2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 9 Febr. 1913, Mededeelingen. Zending. Uit de Gemeente. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. De Rekening en Verantwoording der Kerkvoogdij over 't jaar 1912 ligt, van Maandag 10 Febr. tot Zaterdag 15 Fetjr. 's avonds van 7—9 uur, ter inzage ten huize van den Administreerenden Kei kvoogd, den Heer D. Driehuizen, Hoogeweg No. 17. De Qebeds-ure, vroeger om 8 uur aanvangend, is gesteld op 8'/4 uur. Zuster van Melle heeft van N. N. uit Amsterdam een postwissel gekregen, groot f25.— met de bestemming dat geld voor 't Diaconiehuis te besteden. Een heerlijke verrassing! Nu kunnen er nieuwe gordijnen, die erg noodig zijn, worden aangeschaft. Aan N. N. hartelijk dank Ingekomen is uit Middelburg de Attestatie van Maria Adriana van Melle. Door een vergissing is in den vorigen Zondagsbode gemeld dat de Propaganda-avond der Chr. Jong. Ver. zou gegeven worden op Zaterdag 1 Februari. Dit moest wezen 8 Februari. Dan zal de Haarlemsche Chr Jong. Ver. „Pre diker 12 vs. la." medewerken en ook muziek ten beste geven. Door de afdeeling „Letterkunde" worden voordrach ten gehouden, terwijl de Bondsagent, de heer C. Tabak als spreker optreedt. Toegang vrij! Vooral jongelingen zijn hartelijk uitge- noodigd. Evangelisatie arbeid. Zaterdag, 8 Febr. 's avonds 8 uur in „Ons Huis" (kleine zaal) Volkssamenkomst. Sprekerde Heer Garms, uit Beverwijk. Maandag, 10 Febr. 's avonds 8 uur in „Ons Huis" Vrouwenkrans. Woensdag, 12 Febr. 'savonds 8 uur Bidstond,Kostverloren- straatweg 28. Zuster Dina heeft mij gevraagd haar tolk te willen zijn bij allen die haar den 2den Februari tot zulk een onver- getelijk-heerlijken dag hebben gemaakt. Zooveel bewijzen van liefde en dankbaarheid heeft zij ontvangen, in den vorm van bloemen en vruchten en waardevolle geschenken De Kerkeraadsleden gaven haar, samen met de Kerkvoogden, een electrische staanlamp. De leden der Zondagsschoolkrans vereerden haar een beeldig leuning stoeltje. En de drie doctoren schonken een vulkachel, met plaat om er onder te leggen. Maar ik kan niet alles op sommen. Alleen zij nog een mooie azalea vermeld, die de Oudjes haar gaven. 't Was een echte feest-dag. En zuster Dina voelt zich door al die bewijzen van hartelijkheid recht gelukkig en dankt er den Heer voor. Donderdag, 13 Februari heeft, v.m. 11 uur, de Huwe lijksinzegening plaats van Evert Bol en Jobje Keus. Dienzelfden dag, om 12 uur, zegent Ds. van Paassen uit Haarlem, het huwelijk in van Simon Weber en Margaretha Oskam. Nog een brief van zendeling Hoekendijk te Garoet op West-Ja va. (Slot) Maar dat is eigenlijk nog maar een inleiding op wat ik eigenlijk zeggen wilde. Wij moeten nu meer gaan werken door het gedrukte woord en nu heb ik een heerlijk arbeidsveld voor ieder der lezers van uw blad. Wij zijn begonnen om iedere veertien dagen een Soendaneesch traktaat uit te geven. Wanneer de menschen niet komen tot het evangelie, dan moet het evangelie hun maar thuis worden gebracht. Wat ik zoo ongeveer in de kerk zeg tot de heidenen en Mohammedanen, dat zet ik nu op het papier, laat het drukken en breng dat dan in 2000 huizen. Zoo bereik ik heel wat menschen en ik weet, dat met graagte die traktaten gelezen worden. Meermalen ga ik na het uitdeelen der traktaten eens denzelfden weg terug en dan zie ik overal hoopjes menschen bezig het ontvangen trak taat te lezen. Ouders, die niet lezen kunnen zijn er trotsch op te luisteren naar het voorlezen van hun kinderen en in ieder huis is wel een persoon die lezen kan. Maai nu komt het hinkende paard achteraan, die traktaten moeten worden betaald. Was ik nu maar rijk dan zou ik alleen het genoe gen willen hebben om dit werk te doen, maar zendelingen zijn doorgaans gezegend met veel, behalve met geld. Daar om moet ik nu het genoegen van dezen arbeid met ande ren deelen en ik zou gaarne zien dat dit de lezers van uw blad waren. Mijn hoofdbestuur, dat heel gaarne zou willen helpen, kan dit niet, omdat het voortdurend met een tekort heeft te worstelen. Toch heeft dat bestuur reeds gedaan wat het kon en meer mag van iemand niet gevraagd wor den. Zouden er daarom niet wat lezers zijn, die een bepaald aantal voor hun rekening willen nemen? Wat zou het heerlijk zijn als ik nu eens van verschillende lezers be richt ontving, dat ik voor hun rekening b.v. 100, 50 of 25 ex. mocht verspreiden. Wat zou het een heerlijke gedachte zijn te weten dat men persoonlijk het evangelie laat bren gen in een bepaald aantal huizen. De helpers en de zen delingen zullen gaarne de traktaten voor u verspreiden. Komt, wie neemt er nu eens de bearbeiding van een stad, dessa of kampoeng voor zijn rekening? Dat is een arbeid die men direct volgen kan ook in het gebed. Laat mij even zeggen wat die arbeid u zal kosten. Een traktaat gebracht iedere veertien dagen in 100 huizen kost per maand f 5. In 50 huizen kost het per keer fl, dus per maand f2. In 25 huizen per keer f0.50, dus per maand f 1. In 10 huizen per keer f0.20, dus per maand f0.40. Me dunkt, dit is een heerlijk werk om nu eens persoon lijk een stukje van den zendingsarbeid voor zijn rekening te nemen. Mijn broeder en zuster, de Meester is daar en Hij, ja Hij roept u. Wie zal antwoorden „Heere, zie hier ben ik, ik ben bereid"? De Heere make u getrouw ook in dezen arbeid. Het is mij het aangenaamst en zeker ook het prettigst voor de gewillige arbeiders zeiven, wanneer zij direct met mij in correspondentie treden over dezen arbeid. U, Mijnheer de Redacteur, hartelijk dank zeggende als u dit stukje een plaatsje in uw Zondagsnummer wilt afstaan. Met hartelijke groete en heilbede, C J. HOEKENDIJK Jr., Zend.-Leeraar te Garoet (West Java). Niet waar, dat is een schoon en veel belovend arbeids veld. Wij wenschen toch dat ons schoone Java meer en meer tot Christus gebracht wordeer is zoo ontzaglijk veel nog daar te doen en deze wijze van arbeiden schijnt mij goed en doeltreffend. v. L. Uit de oude Doos van het Kerkelijk Zandvoort. GERRITJE GERRITS. den 30 Meert 1675. Kerkelijcke vergaderinge gehouden om te doen verkiesinge van personen, bequaem tot het ouderlingschap en diakonschap, en sijn met de meeste stemmen, daer toe gekozen tot Onderlingh Maerten Jeroensz tot Diakon Dirck /aspersz de Mulder en sijn op den 31 dito de Gem. voor de eerste mael voorgestelt Nae welcke voorstellinge Gerritje Gerrits geassocieert

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 3