2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 15 Dee. 1912, Voor eiken dag. Uit de Gemeente. Ingekomen uit Amsterdam de Attestaties vanJohanLodewijk Pfundt en Sara Catharina Broekman. Van N. N. ontving ik twéé rijksdaalders, waarvan de eenevoorde Zending, de andere voor de armen bestemd is. ik zond hem aan de Utrechtsche Zendingsvereeniging, terwijl ik een armen, eerlijken huisvader met den anderen rijksdaalder blij maakte. Ik wou dat N. N, zijn gezicht had gezien. Hij zou er zélf blij om zijn geweest. Aan P. U dacht dat er in Zandvoort aan het Stemge rechtigd-zijn bijzondere bepalingen waren verbonden, omdat er, bij de stemmingen maar zoo weinig kiezers waren op gekomen Dat is het geval echter niét. Het Stemrecht is in alle Nederduitsch-Hervormde Ge meenten aan dezélfde voorwaarden gebonden. De lijst van Stemgerechtigden in ónze Zandvoortsche Gemeente telt 707 namen. Maar bijzondere omstan digheden daargelaten is er voor die stemmingen hier altijd bitter weinig animo. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag 14 December, des avonds 8 uur in „Ons Huis" Volkssamenkomst. Spreker, de Heer H. J. Bosch van Haarlem. Maandag 16 December,'s avonds 8 uur, in „Ons Huis" Vrouwenkrans. Woensdag 18 Decem ber, 's avonds 8 uur Bidstond, Kostverloren Straatweg 28. Aan S. Ik vrees dat de werklui die, zooals u zegt, een „afzakkertje" nemen, zulks evengoed Vrijdagavond als Zater dagmiddag zouden doen. Er moest een bepaling bestaan, dat het loon niet mocht worden uitgekeerd aan afzakkertjes- nemende werklieden, doch aan hun vrouwen. Als die ten minste niet ook van 'n afzakkertje houden! Wat u voorts over dat tekst-verschil vraagt, Mattheus 12 vs 20a is een letterlijke aanhaling van Jesaja 42 vs 3a. Van Mej. W. werd voor de Wijkverpleging f 4.ont vangen voor de haar verleende hulp. Verzameld door C. B. Het Evangelie is revolutionair, ja volkomen radicaal, omdat het tot „den wortel" teruggaat. Gunning. Spreek verstandig met het verstand, hartelijk met het hart, en menschelijk met beide. Lavater. Het leven is voor hen die het bezitten veel te kort, om lange gezichten te trekken. N. N Verveling is een spook, dat evenals ieder ander spook, slechts in onze verbeelding bestaat. E. Indien gij de dingen door den bril van een ander be schouwt, ziet gij ze niet zooals ze zijn. Martineau. Kijk den duivel flink in de oogen, en zeg hem brutaalweg dat hij een duivel is. Garfield. Zij die geen vleugels hebben om op te stijgen, moeten ladders gebruiken om naar boven te komen. Calvijii. „Onderling Hulpbetoon". De aangevraagde buitengewone Algemeene Vergadering van de Zandvoortsche werkiiedenvereeniging „Onderling Hulpbetoon" heeft Vrijdagavond, 6 Dec. plaats gehad in „Olympia Palace". Ik zou daarover hier niet gesproken hebben, als ik niet meende dat er ook onder de lezers van den Zondagsbode, buiten Zandvoort woonachtig, belangstellenden in den afloop dezer geruchtmakende zaak kunnen zijn. Zij weten van het plan om voor f 1200.te gaan feestvieren; van het daartegen ingebrachte protest en de houding van den Voorzitter van O. H. Maar zij weten misschien niet hoe 't is geëindigd. De Zondagsbode heeft zijn abonné's in Oost en West, in Noord en Zuid. Ja, wordt zelfs wekelijks verzonden naar Parijs, Neuchatel en Rome En nu ben ik zoo dankbaar dat ik in de gelegenheid ben hier mede te deelen dat de Werkiiedenvereeniging, die zóó den indruk van lichtzinnigheid heeft gemaakt op alle weidenkenden, die van haar feestplannen hoorden, geheel tot bezinning is gekomen en haar goeden naam schitterend geréhabiliteerd heeft. Werd den 20sten Sept. 1.1. met een meerderheid van 56 stemmen besloten uit de kas der Vereeniging f 1200. te bestemmen voor de viering van het 20-jarig bestaan van O. H., op de vergadering van den 6den December 1.1. is dit besluit met een meerderheid van ongeveer 100 stemmen hèrroepen. En als allen, die opgekomen waren, ook waren gebleven tot de stemming (om 't late uur waren er ongeveer 140 weggegaan), dan zou de meerderheid stellig nog oneindig gróóter zijn geweest. Nu bleken er slechts 34 leden van O. H. op handhaving van 't eerst genomen besluit gesteld te zijn 34 van de 301 leden, die de presentie-lijst hadden geteekend! Inderdaad, „Onderling Hulpbetoon" heeft, wakker ge worden zijnde, het gevaar, waardoor het bedreigd werd, gezien, en het nog bijtijds weten te keeren. Voor zulk een mannenwerk breng ik O.H. mijn eere-saluut! Verslag der Wijkzuster over de maand November. In het geheel werden er 19 patiënten verpleegd, die 287 maal hulp ontvingen. Daarvan behooren er 17 tot de Nederl. Herv., 1 tot de Luthersche en 1 tot Israëlitische Kerk. Of zuster Dina zich ook weert! God sterke haar, opdat zij met dezelfde trouw en toewijding haar liefdewerk kan blijven verrichten 1 Kiescollege-Vergadering, 12 Dec., 's avonds 7'/s uur. Zooals men wel te voren op zijn vingers kon uitrekenen, zijn de beide aftredende kerkeraadsleden als Ouderling en Diaken hèrkozen. Toén kwam de stemming voor een Ouderling, in de vacature A. Groen, die als zoodanig ontslag had genomen. Daarover is heel wat te doen geweest en de praatjes zullen wel weer in grooten getale door 't Dorp vliegen, gelijk zij de laatste dagen al in grooten getale rondge vlogen hebben, om, als alle praatjes, een dankbaar onthaal te vinden bij alle Zandvoorters die in dezen tijd van't jaar alle gelegenheid hebben om er naar te luisteren en ze 0 rond te vertellen, 't Is tot dusverre nog ieder jaar zoo geweest, dat, zoo-om-en-bij dezen tijd, het een of ander twistappeltje werd gepresenteerd om 't onderling, al kibbelend, te schillen. Als de bad-tijd weer in 't zicht is, heeft men wel aan andere dingen te denken. En als hij aan den gang is, is er voor kibbelpartijen heelemaal geen gelegenheid. Geen wonder dat de stormen, de najaars stormen, niet uitblijven na zoo'11 tijd van zomer-stilte, die er aan vóóraf ging. En zoo was 't dan ook 1.1. Donderdag avond een tamelijk stormachtige bijeenkomst in de consistoriekamer. Het ging hoofdzakelijk om den ouderling A. Groen, en wel om de redenen van zijn ontslagname. Laat ik hier eens vertellen wat er gebeurd is. Ik stel mij niet voor dat mijn woord geloof vindt, bij allen die dit lezen. Dal maakt trouwens dat woord nog niet onwaar. De leugen vindt in deze verleugende wereld, waarin „het liegt" heel wat gereeder ingang, dan de waarheid. Wat niet wegneemt dat de waarheid tóch waarheid is en blijft. Nu dan, de moeder van Neeltje (ieder Zandvoorter be grijpt wie ik bedoel) zou 1.1. Zaterdag, 7 Dec. begraven worden. Ik had Vrijdagavond daaraan vóörafgaande, een zeer drukke vergadering hier bijgewoond, die duurde van 7—11'/2 uur, en ik had daar niet alleen zitten luisteren, voor waar! Geen wonder dat ik dood-moede thuis kwam. En Zondag had ik weer 2 beurten, 's morgens en 's avonds. Mijn Zaterdagochtend werd nog door allerlei Kerstfeest-

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1912 | | pagina 3