J. M. HECK Zandvoort Eet het Brood van G. KUIPER Een mooi Jongens- of Meisjesboek ADRIANA APOLLONIA GESELSCHAP Zending. Het Evangelie in België. Electrische Runder- en Varkensslagerij al het Varkensvleesch onder voort durende Rijkscontrole geleverd wordt Kerkstraat 14 Telefoon 102 snijcursus in „Ons Huis". Woensdag, 19 Nov., 's avonds 8 uur, Lezing in „Ons Huis". Onderwerp: „Wat is weder geboorte?" Donderdag, 20 Nov., 's avonds 7 uur, wijk- samenkomst in het oude mannen- en vrouwengasthuis. Vrij dag 21 Nov., 's avonds 8 uur, cursus Eerste Hulp bij on gelukken. De toegang tot de Zondagavondsamenkomst zal voortaan zijn door de deur in de Kosterstraat, terwijl bezoekers na afloop der samenkomst zich dadelijk vanuit de zaal door een der glazen deuren kunnen verwijderen, zonder de koffiekamer in „Ons Huis" te passeeren, dit ten gerieve, èn van de bezoekers der koffiekamer en van die der Zondag avondsamenkomst. De penningm. Mej. R. Qertenbach bericht met dank de ontvangst: van den hr O. f 1den hr. J. fl.den hr. v. M. f2.50, voor de Evangelisatie. Van Mej. S. f2. voor den houtsnijcursus. Daar de Lees- en schrijfcursus voortaan onveranderd op Dinsdag- en Donderdagavond wordt gehouden, zal hier van verder ter vereenvoudiging der publicatie geen mededeeling in „de Zondagsbode" worden gedaan. Voor de houtbewerkersklasse hebben zich zoovele leer lingen aangemeld, dat besloten werd tot het vormen van een tweede klasse, waarvoor zich ook reeds een leerkracht heeft aangemeld, terwijl eveneens een klein aantal volwas senen zich voor het onderwijs Candidaat stelden. Bovendien stelden de dames Bakels zich beschikbaar voor de leiding eener meisjesklasse voor handwerken, enz., terwijl de heer Braam behalve de jongens ook de meisjes wil leeren houtsnijden. De bedoeling is de vervaardigde voorwerpen te exposeeren en te verkoopen ten bate dezer cursussen. Bij al de voorspoed, die in den evangelisatie-arbeid ondervonden wordt, drukt op het oogenblik de zorg voor twee dingen. Eerstens, in welke localiteit de nieuwe klassen moeten worden ondergebracht, daar „Ons Huis" thans ge heel bezet is. En dan, zal aan de plannen uitvoering kunnen worden gegeven, waar het nog steeds aan de middelen ont breekt? Aan de welmeenende lezers het voorrecht het Be stuur der Evangelisatie van die zorg te ontheffen! Bericht. Wegens plaatsgebrek moet het „Feuilleton" achterwege blijven. Van het plan om den Zondagsbode weer met bijblad te doen verschijnen, zijn we genoodzaakt af te zien wegens de groote onkosten daaraan verbonden. Redactie. ADVERT Heden overleed onze geliefde Echtgenoote en zorgvolle Moeder, Mevrouw geb. VAN DEN TOORN. J. H. GESELSCHAP Wzn., Pred. te Vaassen. C. L. P. OLYMPE GESELSCHAP Zandvoort, 12 Nov. 1913. Op verzoek van de overledene geen bloemen. Volstrekt eenige kennisgeving. Vervolg.) „Daarenboven heeft de geestelijkheid onderden praktischen vorm van boerenbonden, syndikaten,landbouwvereenigingen, coöperatieve bonden, enz. enz., een groot net over den boeren-, burger- en arbeiderstand gespannen, waarvan de mazen meer en meer geheel België overdekken en zich telkens vernauwen, opdat zich niemand aan dien invloed zou kunnen ontworstelen. „Op vele plaatsen, vooral op het platteland, is de onverdraagzaamheid van de geestelijkheid ontzettend." Geheime of openlijke vervolging worden maar al te veel aangewend tegen hen, di.e het Evangelie wenschen te belijden en de roornsche kerk hebben verlaten, of van plan zijn dit te doen. Hier is het een onderwijzeres, die de waarschuwing krijgt, dat zij haar betrekking zal verliezen, indien zij voortgaat de protestantsche samenkomsten te bezoeken. Elders weer spoort men de Bijbels en Testamenten op om die te verbranden; van den preekstoel en in lezingen worden de hervormers gelasterdbij het huis bezoek worden de hevigste bedreigingen geuit. En wanneer dit alles op den gezonde niets vermag, kan de meest hatelijke en afschuwelijke strijd nog met den zieke en stervende in de partikuliere woningen of in de gasthuizen worden aangebonden. Die lieve roornsche liefdezusters zijn daarbij maar al te vaak gewillige handlangsters van den priester. Het is immers toch zoo heerlijk, wanneer een stervende nog op het laatste oogenblik tot de Moederkerk terugkeert „Naast en tegenover de macht van het clericalisme ver heft zich die van het socialisme die, ofschoon het volgens zijn statuten, elke geloofsovertuiging heet te eerbiedigen, toch in den grond en in de praktijk ongodsdienstig, ja anti-godsdienstig is. De eenige kwestie, die thans voor de massa des volks iets beteekent, is die van het aardsche broodniets voor het hart, niets voor het geweten. Hoe vaak hebben wij het niet bij onze openlucht-samenkomsten gezien, dat al onze ernstige roepstemmen tot een hooger leven, dat al onze pogingen om eenige geestelijke behoefte op te wekken, schipbreuk leden op harten van steen en niet anders dan een medelijdenden of spotachtigen glimlach te voorschijn riepen. Wordt vervolgd.) v. L. ENTIEN. Hiermede heb ik de eer mijne geachte Clientèle mede te deelen, dat door mij, sinds eenigen tijd, Vleeschhouwerij en Varkensslachterij Beslist 1ste kwaliteit. VRAAGT PR IJS-COURANT. Het Varkensvleesch, door mij verkocht, staat onder geregeldeu keuringsdienst van het Abattoir te Haarlem. uit SAAF's BOEKHANDEL is en blijft altijd een welkom ST. N I C O L A A S-G E S C tl E N K voor onze jeugd H.J.CARELS

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1913 | | pagina 3