2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 18 Mei 1913 Mededeelingen. Uit de Gemeente. Voorwaar, er is heel wat voor ons te doen. Wij behoeven niet te vragen wat moet ik doen als iemand die eigenlijk niets te doen heeft, maar als iemand die niet weet waarmee hij beginnen zal en niet weet wanneer hij ooit zal klaar komen. Want, als we met al het genoemde gereed zijn, dan blijft er nog voor ons genoeg over om te doen. Dat de dood dan niemand onzer verrasse, terwijl we met onze Pinkstertaak nog niet eens zijn begonnen, of nog maar zoo weinig van haar hebben volbracht. Aan den arbeid, mijn Lezer. Het oog naar boven gericht: Heer, wat wilt Gij dat ik doen zal P. M. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Attestatie aangevraagd naar Bolsward doorjimkje Boorsma. Met attestatie gekomen uit Haarlem Johannes Diederik van der Crab, Adriana Margaretha Tijssen, Maria Elisabeth van der Crab, Christina Diderika van der Crab en Johanna van der Crab. De meisjes van de Chr. Naaischool worden opgeroepen voor de sluiting Vrijdagavond, 23 Mei, om 8 uur in „Ons Huis". Zegt het voort! De extra-collecte ten bate van de Zending, den eersten Pinksterdag gehouden, heeft opgebracht f60.26, welk bedrag overgemaakt is aan Dr. Van Lennep te Aerdenhout voor het „Evangelie in Spanje". Zondag 1 Juni, zal er weer een extra collecte gehouden wor den voor de kerk. Als de kerk het niet zoo noodig had, zou ik het niet zoo vroeg van te voren aankondigen. Maar nu doe ik dat om U niet te overvallen met deze mede- deeling en gij er dus reeds een week van te voren iets voor op zij kunt leggen De aanstaande Doopsbediening zal plaats hebben Zondag 8 Juni. Bij de aangifte is het meebrengen der trouwboekjes verplicht. Zondag 25 Mei hoopt 's morgens voor de Gemeente op te treden Ds. Rooseboom, Herv. Pred. te Delft, die dan een Zendings-rede houden zal. Donderdag-avond om kwart vóór 8 uur: Zondagschool cursus in de Consistoriekamer. Nu uw Hotels en Pensions weder bewoond worden door badgasten, laat hun dan eens den Zondagsbode zienin dien zij een proefnummer wenschen te ontvangen, kunt gij bij de Redactie hun adres inzenden. De Jongelings-Vereeniging vergadert eiken Donderdag avond in „Ons Huis" van 8'/2—10 uur. Leden moeten den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. Gedurende de zomermaanden vergaderen de beide af- deelingen der Knapen-vereeniging te zamen en wel des Zondagsavonds van 7—8 uur. Deze week worden de kwitanties der Vereeniging tot ondersteuning var. behoeftige zieken en kraamvrouwen aangeboden aan degenen die gewoon zijn hun contributie in Mei te voldoen. In herinnering wordt gebracht dat in onze Kerk een telephoon voor hardhoorenden is aangelegd en gratis aan dezen ten gebruike wordt gegeven bij de godsdienstoefening. Men vervoege zich tot dit doel bij den koster, K. Terol. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag 17 Mei 's avons 8 uur in „Ons Huis" Zangkoor voor kinderen van 12—16 jaar. Zondag 18 Mei 's avonds 8 uur, in „Ons Huis," Volks samenkomst. Sprekerde Heer K. A. Schmidt. Woensdag 21 Mei, 's avonds 8 uur, in „Ons Huis" (wijk- kamer) Bidstond en Bijbellezing. Vrijdag, 23 Mei, 's avonds 8 uur, in „Ons Huis", Propa- ganda-samenkomst. Er bestaat nog altijd, wonder boven wonder! (zie Zondagsbode, lsten jaargang, No. 12 en No. 15) een Chris telijke School voor nuttige handwerken te Zandvoort. Het leerlingen-aantal is zelfs gestegen van 36 tot 41, terwijl het aantal kleedingstukken, in het vorige jaar 140 bedragend, in den afgeloopen cursus (half Oct. tot half April) tot 200 is geklommen. In het Bestuur van de Naaischool is verandering gekomen, door zuster Sia's overlijden. Gelukkig is zuster Marie be reid gevonden de opengevallen plaats in te nemen. Ook Mej. Melchior had niet meer de leiding. In haar vacature voorzag 't Bestuur door de benoeming van Mej. Jansen, wat een in alle opzichten zeer gelukkige keuze is gebleken. Ofschoon de cursus reeds is gesloten, wordt aan de leerlingen nog een gezellig avondje bereid in „Ons Huis" op Vrijdag 23 Mei, 's avonds om 8 uur. Dan heeft de officieele sluiting plaats, waaraan een tractatie der meisjes is verbonden. Zandvoorters! wilt gij, ook met 't oog op de Naaischool, die vraag van 't hoofd-artikel dezer week eens ernstig aan u-zelf stellen? En laat dan uw antwoord zijncontribueeren! En neem 't u dan niet alleen voor om dat te doen, maar geef daarvan meteen een berichtje, óf aan Mevr. Posthumus Meyjes, óf aan Mevr. Gerke, óf aan zuster Marie v. Melle. De Vereeniging tot ondersteuning van behoeftige zieken en kraamvrouwen, (wie bedenkt eens een eenvoudiger, korter naam?) heeft van 1 Mei 1912 tot 1 Mei 1913 aan contributies ontvangen f263.39, terwijl het batig saldo op 1 Mei 1912 (zie Zondagsbode lsten jaarg. No. 6) f 27.45'/2 bedroeg, zoodat het totaal der inkomsten f290.84'/2 is. De uitgaven waren f302.67, verdeeld als volgt: a. melkf218.11 samen f251.50, tegen b. eieren33.39 (f84.07 't vorige jaar c. lactagol9. d. baker-loonen 8.50 e. onkosten kwitantie-inning 4.50 f. diversen8.74 g. nota v. Duivenboden (luiers, nachtjakken, enz) 20.43 Derhalve is er een nadeelig saldo van f 11.82'/», wat niet het geval zou geweest zijn als niet één contribuant zich genoodzaakt had gezien zijn contributie, oorspronkelijk f25, te verlagen tot f7.50. lot overmaat van ramp vertrokken nog 3 contribuanten uit de gemeente, wat een vermindering van f 15.mee brengt aan jaarl. inkomsten, terwijl één contribuante S f5. bij 't ophalen der gelden de boodschap gaf dat ze er niet meer aan deed O, dat getob met tekorten! En dat, bij zoo'n gezegende instelling als bovengenoemde Vereeniging. En dat, terwijl het hééle budget niet meer dan f300.— bedraagt! Toe nu, wie wekt eens eenige menschen op om te helpen? Wie wordt nu eens (zie hoofdartikel van deze week!) zóó verslagen in zijn hart, dat hij vraagt: wat zullen wij doen, mannen-broeders en vrouwen-zusters? En wie wil nu die vraag eens zóó beantwoorden, dat de Vereeniging aan zulk een antwoord wat heeft? Het Bestuur bestaat nog altijd uit de dames: mevr. Pos thumus Meyjes-Hovy, mevr. Driehuizen-Baggerman en mevr. Breitenstein-von Hemert.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 3