Gegroet gij Zondag, die ons bereidt Voor de Eeuwige Ruste der Zaligheid! Mededeelingen. Voor eiken dag. FEUILLETON. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag, 28 Juni,'s avonds 8 uur in „Ons Huis" Kinderzangkoor. Zondag, 29 Juni, 's middags 3 uur, Strandsamenkomst (vóór Hötel d'Orange). Sprekers de H.H. Bosch, Schmidt en Sevensma; 's avonds 8 uur, in „Ons Huis," Evangelische samenkomst. Sprekerde Heer Schmidt. Woensdag 2 Juli, 's avonds 8 uur, in „Ons Huis" (wijk- kamer) Bidstond en Bijbellezing. In de Zendingscollecte, 25 Mei 1.1. gehouden, is ook ge vonden en wordt hier met dankzegging vermeld, een bedrag van f 4.14, geschonken door de Zandvoortsche Vrouwenkrans. Het Christelijk Nationaal Zendingsfeest zal 2 Juli voor den 50sten keer gevierd worden, ditmaal wederom op het prachtige landgoed Raaphorst20 minuten van het station Voorschoten onder Wassenaar, eigendom van H. M. de Koningin der Nederlanden. Velen zullen zich dit vorstelijk landgoed nog herinneren, toen wij voor 5 jaren daar ons 45 jarig feest hadden. Thans zijn de zendingsvrienden weer genoodigd. Een woord tot opwekking om aan die uitnoodiging gevolg te geven is onnoodig. Alles lokt daartoe uitde korte afstand per spoor van de Hoofdsteden des lands; het zeldzaam natuurschoon, dat men hier kan genieten op dit uitgestrekte terrein, dat meestal slechts enkele dagen der week toe gankelijk is op bijzondere vergunning: vele sprekers, die getuigen van de wonderen Gods in het rijk der genade! Kortom alles wekt ons op om dit feest mede te vieren, waarbij ook H. M. de Koningin tegenwoordig zal wezen Behaagt het den Heer onzen God ons feest met een schoonen dag te kronen, dan wacht ons niets dan genot en bovenal vreugde in de gemeenschap des geloofs. Moge deze dag velen ten zegen zijn en het werk der zending ten goede komen. De trein uit Zandvoort vertrekt des morgens 8.39. Billetten met programma zijn te verkrijgen aan het sta tion der Holl. Spoor tot Maandag 30 Juni, des nam. 2 uur, lie en Ille klasse voor f 1.90 en f 1.40. Afzonderlijke programma's a f0.40 zenden de uitgevers H. B. Breijer Zoon te Arnhem, na ontvangst van het bedrag, franco toe. Donderdagavond, 3 Juli, treedt de Hr. A. C. Couvée, Algemeen Secretaris v. h. Jong. Verbond te Amsterdam, als spreker op in de samenkomst der jonge mannen in „Ons Huis". Van Mevr. de Wed. v. K.—v. O. te 's-Gravenhage is f25.ingekomen ter bestrijding der onkosten dezer bijeen komsten. En van Mevr. B. geb. v. d. V. te Overveen f 10. HeerlijkWie volgt? Verzameld door C. B. ZEVEN SPREUKEN VAN JONATHAN. Voor sommigen is de kruisberg een goudmijn dat zijn de priesters. Voor anderen is hij de Helicondat zijn de geleerden. Voor anderen is hij de berg des Heeren dat zijn de vromen. Voor anderen eindelijk is hij niets dan een berg: dat zijn de ongeloovigen. Geven en ontvangen is als deregen. Dezelfde regen, die frischheid aan de aarde geeft, geeft helderheid aan denhemel. Het is een schoon geloof, dat de Egyptenaars hunne graven met pyramiden deed dekken geloof aan de Toe komst. Maar schooner nog is het geloof der Christenen, die hun grafheuvels met een houten kruis versieren geloof aan de Onsterfelijkheid. Evenzoo was er iets treffends in de gewoonten der eersten om hunne lijken te balsemen; maar dat wij ze niet balsemen, is treffender, wetende dat de Engel der opstanding uit verderf onverderfelijkheid scheppen zal. De verborgenheden Gods zijn evenals de vlekken in den Melkweg; de gewone mensch iet ze voor vlekken aan, en de sterrekundige vindt er bij onderzoek nieuwe wereld stelsels in. Rampen zijn den vromen even als hagelsteenen, die dreigend neervallen, maar die de aarde als heilzaam vocht in haar schoot opneemt. Bladzijden uit het leven van een Christen. DOOR CAMILO CALAMITA. 1) Den 16den April 1310 ontsliep kalm in zijn Heer en Heiland, na een ziekte van slechts weinige dagen, Don Camilo Calamita, de ijveri ge en geliefde voorganger der evangelische gemeente te Utrera, in het zuiden van Spanje. Reeds sedert eenige jaren leed hij aan kwalen, die zijn gezondheid hadden ondermijnd en hem, tot zijn groote droefheid, den arbeid steeds moeilijker maakten. Zijn laatste ziekte kwam echter nog onverwachts, een longontsteking, die met hartverlamming eindigde. Zich ten volle van zijn toestand bewust, ondervond hij 's Heeren genadige hulp tot het einde toe, en kon nog van de hoop. die in hem was getuigen en woorden van bemoediging en vertroosting tot de leden van zijn gezin en tot de vele vrienden, die zijn sponde omringden, richten. Zoodra het bekend werd, dat de geliefde leeraar zeer ern stig krank was, vulde zich het geheele huis met luid klagende gemeenteleden, die den ge- heelen nacht daar bleven en eerst des morgens huiswaarts keerden, om enkele uren later den betreurden doode naar zijn laatste rustplaats te begeleiden. Op het kerkhof was de toevloed van bedroef den en belangstellenden ontzaglijk groot; het scheen wel als of de halve stad te zatnen ge stroomd was om aan de plechtigheid deel te nemende burgerlijke begraafplaats was dan ook veel te klein om alle aanwezigen te bevat ten, waarvan zeer velen moesten blijven buiten staan. Toch bleef de menigte stil en eerbiedig luisteren naar de woorden, die de beide predi kanten van Sevilla. Palomares en Carreno, tot haar richtten, waarbij zij wezen op den korten duur en den ernst van het leven en op de noodzakelijkheid van het geloof in Christus. De heer Calamita had den leeftijd van 64 jaren bereikt. Hij was achtereenvolgens werkzaam te Alicante, Cordova en Madrid, waarna het Edin- burgsche Comité hem in 1878 voorstelde een zendingspost te Utrera te stichten cn zich aldaar als evangelist-schoolonderwijzer te vestigen. Dit aanbod nam hij met blijdschap aan, en onder Gods zegen mocht het hem gelukken in genoemde plaats een kleine gemeente te ver zamelen en er scholen te openen, terwijl hij tevens in de omliggende plaatsen het Evangelie bracht. Daar het genootschap, dat hem onder hield. in 1885, uit gebrek aan fondsen, den zendingspost te Utrera moest opgeven, wendde het zich tot het Nederlandsch Comité voor de evangelisatie in Spanje, met het verzoek dien over te nemen, waaraan dit gevolg gaf. Bij den heer Calimati was intusschen een groot verlangen ontstaan om, kon het zijn, zijn gemeente als geordend leeraar te dienen; ten einde dit doel te bereiken, zette hij zich vol ijver aan den arbeid, terwijl de predikanten van den omtrek hem daarbij op vriendelijke wijze behulpzaam waren. Toen de studiejaren door een goed examen .bekroond waren, mocht hij zijn wensch in vervulling zien gaan; met op legging der handen werd hij tot zijn dienstwerk ingezegend. Die dag was voor hem een der heerlijkste van zijn leven meer dan ooit ge voelde hij zich nu aan zijn gemeente verbonden, die hij gedurende meer dan dertig.jaren dienen mocht. De geschiedenis van zijn bekeering, van zijn overgang tot het protestantisme en van de vele en zware beproevingen, maar ook heerlijke uit reddingen Gods, die daarvan voor hem en zijn jeugdige echtgenoote het gevolg waren, heeft de heer Calamita indertijd zelf opgeteekend wij willen het inderdaad zeer belangwekkend verhaal in de volgende nummers van den „Zondagsbode" opnemen. Wordt vervolgd). v.L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 2