2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 20 Oct. 1912, Mededeelingen. Men zegt: het Evangelie dooft en doodt de levensvreugde. Laat ons toonen dat juist niets zóó blij is en blij maakt als de blijde boodschap Men zegthet Evangelie der genade maakt slordige en zorgelooze menschen. Laat ons toonen dat juist niets zoo sterkt in den strijd tegen de zonde, als het besef: mij is barmhartigheid geschied Men zegt dat het Evangelie de aardsche roeping doet gering achten. Laat ons toonen dat daarentegen het zoeken van de dingen die boven zijn, ons in staat stelt de rechte aandacht te wijden aan de dingen die beneden zijn Men zegt dat het Evangelie iemand, tegenover het lijden des tegenwoordigen tijds, toch in den steek laat. Laat ons toonen dat een kind Gods 'n mensch is die geweend heeft en getroost is. Die nog eiken dag weent, maar ook eiken dag opnieuw getroost wordt! En als men ons dan eens om onze rechtvaardiging der wijsheid zou gaan uitschelden en uitwerpen? Als men eens met óns ging doen, wat men gedaan heeft èn met Johannes èn met Jezus? Welnu, dan hebben wij een schoone gelegenheid te meer om de goddelijke wijsheid van het Evangelie te rechtvaar digen, door nl. te toonen dat wij hèm kennen, die sprak: „hebt uwe vijanden liefzegent hen die U vervloeken doet wel degenen die U haten en bidt voor degenen die U geweld aandoen en U vervolgen." Hem, die zelf, als Hij gescholden werd, niet wederschold; en als Hij leed niet dreigde Hem, die zijn ziel heeft uitgestort in den dood en voor de overtreders gebeden heeft. P. M. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Wegens overvloed van copie blijft „Uit de Gemeente" voor een volgend nummer bewaard. De extra-collecte voor de Kerk, gehouden op Zondag 22 September heeft f21.20 opgebracht en die op Zondag 6 October, ten bate van de Stichtingen te Heemstede en Haarlem, f44.19. Alle catechisaties worden deze week hervat. Ze worden gehouden Dinsdagmiddag 1 Vq2'/2 voor groote meisjes avond 7'/s—8 '/2 jongens Woensdagmiddag 2 —3 jongens van 12—15 jaar. 3 —4 meisjes 1215 4 5 15 11 Donderdagavond 71/28'/;, jongens 15,17 8'/291/, groote meisjes, die des Dinsdags niet kunnen, DeZondagsschool-cwsMA' wordt gehouden Donderdagsavonds om 7V2 uur in „Ons Huis". Na afloop daarvan Zondags- school-Araw.?. a.s. Zondag, 20 October, begint de Zondagsschool weer om kwartier over 12. Alle leerlingen hebben er voor te zorgen tijdig aanwezig te zijn in school A, op den Hoogeweg. Daar zal de scheiding tusschen de schaapjes en de bokjes plaats hebben, waarna de laatsten naar school B worden gebracht, waar voortaan alléén jongens Zondagsschool- onderwijs ontvangen, terwijl school A. een meisjes Zondags school wordt. De jongste klasse, die van de lammetjes, blijft gehuisvest in de consistoriekamer. Tot onderwijzers aan de jongens-zondagsschool (school B) zijn benoemd en hebben hun benoeming aangenomen, de H.H. M. C. Drayer, H. Keesman en Mels Dees. Het Gemeentebestuur, dat mij toestemming gaf tot het gebruik van school B, heeft aan die toestemming deze voorwaarden verbonden a. dat de schoolmeubelen niet beschadigd worden. b. dat de leerlingen der zondagsschool niet aan de inktpotten komen of aan de leermiddelen, aanwezig in de loketjes der banken. Jongens, die zich aan overtreding van dit tweevoudig verbod schuldig maken, zal ik straffen door ze van de Zondagsschool weg te zenden. Aan de ouders de taak mij het vervullen der gestelde voorwaarden mogelijk te maken. Voor de Diaconie ontving ik, in de afgeloopen week, van iemand die onbekend wil blijven f 100.Dezelfde milde gever stelde mij eveneens f 100.ter hand voor de Kerk. Zoo heeft hij een prachtig begin gemaakt met de bijeenzameling der duizend gulden, die de Kerkvoogden alsnog behoeven om in de noodige uitgaven te kunnen voorzien. Die duizend gulden vereischen vooreerst nog een extra collecte, maandelijks te. houden. De kerkbanken zijn nu betaald. Maar nu komt het nieuwe kerk hek. De opbrengst van den grond, door de Kerk aan de burgerlijke gemeente verkocht tot verbreeding der Poststraat, tot een bedrag van p.l.m. f850.heeft, de plaatsing van het nieuwe hek, dat p.l.m. f 1000. kost, mogelijk gemaakt. Zoo kost het hek aan de Kerk maar p.l.m. f150.— maar er is veel grondwerk te ver richten, waarvan de kosten op p.l.m. f 150zijn berekend, zoodat het, inclusief de opstelling/ toch nog p.l.m. f 300.kost aan de kerk. Ook moet de Pastorie van binnen en van buiten danig worden opgeknapt. Hot huis (eigendom niet van den Predikant, maar van de Kerk 1) heeft in geen jaren schilder of behanger of stucadoor gezien. Wie aan luxe uitgaven denkt, map gerust eens een kijkje komen nemen, op gevaar af dat hij met de deur in huis valt of een dakgoot op zijn hoofd krijgt. De raming dezer herstellingen is p.l.m. f700. Den volgenden Zondag, 27 October, zal met deze nieuwe extra-collecte met nieuwen moed een nieuw begin worden gemaakt. Moge er bij de Gemeente nieuwe offervaardig heid worden gevonden 1 De e. v. Doopsbediening is Zondag 27 October. Nog ontving ik, als opbrengst der Diaconie-lijst in Cottage Pretoria neergelegd f6.terwijl de heer A. Groen mij f 12.— bracht en de Heer Bückmann uit „Pension Bückmann" mij alsnog f4.50 toezond. Van Mevr. Wv. d. V. uit Bloemendaal kreeg ik f25. Met andere Hotels en Pensions moet ik nog afrekenen. EVANGELISATIE-ARBEID. Zaterdag 19 October des avonds 8 uur in „Ons Huis" Volkssamenkomst. Maandag 21 October des avonds 8 uur, in „Ons Huis". (Vrouwenkransavond). De Hr. en Mevr. Weber uit Amsterdam. Woensdag 23 October, des avonds 8 uur, bidstond Kostverloren straatweg 28. Attestatie aangevraagd naar Amsterdam door Jacobje van Slageren en naar Lisse door Maria Catharina Plevier. In 't vervolg wordt op verzoeken om attestaties niét meer gelet, tenzij de aanvragers daarbij voegen 't bedrag van 5 ct.. zijnde de kosten van toezending. Natuurlijk kunnen ze ook gratis worden afgehaald aan de pastorie. De Martha-krans vergadert Dinsdagsavonds 7s/4 in „Ons Huis". Zuster Dina is voornemens, samen met mej. Nelletje Koning, een nieuwen meisjes-krans op te richten, voor meisjes die de Naaischool verlaten hebben en toch nog te jong zijn voor de andere Kransen.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 3