2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 12 Mei 1912. Uit de Gemeente. Mededeelingen. Gedoopte kinderen op Zondag 5 Mei 1912. MOEDERS Klaasje Keur Leentje Koper Anna Driehuizen MetzeLouise Chris tiana van der Mije Catharina Anspach Krijntje Zwemmer Aagje van Keulen jansje Paap 'Trijntje Bieren broodspot Marijtje Paap Elizabeth Bol NeeltjeKlinkenberg Adriana Schaap Grietje Molenaar Teuntje Jenetta van Spronsen Neeltje Loos Johanna Petronella van Keulen Maartje Wijngaar den Arendje Kerkman Jansje Paap Jobje Paap Janke Mullethaler Cornelia Bol Elizabeth Keur Leentje Paap DOOPEL1NGEN Leendert Maartje Klaartje Simon Willem Julianus Cornelis Jan Willem Jan Piefer Jan Trijntje Leendert Jakoba Hendrik Maria Cornelis Jan Marijtje Frits Wytske Wilhelmina Engel Cornelia Gerrit Gijsbert Grietje Pieter Engel VADERS Gerrit Terol Arie Molenaar Jacob Koper Leendert Paap Hendrik Keur Hendrik v.Konings- bruggen Willem Terol Jan Bos Pieterjanse v. Duijn Hendrik v. Duijn Cornelis Terol Rokus Koper Jacob Vink Pieter Siagtveld Cornelis Koper Gerrit Kerkman Klaas Paap Cornelis Loos. Arie Paap Willem Paap Klaas Koper Gerrit Cornelis Ahasuerus de Bruin Maarten Keur Arie Koper Volkert Pieter Schaap Dat Zuster Dina haar liefdewerk met al haar kracht verricht, is overbekend. Dat zij het druk heeft, weet hier ook iedereen. Maar hoe uitgebreid haar arbeidsveld is, dat blijke uit het hier volgende Overzicht harer werkzaam heden gedurende de eerste 4 maanden van dit jaar. In anuari waren het 9 gezinnen, waar 13 maal daags geholpen moest worden. Van dit getal behooren er 6 ge zinnen tot de Hervormde Kerk, 2 tot de R. C. en 1 tot de Luthersche Kerk. In 't geheel werd in deze maand in 277 gevallen hulp verleend In Februari bleef het aantal gezinnen 9. In 't geheel werd in deze maand 336 maal hulp verleend. In Maart kwamen er twéé gezinnen bij, een daarvan tot de Herv. Kerk en één tot de R. C. Kerk behoorende. In 't geheel werd 283 maal hulp verleend in deze maand. Van Januari—April werd 15 keer bij plotselinge onge vallen de hulp der zuster ingeroepen, terwijl zij in deze drie maanden totaal 896 bezoeken aflegde. In April bedroeg het aantal gezinnen, waar 13 maal daags hulp werd verleend, 12. Daarvan waren er 8 tot de Ned-Herv., 4 tot de R. C. en 1 tot de Luthersche Kerk behoorende. In 't geheel werd in deze maand 283 maal hulp verleend. DeHeerzegene onze wijkzuster en geve haar, bij voort during, kracht en lust om haar gezegend werk voort te zetten De bijeenkomsten van den Zondagsschool-Krans en den Martha-Krans die gedurende de wintermaanden wekelijks vergaderden, des Vrijdags- en des Dinsdags-avonds, onder leiding van mevr. Posthumus Meyjes, zijn afgeloopen. Beide kransen arbeidden voor de Kerst-uitdeeling en hebben tal van kleedingstukken vervaardigd. Het Zendings-kerkje van den Zondagsschool-krans hield f 5.75 in, welk bedrag in Juli wordt overgemaakt aan het Ned. Zendeling-Genootschap te Rotterdam. Het busje van den Martha-krans bevatte f6.welke som is ter hand gesteld aan Ds. v. Lennep, ten bate van de Vereeniging „Het Evangelie in Spanje". De Christelijke School voor nuttige handwerken te Zand- voort, meer bekend onder den naam van „De Naaischool", heeft haar winter-cursus gesloten. De 36 leerlingen hebben in „Ons Huis", vier maal per week, van mej. Melchior onderricht gehad en 14u stuks kleederen vervaardigd. Een gedeelte daarvan komt de uitdeeling op het Kerstfeest ten goede, terwijl alle meisjes een paar kleedingstukken, door haar zelf gemaakt, mochten medenemen naar huis. Het materiaal hiervan is telken jare een geschenk van de Am- bachtsvrouwe, Douairière de Favauge. Het Bestuur van de NaaischoolMevrouw Posthumus Meyjes, mevrouw Gerke en mej. S. van Melle, spreekt hier gaarne zijn ingenomenheid uit met de voortreffelijke leiding van mej. Melchior en de toewijding van hare helpster. De Vereeniging tot ondersteuning van behoeftige zieken en kraamvrouwen, onder het Bestuur der Dames: mevrouw Posthumus Meyjes—Hovy, mevrouw Driehuizen—Bagger man en mevrouw Breitenstein—von Hemert, heeft gedurende het jaar 1911 aan kraamvrouwen verstrekt: 214 liter melk, 84 eieren, 12 sluitlakens, 12 lakens, 12 sloopen, 3 jakjes, 24 katoenen en 8 wollen luiers en 1 volledig pak kleertjes, terwijl 5 moeders finantieel werden gesteund om goede bakerhulp te verkrijgen, Gedurende het 1ste kwartaal van 1912 werden uitgereikt 196 liter melk en 56 eieren, 4 sluitlakens, 4 sloopen, 12 katoenen en 4 wollen luiers en 2 volledige pakjes kleeren. Voorts werden 2 kraamvrouwen finantieel geholpen om voor een baker te kunnen zorgen. Van bovengenoemde Vereeniging verschijnt in het e.v. nummer de rekening en verantwoording der Penning- meesteresse, loopende over het 1ste kwartaal van dit jaar. Op verzoek van het Bestuur der Vereeniging, werd een cursus gehouden voor kraamvrouwverzorgsters. Zoowel het theoretisch onderwijs als de practische leiding werd door de Gemeente-Verloskundige, Mej. C. Zankel kosteloos verstrekt. Deze cursus is thans geëindigd. Met belangstelling werd dit onderwijs door de leerlingen gevolgd. De oud-leerlingen van den vorigen cursus, zijn in de gezinnen, waarin zij vertoefden, tot groote tevredenheid van deze werkzaam geweest. Mededeelingen, vragen, berichten enz moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. De Wijkzuster is dagelijks van 1 '/22'/2 in het Diaconie huis te spreken. In den toestand van Zuster Sia van Melle, die reeds vele maanden lang in het Diaconessenhuis te Haarlem wordt verpleegd, na een ernstige operatie ondergaan te hebben, is wel eenige vooruitgang gekomen. Toch blijft zij nog zwak. De Heer verhoore de gebeden voor haar herstel! Haar zuster, zuster Marie, vervangt haar plaats in ons Diaconiehuis op een wijze, die 't gemis van zuster Sia grootelijks verzacht. In deze maand worden de kwitanties aangeboden van de Vereeniging tot Ondersteuning van behoeftige zieken en kraamvrouwen. Evangelisatie Arbeid. Zaterdag 11 Mei 8'/4 uur in ,,Ons Huis" Onderlinge Samenkomst. Toegang vrij. Maandag 13 Mei 8'/4 uur in ,,Ons Huis". Vrouwenkrans. Woensdag 15 Mei 8'/4 uur. Bidstond. Kostverloren Straatweg 28. Ieder is welkom.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 3