Dienstbode. Voor eiken dag. Ingezonden. ADVERTENTIËN Opeens voelde hij een zachte aanraking. Opziende be merkte hij zijn jongen Chineeschen helper Thian-un, die ook zag hoe de stervende vrouw haar einde nabij was. Maar zijn gelaat stond niet treurig of bezorgd, zijn hart scheen vol van ingehouden geestdrift, en hij barstte los „O geliefde dokter, mijn vader 1 De Heere leeft en Hij weet wat het voor ons zijn zou als Soessie stierf. Hoe zouden de heidenen juichen en ons smaden. Hoe zouden ze zeggen „Waar is nu hun God God kan Soessie niet laten sterven en Hij zal het ook niet doen, ik weet het zeker. Kom toch, laten we ons toch vereenigen in de kapel en den Heer van leven en dood smeeken om haar leven." Thian-un's verlangen geschieddede klok werd geluid en spoedig was de kapel gevuld, met al de Christenen, die op het gelui samenstroomden. Dr. Otte verklaarde, dat hij nooit in zijn leven zulk een gebed hoorde, zoo vol geloofsovertuiging als dat van Thian-un. Hij hield den Heere God Zijn woorden en be loften kinderlijk eenvoudig voor oogen, pleitende om het behoud van Soessie alleen daarom, dat de heidenen zouden weten, dat Hij de God is van hemel en aarde en waakt voor de eer Zijns Naams. In een vreeselijke spanning keerde Dr. Otte naar het hospitaal terug. Volgens menschelijke berekening en weten schappelijke wetten moest zij den laatsten adem uitgebla zen hebben en alleen een rechtstreeksch wonder van den almachtigen God kon het wegvlietende leven tegenhouden en Zijn levendmakende Geest nieuwe krachten aan de stervende ziel gegeven hebben. Hoe groot was zijn ontroering, toen hij haar leger nader de en geen lijk vond. maar een vrouw, wier geregelde, zachte ademhaling bewees, dat zij den slaap der gezondheid sliep. Soessie was als uit de dooden herrezen en de smaad der heidenen beschaamd. v. L. Verzameld door C. B. Het geloof is: „altijd rust!" en het heeft eene dochter de liefde, welke heet: „nimmer rust"! N. N. Vleierij bederft zoowel den mensch die vleit, als den mensch die gevleid wordt. Burke. Het ware leven, het eenige, dat een spoor achterlaat, bestaat enkel uit zwijgen. Maeterlinck. Er is een ouderdom, die meer jeugd bezit dan de jeugd zelf. Lytton. Men zal nooit iemand van ongelijk overtuigen, wanneer men niet begint het betrekkelijk recht, dat er in zijn onge lijk schuilt onbewimpeld te erkennen. Rothe. Wij genieten eerst recht in ons werk, en ons beste werk is ons beste genot. Jacobi. Het blijft er bij: op de hoogten der menschheid is het eenzaam en koud. Emerson. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Zoudt U zoo vriendelijk willen zijn, nu in uw blad de feestviering van de Werkliedenvereeniging alhier is besproken op een manier dat wij daarmee zeer ingenomen zijn, ook een plaatsje te geven aan liet volgend stuk. dat aan het Bestuur van O. H. is toegezonden én aan het antwoord, dat daarop is ontvangen De volgende week sturen wij u dan óns antwoord daarop. Uw. Dr. ZANDVOORT, 12 Nov. 1912. T. MOLENAAR- De ondergeteekenden, allen leden der Werkliedenvereeniging „Onderling Hulpbetoon" te Zandvoort. hebben de eer het navolgende te uwer kennisse te brengen Op de algemeene vergadering van den 20sten September 1.1. is besloten voor de feestviering ter eere van het 20-jarig bestaan der Vereeniging f 1200.— te besteden. Ondergeteekenden achten dat besluit om tweeërlei redenen onwettig, lo. is op de convocatie-billetten slechts vermeld als te behandelen onderwerp: „feestviering 20-jarig bestaan." Waar art. 13, 2de lid, voorschrijft, dat geen bijzondere uit-gaven kunnen worden gedaan, dan met voorkennis der Algemeene Vergadering en art. 9 vereischt dat alle te behandelen onderwerpen op het con- vocatie-billet worden vermeld, kon dus de Algemeene Vergadering dit niet vermelde onderwerp niet behandelen en is de uitgave dus niet op wettige wijze ter kennis der Algemeene Vergadering gebracht. De gelden, die ingevolge dit onwettig besluit zouden worden uit gegeven zullen dus door hen, die de uitgaven doen, in de kas moeten worden teruggestort. 2o. Was het besluit ongeldig, omdat de kasgelden volgens art. 13 niet anders dan tot uitvoering van het doel der Vereeniging kunnen worden besteed. Een voorstel om f 1200.—voor feestviering te besteden, zou derhalve, ware het op wettige wijze in behandeling genomen, niet kunnen worden aangenomen, omdat het strijdt tegen de artikelen 2 en 3 der Statuten en art. 13 van het Huishoudelijk Reglement. Het besluit op de Algemeene Vergadering van 20 September genomen, behoeft dus herziening, opdat later geen moeilijkheden zich zouden voordoen. Ondergeteekenden wenschen daarom, dat eene buitengewone vergadering worde bijeengeroepen, waartoe zij het recht hebben, als bij art. 10 van het Huishoudelijk Reglement omschreven. Ook wil het hun voorkomen, dat bij nadere besluiten de feest viering wordt geregeld. Immers is onvoldoende daarvoor een crediet te voteeren. De vergadering heeft zich ook uit te spreken, waarvoor de gelden zullen worden gebruikt. Ook daarom is een Algemeene Vergadering noodzakelijk en wordt door ondergeteekenden gewenscht. Zij verzoeken U dus conform art. 10 van het Huishoudelijk Reglement eene buitengewone Vergadering te willen doen bijeenroepen en als onderwerpen daarop te willen doen in behandeling nemen o. Herziening van het besluit der Algemeene Vergadering tot het besteden van f1200.— voor de feestviering ter eere van het 20-jarig bestaan der Vereeniging. b. Nadere regeling der feestviering. Hoogachtend (volgen de namen der onderteekenaars.) Zandvoort 13 November 1912. Naar aanleiding van het door mij van U ontvangen verzoek tot het beleggen eener buitengewone algemeene vergadering, waarbij U als onderwerpen ter behandeling aangeeft: a- Herziening van het besluit der algemeene vergadering tot het besteden van f 1200.— voor de feestviering ter eere van het 20-jarig bestaan der vereeniging; b. Nadere regeling der feestviering; Heb ik, ten einde een goede behandeling op eene eventueel te houden algemeene vergadering mogelijk te maken, de eer U beleefd te verzoeken, mij te willen berichten, wat Uw voorstel ondera genoemd, bedoelt. U spreekt van: „Herziening"; wordt daarmede intrekking of wijziging in eene vermindering van het toegestane bedrag bedoeld Vervolgens het onder b genoemd „nadere regeling'der feestviering" hiervan zag ik ook gaarne een voorstel van U tegemoet waaruit duidelijk blijkt, welke wijze van feestvieren U aan de algemeene ver gadering wenscht voorgesteld te zien, opdat het mij mogenlijk worde gemaakt, een en ander duidelijk ter kennisse der leden te kunnen brengen Daar ik uit de 4de en 5de alinea van Uw schrijven, wat betreft eventueele vermelding van voorstellen op convocatiebiljet, mag af leiden ook overeenkomstig Uwe bedoeling te handelen, vertrouw ik dat er bij U geen bezwaar zal bestaan aan mijn verzoek te voldoen, en zie ik Uwe voorstellen, gaarne binnen enkele dagen, tegemoet, zoodat een verdere behandeling ter bestuursvergadering kan plaats hebben. Inmiddels Hoogachtend Uw dienstwillige (was geteekend) F. ZWAAN, Voorzitter „Onderling Hulpbetoon." Voor direct GEVRAAGD een nette Adres SAAF's Boekhandel, Zandvoort.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 4