Maakt gebruik van den Rustdag om de heilswaarheden te overdenken en U bezig te houden met gedachten der eeuwigheid! Voor eiken dag. Mededeelingen. Uit de Gemeente. FEUILLETON. In beginsel kennen zij Hem met dezelfde volmaakte kennis, waarmede hij den Vader kent. Een Viereenheid van liefde. Een Viereenheid van kennis. Nu durf ik er niet meer van te zeggen. Denk er u in, mijn Broeder en Zuster Denk u zalig in deze zaligheid. Ik moest een opschrift hebben boven wat ik hier schreef. Ik kon geen beter opschrift vinden dan dit: „Halleluja". Zoodra gij een beter gevonden hebt, zet er dat dan voor in de plaats. Prof. Dr. A. J. Th. Jonker. Verzameld door C. B. Het leven kan voor anderen een zegen worden of een vloek; velen denken er niet aan en fladderen de wereld door als een vogel, die zijn veeren glad strijkt en zijn voedsel oppikt en van verantwoordelijkheid niet droomt. Het geweten is een schrijftafel, waarop een geheimzinnige hand al onze daden zonder verschooning aanteekent, en waarop alles wat wij misdoen onverbiddelijk bij den rechten naam wordt genoemd. Menigmaal gelukt het ons dat schrift voor korter of langer lijd uit te wisschen of te bedekken, maar gedurig verkrijgen die letters een nieuwen helderen glans, waardoor de oogen onzer ziel pijnlijk worden aan gedaan. Ebers. Gelukkig het huisgezin, waar de Bijbel niet onder een stapel dagbladen en illustraties, ook niet onder een stapel godsdienstige lectuur ligt bedolven. N. N. Begin te weven en God zal u 't garen geven. Spurgeon. Gelukkig te zijn, zooals de wereld dat opvat is eigenlijk maar droomen; zoodra de droom is uit-gedroomd, is't ook met het geluk gedaan. Vinet. Al wat 'k doe is duizendmaal te weinig! Luther. Het gansche Evangelie bedoelt vreugde; alleen waar ge meenschap is met God, daar is vreugde. Bengel. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, 0111 in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. De opbrengst van de collecte, Zondag 25 Mei, voor de Zending gehouden, bedroeg ruim f28—. De extra-collecte Zondag 1 Juni, voor de Kerk gehouden, bracht op precies f25—. Aan de leerlingen van de Zondagsschool is vacantie gegeven. In dit Blaadje zal tijdig bekend worden gemaakt, wanneer de Zondagsschool weer begint en dus ook de cursus wordt hervat. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag, 7 Juni, 's avonds 8 uur in „Ons Huis" Zangkoor voor kinderen van 12—16 jaar. Zondag 8 Juni, 's avonds 8 uur, in „Ons Huis," samen komst. Sprekerde Heer Schmidt. Woensdag 11 Juni, 's avonds 8 uur, in „Ons Huis" (wijk- kamer) Bidstond en Bijbellezing. Vrijdag 13 Juni, 's avonds 8 uur in „Ons Huis" Propa- ganda-samenkomst. Spreker de Hr Schmidt. De Duitsch-Evangelische Godsdienstoefeningen zullen hier dezen Zomer worden geleid door de Kurprediger Hartung uit Gerurode a/Harz en Sartorius uit Radnitz. De komst des eersten is bepaald op 10 Juli. Uit de oude Doos van het Kerkelijk Zandvoort. DAT WAS EENS MAAR NOOIT WEER! Den 5 Febr. 1719 is verscheenen voor onse Kerkelijke ver- gaadering Michiel van Dijk, betuygend met groot leedwesen te zijn aangedaan, dat hij siek leggende, ten huyse sijner moeder, Knier Knooprok, op halv-weegen Amsterdam (deese laatste sijnd' paaps, gelijk ook de eerste te vooren geweest was) sig door haar heeft laaten beweegen, om de laatste (nam. paapse) kerkgeregten t' ontvangen, niet teegenstaand hij den 31 Maart des voorleeden jaars, sijn geloovsbelijdenis bij mij gedaan hadde, met volle afwijking van 't voorige paaps geloov, - betuygende op nieuws ons Christel. Ge reformeerd geloov (als hem gerust en seker stellende daarbij de zaligheijt te vinden) tot den uytersten levensadem toe, te sullen aanhangen; sonder daarvan, om eenige weereldse Tevredenheid. Er leefde eens, zoo luidt een Japansch ver haal, een steenhouwer, die wel zijn dagelijksch brood had, maar toch niet tevreden was met den nederigen stand, waarin hij door God was geplaatst. Hij wilde meer macht en aanzien krijgenhij wilde „hooger op," zooals men tegenwoordig wel zegt „Had ik maar zooveel macht als die veld wachter, die mij en mijns gelijken komman- deert," zoo klonk zijn verzuchting. En die bede werd verhoord Hij verkreeg zijn wensch. Op eens was hij veldwachter en wandelde trotsch met zijn degen rond en kommandeerde links en rechts. Maar wie komt daar aan De burgemeester, aan wien hij zijn dagelijksch rapport moet doen, die hem kommandeert, die hem zelfs berispt en bestraft, voor wien hij buigen en beven moet. Daaraan had hij voor waar niet gedacht, toen hij wenschte veld wachter te zijn. Spoedig kon hij die ondergeschikte betrek king niet meer verdragen en bad: „Ach was ik maar burgemeester!" Ook die bede vond verhooring. Op een goeden dag ontwaakte hij als burgemeester van zijn dorp. Welk een ge luk! Den eersten tijd ging het heerlijk. Alles gehoorzaamde hem alles boog voor hem hij was de baas, de koning van zijn dorp. Daar op eens komt er bericht, dat de gouverneur van de geheele provincie een inspectie-reis door zijn gebied houdt en op zulk een dag ook het dorp van onzen nieuwen burgemeester zal komen bezoeken. Aldus geschiedt; de goever- neur komt in volle waardigheid aan. de bur gemeester moet zich diep voor hem buigen de goeverneur ziet alles na en vindt zooveel aan te merken, dat de arme burgemeester alles behalve op zijn gemak is. En diep in zijn hart klinkt het: hoe heerlijk zou het zijn, als ik goeverneur was 1" En waarlijk, hij wordt goeverneur. Nu is hij dan toch eindelijk en voor goed, naar hij meent, gelukkig Niemand is nu hooger dan hij. zoo denkt hij. Boven alle burgers, boven alle veld wachters, boven alle burgemeesters heerscht hij en zendt zijn bevelen, naar hartelust, overal heen.— Maar welk geschrift ontvangt hij daar op eens Een bevelschrift van den keizer om voor hem te verschijnen en rekenschap van zijn beheer af te leggen. Er zijn onregelmatig heden ontdekt, er wordt geklaagd over wan bestuur, en hij loopt gevaar afgezet te zullen worden. „Alweer een, hooger dan ik," zucht hij en begeeft zich met een bevend hart naar het keizerlijk paleis. Na lang wachten wordt hij eindelijk in de tegenwoordigheid des keizers toegelaten. Hij is verblind door de pracht, die van den heer- scher uitstraalt. Hij moet zich met het aange zicht ter aarde nederbuigen en mag slechts fluisterend antwoorden op de vragen, die de keizer tot hem richt. (Wordt vervolgd) v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 2