2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 25 Aug. 1912 Voor eiken dag. Uit de Gemeente. 8V4 uur, optreden. De voordrachten worden gehouden in de Duitsche taal. De geheele opbrengst der verkochte toe gangsbewijzen komt ten bate van het Diaconie-Oude- Mannen-en-Vrouwen-Hu is. De heer Frans Hasselaar, organist te Amsterdam, zal enkele orgel-stukken ten gehoore brengen. Het belooft dus wel een schoone avond te worden, rijk aan kunstgenot. Moge het, door veel belangstelling, ook een voor onze Diaconie vruchtbare avond zijn Het programma wordt nader bekend gemaakt. Naar wij vernemen zal mej. H. Bouvin, Directrice van het Badhuis voor minvermogenden, als zoodanig eerlang haar ontslag nemen. ÏJÏ De heer Biickmann bracht mij, als opbrengst van zijn 3de lijst voor de Armen f28.25 en vroeg weer een 4de. Het totaal der door den heer B. opgehaalde gelden be draagt derhalve f 102.75. Bravo EVANGELISATIE-ARBEID. Zaterdag 24 Augustus 8'/4 uur in „Ons Huis" samen komst. Spreker de heer H. J. Bosch van Haarlem. Woens dag 28 Augustus 8'/4 uur. Bidstond, Kostverloren straatweg28. Ingang a. d. achterzijde. N.B. Men wordt verzocht te letten op den vervroegden tijd van aanvang. Verzameld door C. B. Ergens is het nu morgen, en morgen zal het hier morgen zijn een troostwoord, dat goede diensten bewijzen kan in den nacht. Kingsley. Het kan niet goed wezen een leven zonder lijden te hebben. Ik ten minste eet niet graag ongezouten vleesch, en heb altijd gevonden, dat niet het vet maar het zout aan de spijzen den rechten smaak geeft. Strausz. Het leven schuilt in de donkerheid de dood maakt open baar; daarom is God het allerdonkerste Mysterie. Hij die zelf het leven en het leven van alle leven is. Grau. Als gij eene juiste opmerking krijgt maar in scherpe taal, doe dan wat ge met een kers of perzik doet, eet de vrucht en werpt den steen weg. N. N. Het is even dwaas God zonder God te willen kennen, als zonder zon de zon te willen zien. v. Baader. Als een zalige mag ingaan door de geopende deur van het paradijs, waait den achterblijvenden een adem van hemellucht toe. N. N. Menschen, die op bergen geboren zijn, worden in lage streken door een ongeneeslijk heimwee verteerd wij l>e- hooren tot een hooger Vaderland, daarom reken wij in deze wereld het verlangen naar iets beters toch niet kwijt. Jean Paul. Uit de oude Doos van het Kerkelijk Zandvoort. EEN HARTROERENDE BRIEFWISSELING. Den 27 Julij 1803 ontving de Kerkenraad een brief van en uit naam des Kerkenraads der gemeente van J. C. te Bennebroek van de volgende inhoud De Kerkenraad van Bennebroek aan den Kerkenraad te Zandvoort. Zeer Geliefde Broeders! De Gereformeerde Gemeente alhier in overweging genomen hebbende, den nood der Gereformeerden te Zandvoort, als welken door den oorlog thands hun beroep niet kunnen oefenen, heeft goedgevonden eene inzameling voor haare Broeders en Zusters in Jesus Christus te doen, hoewel onze gemeente klein en over het algemeen niet zeer gegoed is, bedraagt echter de collecte op Zondag den 24 Julij hier bij de huyzen gedaan eene somma van sestig gulden. Wij hebben het genoegen aan ulieden als getrouwe opzieners der Chr. geref. gemeente te Zandvoort, de gecollecteerde f60.— hier bij toe te zenden. Hij zij ons vergunt ulieden aangaande de uitdeeling onze begeerte nu nog bekent te maaken. Onze liefdegave stellen wij ulieden ter hand met verzoek en in vertrouwen dat gij nauwkeurig en met rijp beraad zult beraamen een plan om de uitdeeling zoo te doen, dat alle weezentlijke behoeftige huisgezinnen naar rato hunner omstandigheden er een deel van genieten. Het is dus geen geschenk alleen voor gealimenteerden, neen, maar voor alle die behoeftig zijn, inids zij zich aan geene verkwisting schuldig maaken. Mogt ons voorbeeld, grootere en rijkere gemeenten op wekken, om eerlang de Zandvoortsche gemeente naar vermogen ook een liefde geschenk te zenden, dan zouden wij ons zoo veel te meer verblijden. Wij verzoeken op zijn tijd een of ander bewijs, dat de f60.bij ulieden ontvangen is. God geeve, dat wij spoedig voor de vernieuwing van den vrede en zoo ook voor den welvaard van uw dorp hem moogen danken. Wij beveelen ons in uwe christelijke genegenheid ons noemende uwe medebroederen N. S. was getekend Steph. Petrus van der Meulen predikant Dr. Ruordi. Diacon. Waarop na de ontvangst de kerkenraad is geraadpleegt en hoofdzakelijk het volgende is geantwoord. Zandvoort, 5 Augustus 1803. Dat de kerkenraad van Zandvoort en met hun lieden de geheele gemeente ten uitersten gevoelig en dankbaar waren over de weldaadige ijver en zorg van onze lieve Broederen en Zusteren der geref: gemeente te Bennebroek, dat zij de gemeente van Bennebroek de uit gebreidste en zeegenrijkste vergelding van onzen genadigen Vader in J. C. hartelijk toewenschte, met de verklaring dat wij ons geen menschlijkheid veel minder christelijkheid zouden kunnen toerekenen zoo er ooit slegts een enkele neiging in ons opkwame om dit ondankbaar te beantwoorden, veel minder te miskennen, dat men zich voorts met alle kostelijke toegenegenheid en aanbieding van des noods ook onze hulp (dat wij wenschte dat God verhoede) aanbeval terwijl wij tevens door de toestand onzer gemeente door de goddelijke genade, die wel kastijd maar niet van harte,

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 3