Ontvangt met zachtmoedigheid het woord dat in u geplant wordt, hetwelk uwe zielen kan zalig maken JAC. 1 21. Mededeelingen. Voor eiken dag. FEUILLETON. Vrees Christen, op uw reis, vrees voor geen onweersvlagen, Vrees voor den zonnegloed des heeten middags niet; Maar zie tot Jezus op, die na nog weinig dagen, U in het Vaderhuis de zoetste schuilplaats biedt. Neen, onder welke smart uw bange ziel ook lijde, Nooit zijt ge o kind van God, op't donker pad alleen Onzichtbaar voor uw oog, staat Jezus aan uw zijde; Zijn trouwe herdershand bewaakt uw wankle schreen. Hoe! zou die trouwe Heer uw tranen niet gedenken, Hij die uw lasten droeg, uw smarten en uw straf? Zou Hij uw ziel den troost van zijn gena niet schenken, Hij, die voor uwe zonde aan 't kruis zijn leven gaf? Treed dan blijmoedig voort. Vervolg met moed uw schreden. Naar 't Vaderland omhoog, welks glans u tegenblinkt, En denk, daar wordt voor u door Jezus zelf gebeden, Als gij hier uitgeput op aarde nederzinkt. P. Huet, naar het Fransch, van C. Malan. Mededeelingeu, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Tot nader bericht moeten alle stukken voor „De Zondags bode" worden toegezonden aan Jhr. Dr. M. F. van Lennep te Aerdenhout. Tot nadere aankondiging wende men zich met het ver zoek om kerkelijke h'uwelijks-inzegening tot den heer W. H. Driehuizen, Ouderling. De eerstvolgende Doopsbediening zal plaats hebben Zondag 9 November. Bij de aangifte is men verplicht het trouwboekje mede te brengen. Maandagavond 20 Oct. te 71/2 uur begint D. V. de jonge rneisjeskrans onder leiding' van Mej. N. Koning en Zuster Dina. Meisjes boven .de 16 jaar kunnen zich daarvoor aan melden. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag, 18 Oct., ,s avonds 7'/2 uur, Kindersamenkomst in „Ons Huis". Zondag, 19 Oct., 's avonds 7 uur, Openbare Samen komst in „Ons Huis". Dinsdag 21 en Vrijdag 24 Oct., 's avonds 8 uur, Lees- en schrijfcursus, voor volwassenen. Heemskerkstraat 7. Woensdag, 22 Oct. 's avonds 8 uur, Openbare Samen komst in „Ons Huis". Verzameld door C. B. Misken de beteekenis niet van de plaats, u door God aangewezengij staat er om te handelen, te lijden en te overwinnen. Amiel. Bedenk dat de Eeuwige een eeuwigheid voor zich heeft om Zijn bestuur te rechtvaardigen en verbeid rustig het einde Zijner wegen. N. N. Den toestand van kerk en gemeente moeten wij niet be- oordeelen naar de wanorde, die de oproerige geesten daarin veroorzaken als wij aan den oever van den vijver niets anders hooren dan het gekwaak van de kikvorschen, be hoeven wij daaruit nog niet af te leiden, dat er heelemaal geen visch in den vijver is. Bengel. Zonder liefde is geen uitwendige daad iets waard maar wat uit liefde geschiedt, al is het in zichzelf nög zoo klein en nietig, brengt groote vrucht voort. Veel doet, wie veel liefheeft. Thomas a Kempis. Wie het „Onze Vader" echt bidden kan, moet wel een Christen zijn. Rothe. De booze lust is aanvankelijk zoo zwak als een spinne- web, later wordt hij als een wagenzeel zoo sterk. Talmud. Is het niet droevig, dat de eenige wijze om te ontdekken, hoe een vriend in den grond van zijn hart over ons denkt, dit is: dat wij ons met hem brouilleeren.evenals die ondoorschijnende voorwerpen, waarvan men niet weten kan hoe ze er van binnen uitzien, voordat men ze ver brijzelt. vlnet. Bladzijden uit het leven van een Christen. DOOR CAMILO CALAMITA. 17) Bij mijn terugkomst zeide mijn vrouw mij een lang bezoek te hebben gehad, dat haar zeer had geschokt en vermoeid- Iemand was bij haar gekomen om haar ernstig te waar schuwen tegen liet onheilige en onwettige der betrekking, waarin wij tot elkander stonden, bewerende dat Gods oordeel op ons zou rusten, zoolang wij ons huwelijk niet in de roomsche kerk deden inzegenen Daarbij liet hij het aan bedreigingen niet ontbreken, doch bood ons zijn hulp aan en beloofde ons te zullen helpen, indien wij slechts op dat ééne punt wilde toe geven. Ik vond mijn lieve vrouw geheel uitge put, en hoe brak mij het hart, dat ik haar niet anders geven kon dan een glas waterHet overige van den dag bracht zij grootendeels slapende door en ik in tranen en gebeden. 's Avonds ging ik naar een bijeenkomst tot bespreking en voorbereiding voor de zondag school van den volgenden dag. Maar met welk een gevoel van dank mocht ik huiswaarts keeren! De lieer had mij verhoord en wederom door een van zijn kinderen het dagelijksch brood geschon ken' Dien dag ontbeten wij om elf uur's avonds. Kort daarna werd mij tot mijn groote blijd schap door een heer uit het gehoor van de kerk der Madera Baja de post van klerk aan geboden, die kort te voren was opengevallen, en gedurende zes weken mochten wij een even aangenaam als onbezorgd leven leiden. „Beroem u niet over den dag van morgen, want gij weet niet wat de dag zal baren." De juistheid van dit woord der Schrift ondervonden ook wij. Op een dag, terwijl ik aan mijn schrijf werk was, overvielen mij hevige pijnen; ik moest naar huis, waar mij een erge longont steking gedurende onderscheidene weken aan mijn legerstede bond. Lang wederstond ik de begeerte van mijn vrouw, die de hulp van een geneesheer wilde inroepen. „Wij kunnen hem niet betalen en mogen hem dus niet misleiden," zeide ik; doch een mijner weldoeners beslechtte dit geschil, door die kosten evenals die der geneesmiddelen op zich te nemen. De ziekte liet zich zeer ernstig aanzien, en vooral na een wederinstorting had de dokter alle hoop op herstel opgegeven. Ik deelde echter niet in zijn gevoelen, ten gevolge van een droom, dien ik destijds tweemaal achtereen gehad had, en die veel indruk op mij maakte ik meende namelijk den Heer Jezus te hebben gezien, die mijn bed naderde en mij zeide, dat mijn uur nog niet gekomen was, en dat ik eerst het werk moest voleindigen dat Hij mij had opgedragen. Nooit zal ik de liefde vergeten, die mij des tijds werd bewezenmijn medeleerlingen van de bijbelklasse van den heer Gladstone kwamen beurtelings bij mij waken, opdat mijn vrouw eenige rust zou kunnen nemen, en een lieve broeder in den Heer, de heer Armstrong, kwam mij iederen avond een gedeelte uit de Schrift voorlezen, waaraan hij eenige eenvoudige uitleggingen en een gebed toevoegde, die mij onbeschrijfelijk veel goed deden. Die oogen- blikken waren voor mij het lichtpunt van den dag en ik zag er steeds verlangend naar uit. Met mijn herstel schonk de Heer ons tevens nog een dubbelen zegen, namelijk de terug komst van ons kindje, dat gespeend was, en een tweede dochtertje. Dat waren dagen van vreugde, maar niet on gelijk aan de kalmte voor het uitbarsten van een nieuwen storm, want slechts weinige dagen na de de geboorte van ons tweede kind nam de Heer onze oudste lieveling tot Zich. Zij was zeer kort ziek, maar van uur tot uur zagen wij haar wegkwijnen en voorzagen het einde even zeker als de verwelking van een reeds ge knakte bloem Vele beproevingen waren reeds ons deel geweest, doch een diepe smart als deze hadden wij nog niet gekend. v. L. Slot volgt.) Deze heeft zeer vele jaren met groote toewijding in Spanje het Evangelie verkondigd. Hij stierf niet lang geleden. v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 2