HAARLEMMERMEEE, NIEUWS en ADVERTENTIEBLAD. VAN Bij dit Nommer behoort een Bijvoegsel. 28e Jaargang No. 44. Zaterdag 29 October 1887. Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BERICHTEN. Abonnementsprijs •I. II- de IIUSSY, Rokin 60, Amsterdam. Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. Ver«:aderin«: van den Geineenteraad van HaarleninieiTiieer Gemeenteraad van Ilaarleminerineer. WEEKBLAD Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. 6.- ii zonder Bijvoegsel H u 3.- Enkele Nommees 15 Cent. ALEE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAYE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever Prijs der Advertentien van 1- -6 regels 75 Cent, elken regel meer 12Vg Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnermnten en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, brievengaarders en postboden. OP Donderdag, 27 October 1887, des 's morgens te 10 ure. ten Raadhuize. Voorzitter de lieer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 14 leden, afwezig met kennisgeving de heer Timmermans. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken en mededeelingen o. a. uitslag verpach- ting dorpsgronden, aanbesteding steenkolen en procesverbaal van kasopneming. 2. Begrooting over 1888 wordt vastgesteld in ontvang en in uitgaaf op 71.214,32. 3. Idem van het Burgerlijk Armbestuur in ontvang en in uit gaaf op 6.473,705. 4. Besluit tot verstrekking van subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur 1888 wordt vastgesteld op een bedrag van 6000.— 5. Bestek voor de aanbesteding der school- en kantoor-behoeften. 6. Bestek voor de aanbesteding van het aansteken der lantaarns in 1888. 7. Bestek voor de aanbesteding van het onderhouden der dorps- wegen. Punt 5, 6 en 7 worden vastgesteld. 8. Benoeming van een hoofd voor school no. 2, voordracht (alfabetisch)T. Bruijn, onderwijzer te Amsterdam; J. van Ek, onderwijzer te Dinteloord; G. M. Klinkenberg, onder wijzer te Egmond aan Zee; P. van Meerkerk onderwijzer te Dordrecht; R. Meurs hoofd der school te Andijk. Be- noemd de heer Klinkenberg infunctietreding 1 Decemb. 1887. 9. Adres van D. Rijnenberg om vergoeding voor boomgewas, enz. in den tuin van school 2, wordt aangehouden, 10. Bepalen der belooning voor het waarnemen der betrekking van hoofd der school 2, overeenkomstig het voorslel van Burgemeester en Wethouders besloten. De toelage is be- paald op hetgeen de hoofdotiderwijzersjaarwedde meer be- draagt dan die van onderwijzer. 11. Voorstel tot af- en overschrijving op de begrooting voor de kosten van het vergelijkend examen wordt goedgekeurd. 12. Suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag vastgesteld op een bedrag van f 95,25. 13. Naar aanleiding van een voorstel om de schuld der gemeente te converteeren en dan in 't vervolg/'1500.af te lossen, worden Burgemeester en Wethouders uitgenoodigd te dier zake in de volgende vergadering een Raadsbesluit aan te bieden. De vergadering wordt daarop gesloten. OPENBARE VERGADERING. VAN Dinsdag, 6 September 1887. 's morgens te 10 uur. Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig bij den aanvang der zitting 10 leden, zijnde de heeren Bultman, van Zijverden, Pruissen, Suidgeest, van Reeuwijk, Biesheuvel, Dijt, Evelein, Knaap en Timmermans, en na de beeediging nog de heeren Verkuijl, Los, de Break, Ran en 't Hooft, dus te zamen 15 leden. Alsmede de Secretaris. De notulen van 4 Augustus 1887 worden goedgekeurd. I. Wordt overgegaan tot de beeediging als Raadsleden van de heeren Peter Verkuijl, Jan IJsbrand Ran, Gerrit Blankers't Hooft, Pieter de Breuk en Teunis Cornelis Los. Door hen worden afgelegd de eeden voorgeschreven bij art. 83 der grondwet en bij art. 39 der gemeentewet. Gemelde heeren worden door den Voorzitter met hunne her- benoeming gelukgewenscht en nemen zitting. De vergadering bestaat alsnu uit 15 leden. II. Aan de vergadering wordt medegedeeld dat door heeren Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurd de besluiten genomen in de vorige vergadering tot af- en overschrijving in de begrooting en tot betalinsr uit den post voor onvoorziene uitgaven, beiden dienst 1887. Aangenomen voor kennisgeving. III. Aan de orde is de behandeling der Gemeenterekening, dienst 1886. De heer Verkuijl, Voorzitter der financieele commissie zegt dat de commissie de Rekening met de daarbij beboorende be- scheiden nauwkeung heeft onderzocht, dat het onderzoek tot geene bemerkingen heeft aanleiding gegeven en de commissie voorstelt de rekening vast te stellen in ontvangst op 76911.76 uitgaaf op 73349.115 Batig saldo 3562,645 onder dankzegging aan den Burgemeester, de Wethouders en den Secretaris, voor het gehouden nauwkeurig beheer. De com missie bevond alles in de beste orde. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel der financieele] commissie besloten. IV. Komt in behandeling de rekening van het burgerlijk Armbestuur over 1886. De heer Verkuijl, Voorzitter der financieele commissie zegt dat de commissie ook deze rekening heeft onderzocht, en zij ook daarop geenerlei bemerking had, en voorstelt om onder dank- betuiging alsboven, de Tekening vast te stellen in: ontvangst op /6592.38s uitgaaf op 6218.68 batig saldo 373.70s Dienovereenkomstig woidt besloten, zonder hoofdelijke stem ming. V. Aan de orde is de vaststelling der condition voor de ver- pachting der dorpsgronden. Het ontwerp der condition wordt ter tafel overgelegdze zijn geheel gelijk aan de vroegere condition. Op voorstel van den Voorzitter werden deze condition vast gesteld, zooals die hierbij zijn gevoegd. VI. Is aan de orde het bestek voor de aanbesteding der leverantie van Steenkolen, voor de scholen en het raadhuis, ge- durende den winter van 1887/88. Het bestek, zooals het hierbij is gevoegd, wordt zonder dis- cussie of hoofdelijke stemming vastgesteld. VII. Wordt gelezen een adres van A. van de Stadt, boek- handelaar te Hoofddorp, houdende verzoek om begunstigd te worden met de leverantie der school- en kantoorbehoeften. De voorzitter zegt dat nog is ingekomen een dergelijk adres van B. Labrijn, wtnkelier te Hoofddorp, om begunstigd le worden met de leverancie der schoolbehoeften. Ook van dat adres wordt voorlezing gedaan. De Voorzitter meent dat, indien men, zooals adressanten vragen, de leverantie niet wil aanbesteden, het beste zou zijn om de schoolbehoeften te doen levereu door A. van de Stadt en de benoodigdheden voor de handwerken door B. Labrijn, en de kantoorbehoeften en het drukwerk aanbesteden. De heer de Breuk acht het billijk dat, als het kan, de be- langen van de burgerij worden in het oog gehouden, en zou bij een klein verschil, de leverantie in de gemeente willen houden. De heer Bultman vervsoekt medeu'eeling van de sommen waar- voorbij de laatste inschrijving is ingeschreven. Deze opgave gedaan zijnde, merkt de heer Bultman aan dat die sommen belangrijk verschillen en dat Burgemeester en Wet houders daarom de leverantie voor dit jaar aan de laatste inschrijvers hebben gegund, die buiten de gemeente wonen. De heer Verkuijl vraagt of men wel verantwoord is om voor zoo eene belangrijke levering het zonder aanbesteding te doen. Spreker betwijfelt zulks, doch zou er wel voor zijn om het aan eene ingezetene te gunnen, wanneer bij aanbesteding de inschrij- vingssom slechts een zser klein verschil opleverde. De heer Bultman zegt dat, als het verschil soms 10 it 20 pet. bedraagt, zulks niet kan, maar bij een klein verschil wel. De heer de Breuk meent dat het toch goed zou zijn om met de schoolbehoeften den eenigen boekhandelaar in de gemeente eenigszins te begunstigen. De heeren Biesheuvel, Evelein, Suidgeest en andere leden ver- klaren zich voor aanbesteding. Zonder hoofdelijke stemmen wordt besloten de levering aan te besteden, en voorts op voorstel van den heer Bultman bepaald, dat de aanbesteding zal plaats hebben des Dinsdags vo<5r de te houden Raadsvergadering, aldan kan door den Raad omtrentde gunning nog worden beslist. VIII. Aan de orde is de benoeming van een Gemeente— Vroedvrouw voor de Standplaats bij de Lijnden. Aan de vergadering wordt mededeeling gedaan van de inge komen sollicitatien, en de daaromtrent iugewonnen inlichtingen. Tot de stemming wordt overgegaan. Daaraan wordt deelgenomen door 15 leden; de uitslag is dat worden uitgebracht op Mejufvrouw C. L. Willemse 13 stemmen, terwijl 2 briefjes in bianco waren. Mej. Catharina Louwerina Willemse te Tholen de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbeude, is alzoo benoemd tot Gemeente—Vroedvrouw. De infunctietreding wordt bepaald op, zoo mogelijk, 15 Sep tember 1887. IX. Is aan de orde de benoeming van een Wethouder, ttr vervulling der vacature, ontstaande door de aftreding van den heer Bultman. Aan de eerste stemming wordt deelgenomen door 15 leden; die uitslag is dat uitgebracht zijn op den heer Bultman 7 stemmen, op den heer 't Hooft 5 stemmen, op den heer Ran 2 stemmen, op den heer Dijt 1 stem. Niemand de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende wordt tot een tweede vrije stemming overgegaan. De uitslag dezer stemming, waaraan door 15 leden wordt deel genomen, is dat de beer Bultman verkreeg 7 stemmen, de heer 't Hooft 7 stemmen en de heer Dijt 1 stem. Ook bij deze stemming geene volstrekte meerderheid verkregen zijnde, heeft er eene herstemming plaats tusschen de heeren Bult man en 't Hooft. Gemelde heeren nemen aan deze stemming geen deel. Aan deze stemming wordt dus deelgenomen door 13 leden; de uitslag is dat uitgebracht zijn op den heer Bultman 7 stem- men, op den heer 't Hooft 6 stemmen. De beer Herman Eredrik Bultman de meeste stemmen verkre gen hebbende is mitsdien benoemd tot Wethouder. De heer Bultman verklaart de benoeming aan te nemen. Wordl Vervolgd. Op den ringdijk bij den Vijfhuizerweg worden in den laatsten tijd veel baldadigheden gepleegd. J.I. Zondag werd bijna geen pand gespaard alwaar geen hekken uit den grond werden gerukt, tonnen te water, glazen stuk gegooid etc. Naar men zegt wonen de daders aan den Aalsmeerderweg. Dergelijke feiten hebben onlangs plaats gehad aan den Vijf huizerweg. De boerderij //Pondok Rawa" aan den Bennebroekerweg, groot 59,92,70 hektaren heeft op den 27 dezer in afslag opuebracht: 56100. K' oper, de heer G. J. van Vuuren te Haarlemmer- meer. Voor den heer J. J. van Loon, Burgemeester van Steenbergen.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1