Eet het Brood van G. KUIPER Mededeelingen. Zending. ZIJ C'ee' wensc'ien *e nemen aan de oprichting van eene Coöperatieve Bouwvereeniging, kunnen zich, om inlichtingen te bekomen, vervoegen bij L. TEN BROEKE, Aannemer. ORGEL-, PIANO en Mededeelingen, vragen, berichten enz. moeten, om in het eerstvolgend nummer te worden opgenomen, aan het adres der Redactie worden toegezonden des Dinsdags, vóór 1 uur namiddags. De viering van het H. Avondmaal zal niét plaats hebben op Zondag den 16den November, maar- 8 dagen later, 23 November. Aangevraagd is de attestatie van Marijtje van der Mije, geb. 13 Dec. 1887 en bevestigd 8 April 1906, nnar'sGra- venhage. Evangelisatie-arbeid. Zaterdag 8 Nov., 's avonds 7'/2 uur, Kindersamenkomst in „Ons Huis". Zondag, 9 Nov.'s avonds 7 uur, Openbare Samenkomst in „Ons Huis". Dinsdag 11 en Donderdag 13 Nov. 's avonds 8 uur, Lees- en Schrijf cursus, Heemskerkstraat 7. Dinsdag 11 en Vrijdag 14 Nov. 's avonds 7 uur jongensklasse voor houtsnijden in „Ons Huis". Woensdag 12 Nov. 's avonds 8 uur, Lezing in „Ons Huis". Onderwerp: „ls de Bijbel Gods Woord?" Donderdag 13 Nov. 's avonds 8 uur, Wijksamenkomst, Zeemanshofje. Vrijdag 14 Nov. 's avonds 8 uur Cursus over „Eerste hulp bij ongelukken", onder leiding van den Heer F. de Stoppelaar, arts alhier. Deelname uitsluitend voor volwassenen. N.B.! De onkosten, voortvloeiende uit 't kosteloos geven van den houtsnij-cursus die door den Heer Braam wordt geleid, zijn voor dit winter-seizoen begroot op f 50.Wie helpt een handje dragen? Wie zendt eens een gift aan de penningm. Mej. Gertenbach? Wie verschaft den Heer Schmidt, Heemskerkstraat 7 alhier, leermiddelen? Het ligt in de bedoeling om de vlijtigste leerlingen, die met vrucht een volledigen cursus hebben gevolgd, in het bezit te stellen van een gereedschapskist, terwijl bij het onderwijs rekening wordt gehouden met de eischen voor het examen slöjd. P.S.! Ook zou een projectie-lantaarn uitnemende diensten kunnen bewijzen, èn voor openbare lichtbeelden-samen komsten, èn bij den cursus over „Eerste hulp bij ongelukken". Dokter de Stoppelaar heeft zich geheel belangeloos als leider daarvan ter beschikking gesteld. Reeds gaven zich voor de bijwoning op een 5 tal politieagenten, enkele onder wijzers, e&nige arbeiders en particulieren. Mej. Gertenbach ontving voor bovenstaand doel van Mevr. H. f 1.50; Mej. D. f 1.— Mej. v. d. M. f 1.— Mevr. de Wed. B. f 10.— en Ds. v. L. f 2.50. P.P.S.! Van harte sympathiseer ik met al den maat- schappelijken arbeid, die door den Heer Schmidt en zijn staf zoo kranig is ondernomen. Dit werk is een prachtige illustratie der waarheid dat de godzaligheid tot alle dingen nut is en de beloften heeft óok des tegenwoordigen levens. Natuurlijk verklaar ook ik mij bereid giften daarvoor in ontvangst te nemen. Alle gelden worden in dit blaadje verantwoord. G. P. M. Op den krans, die onder leiding van Zuster Dina's Maan dagsavonds wordt gehouden, in „Ons Huis", is nog plaats. Deze mededeeling is zooveel als een uitnoodiging: Kom! Mejuffr. Johanna Zwaan, uitgenoodigd om mede werk zaam te zijn op onze Zondagsschool, heeft zich daartoe bereid verklaard. Het Evangelie in België. In de nummers van 28 Sept., 5 en 12 Oct. van den Zondagsbode gaf ik het verhaal van het bezoek van een Belgischen colporteur bij een Vlaamschen pastoor en eindigde aldus „Owat is een volk ontzettend arm, dat rijk is aan zulke geestelijke leiders! Zou de evangelisatie in België ook onnoodig zijn?" Welnu, laat mij thans iets over die evangelisatie, hare moeilijkheden en hare vruchten vertellen. Voor mij licht het laatste verslag (October 1913) van „Le Messager Beige" het fransche orgaan van de Belgische Zendingskerk. Het begint met een tweespraak tusschen „Droom" en „Werkelijkheid", waarbij de eerste de laatste toevoegt: „Hoever zijt gij nu gekomen in uw pogingen om mij te bereiken? Hoevelen van de zeven miliioen inwoners, die ons België telt, hebt gij voor het Evangelie kunnen winnen? In hoevele van de drie duizend gemeenten, die op onzen vaderlandschen bodem te vinden zijn, zijt gij reeds met den Bijbel in de hand binnengekomen, om er de blijde boodschap te brengen Welken invloed ten goede oefent gij op de groote arbeidersmassa uit? Koestert gij nog steeds den zoeten droom om uw vaderland te evangeli- seeren en geheel voor Christus te winnen, en geeft die hoop u moed en kracht tot den arbeid, of beschouwt gij dien droom als een die toch nooit verwezenlijkt kan worden „Kom en zie," antwoordt dan de „Werkelijkheid," „maar wees niet al te streng in uw oordeel. Ja zeker, wij laten dien zoeten droom niet varen. „België voor Christus," dat is en blijft ons wachtwoord. En wij wanhopen niet, want vijf en zeventig jaren van zegen en vooruitgang geven ons den waarborg van een heerlijke overwinning in de toekomst. Maar kent gij onze moeilijkheden Weet gij hoeveel vestingen van den vijand wij moeten innemen en hoeveel troepen die vestingen verdedigen „Hoor dan!" „Daar is ten eerste de ontzaglijke macht van het ciericalisme met zijn vijfduizend kloosters, zijn vijfenzeventig duizend monniken en nonnen en zijn dertig duizend priesters. Als een groote zwarte hand rust die macht op ons vader land en tracht alles te beheerschen en alles te omvatten. Het leger, de magistratuur, het onderwijs, zijn haar onder worpen en volkomen voor het protestantisme gesloten. Wordt vervolgdv. L. ADVERTENTIE N. Voor de talrijke, hartelijke bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer A. GROEN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam Zandvoort, 7 Nov. 1913. Mevr. Wed. A. GROEN. J. GROEN Az. Een KRULLENJONGEN gevraagd bij L. TEN BROEKE, Zandvoort. Vleeschhouwerij en Varkensslachterij Kerkstraat 14 Telefoon 102 Beslist 1sfe kwaliteit. VRAAGT PR IJS-COURANT. Het Varkensvleesch, door mij verkocht, staat onder geregelden keuringsdienst van het Abattoir te Haarlem. In ruime keuze steeds voorhanden, desge- wenscht ook naar teekening te leveren. Uitge- MUZIEK.rlANDEL breide catalogus van muziek en orgels worden 14 a aoï ïriv/i °P aanvraag franco toegezonden door Kruisweg 49 Telefoon 1532 W.ALPHENAAR. H.J.CARELS

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 3