Uit de Gemeente. ,f Mededeelingen. Vragenbus. Gelijk bekend is, werd door H.H. Kerkvoogden, in over leg met lier college van Notabelen, in den jare 1910 besloten de stoelen nit liet ruim onzer kerk te verwijderen en deze wankele zitplaatsen te vervangen door geriefelijke banken, met de bestemming daarin plaatsen te verhuren, zoowel aan mannen als aan vrouwen. Tevens moest 't inwen dige der kerk gerestaureerd worden, voor welke uitgaven een begrooting van f 2000.— werd gemaakt. Aangezien onze kerkvoogdij die som nier bezat, werd afgesproken een maandelijksche collecte voor liet genoemde doel te houden. Hier volgt een overzicht der opbrengst dier collecten: 1910 118.23 324.91 172.05 128.15 69.72 15.42 84.77 juni Juli Aug. Sept. Oct Nov Dec tezamen 913.25 1911 Jan 83.98 Febr if 20.91 Maart. 53.08 April n 14.125 Mei-Juni n 126.02 Juli 57.26 Aug. )i 144.40 Sept. n 13.05 Oct 87.31 Nov. 21.71 Dec. 63.19 tezamen J 685.03' 1912 Jan 31.24 Febr 21.40 Maart. 110.75 tezamen 163.39 Er is dus, in minder dan twéé jaar tijds, een som van 1761.67'. bijeengebracht, zoodat er nog een tekort is van 238.32'/,,. H.H. Kerkvoogden brengen der Gemeente huil dank voor den ontvangen steun enhopen spoedig het nog ont brekende bedrag te mogen ontvangen. Natuurlijk zal de Gemeente deze hoop niet beschamen. De Kerkvoogden, die met zooveel toewijding hun roeping vervullen, (denk ook eens aan het geschilderde orgel en aan de plannen voor een nieuw hek om de kerkter ver vanging van het restantje oud-roest dat het kerkgebouw nu omgeeft!) verdienen ten zeerste ons aller dank én gelde lij ken steun. EVANGELIESATIE-ARBEID. Zaterdag 4 Mei heeft 'savonds om 8 uur in „Ons Huis" een Volkssamenkomst plaats. Spreker is de Heer J.Seversma, uit Amsterdam. Maandag, 6 Mei vergadert, 'savonds om 8 uur in „Ons Huis" de Vrouwen-Krans. Woensdag 8 Mei, is er, 's avonds 81/'. uur een Bidstond. Ieder is welkomKostverlorenstraatweg 28. Het bestuur der afdeeling Zandvoort der N.C. G.O. V. deelt mede, dat tot bibliothecaresse der afd., in plaats van Mej. v. Brummelen-de Nooij, is benoemd Mej. Hollen- berg-Wils; dat de bibliotheek der afdeeling, thans is ge vestigd in een der localen van „Ons Huis"; dat de bibliotheek voorloopig is geopend des Dinsdags 'savonds van acht tot negen uur; dat de boekeu aan leden-aangeslotenen en begunstigers gratis ter lezing worden verstrekt en dat zij, die niet op eenigerleiwijze aan de afd. zijn aangesloten, boeken ter lezing kunnen ontvangen tegen een geringe betaling. Boeken zullen, tenzij met goedvinden van de bibliothecaresse, voor geen langereu tijd dan voor een week worden verstrekt. Een exemplaar der boekenlijst, welke 339 nummers telt, wordt gratis aan leden-aange slotenen en begunstigers toegezonden verder zijn dezen tegen betaling van 10 cent in de bibliotheek verkrijgbaar. Het bestuur brengt hierbij zijn dank aan allen die door toezending van boeken hebben medegewerkt tot het samen stellen dezer bibliotheek, en beveelt zich gaarne aan tot het in ontvangst nemen van nuttige boeken, welke niet in strijd zijn met den grondslag der N. C. G. O. V. Donderdag, 9 Mei, heeft de huwelijksinzegening plaats van Jan Johannes Dijkstra en Aaltje Koning. Mededeelingen, vragen, berichten enz moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Attestatiën. Ingekomen uit Zeist: Maria Anna Wilhelmiiia Bos. Haarlem Meinke Feenstra. Aangevraagd naar Utrecht: N. van den Bos. De Kerktelefoon, voorloopig ingericht voor zes hard- hoorenden, is voor iedereen, die zich daartoe, voor den aanvang der godsdienstoefening, aanmeldt bij den koster, gratis beschikbaar. Het Kerkelijk Zangkoor zal zich op den lsten Pinksterdag doen hooien. Naar wij vernemen is de Christelijke Zangvereeniging met de Christelijke Jongelingsvereeniging „Eendracht maakt Macht", voornemens eene Boottocht te organiseeren op Hemelvaartsdag. Donderdag 16Mei a.s. naar Alfen en Leiden. In ons Kerkgebouw zal, gedurende het a.s. seizoen, ook de Duitsch-Evangelische dienst, die vorige jaren altijd in het Grand-Hotel gehouden werd, plaats hebben, na afloop van ónze godsdienstoefening. Bewaart de nummers van dezen Zondagsbode, om ze, als de jaargang compleet is, te laten inbinden in den band, die daarvoor verkrijgbaar zal worden gesteld. Zondag 5 Mei is de extra-collecte voor de Kerk. Leest het stukje over het benoodigde bedrag onder de rubriek „Uit de Gemeente". (Niet onderteekende vragen worden niet beantwoord.) Vraag. De Joden gelooven nog aan de komst van hun Ver losser. Hoe denken daar nu de modernen over? Alle teksten, in het O. T. geschreven, hoe verklaren zij die, welke betrekking hebben op de komst van den Messias? Antwoord. De „Modernen", voorzoover zij nog een histo- rischen jezus erkennen, zien in hem alleen een leeraar, een profeet, die de verhevenste zedeleer heeft verkondigd en belichaamd, maar zij schrappen zijn Messiasschap en laten hem alleen Verlosser zijn, voorzoover hij profeet is, d.w.z. enkel door zijn leer, die ten slotte ook zonder hem blijft bestaan. De z.g.n. Messiaansche profetieën ontleenen, volgens hen, hun vorm en kleur en beteekenis aan de tijdsomstandigheden van haar ontstaan. Vraag. Hebben de z.g.n. „ethischen" wel recht op den naam „Orthodox"? Zij wijken toch op allerlei punten van de officieele orthodoxie af. Waarom scharen zij zich niet bij de „modernen?" Antwoord. Zeker mogen de „ethischen" zich „Orthodox" blijven noemen. Immers: „Orthodox" is ieder, die overeenstemt met een kerk leer. Zoo kan men Joodsch-orthodox, Mohammedaansch-orthodox en zoo kan men ook Christelijk-orthodox zijn. Het centrale feit in de belijdenis der Christelijke Gemeente is: de opstanding van Christus De ..ethischen" die deze opstanding erkennen en haar stellen in het middelpunt van hun leven en denken, hebben daarom op den „Orthodox" een absoluut recht. Ethischen" en ..Modernen" zijn van elkaar gescheiden door een kloof, die niet te overbruggen is, te weten het geloof der eersten aan de lichamelijke opstanding van Jezus Christus. Vraag. Wat is de beteekenis van Rs. 137, vs. 5 „Zoo vergete mijne rechterhand zichzelvc?" Hoe kan dat? Antwoord. De Engelsche vertaling heeft, „lts cunning" hare kunst. En dan is de bedoeling duidelijk. De dichter verklaart: „als ik Jeruzalem vergeet, dan vergete mijn hand het tokkelen der snaren en mijn tong mag aan mijn verhemelte kleven." Immers: dan is er geen muziek of zang meer mogelijk. Vraag. Wat is het beginsel der Evangelische Alliantie? Antwoord. De Evangelische Alliantie, waarvan sinds April 1907 weer een Nederlandsche afdeeling bestaat, stelt zich ten doel het opkomen voor en het werken aan de zichtbaarwording der wezenlijke Eenheid van de ware Kerk van Christus, welke zijn lichaam is.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 4