VOOR ZANDVOORT EN AERDENHOUT No. 31 ZONDAG 1 DECEMBER 1912 1ste Jaargang. DE ZONDAGSBODE VERSCHIJNT ELKEN ZATERDAG abonnementsprijs Per Jaargang1.50 3 Maanden0.50 Afzonderlijke nummers0 05 REDACTIE: G. POSTHUMUS MEYJES - Zandvoort- Jhr. Dr. M F. van LENNEP - Aerdenhout Adres voor de Administratie P SAAF, Burgemeester Engelbertsstr. 9-13 zandvoort - Telefoon No. 27 Advertentiën 1-5 regels055 Elke regel'meer„010 Dienstaanbiedingen 1 —5 regels 0.35 Elke regel meer„0 06 Bij abonnement extra korting Zondag 1 December 1912, Ned. Herv. Gemeente i. 10 uur, Ds. G. Posthumus Meyjes. 7 uur, Ds. G. Posthumus Meyjes. Advent. Waarmede zal ik den Heer tegenkomen Micha6vs6a. In de geheele wereld zijn de toebereidselen voor het Kerstfeest in vollen gang. Waarmede zullen we Olizeil kinderen tegenkomen Zoo vragen tal van ouders, die de Kerstdagen voor hun gezin tot blijde dagen willen maken. Ook in óns land is het langzamerhand gewoonte geworden elkander op Kerstmis geschenken te geven en het kost soms heel wat hoofdbrekens eer alles hiervoor gereed is en men naar wensch hierin is geslaagd. Waarmede zullen we den armen tegenkomen Gelukkig dat ook die vraag door velen ernstig onder de oogen wordt gezien dat er heel wat warme harten in dit barre jaar getijde bijzonder warm kloppen voor hunne arme broeders en zusters. Op het Kerstfeest viert ook de liefdadig heid feest. Waarmede zullen we onzen leerlingen tegenkomen Die aan een Zondagsschool zijn verbonden, overwogen die vraag reeds lang. Kerstboomen worden besteld en versierd en Kerstgeschenken naar ieders bijzondere behoeften gekocht. Het is een heel ding eer men zeggen kan „komt, want alle dingen zijn nu gereed". In onzen tekst wordt gevraagd waarmede zal ik den Heer tegenkomen Is het niet vreeselijk dat zoovelen, óf in het geheel niet, óf slechts in 't voorbijgaan, bij hun Kerstmis plannen aan den Heer denken Kerstfeest is bij uitstek een kinderfeest. Maar in de allereerste plaats is het toch het feest van hét Kind, het kindeke van Bethlehem dat kind moet het middelpunt onzer feestviering zijn. Of zegt iemand dat het niet de vraag is, waarmede wij den Heer tegenkomen, maar waarmee Hij OHS tegenkwam? Dat stem ik aanstonds toe. De rechte Kerstfeestviering hangt voornamelijk af van het antwoord dat wij geven op de vraag of wij waarlijk Gods gave, in het kindeke van Bethlehem tot ons komend, hebben aangenomen Maar toch, wordt de Kerstdag-stemming vertolkt in dien Psalm „God heeft gedacht aan zijn genade", de Advents- stemming wordt weergegeven in dat bekende „Hoe zal ik U ontvangen, hoe wilt Gij zijn ontmoet Op Kerstdag zegt God tegen ons „dit deed Ik voor u" hooren wij ook zijn vraag „wat doet gij voor Mij Dringt zijn liefdebetoon ons niet tot een wedervraag: wat zal ik den Heer vergelden voor al zijn weldaden aan mij bewezen 1" Waarmede zal ik den Heer tegenkomen Zal het zijn met onverschilligheid Zal het op Kerstmis niet alleen koud zijn daarbuiten, maar ook daarbinnen, in menig menschenhart Zal het zijn met lichtzinnigheid Hoevelen komen op Kerstmis den Heer niet tegen maar ontloopen Hem en als ze Hem tóch, huns ondanks, ontmoeten, geven ze Hem de duidelijkste bewijzen dat ze niets met Hem te maken willen hebben. Zal het zijn met oppervlakkige hulde Ja, ook daarmede zal de jonggeboren koning worden begroet. Er is zooveel werktuigelijks in de viering van het Kerstfeest bij menigeen, Waar blijft de KerstZ£o"e/l, waar de Kerstvrucht 7 Komt het waarlijk tot de daad der blijdschap Met al zijn Kerstfeest vieringen is menigeen er toch nog altijd niets rijker op geworden, Zal het zijn met klachten en zuchten en tranen Het Kerstfeest is het feest der groote blijdschap en toch, wat is er een zorg, armoede, ziekte, gevaar, angst, nood en dood. Wat is er een zonde en ellende En wat is dat alles in onze onmiddellijke omgeving, misschien zelfs wel in ons eigen harten wees dan eens blijde Zal het zijn met argwaan en wantrouwen Velen kun nen zelfs 'bij de kribbe het redeneeren en critiseeren niet laten. Ze vragen verdienen de berichten wel geloof, zou het niet alles een sprookje zijn En anderen zeggen is het wel zeker dat de Zaligmaker ook VOOr mij is geboren? Zoo bepraat en bekijkt en betast men Gods Kerstgeschenk om het ten slotte ongeloovig naast zich neer te leggen. Zal het zijn met onwil om door Hem behouden te wor den Ja, ook zóó zu'len er weer Kerstfeest vieren vast besloten om zich blijvend te verzetten tegen de trekkingen des Vaders De Man van smarten aan Zijn kruis kan hen niet verteederen, en ook de aanblik van het Kind van smar ten, zooals het daar ligt, in doeken gewonden in zijn hou ten kribbe, laat hun hart koud. Zal het zijn met Onbeslistheid Bij talloos velen kwam het nog nooit tot de rechte Kerstblijdschap omdat het nog nooit bij hen kwam tot de overgave met een onverdeeld hart. Zal het wezen met leugens en bedrog Met een vromen mond en een valsch hart? Met zuivere belijdenissen en een onzuiver leven Met mooie theoriën en leelijke prak tijken Het Kerstkindeke wordt ook begroet met menigen Judaskus. Zal het wezen met ijdelen roem op onze deugden en werken Zullen we den jonggeboren koning brengen ge tuigschriften van ons goed, zedelijk gedrag Hem tegen komen met een dankzegging voor eigen braafheid en Hem dus zeggen dat Hij aan ons niets te doen heeft, omdat Hij immers niet voor rechtvaardigen kwam, maar voor goddeloozen

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 1