Mededeelingen. Voor eiken dag. FEUILLETON., kan niets doen, als niet de zondaar, die bij de wegneming zijner zonden niets doet, alles doet. En dit cilles is God toelaten de zonden weg te nemen. Is het niet te begrijpen dat velen niet willen bidden, niet durven bidden „neem weg al mijne zonden"? Is dat gebed wel iets anders dan de vraag dood mij, Heer"? En toch, zalig de mensch, die 't waagt dat te bidden van God Want Die wondt, geneest Die verbrijzelt, richt op Die doodt, maakt levend. Die zich door den Heer, onzen Heelmeester, laat ope- reeren, gaat niet van Hem heen, zonder te danken ge nezen genezen P. M. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Zondag, 27 Juli wordt de maandelijksche extra-collecte voor de Kerk gehouden. A.s. Donderdagavond zal, in de samenkomst met jonge mannen, alhier tijdelijk vertoevende, en die gehouden wordt in „Ons Huis" om 8V2 uur, de Heer W. Wagenaar, alge meen-secretaris der C. J. V. „Excelsior" te Amsterdam, als Leider optreden. Zuster Dina wacht dienzelfden avond de tijdelijk alhier verblijvende jonge meisjes in de Wijkkamer van „Ons Huis". Evangelisatie-arbeid. Zaterdag, 26 Juli,'s avonds 8 uur in „Ons Huis" Kindersamenkomst. Zondag, 27 Juli,'s middags 3 uur, Strandsanienkomst vóór Hotel d'Orange 's avonds 8 uur, Samenkomst in „Ons Huis". Woensdag 30 Juli, 's avonds 8 uur, Samenkomst in „Ons Huis". Voor de Wijkverpleging werd in dank ontvangen f 10.— van de familie M en f2. - van mej. L., voor verleende hulp van de wijkzuster. FIETS. Zuster Dina kreeg van mej. L. nog één „vóór- wiel" in den vorm van fl.En dan ontving ik nóg een aanbieding van een hééle dames-fiets. Natuurlijk heb ik daarvoor vriendelijk bedankt, omdat de Zuster voorloopig althans, aan één rijwiel genoeg heeft. Ik vermeld dit aanbod echter tóch, omdat het 'l hart van haar, die het deed, alle eer aandoet. En omdat 't nog wel eens uitdrukkelijk mag gezegd worden dat 't werk en de persoon van onze Wijk zuster veler sympathie heeft. En dan óok nogomerH.H. Adverteerders op te wijzen dat deze Zondagsbode wel bij uitnemendheid geschikt is om hun annonces wereldkundig te maken. Want het aanbod, waarvan ik sprak, kwam van iemand heel uit Oostenrijk, waar zij de vraag om een fiets las in „De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout" Zuster Heinecken, Directrice van het „Badhuis voor Min vermogenden" te Zantvoort, verzoekt aan inwoners en bad gasten haar voor de 100 verpleegden te willen toezenden badpakjes en speelgoed en vruchten om daarop de patiënten te kunnen trakteeren. Een paar maal is 't voorgekomen dat aan de Redactie werden toegezonden boeken en boekjes ter recensie. Om de plaatsruimte kon aan dat verzoek evenwel niet worden voldaan. Wanneer dit blaadje echter in 't najaar, wanneer het zomer is in ons kerkelijk leven alhier, weer uitkomt met bijblad, zal in den Zondagsbode ook van tijd tot tijd een rubriek „Leestafel" worden opgenomen. Verzameld door C. B. De zonde heeft wolken van stof opgejaagd tusschen God en ons. Wij herkennen Hem hoogstens nog uit de verte, Hem, dien de reinen van harte zien van nabij. Lamers. Aan eiken verhuisdag gaan weken van zorg en voor bereiding vooraf alleen op den laatsten verhuisdag be reiden velen zich niet voor. N. N. Bladzijden uit het leven van een Christen. door CAM1LO CALAMITA. 5) Dat ik den Bijbel destijds volstrekt niet kende, behoeft eigenlijk niet eens gezegd te worden. Wel had ik de Heilige Schriften hooren noemen, maar ik was geheel onbekend met haar inhoud. Aanvankelijk was mij niet alles duidelijk, doch van het 17de vers af hoorde ik met gespannen aandacht en klom steeds mijn belangstelling. „Hoe nu", dacht ik, „de Heer Jezus, die zooveel liefdewerken aan allen deed, wil niet dat men Hem goed noeme! Wie ben ik dan, die mij zeiven als goed heb beschouwd." En een diep gevoel van schaamte vervulde mijn ziel Van lieverlede viel de blinddoek af. die mijn gees telijken toestand zoo lang voor mijzelven ver borgen had gehouden en begon ik mijn hoog moed in te zien van mij goed te wanen omdat ik niemand eenig leed aandeed, terwijl ik mij veeleer bij de slechten zou behooren te voegen, omdat ik alleen voor mijzelven leefde en niemand eenig goed deed. Welk een verschil met den Heer Jezus! Doch met steeds grootere belang stelling volgde ik het verhaal Ja ook ik heb de geboden onderhouden evenals deze jongeling, maar toen het wederantwoord van den Heer ook tot mij klonk: „Een ding ont breekt u, verkoop wat gij hebt, geef het den armen, en neem uw kruis op en volg mij", voelde ik evenals hij, een diepe droefheid. Die woorden des Heeren verschrikten mij. Hoewel ik niet rijk kon genoemd worden, had ik toch een goed bestaan en bliksemsnel zag ik in, dat zoo ik den Heer wilde volgen, ik mijn betrekking bij een patroon, die zeer fana tiek was, onvermijdelijk zou verliezen. Wat dus te doen Hoe zwaar is die keuze Het gebed, dat daarop volgde, verre van den storm die in mijn ziel was opgestoken, tot be daren te brengen, maakte den strijd nog hevi ger, zoodat ik, geheel uitgeput, gaarne een zetel had gevonden om even uit te rusten maar alle banken waren bezet en ik moest tot het einde staande blijven. De preek over Markus 10: 46-53, die over de genezing van den blinden Bartimëus handelde, was even toepasselijk op mij als het verhaal van den rijken jongeling, en wederom scheen het mij als of de leeraar mijn gedachten kon lezen en alsof ieder zijner woorden opzettelijk tot mij was gericht. Alles staat mij nog voor den geest, doch de laatste woorden alleen wil ik hier aanhalen: „De Heer gaat thans ook ieder van u voorbij. Zult gij Hem roepen, zoo als de blinde deed, niet eens, maar herhaaldelijk totdat gij Zijn antwoord verneemt? Of zult gij u laten terughouden door den mantel uwer vooroordeelen of door dien van uw rijkdom en aanzien bij de menschen of door dien van uw zonde? Wilt gij niet liever den moed hebben van den blinden Bartimëus en, alles wegwer pende wat u in den weg staat, gehoor geven aan de stem van Hem, die thans ook tot u zegt: „Heb goeden moed!" Sta op, Jezus roept u want ook gij hoort zijne stem. Werpt dan een ieder van u uw mantel af, waagt het op zijn zijn woord en gij zult ondervinden, dat ook gij genezing zult ontvangen, en onder het volgen van Jezus zal zijn liefdevolle stem u toeroepen „Uw geloof heeft u behouden, gaat heen in vrede!" Amen. Bij het einde van de preek schenen mijn krachten ook ten einde te zijn. Zou ik besluiten mijn mantel weg te werpen om tot Jezus te gaan?... en wat weerhield mij om dit onmid dellijk te doen Weldra klonken wederom de orgeltonen en na het zingen volgde het nagebed, besloten door het „Onze Vader", en daarna het uitspreken der geloofsbelijdenis, waarbij het mij trof het woord „algemeen" gevoegd te zien bij die der Christelijke kerk: „Ik geloof eene heilige al- gemeene Christelijke kerk"; overigens vond ik er geen verschil in met het Credo, dat ik van mijn jeugd af had gekend. (Wordt vervolgd), v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 2