Eet het Brood van Gedipl. Hulp-Onderwijzeres Zending. Vragenbus- Naai- en Knipcursus, Zandvoort. De Heer Schmidt, Evangelist Alhier, heeft 't uitnemende plan opgevat een cursus te openen voor analphabeten, d.w.z. hij wil degenen die niet lezen of schrijven kunnen in de gelegenheid stellen zulks te leeren. Dat nu geen Zandvoorter deze schoone kans om het vroeger verzuimde goed te maken, voorbij late gaan Tot 1 October kan men zich tot deelname aan dien cursus opgeven ten huize van den Heer Schmidt, Heems kerkstraat 7. Zegt het voortzegt het voort Maandagavond om 8 uur vergadert de Zandvoortsche Vrouwenkrans, onder leiding van mej. van Brummelen. Zondag, 21 September, vangen de gewone vergaderingen der Knapenvereeniging weer aan, voorloopig in ééne af- deeling, 's avonds 6'/j uur in „Ons Huis". De leden van verleden winter worden dien avond allen weer verwacht, terwijl ook nieuwe leden dringend zijn uitgenoodigd. De Contributie bedraagt 3 cent per week. Van het uitstapje door de Knapenvereeniging 1.1. Woens dag naar Amsterdam gehouden, zal de volgende week in den Zondagsbode een verslagje verschijnen. Nu was daarvoor geen plaats meer. Bij mij is het volgende schrijven, aan den Kerkeraad van Zandvoort gericht, ingekomen Wel Eerw. Heeren Namens de Evangelisatie Alhier, zegt onder- geteekende U hartelijk dank voor het afstaan der consistorie kamer, gedurende eenige malen in de afgeloopen maanden. Tevens had zij IJ een kleine vergoeding, ter bestrijding der onkosten, toegedacht, waarvoor hierbij is ingesloten een postbewijs ad f2,50. U inmiddels Gods zegen toewenschende, Uw dw. (Volgt handteekening v/d Secretaris.) Ik heb deze vriendelijke gift, op zoo'n vriendelijke wijze geschonken, ter hand gesteld aan den Penningmeester- Kerkvoogd, omdat de gemaakte onkosten door de Kerk voogdij zijn gedragen. Namens Kerkvoogden zij aan al de leden der Evangelisatie hier een woord van dank gebracht! Wie mag zendeling worden Op de studenten-conferentie te Werni, in 1912 gehouden, werd door den heer Witt daarover het volgende gezegd: Ik zou niet gaarne den eerste den beste voor het zendingswerk aanwerven, maar eerder willen voorkomen, dat menschen voor de zending uitgaan, die later zichzelf en anderen tot last zijn. Ik zou slechts die menschen willen voorbereiden en uitzenden, die ons wer kelijk tot hulp worden. Wij verlangen menschen, die ons ter zijde staan in den moeielijken arbeid van het zaaien, die mede helpen om het net op te trekken 1 Laat mij eenige vereischten noemen le. Zendt ons menschen, die God reeds op de proef hebben ge steld en Hem beproefd bevonden hebben in hun eigen leven, in hun gezin en bovenal in het gebruik van Zijn Woord. 2e. Zendt ons menschen, voor wie Gods plan hooger staat dan het hunne, die niet een goede positie op het zendingsveld begeeren, maar streven naar de verheerlijking van God en Zijn Naam die zelfs een nederige plaats onder hunne medebroeders willen innemen en het kunnen verdragen dat de wereld op hen neerziet. Zendt ons menschen, die ook bereid zijn hulpdiensten te bewijzen, bijv. eten kokendie het eentonige dagelijksche leven aanvaarden met de be geerte alleen Gods wil te volbrengen en die ook geleerd hebben onder zekere omstandigheden alleen te wandelen, doch niet als een- zelvigen, maar bereid zijnde elkander te verdragen en den ander hooger te achten dan zich zelf. 3e. Zendt ons menschen, die met God rekening houden wat hun onderhoud aangaat. Ik ben zonder traktement, waarvoor ingestaan werd, toch altijd verzadigd geweest. De zending verlangt menschen, die niet in de eerste plaats denken aan de kosten van opvoeding hunner kinderen en aan hun pensioen. Het behoorde eigenlijk zóó te zijn bij eiken dienst in Gods Konink rijk. Is geld verdienen het hoogste Is goed verzorgd zijn, ons levensdoel 4e. Zendt ons menschen, die niet vol zijn van wetenschappelijke inbeelding, doch er zich op kunnen beroemen, dat zij God kennen en daardoor beschaving des harten verkregen hebbendie van Gods wege een boodschap van vergeving hebben te brengen, niet alleen een Evangelie dat beschaving brengtmenschen die medelijden heb ben met hen die in banden des doods zijn gekneld, die hun uit eigen ervaring iets hebben aan te bieden, die den gevangenen prediken loslating, nadat zij zelf vrijgemaakt zijn. v. L. (Uit het Orgaan der Salatiga-Zending) (Niet onderteekende vragen worden niet beantwoord). Vraag: Wat beteekent de benaming: „Heer Zebaoth" Antwoord. In zijn verschillende vormen komt deze benaming 279 maal in het O. T. voor. Maar ook 2 malen in het N. T. Rom. 9 vs 29. Jacobus 5 vs 4. Over de oorspronkelijke beteeken is van dezen naam bestaat velschil van gevoelen. In hoofdzaak zijn er 3 verklaringen. Sommigen meenen dat met „Zebaoth" be doeld zijn de Israëlietische legersanderen verstaan het van de hemellichamen, in den Bijbel ook wel „het heir des hemels" genoemd. Weer anderen vinden er door aange duid de Engelen, die Jehova's troon omringen. Ook deze hemelgeesten worden (I Kon. 22 19) onder de benaming „heir des hemels" samengevat. Er is veel te zeggen voor de tneening dat de benaming „Zebaoth" in tal van gevallen een titel, een eigennaam is, alleen dienende om aan den naant Jehova het karakter van bijzondere verhevenheid te geven. Dan wordt God er door aangeduid als de Almachtige, de Albeheerschende, de God der gansche aarde. Vraag. Is de hemel een plaats of een toestand? Antwoord. Jezus' woord aangaande het „Huis des Vaders" geeft ons 't recht om ons den hemel ook als een plaats te denken, al moeten wij op de vraag „waar is de hemel?" het antwoord ten eenenmale schuldig blij ven. Geestelijke ervaring leidt ons tot de voorstelling van den hemel als een toestand: van ongestoorde gemeenschap met God, gestild verlangen om met Christus te zijn, Hem te zien gelijk Hij is. Zooals Gez. 235 vs. 4 zegt„Hier trêen wij reeds den hemel in, als wij den Vader vinden." En Paulus spreekt van een „medegezet zijn in den hemel in Christus Jezus". Dit hemel-leven is, zoolang wij op aarde zijn, echter niet ongestoord, niet volkomen. Het gevoel er van moet in strijd worden vastgehouden en geduiig heroverd worden. Maar het geloof verwacht, op grond van Gods beloften, dat de hemelsche atmosfeer ons straks volmaakt zal omringen. ADVERTENTIE N. Zeer eenv. en gemakk. te leeren methoden. Aanmeld, vóór 1 Oct. Aanvang v/d cursus 15 Oct. BRUGSTRAAT 16. Aan de Christelijke Naaischool te Zandvoort wordt gevraagd eene voor Maandags, Dinsdags, Donderdags en Vrijdags van 5-7 uur 's avonds, in „Ons Huis". Zich schriftelijk aan te melden bij Mevrouw GERKE, Groote Krocht 8 te Zandvoort. H.J.CARELS

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 3