2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 23 Maart 1913 Mededeelingen. kosten om, te midden der goddelooze werkelijkheid, het ideaal van den bergtop niet uit 't oog te verliezenOm al de op hen inwerkende verslappende invloeden 't hoofd te bieden. En vooral om niet te luisteren naar de verzoekingen van 't eigen hart, dat niet nalaten zal 't zóó voor te stellen: dat we ook best met een minder voorbeeld dan dat van den berg kunnen volstaan, getuige het leven der meeste christenen. Toen volgde het stellen der Belijdenis-vragen, die staande werden beantwoord, waarna de Voorganger een zegenbede uitsprak en de gemeente zong: Gez. 99 vs. 6. Het tweede deel der prediking was gewijd aan 't geven van enkele aanwijzigingen die, bij het volbrengen der in den tekst gestelde taak, goede diensten zouden kunnen bewijzen. Vermaand werd tot het lijden van een hoog leven tot ernstige dagelijksche zelfbeproevingtot gebed tot 't niet nalaten der onderlinge bijeenkomstentot trouwe Avondmaalsviering en ijverig Bijbel-gebruik. Met een woord van bemoediging werd de toespraak besloten. Biddend voortbouwen Dan zal 't getoonde voor beeld van den bergtop zich al meer en beter, al scherper en duidelijker en vollediger realiseeren in het leven. En al blijft dan de klacht: „niet, dat ik't aireede gegrepen heb toch klinkt 't hoopvol: „maar ik jaag er naar of ik het ook grijpen mocht." En de uitslag is verzekerd. Immers: wij weten daartoe van Christus gegrepen te zijn. Laat 't werk langzaam vorderen en de voltooiing 011 mogelijk schijnen, we blijven rustig zingen lk weet hoe 't vast gebouw van Uwe gunstbewijzen Naar Uw gemaakt bestek in eeuwigheid zal rijzen I Toen volgde 't nagebed en de slotzang: Gezang 195 vs. 3. En zoo is dan ook deze Bevestigingsdag weer voorbij. Als dit blaadje verschijnt, hebben de Nieuwe Leden ook reeds hun eerste Avondmaal gevierd. De Heer zegene U, Broeders en Zusters Voor U schrijf ik hier uit het volgend gedichtje, dat ik ergens vond en dat weerklank vinde in uw hart GELOOFSBELIJDENIS. 'k Beleed mijn Heer! Hem, die voor mij zijn leven Aan 't schandlijk kruis zoo liefdrijk heeft gegeven Ik zwoer Hem trouw in d'onvergeetbren stond, Die mij aan Hem voor de eeuwigheid verbond. Ik volg Hem na in liefde tot den Vader, Dien 'k in zijn naam niet meer met vreeze nader; Mijn liefde kent geen vrees voor die me als kind, Naar 's Heilands woord, als Vader teêr bemint. Ik heb Hem lief! O blijv' ik Hem beminnen, Die door zijn dood mij 't leven heeft doen winnen, Die door zijn woord mij heeft geleerd, verlicht, En 't voorbeeld gaf van onbezweken plicht! ik volg Hem na! Waar ook zijn hand mij leide Dat niets mij ooit van zijne liefde scheide Blijft Hij mijn gids steun ik op zijnen staf, Dan voert Hij mij tot aan tot over 't graf. Tot over 't graf! Daar zal ik met Hem leven, Daór zal Hij mij de kroon der eere geven, De zaligheid, die in zijn heerlijkheid, Zijn vriend, Gods kind, door Hem zich vindt bereid. Zuster Marie van Melle. Toen Zuster Sia geopereerd moest worden en ter ver pleging opgenomen was in het Haarlemsche Diakonessen- huis, 'heeft haar zuster Marie haar hier, als Besturende Zuster van ons Diakoniehuis vervangen. Geheel in den geest der kranke. Tot volle tevredenheid van het Diakonie- Bestuur en de Diakoniehuis-bewoners. Geen wonder, dat de Kerkeraad, na zuster Sia's overlijden, moeite deed om zuster Marie hier te houden. Gelukkig was zij-zelve, na ernstig beraad, bereid om aan dat verzoek gehoor te geven. Nu moest echter nog de toestemming van het Bestuur van het Haarlemsche Diakonessenhuis worden verkregen. Daarom werd gevraagd en eenigen tijd daarna kwam dit verblijdend antwoord Aan den Eerw. Kerkeraad der N. H. Gem. Zandvoort. Haarlem 14 Maart '13. Eerwaarde Broeders, In antwoord op het verzoek, namens U, door uwen voorzitter aan ons Bestuur gedaan, om zuster Marie van Melle als besturende zuster van uw Diakoniehuis af te staan, heb ik de eer U te berichten dat wij gisteren, in onze Bestuursvergadering besloten hebben uw verzoek gaarne in te willigen, met den wenscli dat zuster van Melle alszoo- danig met rijken zegen voor uwe gemeente moge werkzaam zijn. Wij verheugden ons over de warme woorden, die uw voorzitter over haar en haar werk schreef, en hopen dat zij nog lang met uw college in de aangenaamste verhouding zal mogen leven en werken. Met hoogachting uw dw. dr. J. H. GUNNING J.Hz., predikant-directeur v. h. Diakonessenhuis. Zoo is dan de naam „van Melle", die zulk een goeden klank heeft in den lande en met zooveel eere, door hen die hem dragen, wordt hooggehouden, opnieuw aan ons Zand- voortsche Diakoniehuis verbonden. Zuster Mariegij hebt een zware taak op U genomen. Reken er op dat ook de liefde van velen in onze gemeente die, zooveel mogelijk is, zal trachten te verlichten. Gods zegen ruste rijkelijk op uw persoon en werk Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Door de afwezigheid van BEIDE Redac- teuren. kunnen tot nadere aankondiging geen „Mededeelingen" nóch „Vragen" noch „Ingezonden Stukken" worden opgenomen. De e.v. Doopsbediening is gesteld op den e.v. Zondag in Mei. De Zendings-collecte, 1.1. Zondag gehouden, heeft opge bracht f. 53.81, waarvan ik Dr. v. Lennep f.40.ter hand stelde ten behoeve van de Vereeniging „het Evangelie in Spanje" en 't overige toezond aan de Utrechlsche Zend. Vereeniging. Ingekomen is 't bericht dat in de Ned. Herv. Gem. te Amsterdam is aangenomen en bevestigdLucia Elisabeth Jacoba Barendsen, wonende te Bentveld. Donderdag, 27 Maart heeft, des morgens 11 uur de huwelijksinzegening plaats van Simon Paap en Maria Keesman. Ên van Cornelis Paap en johanna Judith Kulk. Aan E. B. te Z. De door U ingezonden vragen zijn al vroeger in den Zondagsbode beantwoord. Het te behandelen onderwerp op de Zondagschool a. s. Zondag is: Matth. 27 31 66 en 28 115. Evangelisatiearbeid. Zaterdag 22 Maart, 's avond 8 uur in „Ons Huis" Volkssamenkomst. Spreker de Heer Eger uit Schoten. Zondag 23 Maart, 's avonds 8 uur in „Ons Huis" Volks samenkomst. Spreker de Heer Schmidt uit Hilversum. Maandag 24 Maart (2de Paaschdag), 's morgens 10 uur en 's avonds 8 uur in „Ons Huis" Volkssamenkomst. Spreker de Heer Schmidt uit Hilversum. Woensdag 26 Maart, 's avonds 8 uur in „Ons Huis" (wijkkamer) Bidstond. Zondag 30 Maart hoopt Dr. J. H. Gunning J.Hz., predi kant-directeur van het Haarlemsche Diaconessenhuis, alhier voor de Gemeente op te treden, v.m. 10 uur. De rubriek „Zending" moet, wegens plaatsgebrek, nee week wachten.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 3