HAARLEMMEKMEEB. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN Bij dit Nommer behoort een Bijvoegsel. 28e Jaargang No. 48. Zaterdag 26 November 1887. Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BERICHTEN. BUITENLAND. Abonnementsprijs: o J. 11. de BISSY, Rokin 60, Amsterdam. Prijs der Advertenti'en Vergadering' vail Hoofdingelamlen van den llaadeiiiniermeerpolder. Vergadering van den (lieineenteraad van Haarleimnermeer Uitslag van de op den 22 November 1887 door het Gemeente bestuur van Haarlemmermeer ge houden aanbestedingen. Arnien. WEEKBLAD i Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. zonder Bijvoegsel n v Enkele Nommers 15 Cent. 6.- ii 3. a4y-r. ALEE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAYE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. van 1- -6 regels 75 Cent, elken regel meer 121/* Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aemgenomen door alle boekhandelarenpostkantoren, brievengaarders en postboden. OP Woensdag den 7 December 1887, des morgens te 10| ure, in het lokaal van Staats te Haarlem. v Punten ter behandeling Installatie nieuw benoemde Hoofdingelanden. Mededeelingen. Aanvrage van het Departement van oorlog tot het bouwen van eene damsluis in de ringvaart bij Vijfhuizen. Begrooting dienst 1888. Voorstel Dagelijks Bestuur verkaveling Huijgsloterpolder. Missive Rijnland, wijziging inrichting Begrooting. OP Donderdag, 24 November 1887, des morgens te 10 ure. Yoorzitter de beer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig |13 leden, afwezig de heeren de Breuk en van Reeuwijk. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Behandelde onderwerpen. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen, als goedkeuring van het supp. kobier van den lioofdelijken Omslag, en me- dedeeling van den uitslag van gehouden aanbestedingen. 2. Adres van D. Rijnenberg om vergoeding voor boomgewas enz. in den tuin van school 2; wordt besloten f 25 ver goeding te geven. 3. Wordt besloten de noodige berstellingen aan school no. 2. te doen verrichten, waarvan de kosten ongeveer J 100 zullen bed t a gen. 4. Beslissing over de gunning der school-en kantoorbehoeften; wordt besloten de levering aan de laagste inschrijvers zijnde de heeren W. C. Mellink te Zutphen, en A. v. d. Sladt te Hoofddorp te gunnen. 5. Op het adres van D. Rijnenberg om afschrijving op zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag over 1887, wordt gun- stig beschikt. 0. Voorstel tot herziening der Jaarwedde van de onderwijzers; wordt besloten de jaarwedde van de te benoemen onder wijzers en onderwijzeressen te bepalen op f 475. 7. Voorstel tot het aangaan eener conversieleening; wordt aan- gehouden tot de volgende vergadering. 8. Eene kleine wijziging in de begrooting, dienst 1888, wordt goedgekeurd. 9. Naar aanleiding van een schrijven van den districts-school- opziener omtrent de vermeerdering van hulp aan de school no. 9 wordt besloten te berichten dat deze zaak in onder- zoek en in behandeling is. 10. De bestekken van onderhoudswerken aan de scholen, raad- huis, begraafplaatsen en brandspuithuizen zullen worden gesteld in handen van de commissie voor de gemeentewerken. 11. Naar aanleiding van het ongeval met een der kinderen in de school no. G wordt door den heer Zijverden in over- weging gegeven om maatregelen te neraen dat dergelijke gevallen niet meer kunnen gebeuren Burgemeester en Wet- bouders zullen deze aangelegenheid. bespreken. 12. Bezwaarschriften tegen aanslagen in den hoofdelijken Omslag, dienst 1887; wordt behandeld in besloten vergadering. SchoolbehoefienW. C. Mellink te Zutphen /975.A. v. d. Stadt te Haarlemmermeer 1022.95; J. W. van Raven tede Rijp/'1050.Wijle en Mijnlief te Sclieveningen 1073,93; J. J. Slijser te Leiden 1102.43; een biljet was van onwaarde. Benoodigdheden voor de vrouwelijke Jiandwerken op de scliolen A. v. d. Stadt te Haarlemmermeer /'100.45; B. Labrijn te Haarlemmermeer 103.90; W. C. Mellink te Zutphen voor 101.-. Kantoorbehoe/ten en drukwerk voor de Secretarie. W. C. Mellink te Zutphen f 282; P. N. Sombeek te Zaandam/314.15; Wijle Mijnlief te Scheveningen 295.14; Gebr. Nobele te Haarlemmermeer 319.71; A. v. d. Stadt te Haarlemmermeer 297.50; J. J. Slijser te Leiden 342.75. Onderhouden der dorpswegenJ. Roodzand te Haarlemmer meer 330.W. de Boo te Haarlemmermeer /390. Opsleken der lanlaarns met bijlevering van benoodigdheden. 2 lantaarns te Hoofddorp, J. Paler te Haarlemmermeer45. 2 lantaarns te Nieuw-Vennep, J. W. v. Nieuwaal te Nieuw- Vennep ^31.25; 2 lantaarns te Abenes, T. Kulk te Abenes 27.50; een biljet is van onwaarde verklaard. Het is ieder bekend dat in dit jaar in deze gemeente de werkzaamheden weinig en de verdiensten gering zijn geweest. Het is dan ook niet te verwonderen dat, behalve de doorloopeud bedeelden, zich iiu reeds personen om onderstand aanmelden. De armverzorgers der Hervonnde gemeente Haarlemmermeer, die gaame in den nood der armen willen voorzien, zijn evenwel niet in staat aan de vele aanvragen om onderstand te gemoet te komen wijl de kerkekas zulks niet toelaat; dit is bij alien bekend, die zoo vriendelijk waren in het voorjiar aan de builen- gewone collect? bij te dragen. Diakenen van voornoemde gemeente zijn daarom voornemens in bet laatst dezer of in het begin der volgende maand de gewone jaarlijksche collecte aan de liuizen te houden. Dat velen door uiilde gift en blijken geven van hunne belangstelling in het lot der armen! De hieronder vermelde personen worden in hun belangaan- gemaand zich ter secretarie aan te melden, ten einde opgaaf te doen voor de bijhouding van het bevolkiogsregister Jan Harwijne gekomeu van Loenen. Johs. P. Uitenbogaart n Amsterdam. Pieter Haak it Hillegom. Abraham van Neuren Nissen. Uitslag van de op 23 dezer in »de Beurs" te Hoofddorp ten overstaan van notaris Ledeboer gehouden verkooping van de boerderij groot 29 hectaren 99 aren aan den Sloterweg tus- schen den Kruisweg en Vijf huizerweg. Kooper M. Verbeek te Haarlemmermeer voor f 17050. Naar men verneemt zal in de Hervormde gemeente Haar lemmermeer op Donderdag 1 December a. s. 's middags van 37 uur de verkiezing plaats hebben vara drie notabelen, in de plaats van de aftredende heeren A. J. G. Timmermans, J. Entlioven en S. van der Slnijs. Zondagavond geraakte de 76 jarige II. J. B. te Hoofddorp des avonds ruim 10 uur in vrij wel normalen toestand in het hoofdkanaal, misleid door het licht der lantaarn aan de over- zijde der brug, wijl die aan gene zijde niet brandde; op het geroep kwamen dadelijk vele menschen te hulp en redden hem nog bijtij BURGERLIJKE STAND van 16 tot 20 Nov. 1887. Geboren. Antonius Johannes Gerardus) zoon van A. J. Oostrop en M. A. C. de graaf; Maria Cornelia, dochter van L. Corne- lisse en C. P. Cuvelier; Johannes, zoon, Hendrika, dochter van P. Horstman en K. Redeker; Willem, zoon van M. v. d. Horst en A. van Huizen; Johannes, zoon van J. v. d. Klauw en M. M. Langelaan; Jocoba, dochter van M. de Zwarte en H. Filius; Nicolaas, zoon van M. Nieuwenhuijse en A. Meurs; Roelof, zoon van A. Jansen en K. v. d. Pol. Gehuwd. K. van Ophem wedr. met T. van Tiel; wed. C. van Leeuwen, met P. van Waterschoot. Overleden. Gijsbertus Nicolaas, oud 12 weken, zoon van W. Verwoerd en M. C. Oskam; Antoon, oud 3 maanden, zoon van H. van Dragt en E. Markwat; Theodorus Erkelens, 64 jaar, Geh. met K. Moleman; Bartelina, oud 11 weken, dochter van A. van Oudenaarde en W. den Haan; Gerrit Niesing, oud 31 jaar, Geh. met C. van Leeuwen. ENGELAND. De Zondag van 20 11. is te Londen veel rustiger voorbijgegaan dan de vorige. Er waren meer dan, 20,000 vrijwil- ligers aangeworven als politie agenten en het Trafalgar-Square werd streng bewaakt. De vergaderingen werden nu in Hydepark gehouden, waar de radicale vereenigingen der hoofdstad zich met muziek ten getale van 15000 heen begaven daar werden resolutieu aangenomen om te protesteeren tegen de gevangenneming van O'Brien en het verbod der overheid om op Trafalgar-Square bijeen te komen. De muziek speelde de Marseillaisse maar oproerige tooneelen vonden niet plaats. De soeialisten namen geen deel aan de demostratie. Wederom heeft de politie een dynamiet-complot ontdekt. Twee uit Amerika overgekomen mannen Callan en Harkins werden in het bezit gevonden van een groote hoeveelheid van dit vernielingsmiddel. Zij werden onder sterk politie-geleide naar de gevangenis gebracht. Ejub-Khan, de gevangen Afghaausche kroonpretendent zal van Meshed naar Teheran worden ternggebracht, ten einde daar verdere beschikkingen der Engolscbe regeering af te wachten. The Central Borneo-Company. De kort ge'Ieden opgerichte Central Borneo-Company bield onlangs te Londen een algemeene vergadering der aandeelhouders. De Voorzitter dier Maatschappij deelde bij die gelegenheid mede, dat van Rajah Brooke van Serewak een concessie verkregen was, voor het uitsluitend recht om in een gebied binnen de grenzen van Serawak ten westen van Brunei en bekend als bet Baram- rivier-district, naar delfstoffen te zoeken en deze te exploiteeren. Dat er antimonium voorkwam was bekend, en gemeld werd dat er ook bergrood was gevonden, doeh het was onmogelijk te zeggen of een dezer ofbeiden in genoegzame boeveelheden voorkwam, voor het district behoorlijk was onderzocht. Het gebied, waarop de Maatschappij hare werkzaamheden zal verrichten, omvat ongeveer 20000 vierk. mijlen. Indien in eenig gedeelte daarvan in genoeg zame hoeveelheid delfstoffen worden gevonden, zoude de concessie belangrijke waarde verkrijgen. De directeuren verwachten intusschen niet dat het onderzoek grooten voortgang zal maken gedurende het jnist begonnen regenseizoen, doch verzekerden, dat al het mogelijke zou worden gedaan in het belang der aandeelhouders. DUITSCHLAND. Zoo geheel zonder politieke beteekenis, als de Duitsche bladen van te voren meldden, sehijnt het bezoek van den Russischen Czaar te Berlijn, toch niet geweest te zijn. En keizer Wilhelm en prins Bismarck hebben ieder afzonderlijk een langdurig onderhond met den Czaar gehad. In verband daarmee is opmerkelijk de toost door den Russischen alleenheerscher den Duitschen Rijkskanselier aan tafel toegedronken en het verleenen der orde van den zwarten Adelaar dienzelfden avond aan den BHHHB9

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1