Mededeelingen. ATTENTIE!! Uit de Gemeente. Welgelukzalig is de mensch, die den Sabbat houdt, zoodat hij dien niet ontheiligt JESAJA 56 2. FEUILLETON. Wanneer een arme en een rijke van ons willen leenen, dan gaat de arme voor. Talmud. De menschen kunnen even goed verwachten dat zij sterk zullen worden door altijd te eten, als dat zij wijs zullen worden door altijd te lezen het voedsel moet ver werkt worden om voedsel te kunnen zijn. Fuller. In de bron, waaruit men gedronken heeft, moet men geen steen werpen. Talmud. Goede werken maken geen Christen, maar een Christen doet goede werkende boom brengt de vrucht voort, niet de vrucht den boom niemand wordt door werken een Christen, men wordt het alleen door Christus, en in Christus brengt men vrucht voort voor Hem. Luther. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Tot nader bericht moeten alle stukken voor „De Zondagsbode" worden toegezonden aan Jhr. Dr. M. F. van Lennep te Aerdenhout. Donderdag, 2 October, zal 's voormiddags om IOV2 uur de Huwelijksinzegening plaats hebben van .Johannes Willem Kulk en Elisabeth Keur, door Ds. Wolters van Heemstede. De naamlijst van Stemgerechtigden ligt ter visie bij den Koster van 29 September tol 1 October. Woensdag 8 October hervat de heer Ililbrander zijn lessen. Woensdagmiddag 23 voor jongens van 1215 jaar. 34 meisjes 1215 4—5 15—17 Donderdagavond 7'/j—8'/2 jongens 15—17 S1/29V2 groote meisjes,die's Dins dags niet kunnen. De e. v. Doopshediening zal plaats hebben 5 October. Tot 1 October bestaat bij den heer Schmidt, Heems kerkstraat 7, de gelegenheid om zich op te geven voor de kostelooze deelname aan den cursus voor analphabeten, d. w. z. voor degenen die niet lezen of schrijven kunnen. Maandag, 6 October is de inschrijving van leerlingen voor de Naaischool, 's namiddags 0111 5 uur in „Ons Huis." Tot nader aankondiging heeft men zich met het ver zoek 0111 kerkelijke huwelijksinzegening te wenden tot den heer W. H. Driehuizen, Ouderling. Gedurende Zuster Dina's vacantie is Zuster Gerarda als wijkzuster alhier werkzaam en verblijf houdende in ons Diakoniehuis. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag, 27 Sept., 's avonds 7'/s uur, Kindersamenkomst in „Ons Huis". Zondag, 28 Sept., 's avonds 8 uur, Samenkomst in „Ons Huis". Woensdag, I Oct., 's avonds 8 uur, Bijbelbespreking, Heemskerkstraat 7. Vrijdag, 3 Oct., 's avonds 8 uur, Cursus voor volwas senen in lezen en schrijven, Heemskerkstraat 7. Voor den cursus voor analphabeten hebben we nog behoefte aan een schoolbord. Is er misschien onder de lezers van „de Zondagsbode" iemand, die or.s hieraan kan helpen? Het eerste sclioolmeubel zal door leerlingen en onderwijzeres met vreugde ontvangen worden. Adres: Heemskerkstraat -7. Toespraak, gehouden bij de begrafenis van den Heer AGroen, 25 Sept. '13 door Ds. G. Posthumus Meyjes. Het is op uitdrukkelijk verlangen van de Weduwe en haar Kinderen dat ik aan deze groeve een woord spreek. Dat was 't echter niet alleen wat mij bewoog hierheen te komen. De oudste zoon van den overledene heeft mij verzekerd dat hij, mij vragende bij 't graf te spreken, vast overtuigd was daarmede te voldoen aan een wensch van zijnen vader, die, had hij den dood zien naderen, zeker niet zou hebben nagelaten dien wensch kenbaar te maken. Wat intusschen den doorslag gaf bij de overweging of ik, invalide als ik nog ben, naar deze begrafenis gaan zou, was de drang van mijn eigen hart om daarbij het woord te voeren. Want Bladzijden uit het leven van een Christen. DOOR CAMILO CALAM1TA. 14) Kort daarop gaf de Heer ons een dochtertje. Mijn vrouw had veel geleden en was zeer zwak, hetgeen ik onmiddellijk aan haar moeder ging mededeelen, die wij sedert den dag van ons huwelijk niet meer hadden geziendoch zij hoorde mij schijnbaar onverschillig aan, en kwam ook niet bij ons om haar dochter en kleinkind te bezoeken. Middelerwijl verergerde onze toestand van dag tot dag, en weldra hadden wij niets meer om in het hoogst noodige te voorzien. En toch, wanneer ik over dit tijdperk van mijn leven nadenk, kan ik de barmhartigheid des Heeren jegens ons niet genoeg roemen en moet ik getuigen, dat zijn belofte waarachtig is, -dat Hem, die eerst het Koninkrijk Gods zoekt en zijn gerechtigheid, alle dingen toe geworpen zullen worden". Vele beproevingen waren ons deel, maar onder alles was Hij ons nabij en mochten wij zijn genadigen bijstand en uitreddende liefde ondervinden. Dit bleek onder meer uit het volgende. De dag na de geboorte van ons kindje was een Zondag en, gehoor gevende aan de bede van eenige familieleden mijner vrouw, die er sterk op aandrongen, dat het kind onmiddellijk zou worden gedoopt, had die plechtigheid nog dienzelfden avond in de kerk de la Madera Baja plaats. Het is gebruikelijk dat de peten bij zulke gelegenheden lekkers uitdeelen, doch hoe aangenaam werd ik niet verrast, toen de peet tante van mijn dochtertje mij dien avond, in plaats van lekkers, een deken voor mijn bed schonk; kort te voren had ik mijn eigen deken moeten verpanden, en daar ik niet bij machte was die te lossen, had ik den Heer gebeden mij te hulp te komen, en op die onvoorziene wijze werd ik verhoord. Desniettemin werd onze toestand steeds moei lijker. Mijn vrouw, aan wie het noodige tot herstel van krachten ontbrak, werd zeer ziek en kon haar zuigeling niet meer voedendoch toen zij niets meer over had dan een half pond chocolaad. dat iemand haar had geschonken, zond de Heer ons, in antwoord op ons gebed, het bezoek van geloovige christenen, die haar eenigen bijstand verleenden. Evenwel nam haar ziekte steeds toezij leed aan zware koortsen en het ontbrak mij zoowel aan het noodige voor haar als aan de middelen om ons kindje met geitenmelk te kunnen voeden, zooals wij dit gedurende eenige dagen met goed gevolg had den gedaan. Zij was toen achttien dagen oud; moest ik haar van honger zien omkomen Wat kon ik doen De angst en smart, die ik toen ondervond, laten zich beter gissen dan beschrij ven. Ook nam de Satan die gelegenheid te baat om mij tot wanhoop te brengen, door mij Gods liefde tot zijn kinderen in twijfel te doen trekken; maar, Gode zij dank, ik nam in dien radeloozen toestand toch alleen mijn toevlucht tot Hem, die den Booze heeft overwonnen en ons in zijn Woord gezegd heeft: „Roep Mij aan in den dag der benauwdheidIk zal er u uithelpen en gij zult Mij eeren." In de binnenkamer wierp ik mij op de knieën en onder tranen riep ik lang en vurig tot Goden toen ik oprees, had ik vollen vrede herkregen en was alle bezorgdheid geweken in de zalige zekerheid dat mijn Hemel- sche Vader voor mij zorgde. Het was Donderdagavond en het uur der godsdienstoefening in de Madera Baja had ge slagen. Ik ging er heen, nadat ik mij vergewist had, dat beide mijn vrouw en dochtertje gerust sliepen. Na afloop van den dienst vroeg mij een bekende naar vrouw en kind. Ik vertelde hem alles en heb toen zijn edel hart leeren kennen en den Heer gedankt, die dezen broeder, hoewel hij tot de meest behoeftigen der gemeente be hoorde, als middel heeft gebruikt om ons te hulp te komen. (Wordt vervolgd), v. L,

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 2