HAARLEMMERMEEK. NIETJWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang No. 43. Zaterdag 22 October 1887. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. Bij dit Nommer behoort een Bijvoegsel. PLAATSELIJKE BERICHTEN. BUITENLAND. Abonnementsprijs: Prijs der Advertentien: .1. 11. de B1JSSY. Rokin 60, Amsterdam. Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. Vergaderiiiff van den <j}emeeiiteraad van Haarleniniermeer Vergadering van Hoofdingelanden van den llaarleniniernieerpolder. WEEKBLAD ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIF FN TJITGAVE BETREFFENDE Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. u zonder Bijvoegsel /«.- ii 3. te adresseeren aan den Uitgever van 1- -6 regels 75 Cent, elken regel meer 121/g Cent. Enkele Nommers 15 Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door al[e boekhandelarenpostkantorenbrievengaarders en postboden. OP Donderdag, 27 October 1887, des 's morgens te 10 ure. ten Rsadhuize. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Begrooting over 1888. 3. Idem van het Burgerlijk Armbestuur. 4. Besluit tot verstrekking van subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur 1888. 5. Bestek voor de aanbesteding der school- en kantoor-behoeften. 6. Bestek voor de aanbesteding van het aansteken der lantaams in 1888. 7. Bestek voor de aanbesteding van het onderhouden der dorps- wegen. Benoeming van een hoofd voor school no. 2, voordracht (alfabetisch): T. Bruijn, onderwijzer te Amsterdam; J. van Ek, onderwijzer te Dinteloord; G. M. Klinkenberg, onder wijzer te Egmond aan Zee; P. van Meerkerk onderwijzer te Dordrecht; R. Meurs hoofd der school te Andijk. Adres van D. Rijnenberg om vergoeding voor boomgewas, enz. in den tuin van school 2. 10. Bepalen der belooning voor het waarnemen der betrekking van hoofd der school 2. 11. Voorstel tot af- en overschrijving op de begrooting voor de kosten van het vergelijkend examen. 12. Suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag. 8. 9. OP Woensdag den 26 October 1887, des morgens te 10^ ure, in het lokaal van Staats te Haarlem. Punten ter behandeling; Mededeelingen. a. Benoeming commissie onderzoek geloofsbrieven nieuw be- noemde Hoofd Ingelanden. b. Voorstel Dagelijks Bestuur goedkeuring aankoop bruggen Zederikkanaal. c. Voorstel Dagelijksch Bestuur wijziging voorwaarden beplau- ting wegen. d. Voorstel Dagelijksch Bestuur intrekking verordening berijden bruggen. e. Rekening Hulpfonds 1856. Op de markt te Hoofddorp zijn den 19 dezer aangevoerd 28 runderen 68 paarden, 18 schapen, en 12 biggen. De boerderij //Pondok Rawa" aan den Bennebroekerweg, groot 59,92.70 hektaren, is den 20n dezer ten overstaan van notaris Samson, in het koffiehuis //de Beurs" te Hoofddorp in bod gesteld: le perceel groot 39.38.70 met woning op 38.500 door J. Plaisier te Haarlemmermeer, 2e perceel groot 20.09.00 op 13.000 door 3. Plaisier voornoemd. De afzonderlijke en gecombineerde afslag zal plaats hebben, op Donderdag 27 dezer te 11 ure. Op 16 October 1887 werd door de veldwachters Visser en Sparreboom gearresteerd Gt. de Jager oud p. m. 38 jaar, wegens diefslal van een paardendeken. Bij onderzoek is gebleken dat hij vroeger reeds een geruinien tijd in de gevangenis te Hoorn, Haarlem en Heereveen heeft doorgebracht en hij nog in 't bezit was van een compleet boevenpak uit Heereveen; 30 tabaksdoozen20 portemonnaies; 12 zaadzakken; 15 messen, vijlen, hamers, zichten, zekels, nieuwe en oude ijzeren schnppen en graven, dorsrhvlegels etc. etc. Eene dame stapte Zondagavond te Brennebroek aan de ver- keerde zijde uit de tram zoodat zij te water geraakle. Het onheil liep met een nat pak en den schrik af. BURGERLIJKE STAND van 12 tot 18 Oct. 1887. Onderlronwd D. Huisman en R. Out; P. B. Duivel en M. Slijkerman. Gehuwd: W. Brand met G. Commandeur; P. Schellingerhout met K. Bol. Geboren: Hendrik, zoon van V. Sweers en A. PetersNeeltje, dochter van J. C. Versloot en A. Pauw; Jan, zoon van P. Kramer en H. Muijs; Martinus, zoon van M. Smit en J. Schon- hage; Adrianus Antonius, zoon van D. J. van Son en J. Ger- ritsen; Hendrika Cornelis, dochter van C. Perdaan en J. M. Duivel; Maria, dochter van G. Klootwijk en J. Bolluijt; Wil- lemina, dochter van N. Blonk en M. Appelman; Abraham, zoon van A. Stout en A. v. d. Maarl; Jenneke, dochter van T. Guldemeester en A. J. van GamerenJacob Hermanus, zoon van H. J. J. van Verseveld en M. van Geest; Cornelis, zoon van H. D. Landwer Johan en A. van Schip; Jacobus, zoon van A. van Putten en J. van AndelTheodora Christina, dochter van L. C. Boezaart en A. van der Bijl. Lecenloos geboren-. 1 kind van P. v. d. Stelt en T. v. d. Voet 1 kind van H. van Schip en A. M. M. van den Oord. OverledenWillem Harteveld, oud 26 jaar, ongeh.Everardus, oud 1 maand, zoon van G. Smit en C. Schaap; Andries Brie- nen, oud 67 jaar, geh. met L. Kroon. ENGELAND De oploopen van „werkeloozen" in Londen houden aan. Nauwelijks was de meeting op Trafalgarsquare uiteenge- dreven, of ongeveer 2000 personen vereenigden zich in Hijdepark, waar soocialistische redevoeringen gehouden werden. Daarna begaf men zich met roode en zwarte banieren op tocht, maar vond voor victoria-gate het hek gesloten. Na een heftige botsing tusschen de politie en de werkeloozen", die zich met stijlen van het hek en met stoelen en tafels verweerden, gelukte het ten slotte aan de eerste het park te doen ontruimen en eenige belhamels gevan- gen te nemen. Een groot aantal vreemde, vooral Dnitsehe anar- chisten o. a. de leider Denbenspich zou onder de menigte zijn opgemerkt. Het Iersche Parlemontslid O' Brien heeft Zondag nacht, na de politie misleid te hebben, een vergadering van den Landliga geleid, waarbij onder gejnich de proclamatie, die de bijeenkomst verbood, verbrand werd. De heer Chamberlain, die in Ulster rondreist heeft daar in een toespraak zijne meening uitgesproken, dat Ierland geen behoefte heeft aan Home Rule, maar wel aan kapitaal en crediet. De eenige oplossing der agrarische qnaestie was z. i. deze, dat de landbouwer eigenaar van den grond moest worden. In den Prevy council te Dublin zal het voorstel worden be- handeld om bij proclamatie van den onderkoning de geheele Liga te verbieden. Eerstdaags zal men een begin maken met de werken voor het groote kanaal van Manchester naar zee. DUITSCHLAND. Een bericht nit Kopenhagen, dat Czaar Alexander den Duitschen keizer nog zou bezoeken, vindt te Ber- lijn geen geloof. Men houdt het voor een benrsmanoevre om de Russiscbe fondsen in de hoogte te jagen. Bij nauwkenrig onder zoek is dit gebeele bezoek gebleken ongegrond te zijn. De kroonprins zal waarschijnlijk den geheelen winter in Italie moeten vertoeven, daar de warme lucht noodig is ter genezing van zijne keelaandoening. Omtrent zijn gezondheidstoestand even- wel gaf dr. Mackenzie een geruststellend verslag. FRANKRIJK: De zaak Caffarel-Boulanger-Wilson vervult in Frankrijk aller hoofd en hart. Caffarel's schuld scheen bewezen en zijn verwijdering uit het leger werd reeds door ons vermeld maar nu heeft, volgens de jongste Fransche bladen, het onder zoek in deze zaak geen voldoenden grond tot een gerechtelijke vervolging opgeleverd, zoodat de generaal spoedig in vrijheid gesteld zou worden. De senator d' Andlau, die speciaal met de Ridderorden-verkoop eene eerlooze rol schijnt gespeeld te hebben, is nog steeds zoek. De veelsprekende generaal Boulanger heeft zich nog al kras tegen eenige dagbladreporters over den minis- ster van oorlog uitgelaten, bewerende dat deze geheele zaak op touw gezet was om hem den voet te lichten met nog een ander omtrent de vervaardiging der Lebel geweren. Hij is hiervoor met 30 dagen arrest gestraft. De generaal heeft zich onderworpen en zich reeds in arrest begeven. De betoogingen to zjjnen gunste in Parijs zijn op niets uitgeloopen. Wellicht heeft men in den strik, dien men voor den popu- lairen generaal gespannen had, een ander gevangen, die niet be- doeld was, den schoonzoon van den president Grevy, den heer Wilson. Hoewel hij zich met den meesten nadruk tracht te ver- dedigen tegen tallooze beschuldigingen van knoeierijen, verkoopingen van riddcrorders, het laten bonwen van huizen betaald met lintjes etc. etc., blijft de publieke opinie ongunstig jegens hem gezind en eischen zelfs sommige bladen zijn verwijdering uit het Elysee. Volgens de Patrie heeft er tusschen den President Grevy en den heer Wilson een zeer levendige woordenwisseling plaats gehad. Zooals nit dit laatste blijkt is dus de heer Grevy naar Parijs teruggekeerd, waar weldra een ministerraad zal gehouden worden om over het gebeurde in de laatste weken te beraadslagen. De ministerpresident heeft den heer Mazeau, minister van justitie, die wegens zwakke gezondheid zijn ontslag wenschte te nemen, overgehaald aan te blijven. ITALIE: De spoorweg van Massowah naar Loati zal waarschijn lijk den 15 November tot Monkullo gereed zijn. Tot dien tijd is elke troepenbeweging onmogelijk. Den 10 Nov. moet op last der Italiaansche regeering een leger- korps van 6000 man naar Massowah vertrekken. Men gelooft, dat de Abessinigrs een geduchten tegenstand zullen bieden. De heer Crispi zal den Italiaansehen gezant te Weenen, den graaf Nigra, naar men meent, de portefeuille van Buitenlandsche zaken toevertrouwen. Pans Leo heeft een Commissie van vier kardinalen benoemd om voorstellen te beramen, die ten grondslag zouden kunnen dienen voor een vergelijk tusschen het Vaticaan en het Quirinaal. SPANJEIn Barcelona heeft de politie de hand gelegd op een bende dieven en zwendelaars, waaronder zich een groot aantal postambtenaren bevonden, die zich toelegden op het verduisteren van brieven, vervalschen van stukken enz. enz. De berichten omtrent den gezondheidstoestand van den Sultan van Marokko blijven gunstig. Volgens een telegram uit Tanger zijn de Arabieren van den stam van Ben-Hassem opgestaan. Men vreest, dat andere stammen dit voorbeeld zullen volgen. BELGIE: Koning Leopold heeft de harten zijner Vlaamsche onderdanen gestolen door voor het eerst in zuiver Vlaamsch bij gelegenheid van de opvoering van een volksdrama in den nieu- wen schouwburg, den burgemeester, die hem toesprak te beant- woorden.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1