2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 2 Juni 1912 Uit de Gemeente. Uit de oude doos van het Kerkelijk Zandvoort. Mededeelingen. HET HOSPITAAL-KERKSCHIP. „HET SCHEIDEN DEK BEIDE KERKGENOOTSCHAPHEN" of: DE SCHOOLMEESTER EN DE KLOK. Resolutie en besluit der beide Kerkgenoot schappen op een voorgelegd plan ter reëele afscheiding van de beide Kerkgenootscliap- pen door de gecombineerde Commissiën uijt de Municipaliteit en beide Kerkgenoot schappen, waardoor dit werk tot een reëele liquiditeit is gebragt en gescheiden. Artikel 1. staat de Roomscüe Kerkgemeente voor altoos aan de Hervormde gemeente af de Kerk door dezelve thans gebruikt wordende, benevens t Kerkhof en de Ringmuur om dezelve, onder dit expresse beding dat derzelver leden als voren 't regt behouden 0111 al daar op en in te begraven, als alleen dat voor elk lijk zal worden betaalt vier stuijvers voor t Rouwkleed, en waar toe de Gereformeerde gemeente zal verpligt zijn een nieuw kleed te laten maken en behoorlijk te onderhouden. Artikel 2. staat de Roomsche Kerkgemeente aan 't Geref. Kerkgenootschap voor altoos af t Pastorij huis door haar Leeraar thans bewoond wordende tot een vrij en wettig eigendom. Artikel 3. staat 't Gereformeerd Kerkgenootschap af, ten behoeven van 't algemeen en zonder eenige vergoeding 't Schoolhuis en bestuur van den Schoolmeester, als mede de door haar te voren bezeten wordende inkomsten van de vis, mits dat de toren en de klok op haar kerk staande, benevens 't Schoolhuis en Schoolmeester niet meer ten haren laste komt (zullende deze egter in betrek king als Koster en Voorzanger van 't Gereformeerd Kerk- ge ïootschap s jaarlijks trekken de somma van f50.) Artikel 4. is vastgesteld dat voortaan alle publieke gebouwen zullen worden onderhouden uijt te voren opge- bragten penningen voor de Geref. Kerk van de vis en de inkomsten te voren aan de Vuurbaak als mede dat ten dien einde Particulieren Burgers door die Commissie zullen worden getaxeerd na evenredigheid. Alle welke penningen bij eengekomen tot dat fonds, daarvan zal genomen worden de somma van negen honderd guldens om daar uijt al dat onderhoud te vinden en het boven deze somma inkomende door de Commissie zal worden verdeeld aan de beide Kerkgenootschappen naar 't getal der zielen alle jaaren. Welke Commissie de naam zal dragen van Commissie van Fabricage en bestaan zal uijt vier leden, te benoemen door de Municipaliteit, mits daar in ook altoos een Roomsch lid zal moeten zijn en zal deze Commissie 't opzicht en bestuur hebben over alle de gebouwen dezer dorpen (en hier door vuurbaakmeesteren vervallen) als mede zal deze Commissie 't opzigt en bestuur hebben over den Schoolmeester en de Klok op eeue instructie daar toe van de Municipaliteit te ontvangen, van dewelke die Commissie afhangelijk en aan dezelve verantwoordelijk zal zijn en 's jaarlijks verekening en verantwoording moeten doen en daarna aan de geheele Burgerij en vervolgens een Borderel van hare rekening ter visie voor de Burgerij op de Regtkamer veertien dagen voorhangen. Alle jaren zal een lid der Commissie afgaan de eerste jaren bij Loting en vervolgens de langstaangeblevenen. Artikel 5. De Schoolmeester zal van wegen dit fonds genieten als Schoolmeester Honderd Guldens tractement en ses en dertig ton turf en zal daarvoor verpligt zijn 't school waar te nemen, de klok te stellen, en voor zoveel tot dorpsgebruik nodig is, de klok te luijden. Dit besluit zal in werking komen op St. Maarten eerst komende en zal op dien tijd alles dien aangaande over gaan in handen van de Commissie van Fabricage. Deze Resolutie door de beide Kerkgenootschappen aangenomen zijnde is door de gehele Burgerij, daar toe opgeroepen zijnde unaniem geapprobeerd en op den 27 October 1798 bekragtigd. t Vierde jaar der bataafsche Vrijheid uit naam der gecombineerde Commissie en Municipaliteit. Ter kennisse van mij (was getekend) Hendrik Horstmans Jr. Secretaris. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. De Wijkzuster is dagelijks van l'/2 2'/g in het Diaco niehuis te spreken. Evangelisatie-Arbeid. Zaterdag 1 Juni „Ons Huis' 8'/4 uur Volkssamenkomst. Spreker de Heer J. Weber van Amsterdam. Toegang vrij. Zondagmiddag, 2 Juni, 3 uur Strandsamenkómst voorliet Hotel d' Orange. Woensdag 5 Juni 8'/4 Bidstond. Kostverlorenstraatweg 28. Ieder is welkom. De bibliotheek der afdeeling Zandvoort der N. C, G. O. V. is gevestigd in een der lokalen van ,,Ons Huis". Boeken kunnen ter lezing worden afgehaald Dinsdags- avonds van 8 tot 9 uur. Er komen enkele klachten over de bezorging van „De Zondagsbode" in, waarvan de Administratie de billijkheid betwijfelt, op grond van een ingesteld onderzoek. Den lezers wordt verzocht, indien ze de courant niet ontvangen hebben, eerst eens te informeeren of soms een der huisgenooten de oorzaak kan zijn. Is dat niet het geval, dan s. v. p. direct de Administratie van het verzuim op de hoogte te stellen, De extra-collecte op de beide Pinksterdagen ten behoeve van de Zending gehouden, heeft opgebracht de som van f 76. Van dit bedrag is f 25.aan de Utrechtsche Zendings- vereeniging overgemaakt en de rest, f51.aan de Ver- eeuiging „Het Evangelie in Spanje". Maandag 3 Juni 's avonds 8'/2 uur in „Ons Huis" repe titie van het Zangkoor. Zending. Wie op dezen lsten Juni te Ijmuiden was, kon daar in den middag getuige zijn van een eigenaardige gebeur tenis. Het hospitaal-kerkschip „de Hoop", door een aantal bestuursleden en belangstellenden uitgeleide gedaan en een eind in zee op de sleepboot begeleid, begon zijn veer tiende en tegelijk zijn eerste reis. Zijn veertiende, immers reeds dertien zomers achtereen heeft de „Nederlandsche Vereeniging ten behoeve van zeelieden van elke nationaliteit" een scheepje op de Noordzee doen kruisen ten behoeve van de geestelijke en lichamelijke verzorging van onze visscherszijn eerste, immers de oude „Hoop" werd na dertien jaren trouwe dienst eervol ontslagen, en de „Hoop", die nu uitgaat, is een nieuwe „Hoop". Wel was ons oude scheepje niet afgeleefd ik zeg „ons", waar ook ik de eer heb tot de bestuurders van deze Vereeniging te behooren en had, volgens het oordeel van deskundigen, nog menige reis kunnen doen; een bewijs hiervan is wel, dat het den woedenden orkaan van 30 September verleden

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 3