2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag IB Juni 1913 Uit de Gemeente. Voor eiken dag. Mededeelingen. Vragenbus. Namen der Gedoopte Kinderen op Zondag 8 Juni. Grietje, dochter van Pieter Molenaar en Jannetje Molenaar. Elias Jacob, zoon van W. V. van Petegem en E. L. J. Loos. Geertruida Johanna, dochter van Johannes Jacobus Kuh en Geertruida Johanna Konijnenberg. Willem, zoon van Jan Keur en Jacoba Kerkman. Arie, zoon van Cornelis van Duijn en Alida Paap. Elias, zoon van Elias Paap en Leentje Keur. Uit de oude Doos van het Kerkelijk Zandvoort. Ds. van Alderwerelt gaat heen. De Kerkeraad, uit hoofde der Losmaking van onzen Leeraar, Ds. A. G. van Alderwerelt, ten einde van hier na Rhijnzaterwoude te vertrekken, nog eens op dit oogenblik gewenscht hebbende zich te vereenigen, zo hebben zij de Kerkeraadshandelingen van 8 April dezes jaars (1817) tot heden den 9 July nog eens nagelezenen na over enige godsdienstige belangen dezer gemeente gesproken te heb ben, zo hebben wij elkander erinnerd, dat dit de laatste bijeenkomst met ons was, welke erinnering ons deels met aandoening vervulde, van wegen het toekomstig uitzigt dat wij binnen kort elkander zouden verlatendeels met vreugde over het vreugdevolle, dat wij gedurende 4 jaar en 3 maanden met elkander in alle liefde geleefd hadden hartelijk voor elkander wenschende dat de Hemelsche Vader in Jezus ons allen nabij blijvegunstig voorzie in de belangen dezer gemeente, zo in't kerkelijke als tijdelijke en gelijk deze vergadering biddende en dankende begon nen was, zo is dezelve ook biddende en dankende geëin digd voor zo veel goeds 't welk wij van den groten Herder der Schapen hadden genotenvoor zo vele weldaden en uitkomsten aan onze Armen verleenden voor de vadér- lijke godsdienstige vertroostingen die zijne goddelijke liefde ons had medegedeeld uit de volheid zijner genade en barmhartigheid in Jezus Christus. Nagezien en goedgekeurd in onze vergadering gehouden op heden den 9 July 1817. A. G. VAN ALDERWERELT, Predikant. A. GROENEVELD, MAARTEN MATH, Ouderlingen. C. VAN DUIVENBODEN, n- M. TEEKMAN, Diakenen. Verzameld door C. B. Wij moeten niet verwachten in een armstoel naar den hemel gerold te worden, de weg is te steiler zit niets anders op dan pelgrims te worden op den kruisweg achter Jezus. N. N. Vele zielen zijn den schelpdieren gelijk; bij een lichte aanraking trekken zij zich oogenblikkelijk in zich zelf terug. De Heer moet de zijnen beproeven, opdat zij volmaakt worden. Dikwijls breekt Hem het hart over hun'geestelijken noodmaar Hij houdt de gaven, ook de geestelijke, die Hij anders zou hebben willen verleenen, terug, omdat ze zouden kunnen schade doen, of omdat de ontbering nog heilzamer voor hen is dan het bezit. Theremin. Nabootsing is zelfmoord Emerson. Hoe ouder wij worden, des te beter verstaan wij dat de Geest der wijsheid de Geest der liefde is, dat liefhebben het rechte middel is om invloed te verkrijgen op onze medemenschen. God vergeve ons, dat wij deze les meestal te laat leeren! Kingsley. Geloof zonder berouw is geen geloof, maar aanmatiging, een schip dat enkel zeilen en geen ballast heeft, en dat bij den eersten windstoot omslaatberouw zonder geloof is geen berouw, maar wanhoop, een schip dat enkel ballast en geen zeilen heeft, en door zijn eigen zwaarte zinkt. Sanderson. Wie Zondag en werkdag op dezelfde wijze voortarbeidt, gij moogt hem voor even onbeschaafd houden als iemand, die niets uitvoert. Hilty. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag, 14 Juni, 's avonds 8 uur in „Ons Huis" Zangkoor voor kinderen van 12 16 jaar. Zondag 15 Juni, 's avonds 8 uur, in „Ons Huis," samen komst. Spreker: de Heer Schmidt. Woensdag 18 Juni, 's avonds 8 uur, in „Ons Huis" (wijk- kamer) Bidstond en Bijbellezing. De Kerk-telephoon, die geheel aan 't doel beantwoordt, staat gedurende de Godsdienstoefening gratis ter beschik king van hardhoorenden. Die er gebruik van wenschen te maken, moeten zich tot den Koster wenden. Donderdagavond 8'/ü a.s. heeft weder in „Ons Huis" de wekelijksche samenkomst plaats, door de Jongelingsvereeni- ging belegd in het belang der tijdelijk alhier vertoevende jonge mannen. Evenwel zijn ook Zandvoortsche jongelui hartelijk welkom. Den 5den Juni zou de heer Tabak, Agent van het Ned. Jong. Verbond te Amsterdam de bijeenkomst leiden. Door verhindering zijnerzijds deed dit echter de Hr. Visser uit Haarlem. De Heer Tabak komt nu den 19den juni, zijn onderwerp is: „Hebt gij levensvreugde?" Zandvoortsche hótel- en pensionhouders, restaurateurs en winkeliers! maakt uw kellners en bedienden opmerk zaam op deze gelegenheid om iederen Donderdagavond een paar nuttige en gezellige uurtjes door te brengen in 't gezelschap van goede kameraden! Tevens zijn dan boeken uit de bibliotheken der Jongelings- en Geheelonthouders- Vereenigingen gratis ter lezing beschikbaar. Bij de Wijkzuster zijn inlichtingen te bekomen over de ligtent en het ziekenwagentje, die 't eigendom onzer Diakonie zijn en gaarne in bruikleen aan die er om vragen worden afgestaan. Zegt het aan de Badgasten dat onze Diakonie deze dingen heeft èn uitleent! De rubriek „Zending" moet, wegens plaatsgebrek, een week wachten op plaatsing. Slaat het „Ingezonden Stuk", voorkomende in dit No. niet over, maar leest het (niet onderteekende vragen worden niet beantwoord). Vraag. Wat is. bij d'e as Kamerverkiezing, de weg die gegaan moet worden voor dit district, waartoe Zandvoort behoort? Rechts stemmen is den roomschen candidaat stemmenlinks is vrijzinnig. Een Roomsche erkent God in alles, hij is godsdienstig. Een man van links niet. Zou het doel nu niet de middelen heiligen en de roomsche candidaat moeten gestemd worden Antwoord. Politieke adviezen worden in dit blaadje niet ge geven. Ik zou uw vraag dan ook niet hebben opgenomen, indien ik niet meende dat er een groot godsdienstig belang betrokken is bij uwe, helaas door zoovele Protestanten gedeelde, dwaling dat rechts godvreezend en links ongodsdienstig is. Van al de vijanden die het Koninkrijk Gods op aarde heeft, is er geen gevaarlijker dan het farizeïsme, belichaamd in de coalitie (Rome en zijn bondgenooten). Duizendmaal verkieslijker is de vrijheid met al haar gevaren, dan het geestdoodende slavenjuk van den paus met zijn priesters. De pauselijke kromstaf is nog erger dan de Russische knoed. Want de aatste wondt alleen het lichaam en de eerste vermoordt het geweten.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 3