HAARLEMMERMEEE. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN Bij dit Nommer behoort een Bijvoegsel. 28e Jaargang No. 47. Zaterdag 19 November 1887. Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BER1CHTEN. BUITENLAND. Abonnementsprijs J. 11. de 1HJSSY, Rokin 60, Amsterdam. Prigs der Advertentien Vergadering van den Gemeenteraad van Haarleininerineer WEEKBLAD ALLE TOEZENDINGEN, REDACT1E EN UITGAYE BETREFEENDE 1 m te adresseeren aan den Uitgever Eer jaar, met Bijvoegsel franco per post. h zonder Bijvoegsel 6. a 3. van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 12Vs Cent. Enkele Nommf.rs 15 Cent. Hoofd-Agent: P. VAN C1TTERT ZONEN, te Haarlem. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien ivorden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantorenbrievengaarders en postboden. OP Bonderdag24 November 1887, des 's morgens te 10 ure. Te behandelen onderwerpeti. 1. Ingekomen slukken en mededeelingen. 2. Adres van D. Kijnenberg om vergoeding voor boomgewas enz. in den tuin van school 2. 3. Herstellingen te verrichten aan school no. 2. 4. Beslissing over de gunning der school- en kantoorbehoeften. 5. Adres van D. Rijnenberg orn afschrijving op zijnen aanslag in den hoofdelijken otnslag over 1887. 6. Voorstel tot herziening der Jaarwedde van de onderwijzers. 7. Voorstel tot het aangaan eener conversieleening. 8. Bezvvaarschriften tegen aanslagen in den hoofdelijken Omslag, dienst 1887. Van Verhuizing in de gemeente Haarlemmermeer, inoet, volgens de algemeene Politie-verordening, binnen veertien dagen ter Secretarie worden kennis gegeven, met opgaaf van de Sectie en het Huisnummer van het verlaten- en betrokken perceel. Overtreding wordt gestraft met eene boete van 3. Deze kennisgeving kan ook per briefkaart worden gedaan. Het bureau van bevolking en van den burgerlijken stand is geopend van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur. Onderstaande personen worden in bun belang aangemaand zich ter secretarie aan te melden, ten einde opgave te doen voor de bijhouding van het Bevolkingregister. Herman Anton de Ruijter gekomen van Velzen. Pieter Haak Hillegom. Abraham van Neuren u u Nissen. Machiel Mol n u Kattendijke. Op de vee- en paardemarkt te Hoofddorp zijn den 17 dezer aarigevoerd3 runderen, 38 paarden en hitten, en 10 biggen. Zondag avond even voor 10 uur, verliet P. K. met een dochtertje van 6 a 7 jaar de herberg van P. A. Hij had zooveel van de vergunning genoten dat hij en de kleine nabij de pont in de ringvaart terecht kwamen. Hij is er zelf uitgekropen en van den schrik of van 't koude bad vrij wat ontnuchterd. Volgens mededeeling zouden de kleeren van een kind van Nederveld, die met een boezelaar voor de open kachel in de school stond te waaien, vlam hebben gevat, waardoor het kind ernstige brandwonden heeft bekomen. BURGERLIJKE STAND van 9 tot 15 Nov. 1887. Geboren. Marcus, zoon van W. P. Cafe en E. Uithoven Hendrik, zoon van P. van Merksteijn en G. van Limpt; Antonie zoon van A. Kouw en A. van Vliet; Cornelia Brigetta dochter van P. D. M. Scholten en P. Balvert; Henneke Hendrika Maria, dochter van A. Bliek en H. Burghout; Apolonia Maria dochteT van A. van Zeijl en J. Jelierse; Emmetje dochter van J, Romeijn en K. de Gier; Jan Adrianus, zoon van W. Kemp en H, Hagendijk; Wilhelmina D. van J. Magchielse en W. Oldenburg; Cornelis, zoon van A. Luke en A. Timmers; Olof, zoon van A. op de Kelder en E. Huibers; Wilhelmina, dochter van L. iftnthoven en M. de Vries; Johanna Maria, dochter van J. van Workum en C. M. LambosMaartje, dochter van R. Troost en L. Eveleens. Onclerlrouwd. C. J. Nieukoop en L. Quist wed. Gehuwd. G. Gelein wedr. met E. Oosten, wed. Overleden. Hermanus oud 10 weken zoon van J. Koningen en J. Lingbeek; Aafje Boekel oud 61 jaren, wed. van K. Vlam en J. Mantel; Johanna, oud 3 jaren dochter van J. Blokker, en J. Varkevisser; Jacob Kieft, oud 75 jaren geh. met A. Kamper; Adam Christiaan Benning, oud 70 jaren, gehuwd met A. Goudriaan. ENGELAND. Vele bewouers der reusachtige stad aan de Theems hebben verleden Zondag onrustige uren doorleefd. Trafalgar Square, een plein in het hart der stad, werd door een ontelbare menigte bestormd. Het verbod der Regeering om op dat plein langer vergaderingen te houden was hiervan oorzaak. Meer dan 4000 politiedienaren waren aanwezig. Tegen 4 uur begon de aanval der menigte, aangevoerd door de afgevaardigden Cunning ham, Graham en den socialist Burns, op alle hoeken van het plein. Rotsvast stond het cordon der rustbewaarders, charge op charge voerde de bereden politie uit; maar zij scheen ten slotte toch te moeten wijken voor den al te sterken aandrangtotdat de garde te paard en te voet haar te hulp kwam Snellen. Aan de spits reed een grijsaard in politiek, de magistraat, bevoegd om als de nood dwong de oproeracte voor te lezen. Gelukkig is het daartoe niet gekomen. Tegen 6 uur sloeg de woeste massa op de vlucht. Aan beide zijden vielen vele gewonden: de heeren Cunningham, Graham en Bums werden in hechtenis genomen. Daar men be- vreesd is voor eene herhaling der oproerigheden hebben de over- heden in alle wijken bekend laten maken, dat zij bereid zijn bijzondere constables" Donderdag, Vrijdag en Zaterdag aan te nemen en als zoodanig te boeedigen. Daarentegen is ds optocht van den Londenschen Lord-Mayor zonder eenig opmerkingswaardig voorval afgeloopen. Waarschijnlijk werkte de plasregen daartoe meC. Aan het gastmaal op Mansion House stelde de Premier, Lord Salisbury, de gebruikelijke jaar- lijksche toost in, en verklaarde hi] niet te weten wat den Euro- peesehen vrede in gevaar zou kunnen hrengen. Als nieuwtje meldde hij dat Ejub-Khan, de Afgaansche kroonpretendent, zich aan de Indische regeering heeft overgeven. Voorloopig zal hij in Eng.-Ind. geinterneerd worden. DUITSCHLAND. Roerend is het te lezen hoe het Duitsche volk met spanning elk bericht opvangt omtrent de ziekte van den geliefden kroonprins. En die bench ten zijn legio en zeer treurig. Vast staat het thans, volgens het oordeel der beroemd- ste Europeesche keel-artsen dat het gezwel van kankerachtigen aard is. Dr. Smidt vervulde de moeilijke taak om den grijzen keizer mon- deling in te lichten omtrent de hopelooze ziekte van zijn zoon. Een operatie zou thans levensgevaarlijk zijn en buitendien de kroonprins was er tegen. Als een held heeft hij de vreeselijke mede deeling aangehoord. Diep bewogen antwoordde de keizer: ,,het zal alles geschieden naar den wil van mijuen avmenlieveu zoon." Voorloopig zal de kroonprins te San Remo blijven en een bekwaam chirurg hem steeds vergezellen, om, zoodra het water- achtig gezwel mocht terugkeeren en hem met verstikking bedreigen, door middel van een kleine snede in de luchtpijp en het inbren- gen van eene knnstmatige ademhalings-buis hulp te verschaffen. Door dit treurig nieuws wordt al het andere in de schaduw gesteld en wekt zelfs de komst van den Czaar ter nauwernood belangstelling. Het programma zijner ontvangst luidtbegroeting aan het station, hezoek van den Czaar aan den keizer, tegen - bezoek van den keizer, diner ten hove en galavoorstelling in de opera. Terwijl de Czaar een beleefdheidsbezoek aan den keizer gaat bren- gen, hebben zijne onderdanen te Berlijn van de politie lijsten ontvangen, waarop verschillende vragen voorkomen over het tijd- stip hunner geboorte, hunne familiebetrekkingen, hunne middelen van bestaan enz. Ingevuld moeten zij die bij het Russische consulaat inzenden. FRANKRIJK. Achttien jaren regeerde Louis Philippe, toen zijn troon werd omgestooten door het volk, dat bij vele andere- grieven ook verontwaardigd was over de knoeierijen en specula- ties van de Juli regeering. Achttien jaren duurde het tweede Keizerrijk, toen het met schande overdekt ineenstortteachttien jaren bestaat thans de Republiek en helaas haar banier wordt door hen, die haar hoog moesten doen wapperen, in het slijk gesleurd. Zou dit een profetie wezen Heeft deze regeerings- vorm weer lang genoeg geduurd? Hoe het zij, dat there is something rotting in the state zal wel niemand betwisten. Omkooping, handel in eereteekens, in £dn woord een chaos van ongereehtigheid, komt dagelijks meer aan het licht. Daar is een senator d' Andlau wegens knoeierij veroordeeld tot 5 jaar gevangenisschap en 10 jaar ontzetting uit zijn bnr- schapsrechten. Daar zijn generaals als CafFarel, (voorloopig op vrije voeten gesteld), als Thibaudin en Boulanger, die met min of meer recht in die zaak scbijuen betrokken te zijn. In alien gevalle moesten zulke mannen zich te hoog geplaatst hebben ge- acht om zich in te laten met een creatuur als mevrouw Limousin, en haar brieven te schrijven als die welke ter tafel zijn gebracht. Daar is eindelijk Wilson, Grdvy's schoonzoon, die van zooveel compromitteerends beschuldigd wordt, dat al is er maar een tiende part van waar dit reeds genoeg is om hem voor altijd onmogelijk te maken. Hij wordt beschuldigd als medeplichtige van d' Andlau den baron de SellRres te hebben opgelicht, brie ven uit het dossier Caffarel (aan Mevr. Limouzin) te hebben ver- duisterd, bravo's te hebben afgezonden op redacteurs van bladen, die hem aan de kaak stelden enz. enz. De parlementaire enquOte-Commissie heeft thans haar onderzoek der zaak Wilson begonnen met het verhoor van den heer Laurent, hoofdredacteur van het blad Paris. De verklaring van Laurent bevat nieuwe feiten, die zeer ongunstig zijn voor den heer Wilson. Hij beweert nl. dat Wilson in overleg met generaal d' Andlau voor 80.000 francs een grondeigenaar het legioen van eer heeft bezorgd en wees de personen aan, die over dit feit bijzonder- heden konden mededeelen. Tevens gaf Laurent den naam op van een agent, die een geheel pak brieven bezit, tusschen Wilson en d' Andlau hierover gewisseld. De commissie heeft daarom den rechter van instructie machtiging verzocht deze stukken in beslag te nemen. Terstond na dit verhoor begaf zich de voorzitter en twee com- missieleden naar den rechter van instructie, die hen in tegen- woordigheid van den procureur-generaal ontving. Het is geen wonder, dat thans weer geruchten rondgaan omtrent het aftreden van den heer Grdvy, wiens eerlijko naam jammerlijk hezoedeld wordt door de knoeierijen zijns schoonzoons, van wien hij zich niet schijnt te kunnen losschenren. Wel echter wordt er gesproken van een echtscheiding tusschen Wilson en Alice Gr6vy, waardoor de kwestie voor Gr6vy ook bevredigend zou worden opgelost. Intusschen heeft in alle stilte de held der radicalen, de generaal Boulanger zijn intocht te Parijs gedaan. Waar het aas ligt, ver- gaderen zich de gieren ITALIE. Weder vertrokken vijf pakketbooten met landingstroe- pen naar Massowah. Tevens heeft de Regeering luchtballons besteid met samengeperst gas, die tegen het eind dezer maand moeten worden afgeleverd en zoo zijn samengesteld, dat zij op kameelen kunnen worden vervoerd. RUSLAND. Nog altijd blijven de nihilisten hun werk voort- zetten. Zoo heeft men nu weer eenen zekeren Belinski, machinist bij den Z. W. Spoorweg, gevat, die bij de spoorwegmaatschappij in dienst getreden was om bij gelegenheid te belpen bij een

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1