TENTOONSTELLING Schilderijen, Aquarellen, enz. Beslist lste kwaliteit. Eet het Brood van SAAF's Boek- en Kunsthandel. Depot Arbeid Adelt G. KUIPER van Geopend vanaf 1 Juni. een net MEISJE, Vraagt Prijs-courant. HEF UW STEM OP MET MACHT. Toen de nu reeds ontslapene Rowland Hill te Watton predikte, liet hij zich aldus hooren„Omdat het mij ernst is met de redding der zielen, noemen de menschen mij een enthousiast. Toen ik in deze streek gekomen was, ging ik op een heuvel wandelen en zag dat drie arbeiders in een zandgroeve door plotseling nedervallende zandhoopen levend begraven werden. Ik schreeuwde zoo luide om hulp, dat men mij in de stad, die bijna een Engelsche mijl van de plaats des onheils verwijderd lag, hoordede hulp kwam en twee van de verongelukten werden gered. Toen tertijd noemde niemand mij een enthousiast en phantasf. En thans, als ik het eeuwig verderf zie losbarsten over arme, verlorene zondaars, die op het punt staan van voor eeuwig verloren te gaan, zal ik uitgelachen en enthousiast genaamd worden? Neen, zondaars, ik doe er wel aan, heden als voor jaren bij die plaats des onheils, met luide stem u toe te roepen „Vlucht, bergt u in het eenige toe vluchtsoord, dat u in het Evangelie van Jezus Christus aangeboden is EENOOG1G CHRISTENDOM. Een rijke gierigaard leed aan de staar, aan zijn beide oogen. Hij wendde zich daarom tot een beroemden oogarts en vernam na het onderzoek, dat het mogelijk zou zijn de staar weg te nemen. Maar hoeveel zal dat kosten vroeg de man angstig. Voor elk oog driehonderd gulden, was het antwoord. De gierigaard zuchtte diep en stond in beraad. Nadat hij eenige oogenblikken aan zijn geld en aan zijn blindheid gedacht had, zeide hijlk wil dan maar één oog laten opereeren, dan kan ik genoeg zien en bespaar de uitgave voor de operatie van het tweede oog! Zoo doet ook een halfslachtig Christen. Hij begeert dat hem maar één oog geopend worde. Hij hoort met voorliefde den prediker over de bekeering spreken, omdat hij zich voor bekeerd houdt; maar hij hoort niet graag over de heiligmaking prediken. Want deze sluit in dat hij zich met al zijn rijkdom op Gods altaar legt. En dat wil hij niet ernstig. Met andere woorden hij geeft de voorkeur aan een eenoogig Christendom, dat Christus wel als zijn Heiland, maar niet als zijn Heiligmaker erkennen wil. Doch Christus kan niet gedeeld worden. In belijdenis een Christen te zijn, is in onze dagen, nu geen bijzonder lijden om des Evangelies wil te verduren, is niet moeilijk. Maar een Christen zijn in de ware betee- kenis kost strijd, strijd tegen zich zeiven, strijd tegen de zonde de wereld en den duivel. Leer in Christus ook uw heiligmaking zien EEN TEEKEN OP DE FLESCH. In de apteek zag 'k een flesch met een stop, En het beeld van een doodshoofd er op. En dat teeken vertolkte den zin „Wees voorzichtig: want gif is hierin." En ik dacht: van des tappers karaf Blijft geregeld die waarschuwing af, Schoon ook daarop zou voegen de les Pas toch op voor den dood in de flesch. WENSCHELIJK. Vaak hoort men uit der menschen mond 't Machinewoord „Wij leven snel;'1 Och! dat men sprak, en 't ook verstond Een beter woord „Wij leven wel." Dan werd in plaats van booze klacht, Een heilig danklied voortgebracht. DE DOKTERSREKENING. „Wees zoo goed, even bij ons binnen te komen riep mij, zoo verhaalt een predikant, onlangs een mijner beste vrienden toe. „Wij wilden u de doktersrekening betalen „Wat doktersrekening vroeg ik„ik ben immers geen dokter? En gij zijt mij ook niets schuldig! Toch voldeed ik aan de uitnoodiging en spoedig zou mij de zaak duide lijk worden. Toen ik binnentrad, haaide de lieve vrouw des huizes met van blijdschap stralende oogen een gloed nieuw goudstuk uit de tafellade en bracht mij dat. „Ziezoo," sprak zij, „dat is de doktersrekening!" Ik zag haar vragend met groote oogen aan. Wat moest dat beteekenen? Met vroolijk lachje vertelde mijn vriend mij nu: „Ziet ge, toen ons den vorigen keer een kindje geschonken was, werd het al spoedig ziek, moesten wij er den dokter bij hebben en doorleefden wij er een bangen levenstijd mede. Maar nu heeft de Heer ons zoo goedgunstig door alles heenge- holpen' toen hij ons de lieve kleine in de wieg legde. Wij hebben er tot dusver geen dokter voor noodig gehad. De Heer heeft alles welgemaakt boven bidden en denken. Daarom zult gij ditmaal de doktersrekening hebben als dankoffer, lk geloof dat gij het gaarne zult aannemen als een klein bouwsteentje voor uw ziekenhuis." Gij kunt be grijpen, zoo besloot de predikant zijn verhaal, met welk een blijdschap en dankbaarheid ik toen die „doktersreke ning" in ontvangst genomen heb. De vriendelijke lezer gelieve bij het lezen en behartigen van dit verhaal aan de te korten in vele zendings- en armenkassen te denken ADVERTENTIEN. NAAST DEN WATERTOREN. Gevraagd voor direct voor de ochtenduren. Adres: Haarlemmerstr. 19, Zandvoort. Vleeschhouwerij en Varkensslachterij Kerkstraat 14 Telefoon 102 H.J.CARELS

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 5