II A ARLEMMERMEEK NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN Bij dit Nommer behoort een Bijvoegsel. 28e Jaargang No. 53. Zaterdag 31 December 1887. Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BERICHTEN, BU1TENLAND. \V\A_UZ/> Abonnementsprij s II. de BIJSSY, Rokin 60, Amsterdam. JPriJs der Advertentien AAA 0\ZE ABOAAtS. Tot zijn leedwezen ziet zich de uitgever genood- zaakt de uitgaaf van het Weekblacl voor Haarlem- mermeer bij gebrek aan genoegzame deelneming te staken. Na i Januari 1888 zal dus geen nummer van dit blad meer verschijnen. Vergadering van den (lieiiieeiiteraad van Haarleminernieer Uitkomsteii van den Landbouw in gemeente Haarleinmermeer over 1887. WEEKBLAD NX XV: Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. zonder Bijvoegsel Enkele Nommeks 15 Cent 6.- 3.- ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAYE BETREEFENDE te adresseeren aan den Uitgever Hoofd-Agent: P. VAN C1TTERT ZONEN, te Haarlem. van 1- -6 regels 75 Cent, elken regel meer 121/2 Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alie boekliandelaren, postkantorenbrievengaarders en postboden. OP Donderdag, 29 December 1887, des morgens te 10 ure. ten Rasdhuize. Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Behandelde punten 1. Ingekomen stukken en meededeelingen. a. brief van den heer Commissaris des konings waarbij wordt bericht dat aan den Gemeente veldwachter J. Bree- mer eervol ontslag is verleend. b. besluit vau Ged, Slaten tot goedkeuring der gemeente- rekening. dienst 1886. 2. Suppletoir kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld op een bedrag van f 17.125. 3. Reclames van Jan Gladpootjps, en J. Schotel tegen liunnen aanslag in den Hoofdel. Omslag over 1887, worden be- handeld in besloten vergadering. Besluit tot het aangaan eener geldleening. Deze zaak wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Verdeeling der gemeente in atdeelingen voor te houden verkiezingen. Wordt besloten voor te stellen, en de gemeente in 2 onderkiesdistricten te verdeelen. Bestek voor het onderhoudswerk aan de scholen in 1888, wordt vastgesteld. Idem aan bet Raadhuis, brandspuithuizen en^ begraafplaat- sen, worden na eenige veranderingen, goedgekeurd. Veranderingeu aan school 5 (Nieuw-Vennep). Brief van den Districts-schoolopziener, boudende voorstel tot verbouw van school 10 (bij Sloten). Deze zaak wordt aangehouden, nadat besloten is bet werk eerst op te nemen. Herziening der jaarwedde van de onderwijzers, de wijziging wordt gelezen en goedgekeurd. Verzoek om nog een onderwijzer te benoemen voor school 9, (bij Halfweg) waaitoe wordt besloten. Voorstel omtrent omtrent het doen geven van onderwijs in nuttige handwerken voor meisjes op de scholen 1, 2 en 5, wordt aangehouden. Voorstel van den Heer van Zijverden tot wijziging der Instruetie van de onderwijzers, wordt mededeeling gedaan van een aan de onderwijzers gezonden brief, terwijl men zich voorbehoudt later op deze zaak terug te komen. Benoeming van Leden voor de Plaatselijke schoolcommissie; Aanbevolen zijn de Heeren 1. Pieter Simon Zijlmans. 2. Pieter Koppes, en 1. Jan ten Hagen. 2. Corstiaan Bos. de heeren Zijlmans en ten Hagen worden herbenoemd. 4. 5. 6. 7. 9. 10. 11. 1 13. 14. BURGERLIJKE STAND van 21 tot 27 Dec. 1887. GeborenAldert, Zoon van J. Tates en S. Maarsen., Cornells, Zoon van C. Kort en N. J. Scbouten., Leonardus Johannes, Zoon van P. van Staveren en C. v. d. Helm., Jacomina Doclitertje, van M. A. J. van Keulen en T. Markus. OndertrouwdW. Meijer, en J. W. Voorneveld., S. Rooker, en M. Post. Gehuivd-. A. van Wieringen, met A. Kempenaar., J.Alewijn, met G. A. van Splunter. OverledenArie Sterk, oud 61 jaar wedr. van M. de Bruin., Neeltje, 16 maanden Dochtertje van P. Zoeteman en T. Dekker., Elisabeth, 10 jaar Dochtertje van W. Nederveld en A. Hulsbos., Jannetje 51 jaar weduwe van T. van Til., Johannes 9 maanden Zoon van J. Stroomer en C. Roozendaal. Hectaren Soortgewas Opbrengst van de Hectare per hectoliter of kilogram. 2025 Tarra25 744 Rogge25 470 Wintergersi35 213 Zomergerst30 2231 Haver40 1307 Boonen25 209 Erwten25 95 Stamboontjes30 134 Aaraappelen200 521 Suikerbiet25000 kil. 66 Winterkoolzaad15 364 Karwijzaak25 62 Mosterdzaad20 317 Ivarnariezaad25 164 Vlas 66 Mangelwortels30000 kil. 4 Wortels600 5 Zomerknollen600 26 Wikken15 564 Roode Klaver5000 kil. 15 Witte id5000 16 Lucerne 177 Braakland 1 Uijen300 17 Blauwmaanzaad20 Veestapel en Pluimvee. Dekhengsten 46, Veulenmerrien 560, Jonge paarden 786, Werkpaarden 1909, Ezels 3, Springstieren 183, Melkkoeien 3445, jongvee 34-26, mestvee 87, schapen 7433, geiten en bokken 378, Varkens 2254, Hoenders 17929, Kalkoenen 71, Eenden 2649, Ganzen 1196. Pauwen 18. Het 10-jarig kind van W. Nederveld te Abenes, dat zes weken geleden, aan de kagchel in de school ernstige brandwon- den bekwam, is na een smartelijk lijden overleden. ENGELAND. Twee politieke grootheden bebben Engeland verlaten de een om een uitstapje naar het Zuiden, de ander naar het Noorden te ondernemen. De heer Gladstone is naar Italic vertrokken Lord Randolph Churchill vertoeft thans aan de oevers van de Newa. Vooral over de reis van den jongen Lord, in wien velen een aanstaanden minister van IndiC zien zijn de pen- nen drnk in beweging. Volgens de Times moet men aan Lord Randolph's reis naar Rusland geen bijzondere politieke beteekenis hechten. Datzelfde blad deelt in een hoofdartikel mede dat de Engel- sche regeering zich in zoover bij het drievoudig verbond (Dnitschl., Oostenr., Italic) heeft aangesloten dat beide laatstgeuoemde Staten onder zekere omstandigheden op don steun der Britsche vloot mogen rekenen. In navolging van andere rijken schijnt 00k Engeland zijno Nationale schuld te willen converteerenDe heer Goschen heeft ten minste de groote banken en de voornaamste financiers in de City gepolst omtrent eene conversie, die, naar de Standard ver- neemt, zou bestaan in het verlagen der 3 pCt. consols in 2% pCt. Te London is een bevel van inhechtenisneming nit ge- vaardigd tegen Melville en een zich noemenden generaal Millon, omdat men bewijzen in handen meent te hebben, dat zij mede- plichtig zijn aan de dynamiet-samenzweringen van Callan en Harlcins. Het rensachtige stoomschip Great Eastern, dat zooveel schitterende verwachtingen telenrstelde, is nu ten slotte voor ond roest verkocht voor een som van f 193,200, een prjjs die inder- tijd niet eens voldoende was om de kosten te dekken, die noo- dig waren om het schip van stapel te doen loopen. In de nieuwe ontdekte gondmijnen in Wales, waarvan prof.* Crookes, voorzitter van de Chemical Society, verklaart dat zij rijk aan good zijn en zich ver in het gebergte uitstrekken, werken nu ruim honderd man, die1 circa 3000 tonnen erts heb ben nitgegraven. De Times vreest het toenemen van Duitschland's invloed in Zuid-Afrika. Het blad ziet groot gevaar voor Engeland in de handelsondernemingen der Duitsche maatschappijen bij de Delagoa-baai en verlangt dat een Britsch syndicaat worde opge- richt tot aankoop voor den Lorenzo-Marques spoorweg. DUITSCHLAND. De heer von Schweinitz, Duitsch gezant te St. Petersburg, heeft, naar men zegt, bij ziju vertrek naar de Russische hoofdstad een eigenhandig schrijven van Keizer Wilhelm aan den Czaar medegekregen, met vriendschappelijke voorstel- len, die aan de gespannen honding tusschen Oostenrijk en Rusland een einde zouden knnnen maken. De Hofraad dr. Felschow, die den Kroonprins te San Remo bezocht heeft, deelt op diens bijzonder verlangen in het Berliner Tageblatt mede, dat de patient er best uit ziet en de algemeene toestand zoo gunstig is, dat deze geen aanleiding geeft tot onge- rustbeid. Zelf heeft de vorst 00k in een openbaar schrijven aan den Groot-Hertog van Baden den Landdag, die hem een betuiging van deelneming had toegezonden, bedankt, en zegt daarin 0. a. te gelooven, dat hij met Gods hulp nog eenmaal de noodige krachten hoopt te herkrijgen om zijn plichten tegenover het vader- land te vervullen. Zoo er iets is op aarde, gaat hij voort, wat mi) sterken en steunen kan, dan is dit de algemeene deelneming van het vaderland, die ik nimmer vergeten zal." Heeft de Kroonprins den naam van het liberalisme te zijn toegedaan, zijn oudste zoon Prins Wilhelm schijnt naar de jon- kerpartij over te hellen en zich te willen aanslniten bij de streng conservatieve, orthodoxe, antisemitische partij, waarvan de hof- prediker Stocker de ziel is. In een der door Prins Bismarck geinspireerde bladen, wordt hem den raad gegeven dit plan niet nit te voeren, daar dit voor hem zelf niet dan schadelijke gevol- gen zou kunnen hebben. Behalve een verlenging der Socialistenwet bestaat bij de regeering 00k het voornemen om die te wijzigen in dier voege, dat aan haar het recht wordt toegekend aan soeialisten het ver- bljjf niet alleen in enkele plaatsen, maar in het geheele Rijk te ontzeggen. Door den Duitschen gezant te Constantinopel is officiCel te kennen gegeven, dat Duitschland voor het geval dat Oostenrijk door Rusland werd nitgetart, actieve, militaire hnlp zon verleenen.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1887 | | pagina 1