Eet het Brood van Zending. Uit de Gemeente. Allerlei- JONGEN Dezelfde vriendelijke menschen, die onze Wijk-kas zoo goed bedachtendie de oudjes in het Diaconiehuis trac- teerden en de Zusters onthaalden, gaven nog aan Zuster Dina f26.voor de linnenkast van de Wijk. In een dringende behoefte is op deze wijze koninklijk voorzien. De Wijkzuster heeft met verlof de Gemeente verlaten. Donderdag 25 September zal 's middags om 12 uur de Huwelijks-inzegening plaats hebben van Jan Willem Mar- tinus Epker en Marijtje van der Mije. Van N.N. ontving de Wijkzuster, voor verleende hulp, een gift van f 20. Zendings-zonnebloemen. (Voor de Jeugd.) Zendings-Zonnebloemen? Wie heeft daar nu ooit van gehoord? En toch waren zij dat, en ik zal u zeggen hoe. Het was op een mooien voorjaarsdag, dat de kleine Harry Walters in den tuin bij het huisje zijner ouders zat; hij scheen in diep gepeins verzonken. „Het geeft toch niets", zei hij eindelijk met een diepen zucht, „ik kan nu toch niets voor de heidenen geven, maar als ik groot ben, dan zal ik. o zoo veel geven Terwijl hij dit zeide, haalde hij zijn zakken uit om te zien welke schatten daarin nog te vinden zouden zijn. Eindjes touw, een paar knikkers, spijkers en eindelijk een, twee, drietien zaden van zonnebloemen. „Kippen houden van zonnebloem-zaden", dacht Harry, „maar tien geeft niet veel. Daar heb je nu Meneer Brown, in het grootehuis; die houdt een massa kippen. Ik beprijp niet, waarom die geen zonnebloemen voor zijn kippen plant". Daar valt hem opeens wat in. ,,Ik zal deze zaden planten en op die manier er meer krijgen; misschien zal Meneer Brown dan mijn zaden koopen en zoo krijg ik geld voor de zendelingen. Hoezee! Leve de zonnebloemen!" En weg rende hij om ze dadelijk te planten. Hij legde al de zaden netjes op een rij en verzorgde ze zoo goed, dat ze allen opkwamen. Er ontbrak er niet één. „Dat is nu mijn zendingskweek", zeide hij. Wat was hij gelukkig en trotsch, toen later de stammen al hooger en hooger opgroeiden totdat zij veel grooter waren dan hij zelf, en toen er eindelijk prachtige, groote bloemen aan kwamen. Het leek wel alsof zij wisten, dat ze voor een goed doel moesten groeien. Zij werden allen even mooi. En toen de zaden waren gerijpt, verzamelde hij ze zelf en bracht ze aan Meneer Brown, die beloofd had ze allen te zullen koopen. Toen hij terugkwam, had hij een blinkenden gulden in de hand. „Nu kan ik mijn eigen gulden aan de zendelingen zenden", zeide hij bij zich zelf, „dan kunnen de kinderen in Afrika ook van den Heer Jezus hooren, net als ik op de Zondagschool". Wie zou ooit hebben kunnen denken, dat zonnebloemen zendings werk konden doen En toch deden deze het, niet alleen in Afrika, maar ook thuis bij het huis van Harry's ouders. Want ook zijn ouders begonnen wat voor de zending te doen, aangespoord door wat Harry hun er van vertelde, wanneer hij van de zendingsles op de zondagschool terugkwam, al konden zij niet veel geven, en later, toen Harry groot was geworden, werd hij zelf zendeling en ging naar Afrika om van den Heiland te vertellen aan de kinderen en menschen, die daar zijn. „Het kwam alles van die tien kleine zaden", zeide Harry dikwijls. En wie zal zeggen, dat hij ongelijk had? (Naar het Engelsch). v. L. Namen der gedoopte kinderen op Zondag 7 Sept. 1913. Rokus Jan, zoon van Jan Zwemmer en Bonkje Krediet. Cornelis, zoon van Cornelis Molenaar en Jannetje Paap. Alida, dochter van Arie Molenaar en Sijtje Terol. Maartje, dochter van Arend Paap en Engeltje Koper. Jan, zoon van Jan Koper en Neeltje Schuiten. Albert, zoon van Evert Koper en Leentje Koning. De Naaischool. Gedurende het boekjaar Juni 1912—Juni 1913 bedroegen de ontvangsten f411,6872, aldus verdeeld: aan batig saldo f 44,55 aan giften f 182,50 aan contributies f 139,55 aan schoolgeld f 45.081/2 te samen f411,687» De uitgaven waren f334,9072. aldus verdeeld: aan salarissen aan tramgeld (2 on derwijzeressen) aan nota Hoogkamer aan nota Bakels aan nota Kort aan porto's aan fooi concierge „Ons Huis" aan tractatie bij de sluiting aan H. W. S. bundels der leerlingen bij het verlaten der. school als aanden ken meegegeven aan zaalhuur f 196, f 54,20 f 5,61 f 18,74 f 5,1172 f 1,88 f 2,50 f 8,81 27,05 15,- te samen f 334,9072 Er is derhalve een batig saldo van f 76,78. Toch is dit resultaat minder mooi dan het lijkt, immers dit is bereikt door de prachtige giften die werden ontvangen en die de jaarlijksche contributies met ongeveer f40 overtreffen. Wie nog even opslaat No. 12 van den eersten jaargang van „De Zondagsbode" zal zien dat de contributies toen f 183,76 bedroegen, terwijl ze nu f 139,55 zijn. Terwijl de vorige cursus door 36 meisjes werd bezocht bedroeg dit aantal den laatsten winter 45, een aanwas die als een gunstig verschijnsel is te beschouwen, maar die natuurlijk ook meer onderwijs-krachten vergt en dus op grootere uitgaven komt te staan. Het Bestuur van de Naaischool doet een dringend beroep op jaarlijksche contributies aan die stichting. Mevrouw GERKEvan Baarda. Mevrouw POSTHUMUS MEYJES—Hovy. Zuster MARIE VAN MELLE. Verzameld door C. B. UW HUIS. Wanneer in Groenland een vreemde aan de deur klopt, vraagt hij: ,,ls God in uw huis?" Op het antwoord van binnen: „Ja", treedt hij binnen. Deze mededeeling, mijn lezer, is als een aankloppen bij u: „Is God in uw huis?" Denk er ernstig over na, welk antwoord gij geven kunt. IS HET ONWAAR? Terwijl de Christenen strijden onderling Wint Rome veld in altijd wijder kring; Terwijl de kerken met elkander twisten Groeit onder 't volk de macht der Socialisten, En tegen dat de strijd komt tot besluit, Is 't land aan bij- en ongeloof ten buit. ADVERTENTIE N. Ter Electrische Drukkerij van P. SAAF kan een flinke, nette geplaatst worden die in het vak wenscht te worden opgeleid. H.J.CARELS

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 3