijke diefstallen zijn niet a I tijd tegen te gaan, en gelooft voorts dat de veldwachters bun plicht wel doen. Omtrent deze aangelegenheid heeft nog eene korte gelachten- wisseling plaats, waarbij de heeren Knaap en Bultman in beden- king geven of bier niet van rijkswege marechaussees zouden te krijgen zijn, even als dit in Noord-Brabant plaats vindt, terwijl de heer Biesheuvel rog van meening is dat van de 2 rijks- en 1 gemeen eveldwachter te Hoofddorp, en wel een der eerste zou kunnen worden verplaatst. De Burgemeester zegt dit hieromtrent door hem met den Officier van Justilie zal worden gesproken. XII De heer Los vraagt of onder de geneeskundige armen- praktijk, aan de geneesheeren opgedragen, ook begrepen is het doen van verlossingen. De voorzitter zegt dat de geneesheeren zulks in crewone geval- !en mogen overlalen aan de vroedvrouwen, doeh dat zij, in moei- elijke gevallen, hunne hulp kosteloos inoeten verleenen. De vergadering is daarna gesloten. OP Dinsdag, 6 September 1887, des voormiddags ten 10 ure, Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig al de leden. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Behandelde onderwerpen. 1. Beeediging der herkozen Riadsleden de heeren P. Verknij), T. C. Los, G. B. 't Ilooft, P. de Breuk en J. IJ. Ran leggen de voorgeschreven eeden af. 2. Mededeelingen en inpekouien stukken en wel goedkeuring door Ged. Staten van raadsbesluiten tot af- en overschrij ving en tot betaling uit de onvoorziene uitgaven dienst 1887. 3. Gemeente-rekening over 18^6 wordt goedgekeurd in ont- vang op f 76911.76, in uitgaaf op73349,11s, batig saldo 3562.645. 4. Rekening Burgerlijk Armbestuur over 1886 wordt goedge keurd in ontvang op 6592.38s, in uitgaaf op 6218.68, batig saldo 373.705 5. Vaststelling der condition voor de verpachting der dorps- gronden vastgesteld. 6. Bestek voor de aanbesteding van steenkolen wordt goed gekeurd.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1