H AV 11 LEMM E M E E11 NIEUW8- en ADVERTENTIEBLAD. Bij dit Nommer behoort een Bijvoegsel. 28e Jaargang No. 45. Zaterdag 5 November 1887. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en PoSder-BeSangen gewijd. PLAATSEL1JKE BER1CHTEN. 4 Abonnementsprijs JPrijs der Advertentien J. 18. de HUSSY, Kokin GO, Amsterdam. Gemeenteraad van Haarlciiinierineer. WEEKBLAD ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. 6, te adresseoren aan den Uitgever van 1--6 regels 75 Cent, elken regel meer 12'/3 Cent. n zonder Bijvoegsel a 3. Enkele No mm e us 15 Cent. Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en adcertentien worden aangenomen door alle boekliandelarenpostlcantoren, brievengaarders en postboden. OPENBARE VERGADERLNG. VAN Binsdag, 6 September 1887. 's morgens te 10 uur. X. Wordt overgegaan tot de benoeming van den Yoorzitter en de ieden der Financieele Commissie. Aan de eerste stemming ter benoeming van een Voorzitter wordt deelgenomen door 15 leden; de uitslag is dat uitgebracht zijn op de heeren Verkuij] 5, 't Hooft 3, de Breuk 2 stemmen, Knaap, Biesheuvel en van Zijverden elk 1 stem, terwijl 2 briefjes in bianco waren. Niemand de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, heeft er een tvveede viije stemming plaats. De uitslag dezer stemming, waaraan door 15 leden wordt deelgenomen, is dat verkregen zijn door de heeren Yerkuijl 5, 't Hooft 3, Timmermans 2 stem men, en de heeren de Breuk, Biesheuvel, van Zijverden, Suidgeest en Dijl elk 1 stem. Ook thans geene volstrekte meerderheid verkregen zijnde, heeft er eene herstemiuing plaats tusschen de heeren Verkuijl en 't Hooft. Daaraan wordt deelgenomen door 13 leden hebbende de heeren Yerkuijl en 't Hooft zich buiten stemming gehouden. De uitslag is geweest dat uitgebracht zijn op den beer't Hooft 7 stemmen, op den heer Verkuijl 5 stemmen, terwijl 1 bianco hriefje in de bus is gevonden. De heer G. B. 't Hooft de meeste stemmen verkregen heb bende is alzoo benoemd tot Yoorzitter. Aan de eerste stemming, ter benoeming van ren lid nemen 15 leden deel. De uitslag is dat uitgebracht zijn op den heer Dijt 4, op de heeren Timmermans en de Bieuk elk 3, op den heer Evelein 2 stemmen, en op de heer n van Reeuwijk, Ran en van Zijverden elk 1 stem. Door niemand de volstrekte meerderheid van stemmen verkre gen zijnde, wordt eene tweede vrije stemming gehouden, waaraan weder door 15 leden wordt deelgei.omen, terwijl de uitslag is dat de heer Timmermans 6 stemmen, de heer Dijt 5 stemmen, de heer Reeuwijk 2 stemmen, de heeren Evelein en van Zijverden elk 1 stem verkregen. Ook thans geene volstrekte meerderheid van stemmen verkre gen zijnde heeft er eene herstemming plaats tusschen de heeren Timmermans en Dpt. Beide heeren onthouden zich van medestemmen, zoodat aan de stemming deelnemen 13 leden. Bij de opening der briefjes blijkt dat de heer Timmermans 8, de heer Dijt 5 stemmen ver kregen heeft. Alzoo is benoemd tot lid der commissie de heer A. J. G. Timmermans. Aan de eerste stemming ter benoeming van het tweede lid nemen deel 3 5 leden, en werden uitgebracht op de heeren Dijt, Yerkuijl en van Zijverden elk 3 stemmen, de Breuk en van Reeuwijk elk 2 stemmen, en Evelein en Suidgeest elk 1 stem. Niemand de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, gaat men over tot eene tweede vrije stemming. Ook aan di ze stemming wordt door 15 leden deelgenomen. en is de uitslag dat zijn uitgebracht op de heeren: Dijt, de Breuk en van Zijverden elk 3 stemmen, Evelijn en Yerkuijl elk 2 stemmen, Suidgeest en van Reeuwijk elk 1 stem. Dewijl ook thans geene meerderheid is verkregen, wordt eene tusschenstemming gehouden, om uit te maken wie het eerst zal geplaatst worden op het tweetal, waarover eene herstemming zal moeten worden gehouden. Die tusschenstemming loopt over de heeren Dijt, de Breuk en van Zijverden; gemelde heeren onthouden zich van stemmen, zoodat aan de stemming wordt deelgenomen door 12 leden. Er zijn uitgebracht op den heer van Zijveiden 5, op den heer de Breuk 4, op den heer Dijt 3 stemmen; zoodat de heer van Zijverden op het tweetal voor eene herstemming wordt geplaatst. Alstm heeft er eene tusschenstemming plaats tusschen de hee ren Dijt en de Breuk, om uit te maken wie van hen mede zal geplaatst worden op het tweetal voor eene herstemming. Aan deze stemming wordt deelgenomen door 13 leden, heb bende de heeren Dijt en de Breuk zich van stemming onthouden. De uitslag is dat de heer Dijt 7, de heer de Breuk 6 stem- men verkreeg, zoodat de heer Dijt op het tweetal wordt geplaatst A'snu wordt eene herstemming gehouden tusschen de heeren van Zijverden en Dijt, waaraan 13 leden deelnemen, hebbende gemelde beide heeren zich van de stemming onthouden. Er zijn uitgebracht op den heer van Zijverden 7, op den heer Dijt 6 stemmen. Zoodat de heer J. Van Zijverden benoemd is tot lid der Commissie. XI. Aan de orde is de benoeming van den Voorzitter en de leden der Commissie voor de gemeentewerken. Aan de eerste stemming ter benoeming van een Voorzitter nemen deel 15 leden en is de uitslag dat verkregen werden door de heeren Biesheuvel 6, de Breuk 5, Ran 2 stemmen, Verkuijl en Evelein elk 1 stem. Geen volstrekte meerderheid van stemmen verkregen zijnde, wordt eene tweede vrije stemming gehouden, waaraan weder 15 leden deelnemen. De uitslag is dat de heer Biesheuvel 11, de heer de Breuk 2 en de heer Ran 2 stemmen bekomt. De heer B. Biesheuvel de volstrekte meerderheid van stem- men verkregen hebbende, is mitsdien benoemd tot voorzitter der commissie. Aan de eerste stemming ter benoeming van een lid der com missie nemen 15 leden deel; daarvan is de uitslag dat zijn uitgebracht op de heeren Ran en Yerkuijl elk 5, op den heer de Breuk 2 stemmen en op de heeren Dijt, Evelein en Suidgeest elk 1 stem. Door niemand de volstrekte meerderheid van stemmen verkre gen zijnde, wordt tot een tweede vrije stemming overgegaan. Daaraan namen 15 leden deel, terwijl de uitslag was dat de heer Ran 8, de heer Verkuijl 6 stemmen en de heer Evelein 1 stem verkreeg. De h-er Ran de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, is dus benoemd tot Lid der commissie. Aan de eerste stemming ter benoeming van het tweede lid der Commissie,nemen 15 leden deel en blijkt het dat uitgebracht zijn op de heeren de Breuk en Evelein elk 6 stemmen, Yerkuijl, van Reeuwijk en Los elk 1 Hem. Niemand de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, gaat men over tot een tweede vrije stemming; daar aan namen deel 15 leden, en is de uitslag dat zijn uitgebracht op de heeren de Breuk 6, Evelein 5, Yerkuijl 3 stemmen, v. Reeuwijk 1 stem. Ook bij deze stemming geene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen zijnde, wordt eene herstemming gehouden tusschen de heeren de Breuk en Evelein. Aan deze stemming wordt door 13 leden deelgenomen, heb bende de heeren de Breuk en Evelein zich van de stemming onthouden. De uitslag is dat de heer Evelein 8, de heer de Breuk 5 stemmen bekwam. Zoodat de heer J. H. M. Evelein is benoemd tot lid der commissie. XL Gelezen wordt een adres van K. Rab, onderwijzer aan de school n°. 3, houdende verzoek om een verlof van drie maan- den tot herstel zijner gezondheid, terwijl hij gedurende dien tijd zijne betrekking zal doen waarnemen door den heer W. W. Val- lentgoed van Spaarndam. Bij het adres is gevoegd eeue geneeskundige verklaring van Dr. Hertz te Amsterdam, en een schrijven van den heer G. Stout, Hoofd der school, waarbij het verzoek van adressant wordt onder- steund. Zonder discussie of hoofdelijke stemming wordt besloten het gevraagde verlof toe te staan, waarvan mededeeling zal worden gedaan aan den heer Arrondissernents-Schoolopziener, den heer Districts Schoolopziener en aan de plaatselijke schoolcommissie. Niels meer le behandelen zijnde, sluit de Voorzittter deVer- gadering. De Cruqufsweg was 2 Nov. bijzonder levendig. Een aantal slagers en slagersknechts voerde op karren, met en zonder gespan, hun gereedschap met zich, om, zoo mogelijk nog vodr den avond, op de algemeene slachtplaats hun bloedig dag- werk te verrichten. Op de slachtplaats zelve was het niet minder bedrijvig. Ter wijl het loeiend vee zijn zwanenzang zong, werd hier voor een stal een kar van de medegebrachte gereedschappen ontdaan, daar in een andere een rund ter slachtbank geleid; terwijl er verder reeds een lag te zieltogen of aan den haak was opgehangen. Er werden dus heden heel wat dieren, klein en groot, ten bate van de menschheid opgeofferd, en in de atallen stonden er nog een groot aantal het voor hen noodlotlig uur af te wachten, dat voor alle nog vodr den avond slaan zou. Behalve zij, die onmiddellijk bij de zaak betrokken waren, toefde op het terrein menig nieuwsgierige, waaTonder verschei- dene knapen, die, nu ze in de stad het schouwspel van een zieltogend dier moeten missen, hier been waren geloopen en, helaas! niet worden teleurgesteld. Het zou daarom zeer wenschelijk zijn dat de rasterwerken in de deuren der slachtstallen gedurende het ter dood brengen van de dieren gesloten werden, om alzoo het bloedig tooneel aan de nieuwsgierige blikken, vooral van de jeugd, te onttrekken, of dat het terrein, waarop zich de slachtstallen bevinden, alleen toegankeli k werd gesteld voor hen, die er bij betrokken zijn. Eveneens ware het te wenschen, dat men niet twee en meer dieren, zooals we van middag zagen, te gelijk in den slachtstal braeht. Nu moeten zij, die niet het eerst aan de beurt zijn, terwijl hun loigenoot ligt te reutelen en te stuiptrekken, toeschouwers zijn van het bloedig lot, dat hen na eenige oogenblikken zedf wacht. Als ze er eenig gevoel van hebben en wie zal het beslissenP is het onuoodige marteling. A. v. d. B. De veldwachter Yisser te Hoofddorp (Haarlemmermeer) wilde dezer dagen een paard van H. Jansen, dat graasde waar het niet geoorloofd is, vangen om het in verzekerde bewaring te nemen, doch ontving zulk een slag met het achterbeen tegen zijn schou- der, dat hij onder geneeskundige behandeling moest gesteld worden. De postbode J. v. d. P., die j. 1. Maandag van een boeren- wagen afsprong, orndat de paarden op hoi gingen, werd zoodanig overreden dat hij eenige weken onder geneeskundige behandeling zal moeten blijven. Den 10, 17 en 24 November zal te Hoofddorp de gewone jaarlijksche vee- en paardenmarkt worden gehouden. Van Zondag- op Maandagnacht werd te Hoofddorp eene houten schutting uit baldadigheid omgerukt. BURGERLIJKE STAND van 25 Oct. tot 1 Nov. 1887. Onderlrouwd: G. Gelein wed. en E. Oosten wed; S. Molenaar en J. Speijers.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1