Mededeelingen. ATTENTIE!! Hoe liefelijk zijn uwe woningen, o HEERE der heirscharen psalm 842. FEUILLETON. De meeste menschen geven mooie cadeautjes aan hen, die al veel moois bezitten en leelijke aan degene, die niets moois in huis hebben. A. A. Nooit kunnen de heiligen zoo rein, zoo vroolijk, zoo krachtig in God gelooven, als wanneer de zelfzucht in hen wezenlijk gebroken is. Bengel. Het napraten en nadoen van zedelijke voorschriften heeft met rechtschapenheid evenveel gemeen, als eer. chocola-sigaar met een geurige Havanna: het uiterlijk. N. N. De blijdschap der eeuwigheid zal grooter zijn, dan dat zij gemeten; overvloediger, dan dat zij geteld; dieper, dan dat zij begrepen; inniger, dan dat zij gepeildkoste lijker, dan dat zij geschat worden kan. E. Als wij een tachtig jaar verder zijn, zal het van heel weinig belang wezen, of wij boer dan wel minister waren maar van heel veel belang zal het dan wezen of wij, hetzij als boer, hetzij als minister, onzen plicht gedaan hebben. Brooke. Ik heb mij altijd goed bevonden bij het volgen van dezen stelregel: de vriend van mijn vriend en ik zeg niet de vijand van mijn vijand, maar de tegenstander van mijn tegenstander te zijn. Bismarck Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, oin in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Tot nader bericht moeten alle stukken voor „De Zondagsbode" worden toegezonden aan Jhr. Dr. M. F. van Lennep te Aerdenhout. Woensdag 8 October hervat de heer Hilbrander zijn lessen. Woensdagmiddag 2—3 voor jongens van 1215 jaar. 34 meisjes 12—15 4-5 15-17 Donderdagavond 7'/s8lk jongens 1517 8V2S'/sj .1 gi'oote meisjes die Dinsdags niet kunnen. Maandag 6 October is de inschrijving van leerlingen voor de Naaischool, 's middags om 5 uur in „Ons Huis". Tot nadere aankondiging wende men zich met het verzoek om kerkelijke huwelijksinzegening, tot den heer W. II. Driehuizen, Ouderling. Gedurende Zuster Dina's vacantie is Zuster Gerarda als wijkzuster alhier werkzaam en verblijf houdende in ons Diakoniehuis. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag, 4 October, 's avonds 77a uur: Kinderzang in „Ons Huis". Zondag, 5 October, 's avonds 8 uur: Openbare samen komst in „Ons Huis". Dinsdag, 7 October, 's avonds 8 uur: Lees- en schrijf cursus voor volwassenen. Heemskerkstraat 7. Woensdag, 8 October, 's avonds 8 uur: Openbare Bijbel lezing in „Ons Huis". Vrijdag, 10 October, 's avonds 8 uur: Lees- en schrijf cursus voor volwassenen. Heemskerkstraat 7. Wij berichten de goede ontvangst van twee schoolborden aan de vriendelijke geefsters onzen hartelijken dank. Het ééne bord vond een plaats in de leerklasse voor volwas senen, terwijl het andere bestemd is voor het kinderwerk in „Ons Huis". Voor het verleenen van hulp in het werk der Evan gelisatie hebben zich elf personen uit de gemeente aan geboden, zoodat we met Gods hulp een nuttigen en gezegenden winter kunnen tegemoet gaan. Het plan bestaat om naast de lees- en schrijf klasse voor volwassenen, eeii klasse voor jongens en meisjes in teekenen en houtbe werking te openen. Bladzijden uit het leven van een Christen. door CAMILO CALAMITA. 15) Toen ik 's avonds thuis kwam, kon ik mijn vrouw mededeelen, dat eenige dames van de kerk van de Madera Baja zich verbonden had den om voor de voeding van ons kindje te zorgen, en den volgenden dag kwam er een min, die het met zich naar huis nam. Nog drie maanden hield de ziekte van mijn vrouw aan Eindelijk, na veel lijden, dat met voorbeeldig geduld werd gedragen, begon zij te herstellen en nam toen spoedig in beter schap toe. Nog mocht het mij niet gelukken eenig werk te vinden, in weerwil van al mijn daartoe aan gewende pogingen. Wat zou dit toch wel beteekenen? Ik dacht er ernstig over na en bad vurig tot den Heer om uitkomst en redding, waarna een groote begeerte in mijn hart oprees om het Evangelie te brengen aan hen. die het nog niet kenden. Dat ik geen bepaalde studie daarvoor gemaakt had, scheen mij geen onover komelijk bezwaar toe, want zoo ik mij bepaalde tot het verhalen van hetgeen de Heer voor mij had gedaan en van hetgeen ik in Hem had gevonden, dan was dit toch reeds een open baring van zijn groote zondaarsliefde. En zou de vreugde, die ik in weerwil van mijn vele beproevingen smaakte, en die vrede, dien nie mand mij kon ontrooven, niet voor velen een overtuigende kracht zijn? Waarom zou ik dat alles niet mededeelen aan zoovelen die in lijden zijn? En zou de Heer mij niet bijstaan, wan neer ik van Hem wenschte te getuigen? Het duurde niet lang of de Heer antwoordde mij en maakte mij zijn wil daaromtrent kenbaar. Ik was lid geworden van een Vereeniging, die zich ten doel stelt de armen en de zieken der gemeente op te zoeken. Dienzelfden avond hielden wij vergadering, en hoe aangenaam werd ik verrast, toen de president, onder andere onderwerpen, die ter tafel kwamen, voornamelijk aandrong op de wenschelijkheid, dat de leden zich zouden toeleggen op het houden van een voudige godsdienstoefeningen, ieder in zijn eigen buurt, voor zoover zich daartoe de gelegen heid aanbood. Den volgenden dag legde ik eenige bezoeken met een ander jongeling uit mijn buurt af, en overal vroegen wij of men genegen zou zijn ons te vergunnen bijeenkomsten te houden om het Evangelie te zamen te lezen en te bespreken. 1 Dit werd ons in een huis toegestaan en aldaar j hield ik mijne eerste evangelieverkondiging. Doch dit werd spoedig bekend en had ten ge volge, dat wij uit het door ons bewoonde ver trek werden gezet, daar, volgens de woorden van den huisheer, zelfs de sloten der deuren door onze tegenwoordigheid waren bezoedeld. Mijn vrouw was nog niet volkomen hersteld, maar daarop werd geen acht geslagen, en twee dagen daarna hadden wij onzen intrek elders genomen, hoewel niet voor lang, want een maand later moesten wij om dezelfde reden ook van daar verhuizen. Omtrent denzelfden tijd was ik begonnen een geregelde studie van den Bijbel te maken onder leiding van een uitnemend christen, die voor velen te Madrid ten zegen is geweest en wien ik onder Gods hand mijn geestelijke opleiding te danken heb. Ik bedoel den heer Gladstone, een vriend en medearbeider van den predikant Antonio Car- rasco, en een maand voor dezen, in October 1873 overleden. Ik woonde geregeld zijn bijbel klasse bij en telkens was mij dit tot ware opbouwing en vertroosting; en toch zou ik er nog meer van hebben genoten, indien ik mij onbezorgd aan die studie had kunnen wijden; maar de moeilijke omstandigheden waarin wij ons bevonden, lieten mij evenmin een oogen- blik rust als het de schuldeischers deden, die de onmiddellijke terugbetaling vorderden van wat zij ons hadden voorgeschoten voor ons schamel dagelijksch brood. v. L. (Wordt vervolgd.)

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 2