2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 13 April 1913 Uit de Gemeente. 1 Voor eiken dag. Mededeelingen. Zending. Uit de oude Doos van het Kerkelijk Zandvoort. Santvoort, 1694. Copije oite Memorie van een grafsteen in de Kerck tot Santvoort, door Kerckenraedt verkocht aan de Erfgenamen van de Heer Mathaeus de la Cave. Mijn Heer Pieter Ver Veilt, als procuratie hebbende van de Heer Mathaeus de la Cave in sijn leven ordinaris Capi- tein van t Ed. Mog. Coll. ter Adiniralitijt op de Maze, heeft aan Kerckmeesters van Santvoort betaelt de Somma van Twee en dertigh Carolyguldens voor seker grafstede in de Kerck van Santvoort, waerin de voornoemde heer de la Cave is begraven, en waer boven oock sijn Wapen is hangende, aan de Westzijde van de Kerck, dicht bij den toorn op conditie ende vootwaerde, dat de voornoemde grafstede soude sijn vrij ende eigen aen de erfgenamen van den voorgenoemden heer Mathaeus de la Cave en specialijck dat sonder expresse kennisse van de gods vrinden van de voornoemde erfgenamen niemandt anders daer in sal mogen worden begraven; Actum Santvoort den 20 Aug. 1694. En was onderteyckent bij absentie van Kerck meesters Adrianus van der Mi], Jacob Maartenszoon, Sche penen. •Jf. NB. Copije ofte Memorie van een Graf in de Kerck van Santvoort verkocht aen de Erfgenamen van wijlen Volckert Wachtels. Wij Kerckmeesters van Santvoort bekennen ontfangen te hebben uijt handen van den Heer Pieter Ver Veilt, sijnde de oom van wijlen Volckert Wachtels, die gevaren heeft op het schip van de Heer Capitijn Mathaeus de la Cave de Somma van 15 Carolyguldens, voor een graf in de Kerck aldaer, waer in de voornoemde Volckert Wachtels is be graven, sijnde het graf gelegen naast het graf van de Heer Capitijn M. de la Cave, aan de Westzijde dicht bij den toorn: en is de grafstede geintituleerd V. W. 1694. Sullende het voornoemde graf, voortaen sijn ende blijven vrij ende eigen aen den voornoemden Volckert Wachtels erfgenaem. Aldus gedaan op Santvoort den 20 Aug. 1694. En was ondert. Adrianus van der Mije, ScheDenen Jacob Maartensz, acnePenen- Verzameld door C. B. „Hoe goed zijn Uwe tenten, o Jacob!" Dezen lof ver kregen zij omdat de vensters niet tegenover elkander waren, zoodat de buren niet bij elkander in huis konden zien. Talmud. De wereld is als Absalom's muilezel: wanneer wij haar 't meest noodig hebben, loopt ze onder ons weg en laat ons aan de eiken hangen. Nitsch. De heele levenskunst bestaat hierin, dat wij ons bestaan opgeven om te bestaan. Goethe. De menschen met warme gevoelens zullen veel eerder bezwijken dan die met vaste overtuigingen. N. N. Gij kunt het geloof alleen bewaren, zooals gij een plant bewaart, namelijk door het te doen wortelen in uw leven en te zorgen dat het groeit. Brooks. Evenals in de boeken vindt men aan het begin en aan het einde van het leven des menschen twee witte bladen kindsheid en ouderdom. Jean Paul. Spreek nooit iets kwaads van iemand, wanneer gij er niet volkomen zeker van zijten zijt gij er volkomen zeker van, vraag dan u zelf af, waarom gij het vertelt. Lavater. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. N.B.Abonné's die niet wenschen dat hun abonnement stilzwijgend geacht wordt verlengd te zijn, moeten zulks vóór het begin van den 2den jaargang aan de Administratie berichten. Band lsten jaargang Zondagsbode. De Heer Saaf stelt degelijke en goedkoope banden verkrijgbaar voor den nu weldra completen lsten jaargang van de Zondagsbode. Gok belast hij zich met t inbinden. Ontbrekende nummers, voor zoover nog aanwezig, worden op aanvrage door de Administratie verstrekt tegen 5 ct. per exemplaar. De rubrieken „Vragenbus" en „Ingezonden" moeten nog een veertien dagen op plaatsing wachten. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag 12 April, 's avonds 8 uur, in „Ons Huis" Volkssamenkoinst. Spreker de Heer S. Bar- teling, van Haarlem. Maandag 14 April, 's avonds 8 uur, in „Ons Huis", Vrouwenkrans. Woensdag 16 April, 's avonds 8 uur, in „Ons Huis", (wijkkamer) Bidstond. Het te behandelen onderwerp op de Zondagschool a.s. Zondag is Johannes 1 vs. 123. Aanvragen om kerkelijke huwelijks-inzegening te richten tot een der Ouderlingen. A.s. Zondag 20April hoopt Ds. G. Barger, Predt.-Directeur van de Inrichtingen te Haarlem en Heemstede, den morgen dienst te vervullen. Het Gebed voor de Zending. Door Dr. G. Warneck. (Vervolg.) 11. Van lieverlede zijn wij reeds ongemerkt bezig met de beantwoording van de vraagwelke moet de inhoud van het gebed voor de Zending zijn Naar het woord van Paulus„Laat uwe begeerten in alles door bidden en smeeken, met dankzegging bekend worden bij God" (Fillipp. 4 5) moet alles, wat bezorgd maakt, of wat stof tot dank zegging geeft, zoowel in het zendingsleven in het vader land als op het zendingsgebied, in het gebed worden opge nomen. Maar er zijn toch zekere hoofdzaken, die om zoo te zeggen de grondtrekken van- het gebed voor de Zending vormen, en wanneer een referaat over het gebed voor de Zending niet in een eindelooze casuïstiek vervallen zal, dan moet het zich tot" deze hoofdzaken bepalen. Deze treffen wij aan wanneer wij ze zoeken bij Jezus, die het Zendingsbevel heeft gegeven, en bij Paulus, den typischen zendeling van alle tijden. De beste school voor het leven des gebeds in 't algemeen, is het gebedsleven van Jezus en van Paulus. Dat moeten wij, voorzoover ons daarin een blik is gegund, zorgvuldig nagaan. Hoeveel eenzame uren, hoevele nachten heeft onze Heiland in het gebed met den hemelschen Vader doorgebracht, en nu en dan kunnen wij uit den samenhang vermoeden wat Hij daarin tot Hem gesproken heeft. Voor de Zending zijn inzonderheid Zijn gebed voor de keuze der Apostelen en Zijn hoogepriester- lijk gebed, alsmede Zijn gebed in Gethsemané, leerrijk. Grooter is het resultaat dat de brieven van Paulus ople veren, die doorvlochten zijn met een groote menigte gebeden en voorbiddingen, die bijna altijd betrekking hebben op de

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 3