Gun ook uw barbier ZONDAGSRUST. Voor eiken dag. Mededeelingen. Uit de Gemeente. FEUILLETON. opnieuw verkocht om slaaf te zijn in het diensthuis van Dordt. Ach, dat kruiperige protestantisme van vele protestanten! Ach, al die uiterlijkheden, leege vormen, ijdele vertooningen Ach, dat dorre en doode gelooven wat de kerk gelooft en wat de dominés gelooven God heeft ons van het roomsche juk verlostHij wil dat wij zullen staan in de vrijheid waarmede Christus ons heeft vrijgemaakt. Maar: opdat wij, als vrijgekochten des Heeren, Hem zouden zijn tot een volk des eigendoms, persoonlijk verzekerd van zijn liefde aan Hem verbonden door persoonlijk geloof, persoonlijk ons op Hem verlatende, op Hem-alleen ons persoonlijk toeeigenende het helden- woord van de Wittenberger Hervormer „Hier sta ik, ik kan niet anders. God helpe mij Amen. PM. Verzameld door C. B. Christus doet Zijn werk veel minder met behulp van de een of andere organisatie, dan van personen. En als Hij een hervorming noodig heeft, dan sticht Hij geen vereeni- ging, maar roept een man als Luther te voorschijn. N. N. De vergelijking van sommige menschen bij de dieren, is voor hen nog veel te eervol. Pascal. Afgronden liggen er in het gemoed, die dieper dan de hel zijn. Plato. God had één Zoon zonder zonde, Hij heeft er geen zonder smart. Augustinus. Indien de misdadiger de dingen zag, zooals ze werkelijk zijn, zou hij-zèlf zijn terechtstelling eischen. Seneca. Men heeft den beker, dien men zichzelf gemaakt heeft. Maeterlinck. Reeds het verlangen naar den Almachtige brengt ons nader tot Hem. de la Saussaye. Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. Donderdag, 6 November, zal 's morgens om li1/, uur de huwelijksinzegening plaats hebben van Gerardus Koning en Wilhelmina Jacoba de Wid. De e.v. Doopsbediening is vastgesteld op Zondag 9 Nov. Aangifte des Zaterdagsavonds van 8—9 uur in de Consistorie kamer. Trouwboekje s.v. p. meebrengen. De viering van het Avondmaal is bepaald op Zondag 16 November, 's morgens om 10 uur. Alle catechisaties zijn hervat. Ook is de Martha-krans weer begonnen. De Zondagsschool-cursus wordt gehouden iederen Donderdag, 's avonds om 772 uur in „Ons Huis." De nog niet geïnde kwitanties van de Vereeniging tot ondersteuning van zieken en kraamvrouwen worden de volgende week gepresenteerd, evenals die van de Naaischool. Van de Naaischool gesproken, deze is den 14den Oct. weer begonnen met 46 leerlingen. Als hulp-onderwijzeres is door het Bestuur aangesteld Mej. E. Bekker. Mej. S. Gerke en de Heer D. Paap hebben, de eerste om gezondheidsredenen, de laatste wegens drukke werkzaam heden, ontslag moeten nemen als Onderwijzeres en Onder wijzer aan onze Zondagsschool. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag, 1 Nov., 's avonds 7'/2 UUI'. Kindersamenkomst in „Ons Huis". Zondag, 2 Nov. 's avonds 7 uur, Openbare Samenkomst in „Ons Huis". Dinsdag 4 en Vrijdag 7 Nov., 's avonds 8 uur, Lees- en schrijfcursus, Heemskerkstraat 7. Woensdag, 5 Nov., 's avonds 8 uur, Bijbellezing in „Ons Huis". Mej. R. Gertenbach, penningm. bericht met hartelijken dank, de ontvangst van de volgende giftenMej. A. v. d. W. f 1.50, J. K. f 1.— en Wed. K. f 1. Voor de houtbewerkers klasse, die door gebrek aan fondsen nog niet kon worden geopend werden in dank ontvangen 3 partijtjes sigarenkistjes. Maandagavond om 8 uur Vrouwen-krans. Van Mevr. W.-v. d. V. te B. ontving ik in dank f 25. voor de Diaconie. Lente. De lente is in het land! In het Zandvoortsche land is het nu lente! Neen, mijn Lezer! ik ben niet in de war gebracht door het zachte najaar dat wij hebben. En evenmin is de titel en de aanhef van dit stukje eigenlijk eene ont boezeming, door mij aan het papier toevertrouwd op een zoelen voorjaarsdag, doch per ongeluk verdwaald in den Zondagsbode die den eersten November verschijnt. Waarlijk, ik ben wél bij mijn zinnen en bestemde deze regelen juist voor dit nummer. En ik juich: de lente is in het landIn het Zandvoortsche land is het nu lente! De badgasten zijn weg. Trein en tram rijden volgens winterdienstregeling. Op het strand is het leeg. De koetsjes en stoelen zijn opgeborgen. De hotels en pensions staan EEN ENKEL JAAR. Een ware geschiedenis.) Klein en tenger en bleek zag liet meisje er uit, dat in de studeerkamer van Dr. Gordon, een bekend Baptistisch predikant van Boston in Noord-Amerika en aldaar in 1895 gestorven, gelaten was, en daar verlegen tegenover dien predikant en twee zijner ouderlingen stond, nadat zij- schuchter met liet verzoek voor den dag was gekomen om ook gedoopt en als lid van de kerk aangenomen te worden. In Amerika gebeurt dit op verschillenden leeftijd in sommige kerken eerst na duidelijke blijken van bekeering. „Je bent nog veel te jong om reeds gedoopt en aangenomen te worden", zeide een der ouderlingen„ga liever naar huis, dan zullen wij eens met je moeder spreken." Zij ging echter niet weg, maar kwam nog een stap nader tot Dr. Gordon. Deze plaatste haar met de hem eigene vriendelijkheid, op een klein stoeltje naast zich. „Zeg mij nu je naam mijn kind, en waar je woont." „Annie Graham, Mijnheer, en ik woon in de Kerkstraat. Ik ga op uw zondags school." .Zoo, en zou je wel graag aan genomen worden Het gelaat van het kind blonk, terwijl zij zich tot hem vooroverboog en zij antwoordde: ,o, ik zou het zoo heerlijk vinden 1" „Zij kan niet ouder zijn dan zes jaar", zeide een der ouderlingen, het hoofd schuddende. Dr. Gordon zeide niets, maar zag het kleine gezichtje aan, dat nu op eens met een wolk overdekt werd- „Ik ben tien jaar, Mijnheer; ik ben ouder, dan ik er uitzie." „Het is onze gewoonte niet om een zoo jong kind als lid van de kerk aan te nemen en te doopen", zeide Dr. Gordon. Toch „Het zou ook in het geheel niet goed zijn", zeide de andere ouderling; „het ware een zeer gewaagd precedentwij zouden daar later last van kunnen hebben De predikant deed alsof hij deze laatste opmerking niet hoorde, maar vroeg weet je wat het beteekent om aangenomen te worden, Annie „Jawel Mijnheer", en zij beantwoordde eenige vragen, die hij tot haar richtte op zóódanige wijze, dat het duidelijk bleek, dat zij debeteekenis verstond van hetgeen zij wenschte. Zij was nu van haar stoeltje opgesprongen en naast Dr. Gordon gaan staan, en met zachte stem zeide zij„U heeft verleden Zondag gezegd, Mijnheer, dat de lammetjes ook in de kudde thuis behooren." „Ja, dat heb ik", antwoordde hij met een vriendelijken glimlach. „Wij mogen ze in elk geval niet er buiten houden. Ga nu naar huis, mijn kind. Ik zal met je moeder spreken, en zien of wij je niet spoedig kunnen aannemen." Met een stralend gezicht verliet het meisje de kamer. Dr. Gordon informeerde bij de ouders van Annie en bij haar zondagsschoolonderwijzeres, en alles werd zóó gunstig bevonden, dat zij niet lang daarna gedoopt en als lid der kerk bevestigd werd. Nu en dan hoorde de predikant van de zondagsschoolonderwijzeres dat Annie het goed maakte, totdat hij op eens, een jaar na haar aanneming, op haar begrafenis verzocht werd. Het was een van de heetste dagen van Juni, en terwijl Dr. Gordon door de nauwe en gloeiende straat wandelde, waar Annie's huis zich bevond, kwam een oogenblik de gedachte bij hem op „had ik den hulpprediker maar gezonder. 1" Toen hij echter de eenvoudigewoningnaderde, was hij verbaasd over de menigte menschen, die elkander in de straat verdrongen. (Slot volgt) v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 2