2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 27 April 1913 Zending. Vragenbus Mededeelingen. Voor eiken dag- Het Gebed voor de Zending. Door Dr. 0. Warneck. (Vervolg.) IV. 2. Nevens de arbeiders voor de Zending maken de Christenen uit de Heidenen het gewichtigste en ruimste onderwerp van het gebed voor de Zending uit en ik vrees, dat het door de tegenwoordige Zendingsvrienden nog niet genoeg wordt ingezien, hoe dit overeenkomt met de be- teekenis, die liet Christendom uit de Heidenen in zijn geheel voor het Zendingswerk heeft. Wanneer wij de talrijke voorbiddingen van Paulus die betrekking hebben op de Zending, nagaan, dan vinden wij dat zij niet de Heidenen, maar de Christenen uit de Heidenen tot voorwerp hebben, dat hij niet 0111 de bekeenng van de niet-Christenen, maar voor de bekeerden bidt. E11 dit op twee gronden: le. omdat hij uit eigen ervaring weet, dat in hen, die geloovig zijn geworden, het goede werk nog niet voleind, maar eerst begonnen is, dat zij 111 de christelijke kennis en 111 het christelijk leven nog kinderen zijn, en dus te midden van hun heidensche omgeving aan zware verzoekingen blootstaan, en daarom zeer groote behoefte hebben ont door de voorbede gesteund te worden en 2e. om dus zooveel van het Woord des getuigenis, dat zij van hun geloof afleggen, als van den geheiligden wandel, waar door zij betoonen te zijn het licht en het zout voor hunne omgeving, voor de uitbreiding van het Christendom evenveel, zoo niet nog meer afhangt dan van den arbeid van de zendelingen. Paulus doet alzoo, en op denzelfden grond, als Jezus doet, wanneer Hij in het Hoogepriesterlijk gebed niet voor de wereld maar voor diegenen bidt, „die Hem de Vader gegeven heeft en voor degenen, die „door het woord der Apostelen in Hem gelooven zouden" (Joh. 17:9, 20); en wanneer Hij tot Petrus zegt: Simon, Simon, de Satan heeft ulieden zeer begeerd, 0111 u te ziften als de tarwe, maar lk heb voor u gebeden, dat uw geloof niet ophoude; en gij, als gij eens zult bekeerd zijn zoo versterk uwe broeders (Luc. 22 31 enz.) Meer zelf uitbreiding van het Christendom door de Chris tenen uit de Heidenen, en zulks niet alleen door in het ambt gestelde, bezoldigde, inlandsche leeraars, maar door de gemeenten daarvoor moet men zich in de tegenwoordige Zending ernstig inspannen en daarvoor bidden. Het schit terendste getuigenis voor de rijke vruchten der Apostolische Zending was, dat zij een Kerk heeft gesticht, die ook toen de directe Zending van het midden der 2e eeuw af lang zamerhand op hield, in staat was zichzelf uit te breiden. Zij vermocht het, omdat er christelijke gemeenten waren, in welke niet slechts het getuigenis door het woord van persoon tot persoon, maar ook een prediking door de daad werd gezien, die door het leven der Christenen, door hun beslist breken met het Heidendom, hun heldenmoed onder lijden en vervolging, hun veelzijdige betooning van barm hartigheid en hun wederzijdsche broederlijke liefde, krachtig werkte tot aanprijzing van het Christendom. Wordt vervolgd.) (niet onderteekende vragen worden niet beantwoord). Vraag. Acht u bijbelkritiek geoorloofd? Antwoord. Niet alleen geoorloofd, maar plicht. De naam .kritiek" geeft dat reeds te kennen Dit woord toch is afgeleid van een Grieksch woord dat schifting beteekent Alle kritiek en dus ook de bijbelkritiek is: onderzoek, oordeelkundig onderzoek. We moeten den bijbel niet alleen lezen, maar: onderzoeken Vraag Wat is het verschil tusschen Roomsch-Katholieken en Oud-Katholieken? Antwoord. Ook de Oud-Katholieken aanvaarden de besluiten van het Concilie van Trente en het episcopale stelsel, maar niét de uiterste consequentie daarvan, uitgesproken in de erkenning van het pauselijk gezag en diens onfeilbaarheid. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Met attestatie is ingekomen uit Leeuwarden Jacoba Breet. Woensdag, 30 April te 12 uur, Huwelijksinzegening van Andries Albertus Semé en Aagje Keur. Zondag 4 Mei zal de eerstvolgende Doopsbediening plaats hebben. Bij het aangeven moeten de trouwboekjes meegebracht worden. De Wijkzuster is dagelijks van l'/a2'/2 in het Diaconie huis te spreken. Maakt de in uw Hótel, Pension of Kamers vertoevende Badgasten op dit Blaadje opmerkzaamLaat het lezen aan uw vrienden en kennissen Helpt zoo abonnés en adver tenties winnen De Jongelings Vereeniging vergadert eiken Donderdag avond in „Ons Huis" van 8*/2 '0 Ullr- Leden moeten den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. De Knapen-Vereeniging, onder-afdeeling der C. J. V. „Eendracht maakt macht," houdt haar samenkomsten in „Ons Huis", 's Zondagsavonds van 5—6 uur voor leden van 12 en 13 jaar en van 6V2—7l/2 voor leden van 14 en 15 jaar. Het te behandelen onderwerp op de Zondagschool a.s. Zondag is: Genesis 27 en 28 vers 1022 en 29 vs. 130. Evangelisatie-arbeid. Zondag 27 April, 's avonds 8 uur, in „Ons Huis", Volkssamenkomst. Spreker de Heer Schmidt. Maandag 28 April, 's avonds 8'/2 uur, in „Ons Huis", Vrouwenkrans. Woensdag 30 April, 's avonds 8 uur, in „Ons Huis", (wijkkamer) Bidstond. Donderdag 1 Mei (Hemelvaartsdag), 's middags 3 uur, strandsamenkomst voor Hotel d'Orange. Spreker de Heer Schmidt. Zondag a.s., 27 April, zal de maandelijksche extra collecte voor de Kerk gehouden worden. Voor de vele bewijzen van belangstelling, den 20sten April ontvangen, betuig ik mijn hartelijken dank. Verzameld door C. B. Men moet niet altijd willen vergelijken in Gods lusthof bloeien duizende bloemen, die niet tot de rozen behooren, en toch heerlijke schoonheid ten toon spreiden. N. N. Tien arme menschen kunnen op één mat rustig samen slapenvoor twee koningen is het vierde deel van de aarde soms nog te klein. Perzisch spreekwoord. Een prediker zonder stoutheid is als een vijl van fluweel, als een houten sabel, als een schildwacht, die bang is om zijn geweer af te schieten; wanneer de menschen stout genoeg zijn om zonde te doen, moet hij stout genoeg wezen 0111 tegen die zonde op te komen. N. N. Een mensch bedriegt zich zeiven nooit erger dan wanneer hij God tracht te bedriegen. Cayl. De wereld is een klok, die een scheur heeftzij kleppert, maar zij klinkt niet. Goethf.. De beroemdheid is als een rivier die lichte, onbeduidende dingen naar boven stuwt, maar wichtige en kostelijke dingen laat wegzinken in de diepte. Baco. De vroomheid, die er nier legen kan dat de wereld haar stoot en rukt en plaagt, is de echte niet. Vincent.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 3