Adresboek voor Zandvoort Beslist lstB kwaliteit. Eet het Brood van Q. KUIPER Ingezonden. Allerlei. Vraagt Prijs-courant. Electro-Technisch Bureau DE LUGT Co. Vraag. Is Prof. Oort's Vertaling van het N. T. aanbevelings waardig Antwoord. Laat Dr. J. H. Gunning J.Hzn. 't antwoord geven. In „Pniël" schreef deze: ,.Ik lees dit N. T. met groote bewondering, al heb ik tegen vele toelichtingen vaak bezwaar. Men begrijpt de heilige schrijvers on eindig beter dan in onze waardige, maar toch in menig opzicht onduidelijke Statenvertaling. Men moet toch weer een Nederlander zijn om in eene betere, nieuwere Bijbelvertaling een „geloofskwestie" te zienOveral in de Christenheid, in Zwitserland en op IJsland, in Duitschiand en in Spanje is men er blijde mee, maar in ons vrome China wordt men verketterd, zoodra men den tekst grondiger uit het oorspronkelijke vertaalt „Men leze bijv. in deze nieuwe vertaling eens een hoofdstuk als Rom. XIV, en zie dan hoevee! begrijpelijker, hoeveel algemeen-men- schelijker de blijkbaar abstracte en theoretische vraagstukken worden, die de Apostel daar bespreekt." En verder „Welk een goed werk doet hij toch met ons het N. T. nader te brengen in every-day DutchDeze moderne professor zal ook onder de orthodoxen dankbare gebruikers vinden van zijn grooten en eerbied-afdwingenden arbeid". {Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De copie, al of niet geplaatst, wordt niet teruggegeven. Zandvoort, 13 Mei 1913. Geachte Redactie, Wanneer hier in de zomermaanden enkele duizenden menschen hunne vacantie doorbrengen of voor hun gezondheid vertoeven, wordt het aantal inwoners onzer Gemeente meer dan verdubbeld. En deze verdubbeling wordt veroorzaakt, hoofdzakelijk door menschen die gewoon zijn, zich te laten bedienen. Teneinde voorts de ver dubbelde bevolking behoorlijk van het noodige te voorzien, zijn bakkers, slagers, kruideniers en alle verdere winkeliers genoodzaakt hun personeel aanmerkelijk uit te breiden. Tengevolge van al deze omstandigheden, vertoeven er gedurende de zomermaanden een groot aantal vreemde jonge mannen in onze Gemeente. Het Bestuur der Christelijke Jongelings Vereeniging „Eendracht maakt Macht" alhier, heeft nu overwogen, of het voor die jonge menschen niet iets zou kunnen doen. In verband met hunne werk zaamheden toch, is het meerendeel hunner niet in staat de Zondag morgen-godsdienstoefeningen bij te wonenterwijl zij veelal ook alle gezelligheid en vriendelijkheid missen. Het Bestuur heeft nu gemeend, in deze beide behoeften eenigszins te kunnen voorzien, door de gewone vergaderingen der Jongelings Vereeniging een weinig anders dan gewoonlijk in te richten. Het stelt zich voor, aan ieder jongmensch dat zich tijdelijk hier ter plaatse vestigt, eene uitnoodiging tot bijwoning der vergaderingen te zenden. Voorts om geen onderlinge Bijbelbespreking te houden, doch voor iederen avond iemand hetzij een der Heeren Predi kanten, hetzij één der beroepsarbeiders onder de jongelingschap uit te noodigen, als leider op te treden. De leider kan dan eerst een toespraak houden, dan wel een gedeelte uit de Heilige Schrift bespreken, wat echter het zingen en het openen en sluiten der bijeenkomst inbegrepen niet langer mag duren dan één uur. Is dit verstreken, dan is het plan nog eenigen tijd samen te blijven, om de deelnemers in staat te stellen, rustig met gelijkgezinden ken nis te maken en zoo mogelijk vriendschap te sluiten. Teneinde aan dit samenzijn een eenigszins gezellig karakter te geven, ligt het in de bedoeling, den deelnemers thee of een anderen alcoholvrijen drank aan te bieden. Verder zal voor de tijdelijk verblijvende jonge mannen de gelegen heid worden opengesteld, om boeken uit de bibliotheken der Jonge lings- en Geheelonthoudersvereenigingen, gratis ten gebruike te ont vangen. Hoewel voor dit alles niet zoo heel veel geld noodig is, is toch- de Jongelings Vereeniging niet in staat, de kosten dezer bijeenkom sten uit hare gewone middelen te voldoen. Het is om deze reden, dat het Bestuur thans tot de lezers van uw blad komt met het ver zoek hem in dezen arbeid finantieel te steunen. Het Bestuur hoopt en vertrouwt, in antwoord op dezen oproep, zooveel geld te ont vangen, dat niet behoeft te worden overgegaan tot het vragen van giften aan bepaalde personen. Zij die voor het boven omschreven doel een gave wenschen te schenken, worden vriendelijk verzocht deze te zenden aan den Penningmeester der Jongelings Vereeniging, den heer A PAAP Az., Zandvoortsche laan alhier. Ook is deze gaarne bereid, de gelden aan de huizen der gevers in ontvangst te komen nemen. Hoewel boven alleen sprake was van tijdelijk te Zandvoort ver blijvende jonge mannen, zijn ook Zandvoortsche jongelui van harte welkom. Tenslotte wenscht het Bestuur van deze gelegenheid gebruik te maken, om zijnen dank te betuigen aan allen, die reeds nu hunne medewerking voor de uitvoering der plannen hebben toegezegd. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de opname van het bovenstaande, Het Bestuur der C. j. V. „Eendracht maakt Macht" te Zandvoort. Bovengenoemd doel verdient zeker de volle sympathie. Gaarne ondersteun ik het verzoek om finantieele hulp en verklaar mij tevens bereid giften in ontvangst te nemen en aan de verantwoording der ingekomen gelden in dit blaadje een plaats in te ruimen. P. M. Verzameld door C. B. HET LEVEN VAN ALLE LEVEN. Der zonnen zon, de geest, het leven; De ziel van alles, want Ghy kunt Bevroen of nimmer meer bevroeden; Het hart, de bronaer, d'Oceaan De oorsprong van zoo veele goeden, Als uit Hem vloeien en bestaan; Bij zijn genade, en alvermogen, En wysheit, die hun 't wezen schonck Uit niet, eer dit in top voltoogen Palais, der heemlen hemel, blonck. Vondel. BEDE. Heer! schenk heldere gedachten Aan mijn vaak bewolkten geest. 'k Blijf dat van Uw almacht wachten, Van Uw liefde 't allermeest. Leer mij dagen te verdragen, Die als nachten donker zijn, Nooit dan kinderlijk te klagen Onder smarten, angst en pijn. Alle stormen kunt Gij stillen, Ook de stormen in 't gemoed Niets dan uwen wil te willen, Dat maakt stil en alles goed. Zóó te lijden, zóó te zwijgen, Zóó naar Jezus' zin gezind, Zóó uit zwakheid kracht te krijgen, Vader! leer dit aan Uw kind! {Naar Lavater). AD VERTENTIEN. Vleeschhouwerij en Varkensslachterij Kerkstraat 14 Telefoon 102 HALTESTRAAT 33 Telef. No. 65 H.J.CARELS a 25 cent verkrijgbaar bij den Uitgever P. SAAF.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 5