Eet het Brood van FORNUIS, G. KUIPER Beslist l8te kwaliteit. Allerlei. Modiste uit Berlijn Vraagt Prijs-courant. Electro-Technisch Bureau DE LUGT Co. Verzameld door C. B. DE GROOTSTE OVERWINNAAR. De jeugdige Alexander van Macedonië sliep en droomde in zijn paleis. De toekomst kwam hem duister voor. Hij dacht en droomde over de overrompeling en verovering van Perzië, maar zijn leger was klein, zijn middelen waren beperkt, en het scheen alsof de prijs buiten zijn bereik lag. Eensklaps, ter middernacht, verscheen hem van over de Jor- daan „een man uit Judea", die hem wenkte over te komen en zijn overwinningstocht te beginnen. Deze droom was, naar de legende zegt, voor hem be slissend, en, evenals Cesar, kwam hij, zag en overwon. Jaren daarna, toen Tyrus veroverd was en Palestina onder zijn scepter bukte, ontmoette de Joodsche Hooge- priester in ambtsgewaad gekleed, den overwinnaar op zijn' weg naar Jeruzalem, en overreedde hem de stad te sparen. Alexander beloofde aan dit verzoek te voldoen, en ver klaarde in 't zelfde oogenblik, dat dit de man was, die hem des nachts verschenen was en die hem in zijn voor nemen had versterkt om den veldtocht te aanvaarden. Ongeveer 400 jaar later verscheen in een droom, in een nachtelijk gezicht, „een man van Macedonië", die Paulus toeriep: „kom tot ons over en verover het Westen!" Dat gezicht was voor hem beslissend, en hij kwam, en zag en overwon. Hij begon met het rijk van Alexander. Even ver naar het westen als Alexander naar het oosten was door gedrongen, droeg de apostel de banier van het kruis. Hij ook, ging van overwinning tot overwinning. Zijne wapenen waren niet vleeschelijk, maar machtig door God, om de geweldhebbers te overwinnen. Zijn bood schap was verlossing en niet verwoesting. Na een' tienjarigen strijd keerde Alexander terug uit Indië, na tien jaren van geestelijken strijd keerde Paulus terug uit Spanje. Na het Oosten veroverd te hebben stierf Alexander te Babyion, een slachtoffer van zijn onmatigheid hij was er niet in geslaagd zich zeiven te overwinnen. Na het Westen veroverd te hebben, stierf Paulus te Rome. „grooter dan hij die een stad inneemt". Hij had den goeden strijd gestreden, het geloof behouden, den loop geëindigd', en God, de rechtvaardige rechter, gaf hem de overwin- ningskroon. Paulus' strijd was ongetwijfeld van de twee de edelste. Laat ons dienst nemen onder de banier van Christus, en hem volgen als onzen Hoofdman, zoo zullen ook wij „meer dan overwinnaars zijn", door Hem die ons heeft liefgehad. CHRISTUS EEN SCHADUW. Jeremia 32: 2b. Schaduw en verberging, veiligheid en eene tceviucht is alleen in Christus. Zendeling Medhurst verhaalt van een bekenden Chinees, die de ongenoegzaamheid van 's men- schen verdienste en kracht, even als de noodzakelijkheid om zich aan Christus toe te vertrouwen aldus uitdrukte: „Hoe kan een niensch vertrouwen stellen in zijn eigen ge rechtigheid? Die zoo dwaas is dat te doen, gelijkt den man, die in zijn eigen schaduw wil gaan zitten uitrusten, om verkwikking te vinden op den weg, of een verberging tegen de zonnestralen. Hij kan wel schaduw geven, maar wat baat ze hem? Op hem zelf valt ze niet neer. Het kleinste bloemblad, dat hij boven zijn hoofd houdt, beschermt hem meer dan zijne eigene lengte, al is hij ook een reus. Neen, als een mensch in de schaduw begeert te zitten, en voor de zonnestralen een toevlucht zoekt, dan moet hij onder een hoogen boom gaan, of het allerbest naast een rotssteen, die hem overvloedig schaduw geeft en bovendien voor den wind beveiligt. Zulk een rotssteen is Christus de schaduw is Zijne gerechtigheid." Voorwaar, die Chinees had het goed begrepen. HOLLANDSCH LIED. God zal met ons en Holland zijn, Zoo wij Hem needrig eeren. Die God die uit den hemel ziet, Is ons een burcht, ons schild, ons lied, Hij is de Heer der Heeren. God zal met ons en Holland zijn, Zoo wij Hem ijvrig zoeken, De Heer betuigt zich aan zijn kerk Gansch wonderlijk door weg en werk En 't heiligste aller boeken. God zal met ons en Holland zijn, Zoo wij in Gode blijven. De Heer geeft kracht, de Heer geeft moed; Wie tegen Holland strijde of woed' De Heer zal hem verdrijven. God zal met ons en Holland zijn, Ons kan geen kwaad genaken, Dies knielen vorst en volk voor God: De Heer beschikke alleen ons lot! De Heer zal ons bewaken. Beets. ADVERTENTIEN beveelt zich aan tot het maken van Costumes, Mantels, Blousen, Kleederen en Uitzetten in Berliner-, Weener en Parisermode. Moderniseeren en veranderen van Dames- en Kinder Garderobe. AdresZandvoort, Burgemeester Engelbertsstraat 2. Te koop aangeboden een zoo goed als nieuw geslagen ijzeren bevattende twee ovens en rood koperen waterreservoir, format 135 X 62 c.M. Zeer billijke prijs. Br. fr. SAAF's BOEKHANDEL, motto „Fornuis". Bij de NIJVERDALSCHE DRUKKERIJ en UITGEVERIJ te Nijverdal is ter perse om spoedig te verschijnen „GOD REDDE NEDERLAND". Gedenkschrift bij ge legenheid van het 100 jarig jubileum van Neerlands herkregen onafhankelijk volks bestaan. Aan zijn Landgenooten aan geboden door J. Kuiper". Het werk zal pl.m. 200 pagina's beslaan en verlucht worden met 52 illustraties. De prijs zal zijn f 1.Ook zal een volksuitgave verschijnen kostende 50 cent, verkrijg baar in 6 afleveringen van 32 pag. a 10 ets. Voor uitdeelingen wordt deze prijs nog zeer verlaagd, zoodat bij ge tallen hetzelfde werk zelfs geleverd kan worden tegen 25 cents per ex. Vleeschhoüwerij en Varkensslachterij Kerkstraat 14 Telefoon 102 HALTESTRAAT 33 Telef. No 65 H.J.CARELS

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 5